J.R. Ward -Bractwo Czarnego Sztyletu

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Ja osobi?cie lubi? t? serie na tyle, ?e mam trzy tomy. Co prawda jest to paranormal romans, ale s? tam momenty które ni jak nie przystaj? do szcz??liwych zako?cze? i które wycisn??y ze mnie ?zy.
Na pewno te? kupi? sobie pozosta?e cz??ci które wyjd?.

klara

Post autor: klara »

Przeczyta?am pierwszy tom i my?l?, ?e jest to ksi??ka mi?a na chwil?, ale do której si? nie wraca. Jednak fajne jest w niej to, ?e mamy hierarchi? wampirów jak np. wilko?aków, z któr? si? spotka?am w innych ksi??kach.
I pami?tajcie s? gusta i gu?ciki i nikt nie powinien si? o to k?óci?, bo to nie ma najmniejszego sensu. ;-)

Ale_sandra

Post autor: Ale_sandra »

Kat70 pisze: Bractwo czarnego sztyletu , to nie ksi??ka dla m?odzie?y. To powie?? o przyja?ni. po?wi?ceniu i mi?o?ci. Pe?na dylematów i niespodziewanych zwrotów akcji, ze wspania?ymi postaciami wampirów - wojowników. Jest to seria, która naprawd? pobudza wyobra?ni?. Jednocze?nie rozczula i straszy, tylko nale?y da? jej szans?, a nie z góry porównywa? j? np. do "Pana Tadeusza".
I tu si? w pe?ni zgadzam. Mi seria podoba si? bardzo. Ró?ni si? od tych które czyta?am, mimo to darz? j? ogromn? sympati?. Poniewa? inne nie znaczy gorsze:)
Bohaterowie nie s? idealni, maj? wady itp.
Mimo ró?nych opinii i zaci?tej dyskusji JA jestem na TAk

Awatar użytkownika
variola

Post autor: variola »

Oksa pisze:Ja akurat przeczyta?am 4 cz??ci (najlepsza by?a 3), nawet fajna, w wolnej chwili albo kiedy nie ma si? czego? innego do czytania mo?na si? skusi?. Na pewno jednak nie mo?na o niej powiedzie?, ?e to seria grozy z romansem w tle, bo nie oszukujmy si? to "t?o" to 80% ksi??ki :-) To taki typ ksi??ek, które sobie czasem czytam, kiedy mam akurat ochot? na mi?o??, mi?o?? i jeszcze raz mi?o?? 8-)

Jasne, zgadzam si? te?, ?e trzeba mie? w?asne zdanie, ale to nic strasznego opiera? si? na gu?cie osób, które maj? bardzo podobne "ci?goty".
No i niestety, ale musz? si? zgodzi? z wied?m?, ?e jest to seria bardzo wpisuj?ca si? w panuj?c? mod? na pisanie o wampirach, w?tkach mi?osnych z nimi i koniecznie w formie trylogii, tetralogii i innych -logii ;-)
popieram ca?kowicie twoj? wypowied?, zgadzam si? nawet co do tego ?e 3 cz??? by?a najlepsza :) Ksi??ka nadaje si? doczytania wtedy gdy kto? ma ochot? na mi?o?? z happy endem i raczej do przeczytania ebooka lub po?yczenia nie s?dz? aby kto? kto si? wykosztuje na wszystkie cz??ci i postawi je na pó?k? kiedy? do nich wróci?... fabu?a jest zyt przewidywalna by ponownie do niej zagl?da?. To oczywi?cie moje skromne zdanie

red_head

Post autor: red_head »

PrzeczytaÂ?am jak na razie wszystkie wydane w Polsce cz??Â?ci i z ch??ciÂ? przeczytam nast??pnÂ? :mrgreen:

MoÂ?e czasem troch?? zbyt ckliwe, ale wciÂ?ga i bardzo przyjemnie si?? czyta, jedne o bym zmieniÂ?a to te obrzydliwe okÂ?adki, fuj!

shira84

Post autor: shira84 »

Fajne, czekam teraz na 6 cz??Â???. Ja jestem fankÂ? Rankora uwielbiam 2 cz??Â???, tak si?? na niej naÂ?miaÂ?am za to rozwiÂ?zanie 5 ksiÂ?Â?ki w og??le mi si?? nie podobaÂ?o, ten duch to przegi??cie....takie naciÂ?gni??te do granic moÂ?liwoÂ?ci.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez shira84, łącznie zmieniany 1 raz.

red_head

shira84 pisze:fajne czekam teraz na 6 czesc ja to jestem fankÂ? Rankora uwielbiam 2 cz??Â??? tak sie na niej naÂ?mialam za to rozwiazanie 5 ksiÂ?Â?ki wogole mi sie nie podobaÂ?o ten duch to przegi??cie....takie naciÂ?gni??te do granic moÂ?liwoÂ?ci
Racja, trzeba przyzna??, Â?e troch?? naciÂ?gane sÂ? juÂ? te dwie ostatnie cz??Â?ci, moja ulubiona to trzecia, no i nadal czekam jak rozwiÂ?Â?Â? wÂ?tek Johna :)

Awatar użytkownika
Mila
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Mila »

W?a?nie jestem w trakcie 4 cz??ci. Powiem wam, ?e zdziwi?am si? bo tytu? nie by? jako? bardzo zach?caj?cy, ale jak przeczyta?am pierwsz? cz??? to zmieni?am zdanie. Seria strasznie mi si? podoba. Jest w niej fantastyka co uwielbiam, w?tek mi?osny no i najwa?niejsze ca?y czas akcja trzymaj?ca w napi?ciu. Wydaje mi si?, ?e 3 cz??? jest najlepsza. Musze si? przyzna?, ?e si? pop?aka?am przy scenie z po?wi?ceniem Furiatha.
Je?eli o mnie chodzi to polecam t? ksi??k?.

Ale_sandra

Mila pisze: Wydaje mi si?, ?e 3 cz??? jest najlepsza. Musze si? przyzna?, ?e si? pop?aka?am przy scenie z po?wi?ceniem Furiatha. .

O tak cz??? trzecia dla mnie tez narazie by?a najciekawsza:)
Zbirh jest chyba najbardziej zach?caj?cym bohaterem jak narazie:)
NAtomiast podoba?a mi si? równie? cz??? pierwsza. ?lepy Król te? wywar? na mnie wra?enie. MAm s?abo?? do niedost?pnych ch?opców.

atlanta

Post autor: atlanta »

shira84 pisze:Fajne, czekam teraz na 6 cz??Â???. Ja jestem fankÂ? Rankora uwielbiam 2 cz??Â???, tak si?? na niej naÂ?miaÂ?am za to rozwiÂ?zanie 5 ksiÂ?Â?ki w og??le mi si?? nie podobaÂ?o, ten duch to przegi??cie....takie naciÂ?gni??te do granic moÂ?liwoÂ?ci.
Zgadzam si?? z tobÂ? w zupeÂ?noÂ?ci. V byÂ? moim ulubie??cem i myÂ?laÂ?am Â?e ksiÂ?Â?ka b??dzie bardziej hardkorowa. A tu jakaÂ? miÂ?oÂ??? od pierwszego wejrzenia :shock: To mi nie pasowaÂ?o do V. Ward powinna da?? sobie spok??j z tym duchem i zostawi?? V samego. MoÂ?e wtedy wpadÂ?aby na jakiÂ? ciekawszy pomysÂ? gdyby wytrzeÂ?wiaÂ?a :mrgreen:
KsiÂ?Â?ka nie jest do ko??ca spalona dzi??ki Furiatowi i Johnowi.

Awatar użytkownika
rodynka1

Post autor: rodynka1 »

Bractwo Czarnego Sztyletu to jest romas paranormal wi?c nie spodziewajcie si? niczego nadzwyczajnego. Romans - to ju? samo za siebie mówi ja jestem wielk? zwolenniczk? tej serii chocia? pocz?tkowo mnie rozczarowa?a bo wyda?a mi si? takim powieleniem Rasy ?rodka Nocy, któr? przeczyta?am du?o wcze?niej i nadal czytam kolejne t?umaczenia nieoficjalne. W BDB ka?dy znajdzie swojego bohatera i dlatego ma tak du?? rzesz? swoich fanów. III tom opowiadaj?cy o braciach jest chyba faktycznie najlepszy. Historia mi?o?ci Zsadist'a i Belli jest inna ni? pozosta?ych a do tego Phury z czerwonym dymkiem.
Jedyny minus polskiego t?umaczenia jest taki, ?e zmieniono bohaterom imiona tylko pytam po co?
(orygina?-t?umaczenie)
Wrath- Ghrom
Tohrment-Tohrtur
Vishous- Vrhedny
Rhage-Rankohr
Phury-Furiath
Zsadist-Zbihr
„Wojownik…”. „Pierwsze Pokolenie”. Nieukrywany podziw i ciekawoÂ?_? draÂ_niÂ_y go. ...nie wspominajÂ?c juÂ_ o zaÂ_oÂ_ycielu pradawnego Zakonu."

Awatar użytkownika
Sagi

Post autor: Sagi »

Ja teÂ? si?? troch?? zawiodÂ?am tymi nowymi cz??Â?ciami, o ile historia Bucha jest zarÂ?bista z wyÂ?Â?czeniem niekt??rych scen z MarisÂ? i naprawd?? rozkr??caÂ?a si?? sprawa z V to 5 cz??Â??? doÂ??? rozczarowuje. Koncepcja ducha to jak dla mnie przesada a caÂ?y gÂ???wny wÂ?tek V teÂ? nie powala na kolana, spraw?? ratujÂ? jednak wÂ?tki poboczne, przemiana Johna i wprowadzenie do historii Furiatha.

red_head

mnie wogule 4 i 5 cz??Â??? nie powaliÂ?a, ale podobno w lutym i marcu majÂ? wyjÂ??? kolejne, wi??c zobaczymy, czy seria nie sko??czyÂ?a si?? tak na prawd?? na trzecim tomie :)

anita_cz

Post autor: anita_cz »

Wczoraj wieczorem sko?czy?am czyta? czwarta cz??? ,,Wampirze serce'' i wydaje mi si?, ze mo?na ja zaliczy? (zaraz po cz??ci 3) do najlepszej z tej serii. Zdecydowanie zmieni?am zdanie co do Butcha:) Z wielka ch?ci? zamieni?abym si? miejscami z Marissa :mrgreen: Zaskakuj?ca akcja i jak zawsze watek mi?osny, a to lubi?:) Vrhedny równie? podbi? moje serce. Byl taki ,,smutny'', ze najch?tniej bym si? nim zaopiekowa?a ;-) . Za cz??? 5 mam zamiar si? zabra? w nast?pnym tygodniu.

Ale_sandra

Musz? przyzna? ?e historia Butcha jako? do mnie nie przemawia?a . Do tej cz??ci podchodzi?am ze trzy razy. Ale po jaki? 40-50 stronach ksi??ka wci?ga jak pozosta?e. I zgadzam si? z poprzedniczk?, ?e ta cz??? jest jedn? z lepszych.

Tak na marginesie to jak seria si? ukaza?a podchodzi?am do niej bardzo sceptycznie. Po pierwsze tytu?u do mnie nie przemawia?y, a po drugie wst?p w postaci s?owniczka dziwnych s?ów odrzuca?y.
Dobrze ?e kupi?am t? ksi??k? w przyp?ywie nudy i oczekiwania na inn?. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”