Dali

Wszystko o bohaterach serii Kate Daniels.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Dali

Post autor: Kometa »

Kurcz? laska jest bezb??dna! Uwielbiam j?, dla mnie przebi?a nawet Kate, po prostu hardkor.

Zdaje si?, ?e to najbardziej pokr?cony koto?ak w ca?ej serii. Jest po prostu urocza i ?mia?am si? przy ka?dej scenie z jej udzia?em. Mam nadzieje ?e w kolejnych tomach b?dzie jej wi?cej. Jest przesympatyczna i przekomiczna.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Kometa, łącznie zmieniany 1 raz.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
Loleczka
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Loleczka »

Tak, babka jest ?wietna. Zw?aszcza jej jazda. Nic dziwnego, ze Jim zabrania jej si? ?ciga?. Nie tylko siebie by zabi?a to jeszcze innych :-D

Có?, pasowa?aby do Jima, prawda? Zupe?ne przeciwie?stwa.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Kometa

Loleczka pisze:Có?, pasowa?aby do Jima, prawda?
A? tak jej nie lubi? :evil:

Ale szczerze, biedny Jim by si? przy niej nabawi? apopleksji. Poza tym podoba mi si? póki co tak jak jest.

I ta scena kiedy nie mog?a si? przemieni? i wyjmowanie jej szk?a z ?apy... soooo sweeet! Kocham j?.

To są właśnie rzeczy

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Kometa pisze:A? tak jej nie lubi?
Zaczynam si? ciebie ba? <dr?y ze strachu>
Kometa pisze:Ale szczerze, biedny Jim by si? przy niej nabawi? apopleksji.
I chyba w?a?nie o to chodzi. Jest troszk? za powa?ny, a ona mog?aby go wyprostowa?. Mo?e nawet za?o?y?by co? kolorowego :-D A w ogóle, troch? troski o ni? dobrze by mu zrobi?o :-D
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

JIM I KOLORY?!?!
NIEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Loleczka: Znajomo?? netykiety i regulaminu si? k?ania. Kolejny taki post b?dzie usuni?ty.
EDIT:
Przepraszam, ale tak mnie to uderzy?o, ?e nic sensowniejszego po prostu nie by?am w stanie wymy?li?.
Poprawka:
Jim i kolory?!
Niemo?liwe! Przecie? to Jim! To jest sta?a i nieusuwalna jego cz???.
Zreszt? nie s?dz?, by odstawi? czer?... (To czym ja si? tak denerwuj?, oto jest pytanie.)
Ostatnio zmieniony 12 sie 2010, 21:57 przez destrakszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna

Post autor: wiedźma z bagna »

No słodka jest, ale jak na eksperta i speca od wiedzy tajemnej, kotołaka ponoć superinteligentnego, zdeklarowaną wegetariankę, to sorrryy ale jest skrajnie nieodpowiedzialna. Sama bym jej tyłek sklepała za te jazdy.
Owszem, owszem, może być w tandemie z Jimem - już on ją naprostuje ;-)
A co do troski to oni wszyscy maniacko się troszczą o malutką Dali i ratują od skutków durnowatych pomysłów.
Może dla odmiany ktoś by się zatroszczył o Jima, bo jemu to się już pewnie siwe włoski lęgną od tego zamartwiania się o bezpieczeństwo Gromady i oszczędzania wszystkim trosk wszelakich :-P
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 23:26 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.
I cóż to zmieni, gdy z młodych gniewnych, wyrosną starzy wk..wieni ???

Awatar użytkownika
Kometa

wied?ma z bagna pisze:Owszem, owszem, mo?e by? w tandemie z Jimem - ju? on j? naprostuje
Albo wcze?niej zwariuje xD

Starcie tytanów - rozs?dek i dyscyplina kontra spontaniczno?? i skrajna niefrasobliwo??. Czy tylko ja mam wra?enie, ?e to o jeden krok od katastrofy?

Ja jednak nie postrzegam jej jako osoby nieodpowiedzialnej tylko tak? której czyny wyprzedzaj? my?li, a kiedy mówi jej si? ?eby czego? nie robi?a ona to na przekór zrobi bo pewnie taj jest zabawniej ;)

To są właśnie rzeczy

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna

Czyli jednak jest nieodpowiedzialna, bo skoro robi coś wbrew ostrzeżeniom, czy zakazom, dla zabawy to co to jest? Zwłaszcza przy superinteligencji?? To znaczy, że co włącza sobie i wyłącza szare komórki kiedy jej wygodnie?
Osobiście uważam, ze jest przesympatyczna, trochę popierduła, ale jednak nieodpowiedzialna.

Fakt - katastrofa murowana. Jim dostanie wrzodów, chyba że mała ewoluuje.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 23:24 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kometa

Nie wiem czemu ??czysz inteligencj? z odpowiedzialno?ci?. To ?e du?o wie, szybko kojarzy i ogrania sprawy których inni nie potrafi? nie oznacza jeszcze ?e musi si? to wszystko ?aczy? z odpowiedzialno?ci?. Dla mnie ona jest "niewyszumiana". My?l? ?e powinni jej czasem da? poszale?, jest wysoce prawdopodobne ?e jej samej by si? to szybko znudzi?o.

To są właśnie rzeczy

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna

A na jakiej podstawie twierdzisz, że nie dają jej się wyszumieć? Czy tylko na tej, że dostała areszt domowy za wyjazd na rajd?? Akcja wymusza reakcję. Z treści raczej wynika, że Dali co i rusz wywołuje różne kłopoty. Dla mnie wyszumienie się i narażanie życia innych osób nie idzie ze sobą w parze. Wyszumieć to się można np. jadąc na Woodstock, skacząc na bungee, na szalonych imprezach suto zakrapianych alkoholem, po których jednakowoż nie wsiada się za kółko, jadąc stopem w 80 dni dookoła świata, itp.
A mózg jest od tego żeby z niego korzystać w każdej chwili, zaś odpowiedzialność wiąże się z przewidywaniem skutków własnych poczynań. Czyli jeśli ktoś nie używa szarych komórek i bezmyślnie naraża nie tylko siebie ale i innych jest wg mnie nieodpowiedzialny. Człowiek inteligentny jest w stanie to zrobić przy minimum wysiłku umysłowego, czego nie można powiedzieć o dzieciach, czy osobach intelektualnie hmm (użyję eufemizmu) - niepełnosprawnych, dlatego są one np. zwolnione z odpowiedzialności karnej. Dla mnie opisane zachowania Dali świadczą o nieodpowiedzialności - mogła się ścigać, proszę bardzo, mogła nawet zbałamucić strażnika żeby ją tam zawiózł, ale nie jechać na ślepo przez miasto. Ale są to zdarzenia z jej niedalekiej przeszłości, natomiast na bieżąco w akcji jest słodka.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 23:20 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

I Curran w?a?nie to jej t?umaczy?, (a Kate si? przy??czy?a). Za swoje czyny nale?y ponosi? odpowiedzialno??. Jak to by?o - ?e trzpiotowaty 15-letni nie by?a urocza, wi?c i 28-latka taka nie jest. A ona jak wpadnie w tarapaty ma przesta? robi? z siebie mimoz?.
bo ?e by?a nieodpowiedzialna to nie ulega w?tpliwo?ci.
A jak ju? powiedziano - inteligencja i odpowiedzialno?? to nie to samo.
Ale na jej plus ?wiadczy dobre serce i ch?? niesienia pomocy.

Awatar użytkownika
Kometa

Dalej uwa?am j? za osob? któr? zwyczajnie rozpiera energia. Owszem jej dzia?ania s? nieodpowiedzialne, ale na lito?? bosk? - czy ten ?wiat sk?ada si? tylko z odpowiedzialnych osób? A ona jest w tym tak urocza, ?e jako ksi??kowej postaci mog? jej to w pe?ni i w nowiu ca?kowicie i absolutnie wybaczy?. Jej wybryki przynosz? mi du?o rado?ci i czyni? z niej posta? dynamiczn?. Niech robi co chce z w?a?ciwym sobie urokiem. ;-)

To są właśnie rzeczy

Anthien

Post autor: Anthien »

Dali jest urocza, szalona i niepowtarzalna. Nie dość, że inteligentna, zna się na mitologii to jeszcze posiada nietypową magię, z której zrobiła użytek na arenie. No i nie chce być traktowana jak dziecko. Lubię ją.

A jej zwierzęca tygrysia postać jest śliczna. Widać, że lubi wodę :-P
- Gdzie Dali? - zapytałam
- Chlapie się - odparł Jim z nutką odrazy w głosie. - Za szatnią jest wanna. Znajdź kałużę, a znajdziesz Dali. Tygrysy - prychnął
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 23:19 przez Anthien, łącznie zmieniany 1 raz.

Div

Post autor: Div »

Dali, kiedy tylko się pojawiła stała się moją ulubienicą. I nie tylko za chwilowo zezowatą formę białego tygrysa, czy jedzenie w tej właśnie formie trawy, ale też za obszerną wiedzę - i to dosyć specyficzną.
Kometa pisze:Owszem jej działania są nieodpowiedzialne, ale na litość boską - czy ten świat składa się tylko z odpowiedzialnych osób?
Nie! :D Też lubię w Dali tę jej "nadpobudliwość" i niekoniecznie całkowite opanowanie, niezgrabne podejście do swojej niecodziennej magii.

"-Heh, chyba jednak zadziałało" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2012, 14:04 przez Div, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Dali to ktoś, kogo bardzo często wprowadza narrator by rozładować sytuację. Osoba dzięki której przez przypadek zagmatwane sprawy stają się proste. Nieważne ile lat taka osoba sobie liczy, zawsze jest nieodpowiedzialna. To dzięki jej nieodpowiedzialności tajemnica zostaje zawsze rozwiązana. Osoba nigdy nie jest całkowicie obca. Zawsze ktoś ją zna. Jest zawsze czyjąś znajomą bądź krewną. Nasza polska pisarka Chmielewska zawsze w każdej książce korzysta z takich osób.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 18:38 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie z serii Kate Daniels”