Strona 1 z 2

O Anecie Jadowskiej

: 25 kwie 2012, 16:26
autor: Sophie
Obrazek

Aneta Jadowska to urodzona 14 sierpnia 1981 filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii.
Od 2000 r. mieszka w Toruniu i chyba już jest torunianką, bo jak rodowici mieszkańcy miasta jednocześnie kocha je i nie znosi. Wiedzie nocny tryb życia, bo w nocy najlepiej jej się pisze i czyta. Śpi, gdy przyzwoici ludzie pracują, co chyba czyni ją człowiekiem nieprzyzwoitym.
Na studiach polonistycznych wciąż wysłuchiwała, że fantastyka nie jest poważną literaturą i że nie powinna marnować na nią talentu. Na kilka lat nawet uwierzyła. Do czasu gdy nie uznała, że uwielbia pisać powieści niekoniecznie poważne i skoro sama woli spędzić wieczór z kryminałem czy urban fantasy niż z Konwickim, dlaczego nie miałaby pisać książek, jakie sama lubi czytać?
Debiutowała kilka razy, bo raz jej nie satysfakcjonował: w 1999 opowiadaniem „Dziwny jest ten świat” (Gazeta Radomszczańska), w 2004 opowiadaniem „Kalejdoskop” (na łamach Science Fiction), a teraz „Złodziejem dusz” w Fabryce Słów, który znów jest debiutem, pierwszym tomem serii o Dorze Wilk zaplanowanej jako sześcioksiąg, choć czas pokaże czy to wystarczy na opisanie przygód tej awanturniczej wiedźmy.

Oficjalna strona: http://anetajadowska.fan-dom.pl

Heksalogia o Wiedźmie:
• Złodziej Dusz (2012)
• Bogowie Muszą Być Szaleni
• Zwycięzca Bierze Wszystko
• Wszystko Zostaje w Rodzinie
• Egzorcyzmy Teodory Wilk
• Na Wojnie Nie Ma Niewinnych

: 26 wrz 2012, 22:55
autor: Kometa
Drodzy! Jest już pełen program na Copernicon 2012! W imieniu Anety i swoim pragnę Was gorąco zaprosić na serię spotkań z naszą ulubioną autorką, które odbędą się przy okazji bloku literackiego na Toruńskim Festiwalu Gier i Fantastyki. Aneta będzie brylować na salonach Dworu Artusa w sobotę (06.10.12) od godziny 10:00.

Już teraz mogę Wam obiecać, że każde ze spotkań będzie obfitować w atrakcje. Aneta obiecała bowiem udzielić wyczerpującego wywiadu, odpowiadać na pytania czytelników, rozdać autografy, a także odczytać fragmenty drugiego tomu Haeksalogii – Bogowie muszą być szaleni! To nie wszystko – będzie również specjalnie napisane na okazję konwentu opowiadanie, oraz prelekcja na temat urban fantasy. Aneta dostała także zaproszenie do panelu dyskusyjnego o końcu świata. A do zdobycia będą przypinki i zakładki do książek związane z Heksalogią oraz z Gavranem!

[center]Program Copernionu z Anetą Jadowską:
[/center]

Jadowska vs. Gavran
termin: Sb 06.10.12, godz.: 10:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Blok Literacki
miejsce: Literacka 2 (budynek: Dwór Artusa)
opis: Redakcja portalu Gavran przeprowadzi przesłuchanie Anety Jadowskiej, a pomiędzy niewygodnymi pytaniami odczyta wraz z nią przedpremierowe fragmenty powieści „Bogowie muszą być szaleni”, czyli drugiego tomy „Złodzieja dusz”.

***

50% magii i 50% rzeczywistości, czyli jak przyrządzić urban fantasy i dlaczego smakuje tak wybornie - Aneta Jadowska – prelekcja

termin: Sb 06.10.12, godz.: 13:00 czas trwania: 0:50 h
blok: Blok Literacki
miejsce: Literacka 2 (budynek: Dwór Artusa)
opis: Fenomen urban fantasy rozebrany na czynniki pierwsze, od konstrukcji świata, przez heroinę, po seksualne rozpasanie i bezbożne teorie. Na podstawie przykładów obcych i własnej „Heksalogii o wiedźmie” autorka zamierza gatunek niefrasobliwie rozebrać i nieprzystojnie obmacać, aż jasnym stanie się, co czyni go tak wyjątkowo wdzięcznym.

***

Panel: Koniec świata i co potem? – prowadzi Ewa „Serenity” Iwaniec
termin: Sb 06.10.12, godz. 16:00
czas trwania: 1:50 h
blok: Blok Literacki
miejsce: Aula (budynek: Dwór Artusa)
opis: Rok 2012 zapowiada się wyjątkowo – to może być rok końca świata. Wraz z końcem świata z nieba spadną gwiazdy, po ziemi przejadą Jeźdźcy Apokalipsy, zbierając krwawe żniwo. A co potem? Co stanie się, kiedy świat się skończy? Swoje wizje na temat czasów po Apokalipsie przedstawią: Jarosław Błotny, Aneta Jadowska, Krzysztof Piskorski, Dominik Sokołowski i Artur Szrejter.

: 28 wrz 2012, 21:42
autor: Czarownica
Ja mam pytanie - Jada pisałaś na fejsie coś o opowiadaniu, łączącym pierwszy i drugi tom o Dorze? A kiedy i gdzie będzie można to opowiadanie znaleźć? nie ukrywam, że jestem BARDZO ZAINTERESOWANA

Blair: Aaaa... to ponoć niespodzianka ma być. :-D

Niespodzianka, że będzie (przecież już o tym wiadomo), czy niespodzianka gdzie i kiedy :-)

: 28 wrz 2012, 22:05
autor: Kometa
trzeba będzie na nie jeszcze troszkę poczekać. Nie chcemy póki co niczego zapowiadać - najpierw Aneta musi się dowiedzieć co może a czego nie może i jakie ma zobowiązania względem Fabryki. Jak się dowie to... coś wam powiem :D

: 28 wrz 2012, 22:17
autor: Czarownica
To oby jak najszybciej. niepewność jest ekscytująca, ale i zabójcza, a ciekawość zżera,zżera, zżera.....
ja chce ksiązki i opowiadania Jady jak najszybciej !!!!!

: 29 wrz 2012, 00:02
autor: Jada
Czarownica, pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, jak mówiła moja babcia, a serio planujemy coś naprawdę fajowego i warto chwilę poczekać, jeśli Fabryka mi nie da czerwonego światła, będzie wspaniale

: 29 wrz 2012, 07:53
autor: wiedźma z bagna
Wy tak specjalnie, żeby mnie coś tąpnęło??? Ja tylko chciałam przypomnieć, że na tym portalu od bycia wrednym jestem ja. A tu proszę, się, widzę, społeczeństwo biesi. Nie dość, że mnie na zlocie nie będzie, to jeszcze nerwy szarpią na forum człowiekowi. Mam Was ładnie, równiutko uklepać na rodzimym bagienku, za podsycanie wiedźmiej ciekawości?

: 29 wrz 2012, 14:15
autor: Jada
Wiedźmo, ciekawość jest siłą napędową cywilizacji, więc pięknie się ona dzięki tobie rozwinie ;) Będziesz wiedziała na przyszłość, że jak Gavrani Zlot się szykuje, to pakujesz torbę i ruszasz, choćbyś musiała kilka trupów za sobą zostawić ;)
A po 15.10 powinnam już wiedzieć konkretnie co mi wolno, a co nie (w teorii mogę wszystko, ale nie chcemy, by ktoś w ramach kary np odkładał premierę na przyszłą gwiazdkę, prawda?)i wtedy ogłosimy z Kometą mam nadzieję dobrą nowinę.

PS. Wredota zdecydowanie nie jest tu towarem deficytowym, smells like home ;)

: 01 paź 2012, 19:15
autor: wiedźma z bagna
Błehehe... Niestety zlot się ogłosił długo po tym, jak moje plany się mocno skrystalizowały, uniemożliwiając na czas dłuższy jakiekolwiek samodzielne podróże :-P
Hmmmmm... ale to nasuwa myśl o umyślnym i perfidnym działaniu gavranów, w tym szefowej :twisted: Chyba muszę obmyślić zemstę, zarówno straszną jak i dotkliwą.

: 04 paź 2012, 16:36
autor: Kometa
Szefowa nie wie jak się nazywa, naprawdę sądzisz że miałaby dość czasu, siły i zasobów żeby jeszcze knuć przeciw tobie? xD Bierz małego wiedźmina pod pachę i przyjeżdżaj. Przejdzie chrzest bojowy xD

EDIT:

Nowy Program Coperniconu z Anetą:

Jadowska vs. Gavran cz. 1
termin: Sb 06.10.12, godz.: 10:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Blok Literacki
miejsce: Literacka 2 (budynek: Dwór Artusa)
opis:
Redakcja portalu Gavran przeprowadzi przesłuchanie Anety Jadowskiej, a pomiędzy niewygodnymi pytaniami odczyta wraz z nią przedpremierowe fragmenty powieści „Bogowie muszą być szaleni”, czyli drugiego tomy „Złodzieja dusz”.

Jadowska vs. Gavran cz. 2
termin: Sb 06.10.12, godz.: 11:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Blok Literacki
miejsce: Aula (budynek: Dwór Artusa)
opis:
Będzie to uzupełnienie punktu „Jadowska vs. Gavran”, w czasie którego autorka i redaktorzy przepytają się wzajemnie, a więc opowiedzą zarówno o powstawaniu urban fantasy w Toruniu, jak i o tym, jak wygląda prowadzenie portalu od kuchni.

***

50% magii i 50% rzeczywistości, czyli jak przyrządzić urban fantasy i dlaczego smakuje tak wybornie - Aneta Jadowska – prelekcja

termin: Sb 06.10.12, godz.: 13:00 czas trwania: 0:50 h
blok: Blok Literacki
miejsce: Literacka 2 (budynek: Dwór Artusa)
opis:
Fenomen urban fantasy rozebrany na czynniki pierwsze, od konstrukcji świata, przez heroinę, po seksualne rozpasanie i bezbożne teorie. Na podstawie przykładów obcych i własnej „Heksalogii o wiedźmie” autorka zamierza gatunek niefrasobliwie rozebrać i nieprzystojnie obmacać, aż jasnym stanie się, co czyni go tak wyjątkowo wdzięcznym.

***

Panel: Koniec świata i co potem? – prowadzi Ewa „Serenity” Iwaniec
termin: Sb 06.10.12, godz. 16:00
czas trwania: 1:50 h
blok: Blok Literacki
miejsce: Aula (budynek: Dwór Artusa)
opis:
Rok 2012 zapowiada się wyjątkowo – to może być rok końca świata. Wraz z końcem świata z nieba spadną gwiazdy, po ziemi przejadą Jeźdźcy Apokalipsy, zbierając krwawe żniwo. A co potem? Co stanie się, kiedy świat się skończy? Swoje wizje na temat czasów po Apokalipsie przedstawią: Jarosław Błotny, Aneta Jadowska, Krzysztof Piskorski, Dominik Sokołowski i Artur Szrejter.

***

O Czarnych Charakterach - Aneta Jadowska – prelekcja

termin: Sb 06.10.12, godz.: 19:00 czas trwania: 0:50 h
blok: Blok Literacki
miejsce: Aula (budynek: Dwór Artusa)
opis:
Prelekcja Anety o tym, jakie problemy ma autor ze stworzeniem naprawdę dobrego czarnego charakteru, co sprawia, że Loki ma więcej dziewczyn niż Thor, czym byłby Scherlock Holmes bez Miriartiego, a Batman bez Jokera…

: 04 paź 2012, 17:14
autor: Czarownica
Tylko proszę wszystko notować i potem na forum albo portalu umieścić. Na pewno będę to czytać. A jakby filmik był - to szczyt szczęścia.

WereWolf: Właśnie. Nakręćcie video. W HD i 3D :mrgreen:

: 04 paź 2012, 19:41
autor: Jada
Jeśli łaska, ja poproszę o 2D :) Łudzę się, że jak płasko to mniej krągle :)Notować spróbujemy na gorąco, w razie czego po wszystkim, jak opadną emocje, będziemy z Kometą robić wizję lokalną i rekonstrukcję zdarzeń :)

: 04 paź 2012, 19:45
autor: hlukaszuk
Jada pisze:będziemy z Kometą robić wizję lokalną i rekonstrukcję zdarzeń :)
BA... tylko do tego zgoda świadków potrzebna. A co jeśli odmówią ponownego przybycia na miejsce?

2D popieram, płaskie jest OK.

: 04 paź 2012, 19:57
autor: Czarownica
Czy macie dyktafony - w razie czego chociaż na komórki nagrywajcie. I niech każdy nagrywa - wtedy łatwiej treść odtworzyć.

[center]WereWolf: Wszystko pięknie, ale koniec z tymi króciutkimi postami. Inaczej zdenerwujecie wilka i będzie źleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!![/center]

: 04 paź 2012, 21:35
autor: Jada
Were, jedno pytanie do Gavrana, to o osobę, która najczęściej upomina pozostałych forumowiczów, mamy odhaczone :) I mój post ma więcej niż linijkę, z całą pewnością :)

WereWolf: A to raczej Sophie niż ją :-P Ale ja nie pisałam nic o jednej linijce tylko o długości ;-) A reszta prócz Cię się rozbisurmania.