Książki, do których lubimy wracać

Czytałeś ostatnio ciekawą książkę bądź komiks? A może ciekawy artykuł w gazecie? Podziel się tym z nami. Rozpocznij dyskusję na temat ulubionych dzieł literackich i nie tylko.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Luna

Książki, do których lubimy wracać

Post autor: Luna »

Pewnie każdy z Was ma swój żelazny, sprawdzony zestaw. Ja do swojego zaglądam, by poprawić sobie humor albo gdy w księgarniach zieje nudą. Na liście ulubieńców wielokrotnego użytku mam m.in.:
cykl o Mercedes (oczywiście)
cykl o Anicie Blake
cykl o Sookie Stackhouse
Prawa i powinności (Karina Pjankowa) - właśnie teraz magluję to ponownie
Trylogię Czarnego Maga
i… Harrego Pottera!

A Wy do czego lubicie wracać?
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 11:22 przez Luna, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

W moim przypadku jest taka jedna, do kt??rej lubi?? cz??sto wraca??, a mianowicie: "PrzylÂ?dek Dobrej Nadziei" Zygmunta Nowakowskiego.
Ponadto kilka ksiÂ?Â?ek Joanny Chmielewskiej, zwÂ?aszcza "Wszystko Czerwone"
No i tak jak Luna mam pewien sentyment do Pottera ;-)
Obrazek

Gobur

Post autor: Gobur »

Moja podstawa to Zelazny cykl "Amber", "Doorways in the Sand" i "Damnation Alley", Henlein "Starship Troopers", Herbert cykl "Diuna" (oryginalny), Forester cykl "Horatio Hornblower"do tego coÂ? z nowszych rzeczy jak Mercy, czy cykl Webera o Honor Harington.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Najcz??Â?ciej wracam do serii o Nekroskopie kt??ra jest mojÂ? ulubionÂ? o wampirzej tematyce. Cz??sto si??gam r??wnieÂ? po klasyk?? horroru w postaci Draculi, poza tym jest jeszcze Harry Potter, seria o Mercedes Thompson a takÂ?e WÂ?adca PierÂ?cieni.
Nothing is true. Everything is permitted.

dozi

Post autor: dozi »

seria o Sookie Stackhouse
seria Dary AnioÂ?a
Duma i uprzedzenie
Harry Potter
i oczywiÂ?cie seria o Mercedes Thompson

Asiak2206

Post autor: Asiak2206 »

Nie b??d?? oryginalna ;)
Najcz??Â?ciej to wracam chyba do ksiÂ?Â?ek o Mercedes, kiedyÂ? byÂ?am maniaczkÂ? Harrego, ale po entym razie juÂ? nie mogÂ?am znieÂ??? nawet widoku samej okÂ?adki :mrgreen:
KsiÂ?Â?ki Katarzyny Bereniki Miszczuk "Wilk" i kontynuacje teÂ? bardzo lubi?? no i jeszcze cykl o Anicie Blake, z niecierpliwoÂ?ciÂ? czekam na tÂ?umaczenie kolejnych tom??w. :-)

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

Post autor: Ilir »

Ja napisz?? iÂ? wraca?? lubi?? do Sagi o Ludziach Lodu - Margit Sandemo, Harryego Pottera J.K. Rowling to sÂ? ksiÂ?Â?ki, do kt??rych wracam najch??tniej. (Sagi jest 47 tom??w a przeczytaÂ?em dwa razy :-P )
Jesteśmy tylko maleńkimi pyłkami, tańczącymi do rytmu natury...

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: tusia13pl »

Ja cz??sto wracam do Mercy, Anity Blake, Harrego Pottera (ostatnio juÂ? nie, poniewaÂ? przeczytaÂ?am z 11 razy kaÂ?dÂ? cz??Â??? i na razie robi?? sobie przerw??) i czasami jakieÂ? ksiÂ?Â?ki na odpr??Â?enie i wyÂ?Â?czenie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

C??Â? nikogo nie zaskocz?? jak napisze Â?e Seria o Mercedes ,cykl o Anicie Blake .
Sag?? o Ludziach Lodu czytaÂ?am juÂ? ze trzy razy :-D
SÂ? teÂ? ksiÂ?Â?ki do kt??rych wracam po rok lub wi??cej .Najcz??Â?ciej te kt??re mam w domu .
Jest tez jedna ksiÂ?Â?ka z mojego dzieci??stwa (lub dorastania) kt??rÂ? przeczytaÂ?am i bardzo mi si?? podobaÂ?a .Wiele razy zastanawiaÂ?am si?? czy nie przeczyta?? jej jeszcze raz ,ale obawiam si?? Â?e po tylu latach juÂ? nie b??d?? mie?? o niej tak dobrego zdania .

Lamia

Post autor: Lamia »

Ja mam 3 ksiÂ?Â?ki do kt??rych wracam i kt??re czytaÂ?am wi??cej niÂ? 2 razy:
-cykl Nocarz
-WÂ?adca PierÂ?cieni
-Harry Potter

Podejrzewam, Â?e do Mercedes teÂ? niedÂ?ugo wr??c?? :)

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

Post autor: Ilir »

Tula pisze:C??Â? nikogo nie zaskocz?? jak napisze Â?e Seria o Mercedes ,cykl o Anicie Blake .
Sag?? o Ludziach Lodu czytaÂ?am juÂ? ze trzy razy :-D
Tula, ja juÂ? mog?? Ci miÂ?oÂ??? wyzna?? :mrgreen:, kt??ry tom lub tomy najlepiej wspominasz?

Kometa: A moÂ?e zÂ???Â?cie sobie temat? :P

Ilir: MyÂ?laÂ?em nad tym :-P
Ostatnio zmieniony 16 sty 2010, 21:30 przez Ilir, łącznie zmieniany 2 razy.
Jesteśmy tylko maleńkimi pyłkami, tańczącymi do rytmu natury...

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

hmmm... ja najcz??Â?ciej wracam do HP, czasem teÂ? do "Intruza" i.... sagi "Zmierzchu" ;p o serii o Mercedes nie ma sensu wspomina?? (wiem, wiem... wÂ?aÂ?nie to zrobiÂ?am ;p xD), bo to oczywiste. kiedy juÂ? przeczytam "W pierÂ?cieniu ognia", to na pewno doÂ?Â?czy do moich niezmiennie uwielbianych ksiÂ?Â?ek razem ze swojÂ? poprzedniczkÂ?. jest jeszcze ksiÂ?Â?ka Edyty SzaÂ?ek: "Sen zielonych powiek", kt??ra wiele wniosÂ?a do mojego Â?ycia i mimo, Â?e nie si??gam po niÂ? podczas wolnych wieczor??w, to jest juÂ? cz??Â?ciÂ? mnie samej.

Carnival

Post autor: Carnival »

to ja odbiegn?? troch??..
najcz??Â?ciej wracam do
Trylogii Czarnych Kamieni
Wojen Â?wiata wynurzonego
Cyklu o Mercy i Zawodzie WiedÂ?ma

Rubi
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Rubi »

WÂ?adca PierÂ?cieni
nie Â?miejcie si?? :mrgreen: Akademia Pana Kleksa :lol:
Ditta - Andersen-Nexø Martin
OpowieÂ?ci z Narnii
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Rubi, łącznie zmieniany 3 razy.

Nika

Post autor: Nika »

ja przeczytaÂ?am wszystkie cz??Â?ci WÂ?adcy PierÂ?cieni :P MiaÂ?am taki okres w Â?yciu :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”