Seria Fever

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Sophie
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Sophie »

Oksa, świetne tłumaczenie, dzięki. ;-)
Nie mogę się doczekać tej książki. Relacje Dani i Ryodana wydają się bardzo... ciekawe. Zwłaszcza, że oni sami są interesującymi postaciami. Dodając do tego świat, w jakim to się dzieje, oraz pomysły pani Moning, wyjdzie, tak myślę, świetna lekturka. <zaciera ręce>
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

Ach... tak bym sobie poczytała już teraz :-) Dzięki Oksa, to był naprawdę świetny fragment!

Chociaż bardzo się przyzwyczaiłam do kwestii, że to Mac jest narratorem, to sądzę, że Dani także da radę. Jej relacja z panem R. jest wysoce intrygująca i tak się zastanawiam co siedzi w głowie pani Moning 8-)
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Świetny fragment i świetne tłumaczenie. Dzięki. Nie mam pojęcia jaka ta seria będzie. Czy mnie rozczaruje, czy nie. Trudno z góry coś zakładać. Mam małą nadzieję, że może tutaj dowiemy się do jakiej rasy należą psiapsiołowie. :-P
Ostatnio zmieniony 22 cze 2012, 20:10 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Dzięki za miłe słowa, muszę przyznać, że zawsze z przyjemnością staram się wejść w głowy tych konkretnych bohaterów i postarać się przełożyć coś w zgodzie z ich charakterami. Nie mogę się doczekać, kiedy wlezę do łba Barronsa przy tłumaczeniu jego POVa z Darkfever :mrgreen:

Ja się cieszę, że się Dani styl narracji wyrobił :roll:
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Dzięki Oksa :-) tłumaczenie jest naprawdę świetne, a fragment po prostu rewelacyjny. Wiedziałam, że coś między nimi będzie i widzę że się nie zawiodę :mrgreen: . Już nie mogę się doczekać kiedy wyjdzie cała część, czuje że będzie po prostu świetna. POV Barronsa to jest to na co czekam najbardziej, to będzie dopiero ciekawe :mrgreen:
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Awatar użytkownika
Oksa

W końcu konkret i świetna wiadomość na forum Maga:
Moning ukaże się 27 lipca.
Zobaczymy :roll:
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Sophie

Oksa pisze:W końcu konkret i świetna wiadomość na forum Maga:
Cytat:
Moning ukaże się 27 lipca.

Zobaczymy :roll:
Coś im nie wierzę. Miała być już w marcu, potem w maju lub czerwcu, potem w sierpniu, a teraz niby 27 lipca. Oczywiście liczę na to, że się sprawdzi i rzeczywiście wydadzą to już w tym miesiącu. Trzeba się jednak przygotować na ponowne przesunięcie. :-? Zwłaszcza że w zapowiedziach jeszcze nic nie ma. Ciekawe też, jaką okładkę zrobią (szkoda, że nie będziej oryginalnej - http://puretextuality.files.wordpress.c ... cnkeml.jpg - ponieważ bardzo podobają mi się kolory)

Awatar użytkownika
Tiss

Post autor: Tiss »

Przetłumaczony fragment jest świetny, mam nadzieję że będzie iskrzyć pomiędzy Dani i Ryodanem. Kaen wspominała cos o tym, że książki mogą być kontrowersyjne, stąd też protesty niektórych fanów i dziwne ploty o tym, że Ryodan jest ojcem Dani. Nie wydaje mi się jednak, żeby Karen wyskoczyła z czymś takim.
He lives. I breathe. I want Him. Always. Fire to my ice. Ice to my fever.

Awatar użytkownika
Oksa

Ryodan ojcem Dani? A skąd niby już te protestantki o tym wiedzą? Jakieś dziwne uprzedzenia i tyle. Ja myślę bardziej, że Karen chciała ostrzec co poniektórych o zawartości książki biorąc pod uwagę młody wiek Dani. Może jakaś wczesna inicjacja seksualna, albo w ogóle odważne pisanie o seksualności u piętnastolatki? Osobiście uważam, że to coś w ten deseń.

Awatar użytkownika
kara663
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: kara663 »

Jeśli chodzi o kontrowersyjność to nic mnie już nie zaskoczy u tej autorki :roll: Ale jak napisała Tiss, wątpie by Moning wydała coś takiego, choćby przez fakt, że zostałaby zlinczowana przez społeczeństwo. Prędzej miała na myśli jej wiek, albo jakieś inne brutalne wydarzenia, które mogą ją ewentualnie spotkać. Swoją drogą z jakiej paki komuś przyszło do głowy, że ta dwójka jest spokrewniona? Przecież ani nie podobne toto, ani nie pamiętam by mieli jakieś powiązania :-?
- Wyglądasz, jakby palił ci się dom &#8211; zaobserwowała Rene.
- Po prostu myślę o tym, że kiedy Wszechświat decyduje dać ci w zęby, to nigdy nie
poprzestaje na tym &#8211; kopie cię jeszcze kilka razy w żebra i zrzuca ci błoto na głowę.
- Jeżeli masz szczęście to jest to błoto.

Awatar użytkownika
Oksa

kara663 pisze:Swoją drogą z jakiej paki komuś przyszło do głowy, że ta dwójka jest spokrewniona?

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to
[spoiler]ich wspólna umiejętność bardzo szybkiego poruszania się. Aczkolwiek już rozmawiałyśmy o tym wcześniej, że cała ich ósemka najprawdopodobniej nie może mieć dzieci.[/spoiler]

EDIT uwaga, nadchodzi wstrętny, dziewczyński pisk <iiiiiiiiiii>

w końcu na stronie MAG pojawiła się zapowiedź kolejnego tomu XD
http://mag.com.pl/ksiazka-1,82,1120--0- ... elfów.html

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

No w końcu:) już nie mogę się doczekać. W dodatku okładka jest najlepsza z wszystkich, które wyszły do tej pory:) Mac wygląda na niej w końcu tak jak powinna:)
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Awatar użytkownika
Sophie

Cóż, mnie okładka nie podoba się prawie wcale. Zbyt pomarańczowa i zbyt sztuczna. Taka sklejka z różnych obrazków. Ale być może mam taką opinię, ponieważ okładka oryginalna jest cudowna. http://puretextuality.files.wordpress.c ... cnkeml.jpg oraz http://3.bp.blogspot.com/-T2yR1I216X0/T ... efever.jpg Piękne kolory i świetny obrazek. Uwielbiam. :-P
Okładka kolejnego tomu też jest śliczna, ale Faefever nie przebije. http://3.bp.blogspot.com/-1d_dGqdsWPw/T ... mfever.jpg
Najważniejsze jest to, że one coś przedstawiają, coś związanego z książką.

Awatar użytkownika
Tiss

Post autor: Tiss »

Dlaczego, dlaczego nie mogli zostawić oryginalnych, są piękne. Pomarańcz nie jest taki zły ale grafika niedopracowana, dziewoja się dziwnie odznacza. Co by za wiele jednak nie narzekać to stwierdzam, że nie są najgorsze ;)
He lives. I breathe. I want Him. Always. Fire to my ice. Ice to my fever.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Tylko dziwne, że z wyjątkiem empiku nigdzie tego nie ma, ani w zapowiedziach ani w przedsprzedaży. Przecież taki news dla sprzedawców to też pewna reklama. A potem się dziwią, że mała sprzedaż.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”