[manga] Boys Next Door

Dział dla fanów i wielbicieli komiksów.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

[manga] Boys Next Door

Post autor: Kometa »

Jest to kr??tka manga, zaledwie jedno tomowa. Kreska jest przepi??kna i charakterystyczna dla prac Kaori Yuki. Manga opowiada nam historie dw??ch przedstawicieli pÂ?ci m??skiej, kt??rych losy si?? krzyÂ?ujÂ?.

Pierwszym z delikw??t??w jest Adrian. Adrian jest nauczycielem w szkole podstawowej, wyglÂ?da na spokojnego i opanowanego czÂ?owieka, Â?yczliwego, lubianego przez sÂ?siad??w. Jednak pozory mylÂ?. Wieczorami Adrian zamienia si?? w bezwzgl??dnego morderc??, kt??ry poluje na m??skie prostututki, pozbawiajÂ?c ich Â?ycia ze szczeg??lnym okrucie??stwem, zawsze zawiÂ?zujÂ?c im oczy.

MoÂ?liwe spoilery:

C??Â?, nie moÂ?na powiedzie?? aby Adrian byÂ? zdrowy psychicznie, ale teÂ? myÂ?l??, Â?e nie moÂ?na go ocenia?? jako zÂ?ej osoby. Dzieci??stwo miaÂ? ci??zkie, mieszkaÂ? tylko i wyÂ?Â?cznie z matkÂ?, kt??ra nie opiekowaÂ?a si?? nim dobrze. KarmiÂ?a jedynie chÂ?opca, tak by nie umarÂ? z gÂ?odu nie poÂ?wi??caÂ?a mu wi??kszej uwagi, nigdy na niego nie patrzyÂ?a. Nigdy.
Adrian zawsze robiÂ? co m??gÂ? by zwr??ci?? na siebie uwag?? matki, ale ta zachowywaÂ?a si?? jakby go nie byÂ?o, nawet odzywaÂ? si?? do niego tylko wtedy gdy byÂ?o to konieczne. Ponadto przez dom mamusi praktycznie co wiecz??r przewijaÂ? si?? inny m??Â?czyzna. Kobieta braÂ?a od nich pieniÂ?dze za kaÂ?dÂ? ich noc sp??dzonÂ? w jej Â???Â?ku. Adrian byÂ? wtedy zbyt maÂ?y by to zrozumie??, ale czuÂ?, Â?e dzieje si?? coÂ? zÂ?ego.
Pewnego dnia, ku wielkiemu zaskoczeniu chÂ?opca, matka zabiera go do wesoÂ?ego miasteczka. Adrian spotyka tam dziwnego klauna, zaabsorbowany osobliwÂ? postaciÂ? nie zauwaÂ?a oddalenia si?? matki. Wreszcie zdaje sobie spraw??, Â?e si?? zgubiÂ?, matka znikn??Â?a. ZostawiÂ?a go w wesoÂ?ym miasteczku. Po kilku dniach szw??dania si?? po ulicach Adrianowi udaje sie odnaleÂ??? drog?? do domu. Jednak juÂ? przy samych drzwiach sÂ?yszy odgÂ?osy kÂ???tni. Zakrada si?? do domu po cichu i z ukrycia patrzy na scen?? rozgrywajÂ?cÂ? si?? w pokoju. Matka kÂ???ci si?? z jakimÂ? m??Â?czyznÂ?, zapewne jednym ze swoich kochank??w. W ferworze kÂ???tni wykrzykuje m??Â?czyÂ?nie w twarz, Â?e jako mÂ?oda dziewczyna zostaÂ?a zgwaÂ?cona przez klauna z wesoÂ?ego miasteczka (dlatego nigdy nie patrzyÂ?a na Adriana, nie rozmawiaÂ? z nim i w ko??cu go zostawiÂ?a w wesoÂ?ym misteczku - byÂ? dzieckiem m??Â?czyzny, kt??ry jÂ? zgwaÂ?ciÂ?) oraz przyznaje mu sie do tego, Â?e jest prostytukÂ?, Â?e on nie byÂ? nigdy jedynym m??Â?czyznÂ? w jej Â?yciu, a jedynie jej zabawkÂ?, kimÂ? kogo wykorzystywaÂ?a. M??Â?czyzna teÂ? chyba z gÂ???wkÂ? w porzÂ?dku nie miaÂ?, chwyciÂ? za n??Â? i ze zÂ?oÂ?ci zadÂ?gaÂ? kobit??, po czym uciekÂ? szybciutko z miejsca zbrodni. Tego wszystkiego Â?wiadkiem byÂ? Adrian, po ucieczce faceta wyszedÂ? ze swej kryj??wki. Jego matka jeszcze ostatnim tchnieniem bÂ?agaÂ?a chÂ?opca o pomoc, po raz pierwszy w jego Â?yciu patrzyÂ?am mu w oczy i prosiÂ?a go o pomoc. Adrian wyciÂ?gnÂ?Â? z niej n??Â? po czym peÂ?en goryczy i Â?alu, zÂ?y na niÂ?, Â?e go zostawiÂ?a zwyczajnie jÂ? dobiÂ?. Jednak martwe ciaÂ?o matki nadal si?? w niego wpatrywaÂ?o. Adrian nie m??gÂ? tego znieÂ???, przez tyle lat na niego nawet raz nie spojrzaÂ?a, a teraz patrzy si?? i patrzy... i po raz pierwszy w swojej karierze zawiÂ?zaÂ? swojej ofiarze oczy.
Po kilku dniach chÂ?opca w domu wraz z ciaÂ?em matki odnalazÂ?a policja, stwierdzono u dziecka szok, odciski palc??w Adriana na noÂ?u uzasadniono tym, Â?e chÂ?opiec zapewne chciaÂ? mamie pom??c, a zawiÂ?zane oczy zapewne wynikaÂ?y z jego strachu.
Adrian dorastaÂ? w domu dziecka i postanowiÂ? zosta?? nauczycielem aby m??c mie?? kontak z dzie??mi i uchroni?? ich w pewien spos??b przed losem, kt??ry go spotkaÂ?, chciaÂ? z nich uczyni?? lepszych ludzi. Niestety traumatyczne dzieci??stwo odbiÂ?o sie na nim ze straszliwÂ? siÂ?Â?. W mieÂ?cie staÂ?a si?? modna prostytucja wÂ?r??d mÂ?odych chÂ?opc??w, a ich widok na ulicach przypominaÂ? Adrianowi o matce. Nie trzeba byÂ?o dÂ?ugo czeka?? na konsekwencje, Adrian nocÂ? zmieniaÂ? si?? w psychopatycznego morderc??, kt??ry zabijaÂ? m??skie prostytutki.

Koniec moÂ?liwych spoiler??w.

Drugim bohaterem jest Lawrence, czternastoletni chÂ?opak, kt??ry jest wÂ?aÂ?nie takÂ? m??skÂ? prostytutkÂ?. Jego historia jest znacznie prostsza niÂ? Adriana. WÂ?asciwie jego przeszÂ?oÂ??? nie jest jasna, lecz jak si?? stopniowo dowiadujemy do pracy w agencji zmusza chÂ?opaka jego wÂ?asny brat. Pojawia si?? sugestia, Â?e Lawrence mieszkaÂ? niedyÂ? z rodzicami jednak uciekÂ? z domu by odnaleÂ??? brata. Niestety nie przypuszczaÂ?, Â?e spotka go coÂ? takiego gdy go wreszcie odnajdzie.

Pewnego wieczoru, gdy Lawrence wracaÂ? z zakup??w staÂ? sie Â?wiatkiem morderstwa popeÂ?nionego przez Adriana. Adrianowi udaje sie uciec z miejsca zbrodni jednak chÂ?opak dobrze widziaÂ? jego twarz, a dodatkowo znalazÂ? przy zwÂ?okach rzecz naleÂ?Â?cÂ? do Adriana. ObroÂ???, kt??rÂ? Adrian kupiÂ? dla swojego zwierzaka - Wolfy'ego - z wypisanym adresem i numerem telefonu. Jednak Lawrence nie udaje si?? ze znaleÂ?iskiem na policj??. Odwiedza Adriana i proponuje mu ukÂ?ad. JeÂ?li Adrian pomoÂ?e mu wyrwa?? si?? z agencji wtedy odda mu obroÂ??? i zapomni o tym co widziaÂ?. JeÂ?li zaÂ? nie, uda si?? ze znaleziskiem prosto na policj??.
Adrian oczywiÂ?cie wpada w panik?? i planuje zabi?? chÂ?opca. Jednak Lawrence bardzo si?? r??Â?ni od jego dotychczasowych ofiar...

To jest bardzo ci??Â?ka manga. Naprawd??, bardzo, bardzo ci??Â?ka. NaleÂ?y do gatunku yaoi, ale nie naleÂ?y podchodzi?? do tego tytuÂ?u jak do typowej pozycji yaoi. ZwiÂ?zek Adriana i Lawnence jest doÂ??? specyficzny, wszystko tu opiera si?? na psychologi i wnikaniu w psychik?? bohater??w. Pani Yuki ma wyjÂ?dkowy talent jeÂ?li chodzi o ukzywanie przyczyn takiego, a nie innego dziaÂ?ania swoich postaci. Najgorsze z tego wszystkiego jest zako??czenie, kt??rego cz??Â?c poznajemy juÂ? na samym poczÂ?tku mangi. Jednak decydujÂ?ca scena jest w pewien spos??b wstrzÂ?sajÂ?ca, przynajmniej dla mnie. Manga zrobiÂ?a na mnie naprawd?? duÂ?e wraÂ?enie jednak niezmienia to faktu, Â?e po jej przeczyta??u przez godzin?? bolaÂ?a mnie gÂ?owa. ByÂ?am totalnie skoÂ?owana. I wtym miejscu nie mog?? napisa??, Â?e wszystkim polecam. Trzeba czu?? ten klimat, cho?? nie jest to najlepsze okreÂ?lenie. "Ale pierwsze jakie przychodzi mi do gÂ?owy".
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
Selene07

Post autor: Selene07 »

Zgadzam si?? z tobÂ?, ta manga jest naprawd?? ci??Â?ka, ale skÂ?ania teÂ? do przemyÂ?le??. GÂ???wni bohaterowie sÂ? doÂ?wiadczeni przez los, majÂ? lekko skrzywionÂ? psychik??. JeÂ?li chodzi o zako??czenie to spodziewaÂ?am si?? go ale miaÂ?a nadzieje Â?e moÂ?e Fortuna okaÂ?e si?? dla naszych bohater??w Â?askawsza, szkoda Â?e tak si?? nie staÂ?o.

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

CzytaÂ?am jÂ? jakiÂ? czas temu i nie wiem czy b??de obiektywna... bo po prostu uwielbiam historie z psychologicznym twistem.
Mange przeczytaÂ?am raz, dokÂ?adnie, zachwycajac si?? w niekt??rych miejscach liniami kreski, przestudiowaÂ?am historie, zako??czenie wbiÂ?o si?? we mnie jak n??Â? w masÂ?o ... wiec moge powiedzie??, Â?e byÂ?am zachwycona.
Natomiast wÂ?aÂ?nie przez to zako??czenie nie dam rady chyba do niej wr??ci?? juz nigdy... to jak z "Old Boy"em raz zobaczyc i nigdy wii??cej. Nie zrozumcie mnie Â?le, nie dla tego, Â?e cos tam zgrzyta i mi nie pasuje, ale wÂ?asnie przez to, Â?e byÂ?o za dobre i trafiÂ?o gÂ?eboko.

Awatar użytkownika
Majster
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Majster »

ZainteresowaÂ?yÂ?cie mnie tÂ? mangÂ?, a jak na razie jest to dla mnie nieznany gatunek. Do tej pory omijaÂ?em mangi szerokim Â?ukiem, ale moÂ?e tkwiÂ?em w bÂ???dzie i musz?? si ?? poprawi??. Z lenistwa spytam o jakieÂ? namiary, gdzie moÂ?na to znaleÂ???, inaczej b??d?? musiaÂ? sam pog??glowa??, a jestem strasznym leniem :oops:

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Echem.........akurat moÂ?e jak na 1 stycznoÂ??? z tym gatunkiem polecaÂ?a bym cos innego... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Panthera
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Panthera »

Czemu nie chcesz poleca?? czegoÂ? z napisem "yaoi" ;)? Ja natomiast teÂ? ch??tnie bym si?? dowiedziaÂ?a, gdzie to moÂ?na zdoby??. MoÂ?e na pierwszy ogie?? mangowy wziÂ??? sobie GITSa? TeÂ? ci??Â?kawe ale jednak hmm.... bardziej strawne na pierwszy raz.
“There is always some madness in love. But there is also always some reason in madness.”

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

O "yaoi" w tym przypadku chodzi jedynie poÂ?rednio. Niemniej ten czynnik pan??w w przewaÂ?ajÂ?cej wiekszoÂ?ci odrzuca.

Ja za sprawÂ? znajomej doÂ?wiadczona w tej kategorii jestem znacznie i nie mam z tym problem??w (dotÂ?d jednak pamietam set?? na swej twarzy przy pierwszej mandze a p??zniej jak mi szczena gruchn??Â?a o podÂ?oge gdy sie dowiedziaÂ?am, Â?e to jest rysowane przez panie dla pa??)
OsobiÂ?cie naprawde lubi?? prace Kyuugou.

Bardziej jednak chodzi mi o to, Â?e dla kogoÂ? kto "szerokim Â?ukiem" omijaÂ? ten styl to jest to naprawde ci??Â?ki orzech do zgryzienia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komiksy”