Intruz

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Gobur

Post autor: Gobur »

co do problem??w j??zykowych to raczej nie ona je ma, tylko polska tÂ?umaczka, zmierzch jest przetÂ?umaczony na poziomie licealisty kt??ry usiÂ?uje z biedÂ? zaliczy?? rok. Nie wiem kto tÂ?umaczyÂ? Intruza, nie czytaÂ?em go po polsku (po angielsku teÂ? si?? jeszcze nie przegryzÂ?em, ale to inna sprawa) ale jeÂ?li znowu p. Urba??ska to si?? nie dziwi?? Â?e sÂ? kÂ?opoty. Dla mnie Intruz ma inny problem... jest po prostu nudny, ale to wynika raczej z tego Â?e to nie jest ksiÂ?Â?ka dla facet??w.

Awatar użytkownika
Seand96
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Seand96 »

KsiÂ?Â?k?? czytaÂ?am jakiÂ? czas temu i musz?? przyzna?? Â?e o wiele bardziej mi si?? podobaÂ?a o zmierzchu :-P Trzeba przyzna?? Mayer Â?e miaÂ?a dobry pomysÂ? na ksiÂ?Â?k??... tylko te zako??czenie, myÂ?l?? ze z takim zako??czeniem musi wyjÂ??? kolejna czeÂ??? i szczerze m??wiÂ?c na to licz?? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

Owszem Gobur, Intruz jest na poczÂ?tku nudny. Ale potem IMO naprawd?? fajny cho?? faktycznie bark tam jakiej takiej dynamicznej i "ostrej" akcji. Ale to juÂ? przekle??stwo tej autorki - w sadze zmierzchu teÂ? niczego takiego nie uÂ?wiadczyliÂ?my.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Gobur

Fakt, przez Zmierzch teÂ? byÂ?o na poczÂ?tku ci??Â?ko si?? przebija??, ale jakoÂ? bardziej mnie wciÂ?gnÂ?. Ale tak naprawd?? to spodobaÂ? mi si?? dopiero New Moon i dalsze. MoÂ?e dlatego Â?e w caÂ?ej sadze jedynÂ? realnÂ? w swoim zachowaniu osobÂ? jest Jakob - miÂ?o wiedzie?? Â?e ktoÂ? poza mnÂ?, cho??by byÂ? fikcyjny, popeÂ?nia takie same bÂ???dy w stosunkach damsko m??skich :-P

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

Ja ze zmierzchu najbardziej lubiÂ?am Leah. ZatrzymaÂ?am si?? nad tÂ? postaciÂ? gdy tylko objawiÂ?a si?? w ksiÂ?Â?ce jej historia, a potem lubiÂ?am jÂ? coraz bardziej. ZauwaÂ?yÂ?am, Â?e na tle innych postaci Meyer wypada doÂ??? osobliwe.

Przede wszystkim nie wydaje mi si?? by?? przejaskrawiona tak jak reszta. Leah nie jest w Â?aden spos??b wyidealizowana, ani nie ma w niej naciÂ?ganej szlachetnoÂ?ci, ani Â?agodnoÂ?ci, ani sÂ?odkiej dobroci... nie ma teÂ? lalkowatej bezradnoÂ?ci, jest za to up??r, zÂ?oÂ??? i duma. Tak silnie odcina si?? od reszty Â?e??skich bohaterek, kt??re posiadajÂ? te wszystkie cechy (albo doskonaÂ?Â? ich wi??kszoÂ???) kumulujÂ?ce si?? w nich w mdÂ?y spos??b. Leah z nich wszystkich wydaje mi si?? najprawdziwsza i najbardziej szczera w swoich zachowaniach i osÂ?dach, nawet jeÂ?li sÂ? czasem wredne lub og??lnie uwaÂ?ane za niewÂ?aÂ?ciwe.

Silna, wyraziÂ?cie zarysowana, dumna Â?e??ska osobowoÂ???. Zgadam si?? w peÂ?ni z jej tokiem myÂ?lenia w kaÂ?dej sprawie. Gdybym byÂ?a na jej miejscu najpewniej obraÂ?abym te same Â?cieÂ?ki. Bo te jej zÂ?oÂ?liwoÂ??? wzgl??dem reszty watahy, jej b??l i rozdarcie, to wszystko jest takie zwyczajnie ludzkie, nie ma w tym nic z naciÂ?ganej szlachetnoÂ?ci "Oh b??d?? cierpie?? w ciszy aby moi przyjaciele nie cierpieli" bo to bzdura. JeÂ?li czÂ?owiek ma w sobie tyle goryczy musi to w ko??cu wykrzycze?? i da?? temu upust. To normalne, naturalne.

Dlatego jeÂ?li chodzi o Zmierzch to stawiam na Leah.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Gobur

teÂ? jÂ? bardzo lubi??. Wogule w tej ksiÂ?Â?ce sÂ? tylko 3 realistyczne postaci. Jacob, Leah i Charli. Reszta jest mniej lub bardziej sztuczna. Tylko ta tr??jka nie jest czarno biaÂ?a, ma swoje zalety, ale ma teÂ? i wady. Jakob jest typowym nastolatkiem pod wpÂ?ywem hormon??w kt??ry resztkami siÂ? pr??buje by?? odpowiedzialny, Leah jest mÂ?odÂ? dziewczynÂ? kt??rej zawaliÂ? si?? caÂ?y Â?wiat i kt??ra pr??buje odbudowa?? go na nowo, a Charlii jest zatroskanym ojcem kt??ry odzyskaÂ? c??rk?? po latach starokawalerskiego Â?ycia i zaraz zaczyna jÂ? traci??. To oni toczÂ? walk?? ze Â?wiatem i z samym sobÂ?, popeÂ?niajÂ? bÂ???dy po czym pr??bujÂ? jeszcze raz. Dlatego sÂ? ludzccy, moÂ?na ich lubic lub nie, alecoÂ? sobÂ? reprezentujÂ?. Reszta to wÂ?aÂ?ciwie ramy postaci, nie wypeÂ?nione "ludzkÂ?" treÂ?ciÂ?, sÂ? troch?? jak roboty zaprogramowane przez autork?? do peÂ?nienia konkretnych treÂ?ci. I chyba podobny problem mam z "intruzem", nie ma tam postaci dla kt??rej przyczepiÂ?bym si?? do tej ksiÂ?Â?ki.

Awatar użytkownika
Seand96
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Seand96 »

c??Â? intruz na poczÂ?tku jest tak nudny Â?e sie go nie chce czyta?? ale p??Â?niej jak akcja sie rozkr??ci to nie moÂ?na sie od tej ksiÂ?Â?ki oderwa?? ;)) Co do zmierzchu to najbardziej lobi?? chyba scen?? jak Jackob i Rosalie sie gryzÂ? i dopiekajÂ? sobie :))

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Widz?? Â?e razem z Goburem i KometÂ? mamy dokÂ?adnie takich samych ulubie??c??w i zapatrywania na ksiÂ?Â?k??. :-D

anulka870

Post autor: anulka870 »

mnie sie ksiÂ?Â?ka strasznie podobaÂ?a i lubi?? do niej wraca?? cz??sto....tÂ? histori?? Meyer mogÂ?a by kontynuowa?? :roll:

Gołsia

Post autor: Gołsia »

hmmm kontynuowa?? ? Moim zdaniem lepiej Â?eby tego nie robiÂ?a. KsiÂ?Â?ka mi si?? podobaÂ?a i ie chciaÂ?abym Â?eby drugÂ? cz??Â?ciÂ? wszystko zepsuÂ?a :-/

Gobur

nie wiem co z tÂ? kontynuacjÂ?, byÂ?a zapowiedziana na zeszÂ?y rok, podejrzewam ze zamieszanie z ekranizacjÂ? serii "Zmierzch" spowolniÂ?o prac??, o ile ich caÂ?kiem nie wstrzymaÂ?o. Cho?? mam wraÂ?enie Â?e pani Meyer nie wyskoczy juÂ? z niczym szczeg??lnym. To typowa autorka jednej ksiÂ?Â?ki - w tym wypadku serii, a reszta jeÂ?li nawet powstanie, to b??dzie duÂ?o sÂ?absza, na granicy tego co da si?? przeczyta??. TÂ? jednÂ? seriÂ? wstrzeliÂ?a si?? w zapotrzebowanie, ale autorkÂ? jest raczej przeci??tnÂ?, i nie sÂ?dz?? by si?? jej udaÂ?o czymÂ? jeszcze zabÂ?ysnÂ???.

natka8

Post autor: natka8 »

Mam nadziej??, Â?e nie wstrzymaÂ?o kontynuacji , bo ta ksiÂ?Â?ka jest Â?wietna... Co prawda sÂ? lepsze, ale i tak Â?wietnie si?? jÂ? czyta...

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Moim zdaniem ksiÂ?Â?ka jest Â?wietna, chociaÂ? nie od poczÂ?tku tak myÂ?laÂ?am. Kiedy zacz??Â?am jÂ? czyta?? byÂ?am rozczarowana bo byÂ?a faktycznie nudna i nie wiedziaÂ?am czym wszyscy si?? tak zachwycajÂ?, jednak po przeczytaniu okoÂ?o 100 stron akcja zacz??Â?a si?? rozwija?? i wciÂ?gneÂ?a mnie bez reszty. Og??lnie Intruz bardzo mi si?? podobaÂ? i polecam go bardzo wszytkim, kt??rzy lubiÂ? fantastyk??.
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Gołsia

Post autor: Gołsia »

Mi ta ksiÂ?Â?ka podobaÂ?a si?? strasznie, jednak nie widz?? potrzeby aby jÂ? kontynuowa??. ChociaÂ? mam nadziej??, Â?e ta kontynuacja miÂ?o mnie zaskoczy, zobaczymy

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Nie chc?? jakiejkolwiek kontynuacji tej ksiÂ?Â?ki. Meyer jest Â?redniej klasy pisarka i wiem, ze coÂ? zepsuje (przynajmniej mam takie wraÂ?enie). Wol?? pozosta?? zadowolona z jednego tomu niÂ? p??Â?niej marudzi?? kiedy Stefcia popsuje caÂ?Â? histori??.
Nothing is true. Everything is permitted.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”