Seria Fever

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

I tak mi zrobisz nalot i tak :-P
Ale dobra wiem wiem, najpierw musisz przeczyta?? ebooka, bo jak kupisz ksiÂ?Â?k?? to Â?ebyÂ? mi p??Â?niej nie marudziÂ?a, Â?e Ci si?? nie spodobaÂ?a!

PS. chyba nie przeczytaÂ?aÂ? fragmentu?
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

eee.... no jak by to powiedziec :mrgreen:

nieeeeeeee, absoluuuutnie nie czytaaaaaÂ?am :-P

Awatar użytkownika
Oksa

NieÂ?adnie :roll:
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

atlanta

Post autor: atlanta »

Ja teÂ? juÂ? przeczytaÂ?am tÂ?umaczenie oryginalne i najbardziej denerwowaÂ?a mnie ogromna iloÂ??? liter??wek :shock: Jak oni mogli wyda?? takie coÂ?. Tak jak u ciebie Oksa wkurzyÂ?o mnie to Zero. Jak nie wiedzieli co z tym zrobi?? mogli zostawi?? Null. I te NosoroÂ?ce :-/ albo Srebra Przenikania :-/ Og??lnie caÂ?oÂ??? jest ok i nie przeszkadzaÂ?o mi, Â?e czytam o elfach.
OczywiÂ?cie ksiÂ?Â?ka zawÂ?adn??Â?a mnÂ? na nowo i r??wnie mocno co za pierwszym razem. Powiem szczerze, Â?e gdybym czytaÂ?a to pierwszy raz nie pociÂ?gn??Â?abym dalej, moÂ?e nawet nie sko??czyÂ?abym jej gdyÂ? posta?? Mac w 1 cz??Â?ci doprowadza mnie do rozpaczy :mrgreen:
Oksa fajny fragmencik. Ach ten Barrons :-P
A czytaÂ?yÂ?cie wywiad Moning z nim :-D Autorka sama zatraciÂ?a si?? w tej postaci :-P

Awatar użytkownika
Oksa

A ja przyznaj??, Â?e bym pociÂ?gn??Â?a, bo zacz??Â?am juÂ? w tej cz??Â?ci dostrzega?? potencjaÂ? Mac i byÂ?abym ciekawa jak rozwinie si?? jej posta?? dalej. ByÂ?o w niej "coÂ?", no i imponowaÂ?a mi tym, Â?e:

1. Nie miaÂ?a kompleksu "Uratuj?? Â?wiat, a najlepiej od razu poÂ?oÂ??? si?? na stole ofiarnym i zako??cz?? swoje Â?ycie w imi?? wyÂ?szego dobra"
2. Nawet jeÂ?li seksowny facet zrobiÂ? jej przysÂ?ug?? albo spojrzaÂ? na niÂ? poÂ?Â?dliwie nie sprawiaÂ?o, Â?e porzucaÂ?a sw??j cel albo z miejsca zacz??Â?a mu ufa??, o nie! SzukaÂ?a w tym caÂ?ym szajsie w kt??rym si?? znalazÂ?a kaÂ?dej moÂ?liwiej drogi, aby nie musie?? powierza?? swojego Â?ycia tylko jednej osobie.

Poza tym sama fabuÂ?a jest logicznie i sp??jnie poprowadzona, Â?wietne dialogi i Â?adnie pokazane relacje mi??dzy bohaterami (zadziorna uczennica i cyniczny mentor hehe), ten wszechobecny nastr??j tajemniczoÂ?ci i mroku... Nie ma mowy, na bank bym wpadÂ?a i dalej czytaÂ?a 8-)

Wywiad czytaÂ?am oczywiÂ?cie jakÂ?eby inaczej, aczkolwiek teraz czekam na coÂ? o wiele lepszego, co obiecaÂ?a Moning :mrgreen:

Hmm NosoroÂ?ce... w sumie Rhino to wÂ?aÂ?nie nosoroÂ?ec, ale Mac ich nazywaÂ?a Rhino boys i rzeczywiÂ?cie moÂ?na byÂ?o pomyÂ?le?? nad jakimÂ? oryginalniejszym okreÂ?leniem. Ale poza tym jak dla mnie tÂ?umaczenie podpasiÂ?o ;-)

atlanta

No wÂ?aÂ?nie Rhino boys to dla mnie np. NosoroÂ?cowi chÂ?opcy. Mieli cechy ludzi a nie byli czteronoÂ?nymi zwierz??tami.
Oksa mnie zachowanie Mac bardzo draÂ?ni. PojechaÂ?a wznowi?? Â?ledztwo i szuka?? zab??jcy siostry, byÂ?a pogrÂ?Â?ona w smutku a Moning stroi jÂ? w jakieÂ? r??Â?owe fataÂ?aszki i robi cudny makijaÂ? Â?Â?cznie z manicurem i pedicurem. To byÂ?o takie nie na miejscu. Jej chamskie odzywki do Barronsa, kt??rego nawet nie znaÂ?a i kt??ry jest od niej o wiele starszy. Jest fragment gdzie nazywa go kutasem. Gdzie tu szacunek do starszych :-P :mrgreen: Dla mnie jej zachowanie jest na poziomie rozpieszczonej g??wniary.

Ja teÂ? czekam na ten niesamowity kÂ?sek, kt??ry obiecaÂ?a Moning. Mam nadziej??, Â?e si?? nie zawiod?? bo po 5 cz??Â?ci mam o Barronsie juÂ? wyrobione zdanie.

red_head

Post autor: red_head »

atlanta pisze:No wÂ?aÂ?nie Rhino boys to dla mnie np. NosoroÂ?cowi chÂ?opcy. Mieli cechy ludzi a nie byli czteronoÂ?nymi zwierz??tami.
Oksa mnie zachowanie Mac bardzo draÂ?ni. PojechaÂ?a wznowi?? Â?ledztwo i szuka?? zab??jcy siostry, byÂ?a pogrÂ?Â?ona w smutku a Moning stroi jÂ? w jakieÂ? r??Â?owe fataÂ?aszki i robi cudny makijaÂ? Â?Â?cznie z manicurem i pedicurem. To byÂ?o takie nie na miejscu. Jej chamskie odzywki do Barronsa, kt??rego nawet nie znaÂ?a i kt??ry jest od niej o wiele starszy. Jest fragment gdzie nazywa go kutasem. Gdzie tu szacunek do starszych :-P :mrgreen: Dla mnie jej zachowanie jest na poziomie rozpieszczonej g??wniary.
MyÂ?l??, Â?e jej chodziÂ?o wÂ?aÂ?nie o to, Â?eby zrobi?? z Mac takÂ? r??Â?owÂ?, rozpieszczonÂ? g??wniar??, kt??rej Â?wiat si?? zawala bez jej ulubionego odcienia lakieru do paznokci i moim zdaniem caÂ?y proces przemiany z t??czowej panienki do ostatecznej wersji Mac przez caÂ?Â? seri?? wyszedÂ? ekstra ;-)

Awatar użytkownika
Oksa

A poza tym powiedzmy sobie szczerze - Barrons byÂ? r??wnie daleki od traktowania jej z szacunkiem r??wnieÂ? przy pierwszy, jak i kolejnym spotkaniu. [spoiler]Wiele razy nazwaÂ? jÂ? idiotkÂ?, a b??dÂ?c w jej hotelu zastraszyÂ? jÂ? hmm nieco fizycznie. Wydaje mi si?? teÂ?, Â?e jej silna i nie nadmiernie miÂ?a postawa wobec niego zdobyÂ?a sobie u niego jej szacunek, a Mac pozwoliÂ?a nabra?? dystansu na tyle, Â?eby mimo wszystko nie ufa?? obcemu facetowi na caÂ?oÂ??? i pr??bowa?? wyciÂ?ga?? od Barronsa informacje, kt??rymi raczej nie byÂ? skory si?? dzieli??. A cz??sto byÂ?y to dla niej informacje bardzo waÂ?ne, jak o jej matce czy Darrocu.[/spoiler]
Na innym forum spotkaÂ?am si?? teÂ? z opiniÂ? o Mac, Â?e dzi??ki jej osobowoÂ?ci i nie traktowaniu za bardzo wszystkiego na powaÂ?nie byÂ?a w stanie poradzi?? sobie caÂ?kiem dobrze z sytuacjÂ?, w kt??rej si?? znalazÂ?a, nie oszale??, dopiÂ??? celu i nie uciec.

atlanta

Dziewczyny zgadzam si?? z wami w zupeÂ?noÂ?ci. Na dow??d tego macie mojÂ? wypowiedÂ? marcowÂ?: JeÂ?li chodzi o Mac to Moning celowo zrobiÂ?a z niej na poczÂ?tku gÂ?upiutkÂ? nastolatk?? Â?eby efekt ko??cowy jej przemiany byÂ? zauwaÂ?ony. Zostanie okrutnie dotkni??ta przez los w skutek czego weÂ?mie Â?ycie w swoje r??ce. Jej kreacja jest Â?wietna bo pomimo tej zmiany w gÂ???bi serca Mac zawsze pozostaje "t??czowÂ? dziewczynkÂ?" co dowodzi prawdziwoÂ?ci postaci. ;-)

Dzisiejszy komentarz to takie moje odczucia odnoÂ?nie samego Darkfever. Nie paÂ?am do Mac wielkÂ? sympatiÂ? ale w odniesieniu do caÂ?ej serii jej posta?? jest dla mnie do zaakceptowania 8-)

Oksa na Barronsa jakoÂ? nie mogÂ?am spojrze?? z perspektywy samego Mrocznego Szale??stwa, wiedzÂ?c kim jest i jaka jest jego historia. Gdy czytaÂ?am to po raz pierwszy to po prostu mnie intrygowaÂ?. Nie ukrywam, Â?e lubi?? takich rasowych facet??w :-P OczywiÂ?cie tylko w ksiÂ?Â?kach :mrgreen:

Awatar użytkownika
Oksa

Dzisiejszy komentarz to takie moje odczucia odnoÂ?nie samego Darkfever. Nie paÂ?am do Mac wielkÂ? sympatiÂ? ale w odniesieniu do caÂ?ej serii jej posta?? jest dla mnie do zaakceptowania 8-)
A wiesz, Â?e ja miaÂ?am identycznie, zaraz po przeczytaniu DF czuÂ?am taki troch??... niesmak do Mac. P??Â?niej jednak przeanalizowaÂ?am sobie jej postaw?? i uznaÂ?am, Â?e jest to wina mojego ciÂ?gÂ?ego spoglÂ?dania na caÂ?Â? seri?? 8-)

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Podoba mi się ten cykl. Jestem już na czwartym tomie (na szczęście Mac z każdym tomem staje się coraz bardziej znośna, a Barrons ciekawszy i coraz bardziej intryguje). Swoją drogą pani Moning miała ciekawe spojrzenie na fae/elfy. To już nie są "słitaśne", dobre istotki - i bardzo dobrze.
Poza tym drugi, "Szaleństwo krwi", tom po polsku już 6 września.
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
Oksa

O! Bardzo mi miło, że akurat Tobie się spodobał, bo jak zresztą widać po postach jest to dla mnie szczególny temat ;-)

A tak w ogóle nie wiem czy jest sens powiadamiać, pewnie kto się interesował, to już tę scenę znalazł... :mrgreen: Pani Moning umieściła w końcu obiecany hmm "fragment"... TUTAJ

Awatar użytkownika
Sagi

Post autor: Sagi »

Oska, dzięki za link scena gorąca i jak najbardziej w stylu Barronsa. Serię przeczytałam już jakiś czas temu i miło było sobie co nieco przypomnieć. Chociaż początkowo ledwie znosiłam Mac to im bardziej się wciągałam tym książka i kolejne tomy stawały się coraz ciekawsze. Dla niezdecydowanych powiem jedno: WARTO TO PRZECZYTAĆ. Fajny pomysł na świat, postaci z charakterem i naprawdę zaskakujące zwroty akcji/ przemiany bohaterów.

red_head

Post autor: red_head »

Ja żałuję tylko, że seria się już skończyła, tak wciągającej to ze świecą szukać, więc czytam wszystko Moning co wpadnie mi w ręce ;-)

Awatar użytkownika
Oksa

Tylko, że reszta to takie bardzo typowe paranormale z naciskiem na romansowe... i na dodatek nie wyszły u nas. Chociaż ostatnio na blogu (jeśli dobrze zrozumiałam) autorka przebąkiwała coś o przestawieniu się na urban fantasy w stylu serii Fever, bo mimo, że się zarzekała, że wraca do romansów to jednak ją ciągnie. Nie powiem, bardzo przyklaskuję tej decyzji 8-)

PS. Na forum Maga Andrzej Miszkurka napisał, że:
Andrzej Miszkurka pisze:
Ponawiam swoje pytanie:

A co z książką "Szaleństwo krwi" autorstwa Karen Marie Moning? Premiera odbędzie się 6 września 2011, czy też zostanie przesunięta?

Szaleństwo nie ukaże się we wrześniu, dokładnie 5.

Mam nadzieję, że to tylko przejęzyczenie, a książka ukaże się 5 września :-?

EDIT A jednak na forum Maga napisali, że kolejna część w październiku...

Ale, ale... dla osłody wklejam TUTAJ link do wypowiedzi autorki na facebooku na temat jej kolejnych książek. No i drogie Panie następny cykl będzie dokładnie trylogią, każda część będzie stanowić oddzielną historię z udziałem m.in. Dani (wiedziałam!), Ryodana, Christiana McKeltar oraz tajemniczego "Tancerza".

Dodatkowo Moning zgodziła się po tej trylogii napisać dwie kolejne książki, w których wróci do starych bohaterów:[spoiler] Mac, Barrons, V'lane, Królem Unseelie itd.[/spoiler]

Zapowiada się nieźle 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”