Seria o Harrym Potterze

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Asiak2206

Post autor: Asiak2206 »

KiedyÂ? byÂ?a na prawd?? wielkÂ? fankÂ? tej serii.
MoÂ?e dlatego, Â?e to byÂ?o chyba jakieÂ? pierwsze moje wi??ksze spotkanie z tego typu literaturÂ?.
I na prawd?? losy Harrego i jego przyjaci??Â? byÂ?y wciÂ?gajÂ?ce, czasem straszne i mroczne.
Ale mam straszny uraz teraz, do tej ksiÂ?Â?ki i film??w.
Dlaczego? Na pewno za tÂ? ostatniÂ? cz??Â???, a wÂ?aÂ?ciwie epilog. ByÂ?am na prawde poirytowana, Â?e tak moÂ?na zepsu?? ksiÂ?Â?k?? i to jeszcze ostatni tom.
Jak dla mnie wszystko za sÂ?odko. Nast??pny pow??d, to to co zrobili z ekranizacjÂ? sz??stej cz??Â?ci.
To jak dla mnie zbyt wiele dlatego zako??czyÂ?am jak na razie swojÂ? przygod?? z HP.
Widz??, Â?e nie tylko mi najbardziej do gustu przypadÂ?a piÂ?ta cz??Â??? przyg??d czarodzieja.
Tam chyba byÂ?o najwi??cej akcji, m??j ukochany wÂ?tek z Syriuszem, og??lnie wielki sentyment do tej cz??Â?ci.

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Uwielbiam wszystkie ksiÂ?Â?ki o Harrym, poniewaÂ? to wÂ?aÂ?nie od nich zacz??Â?o si?? moje uwielbienie do fantastyki. Zajmuj?? one u mnie niewÂ?tpliwie pierwsze miejsce i maja wartoÂ??? sentymentalnÂ?. ;-) Czyta si?? je bardzo szybko, poniewaÂ? sÂ? niezwykle wciÂ?gajÂ?ce. Zgadzam si?? z resztÂ?, iÂ? moÂ?na si?? do nich zrazi?? przed przeczytaniem z powodu duÂ?ej reklamy caÂ?ej serii, ale jeÂ?li ktoÂ? przeczyta te ksiÂ?Â?ki na pewno nie zostanie w stosunku do nich oboj??tny. :-D Przyznam jednak Â?e jestem troch?? zdziwiona, iÂ? niekt??re osoby postanowiÂ?y przeczyta?? ksiÂ?Â?ki o Harrym dopiero po obejrzeniu film??w. Moim zdaniem wi??kszoÂ??? film??w nakr??conych na podstawie tych ksiÂ?Â?ek jest nudna i nawet w poÂ?owie nie przekazujÂ? niezwykÂ?oÂ?ci caÂ?ego cyklu. CzytajÂ?c ksiÂ?Â?ki nie mogÂ?am si?? oderwa??, natomiast oglÂ?dajÂ?c filmy chciaÂ?o mi si?? spa?? :-P .
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

pyczunia

Post autor: pyczunia »

Straaasznie nie lubi?? gÂ???wnego bohatera a reszta postaci jak dla mnie jest nijaka, podczas czytania pierwszej cz??Â?ci (mojej pierwszej i ostatniej z tej serii) przygody Harrego wog??le mnie nie porwaÂ?y, nie byÂ?o dreszczyku i tego czegoÂ? co sprawia Â?e nie mog?? spa?? spokojnie dop??ki nie przeczytam caÂ?ej ksiÂ?Â?ki, albo jak ja to robie- "chociaÂ? z jeszcze jeden rozdziaÂ?" :lol: . W sumie przeczytaÂ?am jÂ? bo koleÂ?anka mi jÂ? wcisn??Â?a no i wsz??dzie sÂ?yszaÂ?am tylko ohy i ahy, niestaty ja sie rozczarowaÂ?am.
Wbrew temu co napisaÂ?am i tak przeczytaÂ?m jÂ? doÂ??? szybko bo jest to "lekka" ksiÂ?Â?ka.

No a p??Â?niej wyszedÂ? film jeszcze gorszy od ksiÂ?Â?ki- ale to juÂ? inna bajka.

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Pyczunia nie dziwi?? si??, Â??? zniech??ciÂ?aÂ? si?? po pierwszej cz??Â?ci bo niby fajnie si?? jÂ? czyta, lecz niestety nie powala na kolana :-( moim zdaniem prawdziwa akcja rozpoczyna si?? dopiero w 3 cz??Â?ci- czytajÂ?c jÂ? nie mogÂ?am si?? oderwa?? a potem byÂ?o tylko lepiej. ;-)
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 18:28 przez Ronni, łącznie zmieniany 1 raz.
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Bardzo lubi?? serie o Harrym pomimo, gÂ???wny bohater potrafi wkurza??. Podoba mi si?? Â?wiat jaki stworzyÂ?a autorka. Magiczny, wciÂ?gajÂ?cy gdzie z miÂ?a ch??ciÂ? bym si?? przeniosÂ?a. Pami??tam, Â?e jak przeczytaÂ?am pierwszy tom to strasznie Â?aÂ?owaÂ?am, Â?e nasz Â?wiat jest taaaaki nudny i przewidywalny.
OczywiÂ?cie trafiajÂ? si?? sÂ?absze momenty w ksiÂ?Â?kach ale ginÂ? one przytÂ?oczone pozytywami i czÂ?owiek o nich zapomina (przynajmniej ja) albo nie zwraca uwagi.
Tylko jednaj rzeczy nie wybacz?? autorce: tego jak sko??czyÂ? Syriusz :evil:
Nothing is true. Everything is permitted.

Gołsia

Post autor: Gołsia »

Popieram Weronik?? :mrgreen: Mi wszystkie ksiÂ?Â?ki bardzo si?? podobaÂ?y, lecz szczeg??lnÂ? sympatiÂ? darze 4-7 cz??Â?ci :-P Moim zdaniem pierwsza cz??Â??? jest napisana w taki bardziej lekki spos??b. JuÂ? wyjaÂ?niam o co mi chodzi 8-) : Harry byÂ? wtedy mÂ?odszy, miaÂ? inne problemy itd. Z kolejnymi cz??Â?ciami on dorasta, ma inne problemy, akcja si?? zaostrza i nie jest juÂ? tak dziecinnie i prosto jak w pierwszych trzech cz??Â?ciach. OsobiÂ?cie, mnie caÂ?a trylogia porwaÂ?a w fantastyczny Â?wiat z Hogwartem na czele i ch??tnie wracam do tych ksiÂ?Â?ek :-P
Pyczunio polecam ci, przebolej przynajmniej te 3 cz??Â?ci Â?eby wiedzie?? o co chodzi a dalej b??dzie bardziej ciekawie ;-)

[ Dodano: 2010-03-22, 17:05 ]
Kurcze, teÂ? nie mog?? znieÂ??? faktu, Â?e Spoiler: Syriusz zginÂ?Â? :-x AÂ? si?? rozpÂ?akaÂ?am w trakcie czytania, to byÂ?a jedna z moich ulubionych postaci i jedyny czÂ?onek rodziny Harrego :cry: Za to bardzo mi si?? podobaÂ?o jak wykreowaÂ?a posta?? Snape'a :-P Dziwne ale od poczÂ?tku nie czuÂ?am Â?e jest czarnym charakterem cho?? caÂ?y czas na to wskazywaÂ?o :-D
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 19:44 przez Gołsia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

Kurcze, teÂ? nie mog?? znieÂ??? faktu, Â?e Syriusz zginÂ?Â? AÂ? si?? rozpÂ?akaÂ?am w trakcie czytania, to byÂ?a jedna z moich ulubionych postaci i jedyny czÂ?onek rodziny Harrego Za to bardzo mi si?? podobaÂ?o jak wykreowaÂ?a posta?? Snape'a Dziwne ale od poczÂ?tku nie czuÂ?am Â?e jest czarnym charakterem cho?? caÂ?y czas na to wskazywaÂ?o

BoÂ?e ja tak strasznie wyÂ?am nad Syriuszem, a co dziwniejsze to wcale nie byÂ?a moja ulubiona posta??. To znaczy byÂ? spoko, ale nie naleÂ?aÂ? do moich ulubie??c??w. To chyba dlatego ze si?? tego nie spodziewaÂ?am i Â?e to byÂ?o tak o, pstryk, i juÂ?. WyÂ?am tak Â?e si?? w og??le uspokoi?? nie mogÂ?am. Moja matka mi tylko m??wiÂ?a Â?e jestem nienormalna. I to byÂ?a jedyna posta?? w HP za kt??rÂ? pÂ?akaÂ?am. Pomimo Â?e moim ulubie??cem byÂ? Snape (w og??le kocham kreacj?? Rickmana w filmie, jest genialny!) to za nim nie uroniÂ?am ani jednej Â?zy, cho?? si?? strasznie rozzÂ?oÂ?ciÂ?am. Nie doÂ??? Â?e umarÂ? to jeszcze nie zabiÂ? go GÂ???wny_ZÂ?y tylko zwierzak, GÂ???wnego_ZÂ?ego! Â?adnego epickiego pojedynku, zadnej akcji, tylko zwyczajnie zagryziony przez padalca! MaÂ?o Â?e wciÂ?ni??to mu historie z tandetnego melodramatu, to jeszcze zagryzÂ?a go beznoga, przeroÂ?ni??ta jaszczurka! Na czym ten Â?wiat stoi!
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 20:16 przez Kometa, łącznie zmieniany 1 raz.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Anthien

Post autor: Anthien »

Â?wiat wykreowany przez autork??, jest rzeczywiÂ?cie magiczny i nieziemski, dlatego lubi?? te ksiÂ?Â?ki.
Strasznie mi byÂ?o Â?al Spoiler: Syrisza (co to za Â?mier??, wpaÂ??? za kurtyn???) i Dumbledora (polubiÂ?am tego s??dziwego staruszka).
Jednak w zako??czeniu 7 cz??Â?ci mi czegoÂ? brakowaÂ?o. MoÂ?e przez to, Â?e autorka pisaÂ?a pod presjÂ? wydawcy i nie mogÂ?a na spokojnie wszystkiego przemyÂ?le?? :-D
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 19:45 przez Anthien, łącznie zmieniany 1 raz.

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

moimi ksiÂ?Â?kowymi ulubie??cami z serii HP sÂ? 3. i 6. ("KsiÂ?Â??? p??Â?krwi" tylko w postaci ksiÂ?Â?ki) cz??Â???, kt??re czytaÂ?am po dwa razy. ja o dziwo bardziej ryczaÂ?am Spoiler: nad Dumbledore'em po przeczytaniu momentu jego Â?mierci w ksiÂ?Â?ce, niÂ? nad Syriuszem podczas oglÂ?dania filmy (o Â?mierci tego drugiego dowiedziaÂ?am si?? z filmu, bo akurat ksiÂ?Â?kowÂ? 5. cz??Â??? czytaÂ?am ostatniÂ? - zacz??Â?am od 6., p??Â?niej 7. i dopiero od poczÂ?tku). oczywiÂ?cie ostatni rozdziaÂ? caÂ?ej serii uwaÂ?am za tragedi??, idiotyzm itp. itd. .... og??lnie to uwi??dÂ? mnie chyba caÂ?y ten magiczny Â?wiat. podziwiam Rowling za to, Â?e umiaÂ?a go stworzy?? i dopasowa?? kaÂ?dy szczeg??Â?. Â?eby tego byÂ?o maÂ?o, to jeszcze wymyÂ?liÂ?a przeszÂ?oÂ??? pasujÂ?cÂ? do caÂ?ej historii. do tego kaÂ?da kolejna ksiÂ?Â?ka Â?ciÂ?le wiÂ?Â?e si?? z poprzednimi nawet w banaÂ?ach np. aÂ? mi gaÂ?y wyszÂ?y, kiedy si?? zczaiÂ?am, Â?e medalion, kt??rego nie moÂ?na byÂ?o otworzy?? w "Zakonie Feniksa" (kiedy wszyscy sprzÂ?tali dom Black??w byÂ?a o nim wzmianka w jednym zdaniu), w "Insygniach Â?mierci" okazaÂ? si?? by?? spoiler: horkruksem :O

podsumowujÂ?c: Rowling to genialna pisarka
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 19:47 przez Midnight11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: tusia13pl »

Pami??tam jak ryczaÂ?am za spoiler: Stworkiem i HedwigÂ?. Mi teÂ? si?? nie podobaÂ? ostatni rozdziaÂ? 7 cz??Â?ci. Po ostatnim zdaniu zawsze czuÂ?am si?? taka pusta. "w porzÂ?dku" po tym wszystkim :-P. Najbardziej jednak ryczaÂ?am jak Harry szedÂ? juÂ? spoiler: "na Â?mier??".
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 19:48 przez tusia13pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Kat70

Re: [ksiÂ?Â?ka] Harry Potter

Post autor: Kat70 »

Nie ulega jednak wÂ?tpliwoÂ?ci fakt, Â?e sÂ? fenomenem na skal?? Â?wiatowÂ?. I chyba nikt wÂ?aÂ?ciwie nie wie dlaczego?
To Â?e ksiÂ?Â?ki o Harrym Potterze sÂ? fenomenem nikogo nie dziwi. Dzieje si?? tak dlatego, iÂ? wymyÂ?li?? alternatywny do naszego Â?wiat, ze wszystkimi problemami przeÂ?oÂ?onymi na Â?wiat czarodziej??w to naprawd?? niezwykÂ?e. Kunszt pisarki jest ogromny.JuÂ? same nazwy wymyÂ?lonych rzeczy to naprawd?? fascynujÂ?ca sprawa. Poza tym Harry Potter - sierota okrutnie skrzywdzona przez los, kt??ra do ko??ca opiera si?? zÂ?u i pozostaje uczciwym czÂ?owiekiem, dobrym przyjacielem i prawdziwym bohaterem. Nie jest Â?atwo pozosta?? dobrym , gdy zewszÂ?d bombardujÂ? ci?? zÂ?e rzeczy. Jest to wspaniaÂ?a, wyciskajÂ?ca Â?zy seria.

Awatar użytkownika
Selene07

Post autor: Selene07 »

Â?wiat czarodziej??w stworzony przez autork?? jest niesamowity, peÂ?en niesamowitych przyg??d i baÂ?niowych stwor??w. KsiÂ?Â?ki o Harrym Potterze sÂ? dla mnie Â?wietnÂ? odskoczniÂ? od codziennoÂ?ci i od realnego, rzeczywistego Â?wiata. bardzo je lubi??.

Jak sÂ?dzie wielu z was dorastaÂ?o z Harrym tak jak ja, gdy wydawano ksiÂ?Â?ki byÂ?am zawsze mniej wi??cej w wieku tytuÂ?owego bohatera. Za 1 cz??Â??? nie mogÂ?am si?? dÂ?ugo wziÂ???, lecz gdy w ko??cu mi si?? udaÂ?o, czytaÂ?am z zapartym tchem. Moim ulubionym tomem jest 6, miedzy innymi dlatego bo spoilerki: Harry w ko??cu zostaÂ? kapitanem druÂ?yny quidditcha. Ale za to pÂ?akaÂ?am za Syriuszem Dumbledorem i Stworkiem. Troche mnie zdenerwowaÂ? ostatni rozdziaÂ? ale juÂ? nic na to nie poradzimy :-P

Og??lnie seria warta uwagi, ciekawa i zaskakujÂ?ca.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 19:49 przez Selene07, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Po caÂ?ym cyklu chyba najbardziej Â?al mi byÂ?o na samym ko??cu Lupina i Tonks...
w mi??dzyczasie oczywiÂ?cie byÂ? Syriusz, jednak pod koniec to po tej parze zostaÂ? mi najwi??kszy smutek.

Gołsia

Post autor: Gołsia »

Dla mnie dziwne jest to Â?e prawie nie pÂ?akaÂ?am za spoiler: Dumbledorem. Chyba Â?e dlatego iÂ? nawet gdy umarÂ? to i tak zostaÂ? w swoim gabinecie w obrazie wi??c nie czuÂ?am jakiejÂ? pustki gdy umarÂ?. Najbardziej pÂ?akaÂ?am za Syriuszem i Stworkiem. Stworek byÂ? Â?wietny i teÂ? bardzo mi go byÂ?o szkoda. Lupin i Tonks teÂ? byli Â?wietni.. i Szalonooki.
Podczas czytania tak sobie myÂ?laÂ?am jak fajnie by byÂ?o Â?y?? w takim magicznym Â?wiecie, tajemniczym zamku, a nawet nauka byÂ?aby tam ciekawa :mrgreen: Â?wietne tajemnicze ksi??gi , lekcje magii ech.. a nie tak jak my musimy uczy?? si?? niekt??rych nudnych przedmiot??w kt??re w Â?yciu si?? nam nie przydadzÂ? i nie moÂ?na z nich zrezygnowa?? :-/
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 19:51 przez Gołsia, łącznie zmieniany 3 razy.

Dia

Post autor: Dia »

Dla mnie HP byÂ? bardzo waÂ?ny, bo to od niego zacz??Â?a si?? moja przygoda z ksiÂ?Â?kami. Przed tÂ? seriÂ? czytaÂ?am jedynie lektury szkolne. Praktycznie dorastaÂ?am razem z Harrym i cho?? teraz mogÂ?abym znaleÂ??? wiele rzeczy kt??re mi si?? w serii nie podobaÂ?y darz?? jÂ? tak duÂ?ym sentymentem, Â?e jej wady nie majÂ? juÂ? dla mnie znaczenia. RyczaÂ?am jak b??br spoiler: po Dumbledorze, Syriuszu i Tonks. Ciesze si?? jednak, Â?e to juÂ? si?? sko??czyÂ?o 8 cz??Â?ci bym chyba nie przeÂ?yÂ?a, a na ekranizacje z ch??ciÂ? p??jd??.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 19:52 przez Dia, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”