Zmierzch

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Ten temat powinien zostać zamknięty. To profanacja tej strony. Książka nie umywa się do innych "mrocznych" a film to kompletne dno. Nie byłam w kinie oglądałam w domu (też lubię widzieć to co czytam). Od razu wyszłam z założenia, że nie warto wydawać kasy. Istnieje bardzo mało pozycji kinowych lepszych od książki. Wracając do tematu.
1) Każdego bulwersuje ten temat
2) Każdy ma takie samo zdanie o książce i filmie
Na co więc czekać. :evil:
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 12:56 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Div

Post autor: Div »

hlukaszuk,... że ja tego tematu nie widziałem. Od razu dzwonić po Archiwum X, żeby zamknęli tego dziwoląga w słoiku na żabi mózg Cioci Zosi.
Ale może to dlatego, że ja siedziałem godzinkę w bibliotece i po prostu przekartkowałem pierwszą część tego cyklu i... mnie odepchnęło na drugi koniec pomieszczenia.
Tak jak mogę czytać o Kate i nawet o jej erotycznych przeżyciach, to niestety tego moja głowa nie zniosła.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2012, 14:05 przez Div, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: tusia13pl »

Ej! Ja za?o?y?am ten temat! I nie zamkn? go, poniewa? mamy wolno?? s?owa i mo?e kto? lubi t? seri? albo chc? si? wypowiedzie?, i nie odbior? mu szansy napisania tego w tym temacie :-P.

Awatar użytkownika
Sebriel

Post autor: Sebriel »

Ej, a co jak kto? nagle si? nawróci, i uzna, ?e Edzio jest mi?o?ci? jego ?ycia, brokatowe w?pierze to jest to o czym marzy? przez ca?e ?ycie, a na ?niadanie ch?tnie przegryz? by pum?? 8-)
Mo?e znajdzie si? kto?, kto lubi ten cykl, znam kilka normalnych osób, które "Zmierzch" lubi?. I wtedy zacznie si? w ko?cu dyskusja :mrgreen:

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Zmierzch można lubić, szczególnie I tom ale film (ble..). Do Kate i Curama się nie umywa i do innych cykli też.

Loleczka: Po pierwsze długość posta, po drugie nic nie wnosisz do tematu, raczej powtarzasz opinię, która została przez ciebie napisana już wcześniej. Jeszcze raz tak zrobisz, a usunę.

Na zdrowie
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 12:57 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sebriel

No, ale jest z drugiej strony( film) lepszy od wielu innych hmm, tfurczo?ci. Taka "Moda na sukces", "M jak mi?o??"... z dwojga z?ego wol? "Zmierzch" obejrze?, ni? te serialowe stonki.
no i moim zdaniem wieeeelk? zalet? "Zmierzchu" oraz drugiej cz??ci ekranizacji- "Ksi??yca w Nowiu" by?a muzyka. Moim zdaniem bardzo, ale to bardzo fajna, szczególnie ten kawa?ek z "Ksi??yca w nowiu" mi si? spodoba?:
Stand in the Rain

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Przeciwko muzyce nic nie mam. Niektóre kawałki rzeczywiście fajne. Nie porównywała bym filmu (kino) do seriali. One są z całkiem innej bajki. Choć pewna nauczycielka powiedziała tak: "na 20 dzieci w klasie, opisując hobby swoich mam, 19 z nich napisało - oglądanie seriali w TV a jedno czytanie książek s-f". O czym to świadczy. Dorastasz i głupiejesz? Oto jest pytanie?
Co ty na to moja tłumaczko 5 rozdziału?
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 12:59 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebriel

Powiedzmy tak: dorastasz i zmieniaj? ci si? priorytety :lol:
Zauwa?- sporo coraz starszych ludzi ma - jakby na to nie patrze?- coraz wi?cej zaj??. Praca, nauka( studia,matura...), rodzina, dzieci....
Pewnie cz??? osób po prostu po ca?ym dniu jest zm?czona- a kolorowe obrazy i d?wi?k ?atwiej si? przyswaja ni? s?owo czytane- w ksi??ce nota bene musisz sobie wyobrazi? bohaterów, musisz przeczyta? i przetworzy? tekst. Telewizja dostarcza szybszej, ?atwiejszej rozrywki- przynajmniej dla wi?kszo?ci spo?ecze?stwa.
A co do fenomenu seriali/filmów w szkole- moi zdaniem to efekt zbyt d?ugiego przesiadywania przed monitorem- nawet spogl?dania w szklany ekran w ko?cu si? utrwala na sta?e. No, i moim zdaniem komputer sporo osób w jakim? stopniu odmó?d?a- oducza wyszukiwania informacji w inny, trudniejszy ni? Google, sposób.

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Ja mówi?c szczerze ju? nawet "Ksi??yca w Nowiu" nie ogl?da?am :-P. Jednak czwart? cz??? jak zacz??am czyta? to musia?am sprawdzi? czy to czasami jaki? fan nie napisa?, bo by?o okropne (czyta?am nieoficjalne t?umaczenie ;-)).
Te? my?l?, ?e ludzie s? zm?czenie. Przychodz? z pracy, robi? obiad, sprz?taj? i nie maj? ju? si?y czyta? ksi??ek :-P

Anthien

Post autor: Anthien »

Skoro ju? ten temat jest to si? wypowiem. Nie czyta?am ?adnej cz??ci, ale mam je w planach gdzie? pod koniec listy, bo jak mówi pewna prawda: "Je?li chcesz pokona? wroga, to go najpierw poznaj" :-P Je?li chodzi o film to by?am w kinie na cz??ci pierwszej i na tym etapie stan??am. Ma?o przkonuj?ce s? b?yszcz?ce w s?o?cu wampiry... Stop, nie b?d? pisa? na ten temat.

Jednak jaki? czas temu, kole?anka ze studiów mnie powali?a na kolana. Tak uwielbia t? sag? (ksi??ki + filmy), ?e gdyby mog?a to napisa?aby na ich temat prac? licencjack?. Ale nie mo?e... A jak zaproponowa?am jej ciekawsze (czyt. ambitniejsze) pozycje ksi??kowe, to stwierdzi?a, ?e to nie dla niej - do teraz nie wiem co mia?a na my?li :mrgreen:

Maddie

Post autor: Maddie »

Przeczyta?am wszystkie cz??ci. Uzna?am ?e ksi??ka nie jest taka z?a.
Do czsu -gdy przeczyta?am kilka innych pozycji paranormalnych. ,,Zmierzch" nie mia? przy nich szans. :-/ Jak dla mnie wszystko w tym cyklu zosta?o hmmm ,,uproszczone"? Nie wiem jak to okre?li?.
Co do filmu by?am tylko na ,,Zmierzchu" ale kilka urywków obej?a?am w interniecie i uwa?am ?e kolejne cze?ci s? coraz gorsze. Wampiry wygl?daj? w nich jak narkomani na g?odzie.

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

Przeczyta?am wszystkie tomy z tej serii i nawet mi si? podoba?o, chocia? uwa?am ,?e kiedy Bella zachodzi w ci??e to takie bardzo naci?gane... jakby autorka nie mia?a ju? o czym pisa?... Ksi??k? czyta si? szybko tak jak pisa?a Kometa... I zgadzam,?e ksi??ka traci w oczach kiedy si? j? porównuje z innym ksi??kami...
Ale to w?a?nie ta seria sprawi?a,?e zacz??am jakby bardziej si? interesowa? tematem wampirów i od tego czasu ju? poch?on??am bardzo du?o ksi??ek o podobnej tematyce

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Ja te? zacz??am czyta? o wampirach od Zmierzchu :mrgreen: . Na pocz?tku podoba?a mi si? ta ksi??ka (po miesi?cu wstydzi?am si? tego :-P), a potem jak zacz??am czyta? inne o podobnej tematyce to zdecydowanie przesta?am j? lubi?, zw?aszcza po 4 cz??ci.

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

Nie no wydaje mi si?, ?e nie ma si? czego wstydzi? ;-) Ksi??ki s? po to aby je czyta?. I skoro podoba?a Ci si? ta ksi??ka ( no przynajmniej na pocz?tku jak piszesz) to chyba warto j? by?o jednak przeczyta? :-D Zreszt? to co czytamy i ogl?damy kszta?tuje nas i pozwala nam wyrabia? sobie zdanie i opinie o ?wiecie, tak?e uwa?am,?e ka?de do?wiadczenie jest cenne nie wa?ne czy pozytywne czy negatywne ;-)

natka8

Post autor: natka8 »

Ksi??ka nie jest z?a, ale nie umywa si? do innych serii..
Co do filmu to uwa?am, ?e film sam w sobie jest dobry, ale z badziewn? obstaw?.
Pattinson wygl?da ca?kowicie inaczej ni? wyobra?a?am sobie Edwarda, a Bella wiecznie wygl?da jakby spa?a na jawie. Jedyny aktor który wed?ug mnie jest ?wietnie dobrany to ten, który gra Jacoba...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”