Seria Fever

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Ja słów piosenki nie rozumiem, ale melodia mnie urzekła. Najbardziej dziwne jest wyobrażenie Vlana i jego ferajny. Przypominają mi "trochę" Widma z Gwiezdnych Wrót. Atlantyda. Co do Baronsa trudno znaleźć ideał. Myślę, że to nie możliwe. Zbyt dużo fanek o odmiennych gustach.

Tu ktoś pokusił się o piosenkę w aranżacji innych bohaterów. Ta Mac jest fajniejsza.

Ostatnio zmieniony 23 mar 2012, 23:20 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Ależ ja już mam swój ideał 8-) http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 7730_n.jpg

Postać V'lana została wzięta z filmu "Hellboy 2: Złota Armia" i jest to książę elfów Nuada. Świetny film tak w ogóle, bardzo ciekawe przedstawienie elfów. Dla mnie w pewien sposób były one piękne, nie wymuskane. A V'lane niestety taki mi się widzi - seksowny, przystojny i wymuskany.

W drugim filmiku ta aktorka właśnie idealnie mi pasuje na Mac, widziałam ją w "Weronice Mars" i ma właśnie to coś, czego trzeba. Jest odpowiednio wygadana i świetnie gra. Muzyka też fajna.
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Oksa pisze:Postać V'lana została wzięta z filmu "Hellboy 2: Złota Armia" i jest to książę elfów Nuada.
Tak mi się wydawało, że skądś znam te postacie. Oglądałam i to nie raz. Niestety zabrakło Pana Czerwona Małpa i nie rozpoznałam sceny.

Podeślij im Oksa swój ideał, a nuż go wybiorą. :-P

Oksa: Tkwi sobie w poście wyżej :-P
Ostatnio zmieniony 23 mar 2012, 23:52 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oksa

A oto i okładka do "Iced" oraz cytat Dani z książki:

"I figure the folks that are the most interesting get to go to heaven. I mean, if I was God, that’s who I’d want there with me. I also figure being eternally happy would be eternally boring so I try not to be too interesting, even though it’s hard for me. I’d rather be a superhero in hell than an angel in heaven. What the feck would I do all day if I wasn’t kicking demon ass?"
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Okładka pełna wyrazu. Miasto po przejściach. Pewnie niektóre dzielnice Londynu mogłyby zostać tak zniszczone. A ona w samych sercu wszystkiego. Co tam marzyć o tej pozycji skoro polska premiera Szaleństwa elfów ciągle przesuwa się o miesiąc.

Awatar użytkownika
Oksa

hlu, wszystko się zgadza, tylko miasto to Dublin :-P Z tą przesuwającą się datą premiery to jakaś porażka. Z drugiej strony spójrzmy na to tak - oni sobie rozciągną datę wydania, a kiedy wyjdzie ICED, to spokojnie zaczną tlumaczenie kolejnej trylogii. O ile zaczną.
A może zwyczajnie tłumaczenie się przeciąga. Albo książki się nie sprzedają. Kit go wie.

Następny teaser z ICED. Niestety, skandalicznie krótki i mało ekscytujący :-?

Oryginał:
[spoiler]"That, down there“—he points beyond the glass—“is a bump in the road, a test of temptation and fidelity. If he loves you, he will pass it with flying colors. Cruce is a test of your fucking soul.”[/spoiler]

Tłumaczenie:
[spoiler]Tu, w tym miejscu - wskazuje poniżej lustra/szkła - znajduje się wybój na drodze, test na wierność i pokusę. Jeśli cię kocha, zda go śpiewająco. Cruce jest testem twojej pieprzonej duszy.[/spoiler]

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Zabij. Już nie pamiętam jakie to miasto :mrgreen: . Dobrze, że chociaż stron świata nie pomyliłam.

[spoiler]
Czyżby ktoś próbowała Dani wróżyć w lustrze? Ciekawe kto ma takie umiejętności? Język, którym się wyraża tez jest niczego sobie. ;-) [/spoiler],

Awatar użytkownika
Oksa

Dobrze, że pamiętałaś, że tamta strona Europy :-P
[spoiler]Ja coś czuję, że to może być Christian. Wydaje mi się też, że to on jest narratorem z pierwszego teasera i przyjął w stosunku do Dani coś w rodzaju obronnego zachowania. Trudno powiedzieć. Na Ryodana mi to nie brzmi :mrgreen: Może nie spędza mi ta część snu z powiek, ale jestem jej ciekawa. Pewnie emocje przyjdą przed samą premierą :-P[/spoiler]

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Graficzna powieść Fever Moon i Mnie się podoba (mimo że jest to już przedobrzenie), choć wolałabym zobaczyć coś więcej niż tylko rękę Barronsa, ponieważ jestem ciekawa ich jego wizualizacji. Za to Chłopak z Rozmarzonymi Oczami (tak to brzmiało?) całkowicie mi nie pasuje. Gdzie niby są te rozmarzone oczka? :roll: I ta Mac... Ciekawe czy będzie to dostępne w wersji elektronicznej, najlepiej darmowej. :-P
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2012, 16:27 przez Sophie, łącznie zmieniany 1 raz.
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
Oksa

Hmm mam bardzo, ale to bardzo mieszane uczucia. Naprawdę miałam nadzieję na nieco inny styl postaci. Z Mac jest taka strasznie wielka i niezgrabna baba, nawet na okładce wyglądała delikatniej :roll: Ale spokojnie, zakupię, przeczytam całość i zobaczymy.
DEG - dreamy eyed guy - wygląda bardziej jak Christian niż koleś z wiecznie sennym i rozmarzonym spojrzeniem.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Ktoś poleciał po badzie. Mac z komiksu wygląda jak jej twórczyni. Masz rację Oksa - to jakieś babsko.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

OMG! Co to ma być? Mac nie wygląda jak Mac.Wydawało mi się, że ona jest osobą bardziej delikatną a nie taką"babą". Chyba artysta lekko przesadził ponieważ jego postać nie pasuje w ogóle do tego co autorka przedstawiła w książkach.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Wcale a wcale mi się nie podoba. Mac to delikatna kobietka z Południa a nie druga Anita Blake, bo gdyby zmienić jej włosy to tak by wyglądała. Straszne to jakieś.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2012, 12:27 przez Tula, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oksa

Raz, że Mac miała mieć naprawdę bardzo kobiecą, szczupłą figurę, ale zaokrągloną gdzie trzeba. Później, jak wiadomo, nabrała więcej bojowych kształtów i mięśni, ale nie przestała być kobieca. Ta tutaj nie wygląda na 23-letnią dziewczynę - to jakaś herod baba z blond włosami i wyjątkowo rażącymi czarnymi brwiami. Mam poza tym wrażenie, że scenom walki brak jakiejś takiej gracji, pięknej dynamiki, jest za to nienaturalnie wygięta blond maszyna w centrum bitwy.
Miałam też nadzieję, że kreska będzie mniej komiksowa, mniej w stylu X-Man albo Spiderman, a bardziej w stronę realizmu, pełna mrocznych deseni oraz ciemnych odcieni, wśród których Mac wyróżniałaby się swoją jasną postacią.

Zaczynam się bać...

Awatar użytkownika
Oksa

Tak, wiem, że post pod postem, ale...

Niusy, niusy, niusiki 8-)

10 lipca w końcu zostanie wydana powieść graficzna Fever Moon, a na w albumie ze zdjęciami autorki na facebooku można obejrzeć kolejne wycinki z niego.

Ten drugi, kolorowy, wygląda całkiem ciekawie, ale jestem i tak przerażona kreską i kolorami. Czuję, że będzie tu problem.

Pojawił się też kolejny fragment z ICED (no, wreszcie!), który jest całkiem całkiem :mrgreen:
[spoiler]Ryodan doesn’t like Mac. He never has. She got between him and his best boy-bud. I give him a look. “I’ll tell you a secret, Ryodan. You mess with her, Barrons’ll kill you.” I drag a finger across my neck. “Just like that. You aren’t all that. Barrons’ll stomp your ass, hand’s down.”

He smiles faintly. “I’ll be damned. You have a crush on Barrons.”

“I do not have a crush—“

“You do, too. It’s all over your face. Anybody could see it.”

“Sometimes, boss, you’re just wrong.”

“I’m never wrong. You might as well take out a billboard. ‘Dani O’Malley thinks Jericho Barrons is hot.’ My offer to teach you is still open. Save you from future embarrassment. If I can see it on your face, he can, too. ”

“He never figured it out before,” I grumble then realize I just admitted it. Ryodan has a tricky way of wording things that makes you say things you didn’t mean to say. “Maybe I’ll ask Barrons to teach me,” I mutter and turn away from the stairs, heading for his office. I run smack into his chest. “Dude, move. Trying to get somewhere here.”

“No one but me is ever going to teach you, Dani.”

He touches me before I see it coming, has his hand under my chin, turning my face up. My shiver is instant and uncontrollable.

“That’s non-negotiable. You signed a contract with me that grants exclusivity. You won’t like it if you try to break it.”[/spoiler]

A oto i przekład. Miłego czytania ;-)
[spoiler]Ryodan nie przepada za Mac. Od początku tak było. Stanęła między nim, a jego najlepszym psiapsiółem. Posłałam mu spojrzenie. – Zdradzę Ci pewien sekret, Ryodan. Zadrzesz z nią, a Barrons cię zabije. – Przejechałam palcem przez szyję. – Tak po prostu. A ty wcale nie jesteś taki najmocniejszy. Barrons skopie Ci tyłek bez użycia rąk.
Uśmiecha się lekko. – A niech mnie diabli. Zadurzyłaś się w Barronsie.
- Nie zadurzyłam się…
- Owszem, tak. Masz to wypisane na twarzy. Każdy mógłby to dostrzec.
- Czasami, szefie, po prostu jesteś w błędzie.
- Nigdy nie jestem. Mogłabyś równoznacznie wywiesić transparent z napisem: "Dani O’Malley uważa, że Jericho Barrons jest seksowny". Moja propozycja odnośnie nauki wciąż jest aktualna. Zaoszczędzi ci wstydu na przyszłość. Jeśli ja mogę to wyczytać z twojej twarzy, to on też.
- Nigdy wcześniej się tego nie domyślił – marudzę, po czym orientuję się, że właśnie do wszystkiego mu się przyznałam. Ryodan potrafi w tak podstępny sposób formułować zdania, że zaczynasz mówić mu o rzeczach, o których nie miałeś zamiaru w ogóle mówić. – Może to Barronsa poproszę, żeby mnie trenował – mamroczę, odwracając się od schodów, aby skierować się do jego biura. I po drodze zderzyć z jego klatką piersiową. – Koleś, rusz się. Ktoś tu usiłuje przemieścić się w inne miejsce.
- Nikt oprócz mnie nie będzie cię nauczał, Dani.
Dotyka mnie, zanim w ogóle udaje mi się zarejestrować jakiś ruch, umieszcza dłoń pod brodą i unosi moją twarz. Przechodzący mnie dreszcz jest nagły i niepohamowany.
- Kwestia ta nie podlega dyskusji. Zawarłaś ze mną kontrakt, który zakłada wyłączność. Nie spodoba ci się to, co się stanie, jeśli spróbujesz go zerwać.[/spoiler]

Prawda, że ładny fragment? Prawda. A mi się dodatkowo zaczyna podobać relacja między Dani i Ryodanem, może być naprawdę ciekawie :)
Ostatnio zmieniony 22 cze 2012, 12:04 przez Oksa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”