E-booki i audiobooki

Czytałeś ostatnio ciekawą książkę bądź komiks? A może ciekawy artykuł w gazecie? Podziel się tym z nami. Rozpocznij dyskusję na temat ulubionych dzieł literackich i nie tylko.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

pyczunia

Post autor: pyczunia »

Oksa pisze:A dla mnie najgorsze sÂ? e-booki przepisywane - tyle byk??w, to ja w zyciu nie widuj??, jak w niekt??rych tekstach.
Nie wiem czy komuÂ? w tych czasach chce si?? przepisywa?? ksiÂ?Â?ki- sÂ? do tego specjalne programy: skanujesz i program wychwytuje tekst. Minusem tego wÂ?aÂ?nie sposobu jest to Â?e czasem jest coÂ? nie wyraÂ?nie zeskanowane i program ma kÂ?opot wi??c czasem zmienia to na jakieÂ? bzdury. Suma sumarum bardzo przydatne programiki, miaÂ?am wersje testowÂ?.

Panthera pisze: niezbyt legalne itd. :)
hehe trafne spostrzeÂ?enie. Wiem Â?e Â?cigajÂ? za umieszczanie bez praw autorskich plik??w w sieci za to Â?ciÂ?gajÂ?cych juÂ? si?? (RACZEJ) pomija (nie tyczy si?? oprogramowania, system??w itp--chyba, tak mi si?? zdaje) wi??c dla mnie wszystko do kupy r??wna si?? Â?e Â?ciÂ?gam bez wi??kszych konsekwencji; moÂ?e kiedyÂ? si?? na tym przejad??...

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Nie wiem czy komuÂ? w tych czasach chce si?? przepisywa?? ksiÂ?Â?ki- sÂ? do tego specjalne programy: skanujesz i program wychwytuje tekst
A widzisz nawet nie wiedziaÂ?am, czyli komputer robi byki ;-)

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

Nawet do zwykÂ?ych drukarek ze skanerem w zestawie jest zazwyczaj taki program. Ale skany muszÂ? by?? naprawd?? wyraÂ?ne bo inaczej to wychodzi teksa??ska masakra piÂ?Â? mechanicznÂ?. :mrgreen: Raz pr??bowaÂ?am i daÂ?am sobie spok??j.
Obrazek

Awatar użytkownika
Panthera
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Panthera »

pyczunia - sure Â?ciÂ?gasz bez konsekwencji ale to nie oznacza, Â?e jest to legalne.
Legalnie moÂ?esz posiada?? ksiÂ?Â?ki w wersji elektronicznej jeÂ?li: je zakupiÂ?aÂ?, sÂ? udost??pnione za darmo lub posiadasz oryginaÂ?, plus jakieÂ? wyjÂ?tki reszta jest przest??pstwem :)
Â?ciÂ?gajÂ?cych si?? nie tyle pomija co trudniej im udowodni??, jest to niby mniejsza szkodliwoÂ??? spoÂ?eczna w momencie kiedy b??dzie to Â?atwe a zakÂ?adanie spraw w sÂ?dach b??dzie miaÂ?o jakiÂ? sens to si?? niestety zmieni... albo prawo si?? zmieni.
Taki na przykÂ?ad White Wolf doÂ??? konkretnie t??pi posiadanie nielegalnych pdf??w w stanach sfair... bo to kupa kasy dla nich.

O tak OCR czy jak si?? ten program teraz nazywa bywa zabawny. Ja teÂ? daÂ?am sobie spok??j ze skanowaniem do plik??w tekstowych ;) I trzeba byÂ?o przepisywa?? r??cznie notatki...bleh, hehe.
“There is always some madness in love. But there is also always some reason in madness.”

pyczunia

Tak, tak, to wszystko wiem. Dlatego teÂ? nie napisaÂ?am "Â?ciÂ?gam legalnie", wiadomo Â?e to jest wielka strata kasy jeÂ?li gdzie indziej trzebaby zapÂ?aci?? za to.

bizonicatoja

Post autor: bizonicatoja »

Ja mam czytnik ksiÂ?Â?ek i lubi?? na nim czyta??. Wi??c nie widz?? wi??kszej r??Â?nicy pomi??dzy e-bookami a zwykÂ?ymi ksiÂ?Â?kami. Ale e-ksiÂ?zka w Polsce to raczej melodia przyszÂ?oÂ?ci, bo legalnych zasob??w (legalnych czyli do kupienia) jest w j??zyku polskim na razie bardzo maÂ?o.

Nie b??d?? teÂ? Â?ciemnia??, Â?e czytam e-booki tylko legalne. ZaletÂ? dost??pu do e-book??w jest to, Â?e jak mi si?? nie podoba, nie czytam dalej, a niekt??re pozycje to prawdziwa tragedia. Dzi??ki temu kupuj?? tylko ksiÂ?Â?ki do kt??rych chciaÂ?abym powr??ci??.

M??j mÂ?Â? ma troch?? zrobionych przeze mnie mbook??w w swojej kom??rce, jak mu to wgrywaÂ?am, to si?? darÂ?, Â?e nie chce, ale dzi??ki temu ostatnio odÂ?wieÂ?yÂ? sobie czytanego kilkanaÂ?cie lat temu Nekroskopa. I zamiast wozi?? ze sobÂ? wersj?? papierowÂ? ma w kom??rce i teraz ciÂ?gle czyta :)

A z audiobook??w polecam Narrenturm i dalsze cz??Â?ci Sapkowskiego. KsiÂ?Â?ka jakoÂ? sÂ?abo mi wchodziÂ?a, ale audiobook sÂ?uchaÂ?am gdzie tylko mogÂ?am - nawet w pracy przez blootoucha. Gorzej, Â?e siedziaÂ?am i uÂ?miechaÂ?am si?? jak gÂ?upi do sera, wi??c wyglÂ?daÂ?am co najmniej podejrzanie :mrgreen:

magosia

Post autor: magosia »

Ja teÂ? zainwestowaÂ?am w czytnik e- book??w i nie Â?aÂ?uj??. Polecam wszystkim maniakom czytania. Przynajmniej oczy b??dÂ? zdrowe. A ksiÂ?Â?ki do kt??rych wracam to i tak kupie w wersji papierowej. Tyle Â?e jak si?? gdzieÂ? jedzie to nie ma wygodniejszej formy niÂ? taki czytnik. Dzi??ki za podpowiedz bo teÂ? nie przebrn??Â?am Sapkowskiego to spr??buj?? audiobooka.

[ Dodano: 2010-05-07, 15:24 ]
Ze skanowanymi teÂ? moÂ?na sobie poradzi?? przerabiajÂ?c je.

natka8

Post autor: natka8 »

magosia pisze:Ze skanowanymi teÂ? moÂ?na sobie poradzi?? przerabiajÂ?c je.
O... a to jak, do tego jeszcze nie doszÂ?am :-D

Bite_Club

Post autor: Bite_Club »

W kwestii audioook??w- zaleÂ?y. Czasami ch??tnie posÂ?ucham ksiÂ?Â?ki na mp4.. Ale.. Tylko jeÂ?li czyta prawdziwy czÂ?owiek, a nie te sztuczne cholerstwo.
W tym momencie sÂ?ucham gÂ???wnie zagranicznych powieÂ?ci,jeÂ?li juÂ? po coÂ? si??gam z tego gatunku.

E-booki lubi??. ZwÂ?aszcza, Â?e dzi??ki nim mog?? przeczyta?? ksiÂ?Â?k??, zanim zdecyduje si?? p??jÂ??? do empiku i zam??wi?? jÂ? z za granicy. Polskich nie czytuje w tej formie raczej, ale za to te wszelakie angielskie.

ZwÂ?aszcza, Â?e e-booki majÂ? tÂ? zalet??, Â?e nie zajmujÂ? tyle miejsca co papierowa ksiÂ?Â?ka. I Â?atwiej je przy sobie nosi?? na czytniczku lub kom??rce :)

Kitikejt

Post autor: Kitikejt »

Ja jestem uzaleÂ?niona od czytania - kaÂ?de wolne 5 minut wykorzystuj?? na przeczytanie kolejnych kilku stron. Dawniej chodziÂ?am z kilogramami ksiÂ?Â?ek w torebce, teraz czytam gÂ???wnie e-booki. ZaopatrzyÂ?am si?? w kom??rk?? z duÂ?ym ekranem i teraz mam zawsze przy sobie kilka tom??w :-) Mam w planie zakup czytnika, tylko nie wiem, na jaki si?? zdecydowa??. Te dost??pne w Polsce nie majÂ? zbyt dobrych recenzji. MoÂ?ecie jakiÂ? poleci??? Cierpi?? na chroniczny brak miejsca na p??Â?kach i dla mnie e-booki sÂ? Â?wietnym rozwiÂ?zaniem. JuÂ? teraz poÂ?ow?? swojej biblioteczki podarowaÂ?am Bibliotece Miejskiej zaopatrzywszy si?? wczeÂ?niej w wersj?? elektronicznÂ? tych ksiÂ?Â?ek, na wypadek, gdybym chciaÂ?a kiedyÂ? do nich wr??ci??. Wiem, Â?e papierowej ksiÂ?Â?ki w r??ku nic nie jest w stanie zastÂ?pi??, ale najnowsze technologie teÂ? sÂ? wspaniaÂ?e :-D
bizonicatoja pisze: A z audiobook??w polecam Narrenturm i dalsze cz??Â?ci Sapkowskiego. KsiÂ?Â?ka jakoÂ? sÂ?abo mi wchodziÂ?a, ale audiobook sÂ?uchaÂ?am gdzie tylko mogÂ?am - nawet w pracy przez blootoucha.
O tak, "Trylogia Husycka" w audiobooku jest genialna. KupiÂ?am ksiÂ?Â?ki, zaraz po ich wydaniu, czyli juÂ? dobre kilka lat temu i do zeszÂ?ego roku staÂ?y sobie samotnie na p??Â?ce. Mimo kilkakrotnych "podejÂ???" nie byÂ?am w stanie przebrnÂ??? przez pierwsze rozdziaÂ?y Narrenturm :oops: W zeszÂ?ym roku dorwaÂ?am audiobooka (tylko wersj?? czytanÂ? przez lektora, nie inscenizacj?? z aktorami) i stwierdziÂ?am, Â?e te ksiÂ?Â?ki sÂ? rewelacyjne. TeÂ? usiÂ?owaÂ?am sÂ?ucha?? w pracy ale poza tygodniem z NFZ niestety nie jest to moÂ?liwe. Za to odbiÂ?am sobie w samochodzie. Uwielbiam prowadzi?? sÂ?uchajÂ?c ksiÂ?Â?ek :mrgreen:

Awatar użytkownika
sybel

Post autor: sybel »

Nie jestem zwolenniczkÂ? audiobook??w. wol?? sama czyta?? tekst, kt??ry mam przed oczami. Ale e-booki top doskonaÂ?y wynalazek i tak naprawd?? kosztuje nas tylko boleÂ?ciÂ? oczu.
"Wielu spo?ród ?yj?cych zas?uguje na ?mier?. A nie jeden z tych, którzy umieraj?, zas?uguje na ?ycie."

Awatar użytkownika
Selene07

Post autor: Selene07 »

Audiobooki to dla mnie po prostu strata czasu. Jak chce pozna?? treÂ??? ksiÂ?Â?ki to jÂ? czytam, a nie szukam audiobook??w kt??re nie oddajÂ? klimatu caÂ?ej treÂ?ci. JeÂ?li chodzi o e-booki to nie mam nic przeciwko, chociaÂ? wole ksiÂ?Â?ki w tradycyjnym papierowym wydaniu.

Awatar użytkownika
skrzacik

Post autor: skrzacik »

JeÂ?li chodzi o audiobooki to nie pr??bowaÂ?am jakoÂ? wol?? muzyk?? w sÂ?uchawkach i ksiÂ?Â?eczk?? kt??rÂ? sama czytam.A co do e-book??w to jak juÂ? nie mam wyboru lub w pracy,po za tym czytanie na komputerze psuje troch?? klimat.Wol?? na postawi?? sobie kolejny wolumin na p??Â?k??.
"Znowu podszed? do tarcz.
- S? tylko trzy takie zespo?y jak wy - orzek? ze zgro
z?. - Mazowsze, Gaw?da... I zespó? Downa. Trudno po
wiedzie?, który lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

pyczunia

Natka8 pisze:
magosia pisze:Ze skanowanymi teÂ? moÂ?na sobie poradzi?? przerabiajÂ?c je.
O... a to jak, do tego jeszcze nie doszÂ?am :-D
Z racji tego Â?e moja poprzednia odpowiedÂ? przepadÂ?a tonapisze jeszcze raz Â?e do tego sÂ? specjalne programy (byÂ?a o nich mowa wyÂ?ej) zwane OCR
tu troch?? wo??cej info http://www.niewidomi.onz.pl/komputer/ocr/index.html
(przydatny jest dla leni kt??rzy robiÂ? Â?ciÂ?gi z podr??cznik??w ;-) - wypr??bowane)

a wÂ?aÂ?nie bÂ?ogosÂ?awie tego kto wymyÂ?liÂ? ebooki bo aktualnie nie mog?? dosta?? "ksiÂ?Â?ki" kt??rÂ? czytam

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

EBOOKI- gdzie znaleÂ??? najlepsze?

Post autor: Ronni »

PomyÂ?laÂ?am, Â?e warto zaÂ?oÂ?y?? temat, w kt??rym b??dziemy dzieli?? si?? ze sobÂ? linkami do najlepszych ksiÂ?Â?ek jakie przeczytaliÂ?my w wersji ebook, kt??re np. nie sÂ? wydane w Polsce w wersji ksiÂ?Â?ek.

Dla przykÂ?adu podam wam link to Â?wietnej ksiÂ?Â?ki, kt??ra niestety nie zostaÂ?a jeszcze wydana w Polsce, ale ktoÂ? pofatygowaÂ? si?? i sam jÂ? przetÂ?umaczyÂ?. Naprawd?? warto jÂ? przeczyta??.

TytuÂ?: Angels Blood-Krew anioÂ???w

Autor:Nalini Singh

Link: http://chomikuj.pl/clamare

Opis: Â?owczyni wampir??w Elena Deveraux zostaje wynaj??ta przez niebezpiecznie pi??knego ArchanioÂ?a o imieniu Raphael. Jednak tym razem jej celem nie jest zÂ?apanie nieposÂ?usznego wampira lecz szale??czego archanioÂ?a.

To zadanie postawi Elen?? w samym centrum Â?miertelnej gry pomi??dzy anioÂ?ami - oraz na ostrej kraw??dzi nami??tnoÂ?ci. GdyÂ? nawet jeÂ?eli to polowanie jej nie zabije, poddanie si?? uwodzicielskiemu dotykowi Raphaela... moÂ?e jÂ? zniszczy??.

Komentarz: Jak dla mnie ta ksiÂ?Â?ka to rewelacja. Bardzo szybko si?? jÂ? czyta, wciÂ?gajÂ?ca akcja od samego poczÂ?tku. Kiedy zacz??Â?am jÂ? czyta?? nie mogÂ?am si?? od niej oderwa??. Bardzo podoba mi si?? kreacja archanioÂ?a Raphaela, kt??ry przechodzi drastycznÂ? zmian??. :-D Polecam takÂ?e osobom, kt??re lubiÂ? ksiÂ?Â?ki o wamiprach, poniewaÂ? tutaj teÂ? je znajdÂ?. ZresztÂ? przeczytajcie sami. ;-)
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”