Military fantasy

Czytałeś ostatnio ciekawą książkę bądź komiks? A może ciekawy artykuł w gazecie? Podziel się tym z nami. Rozpocznij dyskusję na temat ulubionych dzieł literackich i nie tylko.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

Niestety po odejÂ?ciu G. Szulca z ISY ta praktycznie przestaÂ?a wydawa?? ksiÂ?Â?ki, a w maÂ?o jest serii military w innych wydawnictwach. Co prawda G. Szulc pr??buje na nowo w wydawnictwie Dw??jka Bez Sternika, ale prawa do zacz??tych serii pewnie ma ISA i nie ma wi??kszych nadziei na ciÂ?gi dalsze
.
Na stronie ich forum, piszÂ?, Â?e nie b??dÂ? si??gali po ksiÂ?Â?ki do kt??rych ISA wykupiÂ?a prawa, tylko skoncentrujÂ? si?? na nowych cyklach.
Pod koniec tamtego roku miaÂ?am nadziej??, Â?e ISA ruszy troch?? z wydawaniem ksiÂ?Â?ek. Na stronie Katedry jest nawet zapowiedÂ? kilku ksiÂ?Â?ek. Ale np. Belizariusza nie ma. ZresztÂ?, to teÂ? plany nie do ko??ca sprecyzowane, daty wydania - gdzieÂ? w 2011r., bliÂ?ej nieokreÂ?lona.
http://katedra.nast.pl/zapowiedzi/2011/19/
Szczerze m??wiÂ?c, nie wierz?? zbytnio w kontynuacj?? moich ulubionych cykli i chyba po prostu przerzuc?? si?? na nowe. Dw??jka bez sternika" poleca nowy cykl "Starfist" - czy ktoÂ? z Was to czytaÂ??

Gobur

Post autor: Gobur »

Starfist czy Starfire? Ten drugi znam

Awatar użytkownika
Czarownica

Ja teÂ? znam Starfire. A oni zapowiadajÂ? Starfist
http://www.wydawnictwo2bs.pl/drupal/?q=node/2
Sterfire czytaÂ?am zdaje si?? caÂ?y - 5 tom??w, cho?? ostatni pisany juÂ? bez Webera. I Exodus juÂ? mi tak do gustu nie przypadÂ?. Najbardziej podobaÂ?o mi si?? Powstanie.
A tego Starfist nie znam.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 17:20 przez Czarownica, łącznie zmieniany 1 raz.

[center]Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie![/center]

Wolf
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Wolf »

Czarownica pisze:Dw??jka bez sternika" poleca nowy cykl "Starfist" - czy ktoÂ? z Was to czytaÂ??
CzytaÂ?em i nie jestem zachwycony, cho?? z drugiej strony da si?? przeczyta??. CzytajÂ?c miaÂ?em wraÂ?enie Â?e to taki wprowadzenie do cyku i nowego universum i Â?e duÂ?o lepiej ksiÂ?Â?ka by wyszÂ?a na tym jakby zamkn??Â?a sie w 100 stronach.
Co do samej ksiÂ?Â?ki to jak dla mnie za duÂ?o jest opis??w jak funkcjonuje samo wojsko a za maÂ?o akcji. WÂ?aÂ?nie najlepsze fragmenty "Pierwszych w boju" to te gdy w ko??cu coÂ? si?? zaczyna dzia??. Najwi??kszÂ? wadÂ? ksiÂ?Â?ki sÂ? jednak postacie - Â?li sÂ? Â?li, a dobrzy tak dobrzy, ze aÂ? z??by bolÂ?. Â?li to tch??rze, i chciwe kanalie na niczym sie nie znajÂ?ce, natomiast ci dobrzy sÂ? przez nich wykorzystani, mogÂ? zgina??, ale zrobiÂ? to co do nich naleÂ?y.
Mimo wszystko pewnie kupi?? jeszcze 2 drugi tom, Â?eby zobaczy?? czy autorzy zmienia troch?? styl, jeÂ?li nie, to drugi tom b??dzie dla mnie ostatnim

Awatar użytkownika
Czarownica

To ja si?? na razie z tym wstrzymam. Szczerze przyznam, Â?e wol?? ksiÂ?Â?ki w kt??rym jest wi??cej akcji i wi??cej szaroÂ?ci. A gÂ???wni bohaterowie nie sÂ? Â?wi??toszkami. Ale nie wiem teraz, po jakÂ? ksiÂ?Â?k?? si??gnÂ???
Ostatnia ksiÂ?Â?ka jakÂ? czytaÂ?am z military fantasy (bo chyba moÂ?na jÂ? do tego zaliczy??)to cykl Drake o poruczniku Learym. "Jak bÂ?yskawice", "Po drugiej stronie gwiazd" i "Porucznik Leary dowodzi". I nie ma tu krysztaÂ?owych charakter??w. KaÂ?dy ma swoje sÂ?abostki. ale w razie potrzeby wychodzÂ? na jaw te poÂ?Â?dane cechy - lojalnoÂ???, wiernoÂ???, poÂ?wi??cenie, odwaga itp.

Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka

Gobur

mnie cykl o Larym jakoÂ? nie podszedÂ?, przeczytaÂ?em, ale czegoÂ? mi brakowaÂ?o, poza tym jakoÂ? te ich statki nie leÂ?Â?, nie wiem czemu. Z militarnego SF to ostatnio po raz kolejny czytaÂ?em "Ku Gwiazdom" Harisona, polecam wszystkim

Awatar użytkownika
Majster
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Majster »

Gobur pisze:Z militarnego SF to ostatnio po raz kolejny czytaÂ?em "Ku Gwiazdom" Harisona,
Lubi?? Harry Harrisona, ten cykl ledwie pami??tam, chyba czytaÂ?em tylko 1 cz??Â???. Moim ulubionym cyklem militarnym, tego autora, a wÂ?aÂ?ciwie antywojennym, jest Bill bohater galaktyki. Wojna jest tu postrzegana bardziej jak w Cienkiej czerwonej linii Jamsa Jonesa, pokazane sÂ? jej ciemne strony: podÂ?oÂ???, okrucie??stwo, znieczulica, cwaniactwo itd. Czyta si?? miÂ?o i przyjemnie, bo losy wsiowego przygÂ?upa Billego, sÂ? pokazane w spos??b peÂ?en specyficznego humoru. peÂ?no jest sarkazmu i ironii.
Polecam.

Wolf

Wczoraj na katedrze pojawiÂ?a sie recenzja "Pierwszych w boju" autorstwa Shadowmaga, wiec jak kogoÂ? interesuje to daje odnosnik do odpowiedniej strony.

Majster przeczytaÂ?eÂ? juÂ? 1632? JeÂ?li tak to jakie odniosÂ?eÂ? wraÂ?enie?

Awatar użytkownika
Majster
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Majster »

W niedziele sko??czyÂ?em 1633. WraÂ?enia? ZdenerwowaÂ?em si??, Â?e nie ma wydanego dalszego ciÂ?gu :-( Niestety to nie paranormal romans, i nie ma co chyba szuka?? nieoficjalnych tÂ?umacze?? na chomiku czy gdzieÂ?. Jak si?? zdenerwuj??, to si?? zabior?? za oryginaÂ?, ale niestety czytanie w angielskim to dla mnie mord??ga, w szczeg??lnoÂ?ci 1 tom danego autora.
Tak przy okazji przypomniaÂ?o mi si?? jeszcze o 2 seriach militarnych. 1-sza to GeneraÂ?, napisana przez duet Stirling & Drake . Nie jest to nic wybitnego, a nawet jest momentami odrobin?? g??wniane. ale nie wiedzie?? czemu mi si?? podobaÂ?o. Seria opowiada o podnoszeniu si?? z ruin cywilizacji ludzkiej na jednej z koloni. Nasz bohater jest wspomagany przez sztucznÂ? inteligencj?? z dawnych czas??w specjalizowanÂ? do wspomagania dziaÂ?a?? militarnych. Bitwy kt??re stacza, sÂ? wzorowane na najsÂ?ynniejszych kampaniach z dawnej Ziemi.
JakoÂ? zostaÂ? mi sentyment do tej serii.
2-ga napisana przez Johna Scalzi, Wojna Starego CzÂ?owieka. Jest to ksiÂ?zka napisana Â?ywym i barwnym j??zykiem, z dynamicznÂ? fabuÂ?Â?. Ciekawe pomysÂ?y i dobrze osadzone zapoÂ?yczenia od innych pisarzy sprawiajÂ?, Â?e lektura jest miÂ?a i przyjemna. Kontynuacja zwie si?? BrygadÂ? Duch??w, i jest przykÂ?adem jak moÂ?na nie wykorzysta?? dobrego pomysÂ?u, dobrej fabuÂ?y przez jej zÂ?e przedstawienie. Mianowicie wszystko jest Â?opatologicznie wytÂ?umaczone na kilku pierwszych stronach, a dalej akcja toczy si?? swoim torem, dalej b??dÂ?c ciekawa, ale juÂ? troch?? przewidywalna, bo moÂ?e nas zaskoczy?? tylko w detalach. MarzyÂ?a by mi si?? narracja a la ToÂ?samoÂ?ci Bourna, ale to juÂ? chyba przerosÂ?o warsztatowo Johna Scalziego.
Obie serie nie sÂ? niczym wybitnym i nie majÂ? takich aspiracji, ale jakoÂ? tak przyjemnie mi si?? je czytaÂ?o :-)

pyczunia

Post autor: pyczunia »

Ja jak wspominałam w innym temacie tak też zrobiłam: wzięłam się za siebie i przeczytałam Placówkę Basilisk. To pierwsza moja książka w tym gatunku... i moje wrażenia sż jak najbardziej pozytywne, skończyłam ją już jakiś czas temu (parę miesięcy :-P ) i w sumie emocje już trochę opadły, ale to nie jest taka książka, którą się przeczyta a potem dość szybko zapomina; wątki bardzo interesujące, większość typowo fachowych zwrotów itp. krótko opisane tak aby każdy wiedział o co kaman, książka naprawdę wciągająca. Tak na marginesie, tylko tego treecata(?) nie mogłam sobie wyobrazić :-P .

Zamierzam się połakomić na następne części i jak tylko czas pozwoli na inne pozycje, aby mieć porównanie
Ostatnio zmieniony 22 sie 2011, 20:05 przez pyczunia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czarownica

KsiÂ?Â?ki sÂ? na bardzo r??Â?nym poziomie, ale ja w kaÂ?dej znalazÂ?am coÂ? dla siebie. JeÂ?li chodzi o treecaty, to Ci si?? nie dziwi?? - ci??Â?ko wyobrazi?? sobie rysia z 6 Â?apami. A jeÂ?li zainteresowaÂ?y ci?? one jakoÂ? bardziej , to w zbiorze opowiada?? "Nie tylko Honor" moÂ?na si?? troch?? wi??cej dowiedzie?? o ich kulturze i pierwszym spotkaniu z czÂ?owiekiem.

Gobur

ja z wyobrazeniem sobie treecata nie miaÂ?em problemu, po domu biega mi taki jeden, tylko dwie Â?apy gdzieÂ? zgubiÂ? :-P Cykl jest w miare niezÂ?y i trzyma poziom, gorzej prezentujÂ? si?? dwa cykle poboczne, ale teÂ? da sie przeczyta??. jako ciekawostk?? mog?? powiedzie?? Â?e pierwotnie autor chciaÂ? uÂ?mierci?? Honor w "Za wszelkÂ? cen??" tak jak Nelson zginÂ?Â? w swojej najwaÂ?niejszej bitwie. Ale fani podnieÂ?li za duÂ?y krzyk i oberwaÂ?o si?? komuÂ? innemu.

Wolf

Wczoraj na Katedzre pojawiÂ?a si?? zapowiedÂ? 2 nowych ksiÂ?zek Webera kt??re o dziwo ma wyda?? ISA. Piewsza z nich to "Z furii zrodzona", ksi??ga druga - pierwszÂ? cz??Â??? czytaÂ?o sie caÂ?kiem przyjemnie, cho?? w oryginale wydaje mi si??, Â?e byÂ?a to tylko jedna ksiÂ?Â?ka, a podziaÂ? na tomy to juz chyba wymysÂ? ISY
Drugi tytuÂ? to "Alternatywa Ekskalibura" wnioskujÂ?c z opisu moÂ?e by?? caÂ?kiem fajne, oczywiÂ?cie jesli ktoÂ? lubi styl Webera. Mam pytanie czy ktoÂ? to czytaÂ?? Najwi??ksze szanse pewnie maiÂ? Gobur, jeÂ?li tak to moÂ?esz napisa?? jakie wraÂ?enia?

Awatar użytkownika
Czarownica

TeÂ? przyÂ?Â?czam si?? do proÂ?by. Lubi?? Webera, ale niestety nie wszystkie jego ksiÂ?Â?ki. Wi??c ch??tnie przeczytam niezaleÂ?nÂ? recenzj??. Ale te ksiÂ?Â?ki to chyba znak, Â?e ISA znowu zaczyna wydawa?? ksiÂ?Â?ki.

Nie doczekaÂ?am si?? recenzji wi??c sama przeczytaÂ?am. tom pierwszy udaÂ?o mi si?? wypoÂ?yczy?? w bibliotece, a po drugi od razu po sko??czeniu pierwszego pobiegÂ?am do ksi??garni. PodobaÂ?a mi si?? ta ksiÂ?Â?ka - cho?? rozbita na dwa tomy. MoÂ?e momentami troch?? nieprawdopodobna, ale wedÂ?ug wyr??Â?nia ja to wÂ?r??d innych. MoÂ?e posta?? gÂ???wnej bohaterki jest troch?? przekoloryzowana, zbyt doskonaÂ?a, mnie jednak to nie przeszkadzaÂ?o. Lubie czasem poczyta?? o pozytywnych bohaterach.

Wolf

Czarownica pisze: Nie doczekaÂ?am si?? recenzji wi??c sama przeczytaÂ?am. tom pierwszy udaÂ?o mi si?? wypoÂ?yczy?? w bibliotece, a po drugi od razu po sko??czeniu pierwszego pobiegÂ?am do ksi??garni. PodobaÂ?a mi si?? ta ksiÂ?Â?ka - cho?? rozbita na dwa tomy. MoÂ?e momentami troch?? nieprawdopodobna, ale wedÂ?ug wyr??Â?nia ja to wÂ?r??d innych. MoÂ?e posta?? gÂ???wnej bohaterki jest troch?? przekoloryzowana, zbyt doskonaÂ?a, mnie jednak to nie przeszkadzaÂ?o. Lubie czasem poczyta?? o pozytywnych bohaterach.
Nie ma duÂ?o wi??cej do dodania, przyjemna, lekka i niezapadajÂ?ca w pami???? a lektura. Troch?? szkoda niewykorzystanych wÂ?tk??w, ale og??lnie jestem na plus.
Co do "Alternatywy Excalibura" to ksiÂ?Â?ka jest na przeci??tnym poziomie Webera - nie zachwyca, ale z drugiej strony czyta si?? bardzo sprawnie i czÂ?owiek nawet sie nie zorientuje a juÂ? przewraca ostatniÂ? stron??. I jeszcze jedna sprawa - podczas lektury miaÂ?em wraÂ?enie, Â?e juÂ? to czytaÂ?em i w ko??cu przypomniaÂ?em sobie - kiedyÂ? (chyba w w "Fantastyce") byÂ?a powieÂ??? w odcinkach "Podniebna Krucjata" Poula Andersona. Nie pami??tam juÂ? szczeg??Â???w, wiec nie ocenie, kt??ra ksiÂ?Â?ka jest lepsza, ale zaÂ?oÂ?enia wyjÂ?ciowe sÂ? takie same.
Jeszce wracajÂ?c do ksiÂ?Â?ki, moÂ?e zaczyna si?? od angielskich Â?ucznik??w, ale ko??czy sie jak to u Webera kosmicznÂ? bitwÂ? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”