Sprawa kanoniczności Homecomnig

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Czy Twoim zdaniem Homecoming nale?y wpisa? do kanonu serii o Mercy Thompson?

Tak
2
13%
Nie
2
13%
Trudno mi stwierdzi?, ale raczej tak
6
40%
Trudno mi stwierdzi?, ale raczej nie
1
7%
Jest mi to oboj?tne
1
7%
Nie czyta?em/am komiksu
3
20%

Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Sprawa kanoniczności Homecomnig

Post autor: Kometa »

'

M??czy mnie to od jakiegoÂ? czasu. Czy Homecoming moÂ?na postrzega?? jako cz??Â??? serii? Teoretycznie nie wyÂ?amuje si?? z kanonu, wiernie oddaje charkter postaci, tok wydarze?? teÂ? si?? niby zgadza, cho?? doszukaÂ?am si?? drobnych nieÂ?cisÂ?oÂ?ci (ot, cho??by sprawa z MedeÂ?. Wiem z ksiÂ?ki, Â?e Mercy jÂ? znalazÂ?a, w komiksie to Adam znajduje kotk?? i oddaje jÂ? Mercy).

Jest to swego rodzaju prequel serii, pokazuje nam pierwsze dni Mercy w Tri-Cities. Nie koliduje z wydarzeniami w ksiÂ?Â?kach. Za samÂ? historiÂ? przemawia teÂ? fakt, Â?e Briggs braÂ?a czynny udziaÂ? w powstawaniu komiksu.

Co Wy na to? Ja jestem skÂ?onna uzna?? Homecoming za cz??Â??? kanonu.

.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 13:02 przez Kometa, łącznie zmieniany 2 razy.

Lily

Post autor: Lily »

Nie wiem nie czytaÂ?am :-/ ma ktoÂ? moÂ?e w formie elektronicznej i m??gÂ? by mi przesÂ?a???

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

ja teÂ? bym prosiÂ?a. albo chociaÂ? jakÂ?Â? podpowiedÂ? gdzie moÂ?na to znaleÂ???.

Awatar użytkownika
Kometa

eh, w tym dziale jest nawet przyklejony temat o wdzi??cznej nazwie "Czytaj Homecoming!" i podtytuÂ?em "Komiks do pobrania". Zapraszam do rzeczonego tematu --> http://mercythompson.cba.pl/viewtopic.php?t=51
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Lily

Post autor: Lily »

przepraszam nie zauwaÂ?yÂ?am :oops:

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

ups.... sorki

Gobur

Post autor: Gobur »

niby jest, ale jest sporo nieÂ?cisÂ?oÂ?ci, szczeg??lnie jak chodzi o umiejscowienie w czasie

dozi

Post autor: dozi »

ja wybraÂ?am Â?e trudno mi stwierdzi?? ale raczej tak poniewaÂ? zgadzam si?? w 100% z Goburem Â?e jest sporo nieÂ?cisÂ?oÂ?ci wi??c dlatego trudno mi jednoznacznie wybra?? ;-)

Awatar użytkownika
Kometa

Ej a konkretnie to jakie wy tam widzicie nieÂ?cisÂ?oÂ?ci? Nie to Â?ebym chciaÂ?a si?? upiera??, Â?e ich nie ma, wr??cz przeciwnie, mnie teÂ? coÂ? zgrzyta, tylko sama nie wiem co i gdzie. Na pierwszy rzut oka komiks jest "poprawny". Najbardziej mi si?? rzuciÂ?o w oczy to z tÂ? MedeÂ?, ale coÂ? mi jeszcze nie gra.

To są właśnie rzeczy

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Jest coÂ? przekr??cone z czasem.
Ale tez mam mgliste wraÂ?enie, bo nie moge ustali?? co i jak...

Hm... chyba to, Â?e Adam miaÂ? sie wprowadzi?? i wybudowa?? dom juz jak Mercy tam mieszkaÂ?a - a w komiksie jest odwrotnie.

Gobur

Post autor: Gobur »

problem w tym Â?e coraz bardziej wydaje mi si?? Â?e to nie tyle nieÂ?cisÂ?oÂ?ci, co pomyÂ?ka Pati, bo ona sama troch?? gubi si?? w zeznaniach. Chodzi o to Â?e wedÂ?ug niej Mercy wr??ciÂ?a do Matki majÂ?c 16 lat a wyprowadziÂ?a si?? od niej dwa lata p??Â?niej, kiedy zaczeÂ?a prace u Zee. A jednoczeÂ?nie kiedy poznaÂ?a Zee to staraÂ?a si?? o prac?? w szkole, czyli powinna by?? juÂ? po licencjacie - coÂ? tu nie gra. Pati nie pomyÂ?laÂ?a o tym Â?e majÂ?c 18 lat to ona mogÂ?a w najlepszym wypadku ko??czy?? liceum, czyli o pracy w szkole nie mogÂ?o by?? mowy. No chyba Â?e byÂ?a jakimÂ? geniuszem traktowanym specjalnie, ale raczej nic na to nie wskazuje, szczeg??lnie Â?e w opisie jak studiowaÂ?a cz??sto wspomina o balowaniu. W Stanach moÂ?na legalnie pi?? od 21 roku Â?ycia, wiadomo Â?e studenci kombinujÂ?, ale bez przesady. Czyli studiowaÂ?a raczej w normalnym wieku. A wedÂ?ug tego co m??wi na temat znajomoÂ?ci z Zee to juÂ? go powinna zna?? i dla niego pracowa??. Czyli bug, ale nie tyle w samym komiksie, co w caÂ?ym rozÂ?oÂ?eniu w czasie jej historii.

Awatar użytkownika
Kometa

Sasanka pisze:Hm... chyba to, Â?e Adam miaÂ? sie wprowadzi?? i wybudowa?? dom juz jak Mercy tam mieszkaÂ?a - a w komiksie jest odwrotnie.
To si?? da naciÂ?gnÂ??? Sas. Ona si?? dopiero wprowadziÂ?a do przyczepy i praktycznie zaraz po tym fakcie Adam zaczÂ?Â? "si?? budowa??". Od biedy moÂ?na to uzna?? ze ona byÂ?a pierwsza, a on po niej, tyle tylko, Â?e chyba gdzieÂ? w ksiÂ?Â?ce nawet byÂ?o, Â?e ona mieszkaÂ?a tam troch?? (wi??cej niÂ? rok) nim Adam si?? pojawiÂ?. Tu sÂ? niemal r??wnoczeÂ?nie, jednak Mercy prowadzi.

To są właśnie rzeczy

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

Gobur pisze:hodzi o to Â?e wedÂ?ug niej Mercy wr??ciÂ?a do Matki majÂ?c 16 lat a wyprowadziÂ?a si?? od niej dwa lata p??Â?niej, kiedy zaczeÂ?a prace u Zee
A mog?? wiedzie?? skÂ?d to wziÂ?Â?eÂ??
Bo wg mnie w Moon Called jest,Â?e Mercy wr??ciÂ?a do Portland jak miaÂ?a 16 lat, przez pierwsze dwa lata studi??w mieszkaÂ?a z matkÂ? ale p??Â?niej wyprowadziÂ?a si?? do akademika.
Kometa pisze:o si?? da naciÂ?gnÂ??? Sas. Ona si?? dopiero wprowadziÂ?a do przyczepy i praktycznie zaraz po tym fakcie Adam zaczÂ?Â? "si?? budowa??". Od biedy moÂ?na to uzna?? ze ona byÂ?a pierwsza, a on po niej, tyle tylko, Â?e chyba gdzieÂ? w ksiÂ?Â?ce nawet byÂ?o, Â?e ona mieszkaÂ?a tam troch?? (wi??cej niÂ? rok) nim Adam si?? pojawiÂ?. Tu sÂ? niemal r??wnoczeÂ?nie, jednak Mercy prowadzi.
Wg ksiÂ?Â?ki Mercy mieszkaÂ?a w Tri-Cities ok 9 lat a Adam za jej domem 7.

Jak dla mnie najbardziej rzuca si?? w oczy to, Â?e z ksiÂ?Â?ek moÂ?na wywnioskowa??, iÂ? rozrywkowe Â?ycie Mercy zacz??Â?o si?? od tego co jest przedstawione w Moon Called. A z komiksu wynika, Â?e juÂ? od pierwszego dnia w mieÂ?cie Mercy nie mogÂ?a si?? nudzi??.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kometa

WereWolf pisze:Wg ksiÂ?Â?ki Mercy mieszkaÂ?a w Tri-Cities ok 9 lat a Adam za jej domem 7.
Od biedy dom moÂ?na budowa?? dwa lata. ZaczÂ?Â? si?? budowa?? zaraz po jej wprowadzeniu si??, ale dom byÂ? gotowy do zamieszkania dopiero po dw??ch latach - to jest moÂ?liwe. Cho?? naciÂ?gane xD

To są właśnie rzeczy

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

Ale z tego co wida?? na ostatniej stronie komiksu to "gmach" Adama juÂ? stoi wi??c musiaÂ? by?? wczeÂ?niej postawiony a z tego co mi si?? wydaje akcja w komiksie dzieje si?? w ciÂ?gu kilku dni.
A jak juÂ? si?? czepiamy szczeg??Â???w :mrgreen: to wg ksiÂ?Â?ki przyczepa Mercy jest na k??Â?kach a w komiksie jest narysowana jako dom moduÂ?owy :mrgreen: (wiem czepiam si?? :mrgreen: )
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowele graficzne”