Strona 1 z 1

SPOJLEROWNIA

: 20 lis 2014, 17:59
autor: Czarownica
Przeczytałam książkę. I co tu się będę długo rozwodzić - podobało mi się. Akcja toczyła się szybko, na szczęście wszystko dobrze się skończyło i Romanka sporo było :-) Pewnych spraw się nie spodziewałam. [spoiler]sprawa z Katarzyną zadziwiła mnie niepomiernie, tego nie przewidziałam [/spoiler]
I kim do licha jest ten facet z końca książki? Czyżby Jada planowała ciąg dalszy?

: 21 lis 2014, 20:13
autor: Ilir
Wydaje mi się, że Aneta tak bardzo nie chciała rozstawać się z serią, że za jakiś czas może rozwinąć ten wątek, czy to w opowiadaniu czy np w kolejnej serii. Ale czy na pewno? Bardzo bym chciał, bo bohaterowie, i w ogóle Toruńskie uniwersum bardzo odpowiadało mi. Zresztą, już jej zapowiedziałem, że wiele postaci z tej książki (tj. z ostatniego tomu) zasługuje na opowiadania i osobne powieści :-P

: 21 lis 2014, 21:09
autor: Czarownica
A ja zajrzałam w posty o następnej serii. ale ostatnie były z 2013 roku.Czy są jakieś nowe wieści w tym temacie? Bo tak szczerze mówiąc,to tak ostatecznie nie mam ochoty rozstawać się z Dorą.Szczególnie, że podczas rozmowy z Kasieńką :-) wyszły na jaw pewne ciekawe fakty. Chciałabym ich rozwinięcia.
I teraz nie wiem, czy czekać na nowe książki z Fabryki, czy też na specjalną platformę czekać. Tym bardziej, że z niektórych postów wynikało, że autorka napisała więcej,niż FS mogła wydać. A ja chcę mieć co czytać - nieważne czy w formie drukowanej, czy ebooka.
Jado - proszę, zdradź co będzie teraz. Bo ostanie wieści o Twoich planach to "Szamański blues powinien w te wakacje już być dostępny. Platforma na której będzie sprzedawany jest w fazie testów." A to wiadomości z 2013 roku.

Podpisuję się jako wierny czytelnik

: 22 lis 2014, 21:38
autor: Kometa
Witkacy będzie trylogią i wyda go fabryka. Na wiosnę zostanie wydany tom opowiadań z uniwersum Thornu, i będzie tam między innymi opowiadanie, które opisuje co działo się z Mioronem i Joshuą w trakcie akcji "Na wojnie nie ma niewinnych". Po opowiadaniach i Witkacym będą 3 tomy o Nikicie i jeden o Martynie, gdzie pojawi się Roman oraz Nissim i jego dzieciaki, w tym chrześnica Dory, Maja.

: 23 lis 2014, 16:43
autor: Ive
Ja mam tylko jedno pytanie (na razie :-) ) i błagam o litość, a co za tym idzie o odpowiedz. czy kiedyś w jakiejś książce Pani Anety dowiemy się kim jest mężczyzna błądzący po plaży? Z góry zaznaczam że mogę żyć nadzieją i wystarczy mi odpowiedź tak lub nie. ale ciekawość mnie zżera.

: 24 lis 2014, 12:13
autor: Jada
Nie. Czasem tajemnice pozostają tajemnicami :)

: 24 lis 2014, 15:01
autor: Blair
Kometa pisze:Witkacy będzie trylogią i wyda go fabryka. Na wiosnę zostanie wydany tom opowiadań z uniwersum Thornu, i będzie tam między innymi opowiadanie, które opisuje co działo się z Mioronem i Joshuą w trakcie akcji "Na wojnie nie ma niewinnych". Po opowiadaniach i Witkacym będą 3 tomy o Nikicie i jeden o Martynie, gdzie pojawi się roman oraz Nissim i jego dzieciaki w tym chrześnica Dory Maja.
To są po prostu TAKIE REWELACJE. Idę głosić światu wiadomości nieoficjalne! <3

"Na wojnie nie ma niewinnych" i muszę zakrzyknąć najpierw: "super!". Jeśli chodzi o rozwiązywanie problemu, radzenie sobie z różnymi kłodami podrzucanymi pod nogi, to chyba ta 6.część jest najbliższa pierwszej. Nie było tutaj prawie wgl "wypadów" do niemagicznego świata, aczkolwiek właśnie dzięki temu "radzeniu sobie małymi kroczkami", poszukiwaniu tropów, rozterki Dory - wszystkie rzeczy, które wpadły mi w oko w "Złodzieju dusz" i potem za często nie wracały, a na pewno nie razem, zaskoczyły mnie w ostatnim tomie heksalogii.
Poza tym nie wiem czy już gdzieś to pisała, ale baarddzo podoba mi się styl pisania Anety. Gdybym czytała napisany przez nią przepis na jakąś potrawę, to bez trudu potrafiłabym odgadnąć, że to właśnie Aneta go popełniła. :) Poza tym warsztat pisarski przez wszystkie te części nieźle się zmienił, w "Na wojnie nie ma niewinnych" zauważyłam, że wydarzenia zostały bardzo zgrabnie rozłożone i połączone ze sobą, a wątki wyjaśnione miejscami subtelnie, miejscami trochę mocniej, ale zabrakło tutaj takiego braku równowagi pomiędzy zależnościami. Tzn. Dora była silna i odważna, ale nie za bardzo, bo miała swoje momenty słabości. Korzystała ze swoich mnogich umiejętności, ale nie odczuwało się takiego momentu, w którym Dora potrafiłaby sobie dzięki temu poradzić z dosłownie wszystkim. Szczerze mówiąc to napisałabym nawet, że od tego drugiego tomu to z części na część Teodora miała coraz to więcej problemów związanych ze swoimi umiejętnościami, a nie ułatwień tychże problemów. ;-)

Ogólnie wybawiłam się przednio. Zaczęłam i skończyłam książkę tego samego dnia i chciałam więcej, ale niekoniecznie samej Dory. Dziewczyna wymęczyła się strasznie przez tę heksalogię, gdyby ktoś mi zaproponował wejść w jej buty, to bym zwyczajnie odpowiedziała: "Dziękuję, postoję", nawet jeśli w taki sposób zrezygnowałabym ze spotkania z Baalem (za którego brak w tej części byłby minus i to wielki, ale wybaczam, bo się nabaalowałam dość dużo w poprzednim tomie :-P ). Za to - Witkac? Nikita? Już się nie mogę doczekać!
Może jeszcze Baaal do tego? <3

PS Nie spodziewałam się ani troszkę takiej zagrywki ze strony Katarzyny. O.o Ta kobieta wydawała mi się taką postacią pełną dystansu, ogłady... Niezły zwrot akcji.

: 24 lis 2014, 15:52
autor: Ive
dziękuje za odpowiedź :) to w takim bądź razie całą swoją cierpliwość zaprzęgam do pracy i wyczekuje tomów o Witkacym :) a że jeszcze opowiadania do tego dojdą to chyba już w ogóle "sfiksuje" ze szczęścia :)

: 27 lis 2014, 19:38
autor: Czarownica
Jado, okrutna jesteś :-) Takie tajemnice przed czytelnikami. A może chociaż zdradzisz, czy jeszcze coś o facecie napiszesz :-)
Książka jest naprawdę dobra, i cieszę się, że ze światem Dory się nie rozstaniemy.

: 29 lis 2014, 22:12
autor: Jada
Wiecie, co jest jedną z najbardziej zaskakujących i fajnych "transakcji wiązanych" w relacjach pisarz-czytelnik? Pisząc scenę z facetem nie poświęciłam mu wiele uwagi, bo był raczej testem dla Dory i obietnic, jakie złożyła, niż bohaterem własnej historii. Pytacie i zaczynam się zastanawiać. I właściwie wiem już co mu się przydarzyło i co mu się przydarzy. Jeśli któregoś dnia najdzie mnie, by to spisać, będziecie pierwszymi, którzy się dowiedzą :)

Re: SPOJLEROWNIA

: 10 sie 2020, 11:52
autor: bartoszpo
To były Hawaje? Tam rządzi Pele. Ognista bogini. Oj będzie się działo.