J.R. Ward -Bractwo Czarnego Sztyletu

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Bractwo Czarnego Sztyletu

Post autor: Tula »

Mroczny kochanek
Mroczny kochanek - to trzymajÂ?ca w napi??ciu powieÂ??? grozy z fascynujÂ?cym wÂ?tkiem miÂ?osnym w tle. To barwna opowieÂ??? o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampir??w z ich odwiecznymi przeÂ?ladowcami, rozgrywajÂ?cej si?? w realiach wsp??Â?czesnej Ameryki. CzÂ?onkowie Bractwa Czarnego Sztyletu to mÂ?odzi przystojni m??Â?czyÂ?ni, sympatyczni, dowcipni, peÂ?ni wdzi??ku. UwielbiajÂ? rap, szybkie samochody i wieczory sp??dzane w klubach. MieszkajÂ? w przebudowanej na twierdz?? posiadÂ?oÂ?ci w Caldwell, w stanie Nowy Jork. Szefem bractwa jest Ghrom - nieustraszony wojownik i nami??tny kochanek. To wÂ?aÂ?nie historia miÂ?osna Ghroma - jedynego wampira czystej krwi na Ziemi - i mÂ?odej dziennikarki Beth jest gÂ???wnym wÂ?tkiem fabuÂ?y pierwszego tomu serii. Beth jest c??rkÂ? jego starego druha, ale nic nie wie o swoim wampirzym pochodzeniu. Zostaje jednak wciÂ?gni??ta w wir walki i Ghrom musi postawi?? na szali wszystko, by ratowa?? ukochanÂ?...
Ofiara krwi
Drugi tom kultowego cyklu powieÂ?ciowego J.R. Ward - ameryka??skiej pisarki, kt??ra od paru lat goÂ?ci na czoÂ?owych miejscach ameryka??skich i europejskich list bestseller??w.

Ofiara krwi - to trzymajÂ?ca w napi??ciu powieÂ??? grozy z fascynujÂ?cym wÂ?tkiem miÂ?osnym w tle.

Jest to opowieÂ??? o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampir??w z ich odwiecznymi przeÂ?ladowcami, rozgrywajÂ?cej si?? w realiach wsp??Â?czesnej Ameryki.

Bractwu Czarnego Sztyletu udaje si?? wygra?? bitw?? z KorporacjÂ? Reduktor??w, ale wojna toczy si?? dalej. Ghrom wraz z garstkÂ? towarzyszy musi zadba?? o bezpiecze??stwo swego ludu. Przeciwnicy sÂ? coraz okrutniejsi, a na dodatek Bractwo moÂ?e straci?? swojego najdzielniejszego wojownika. Rankohr, pi??kny i niezwyci??Â?ony wampir, zakochaÂ? si?? bez pami??ci w Mary, kt??ra nie doÂ???, Â?e jest czÂ?owiekiem, to w dodatku jest Â?miertelnie chora. Tym samym zÂ?amaÂ? obowiÂ?zujÂ?ce w Â?wiecie wampir??w zasady, czym naraziÂ? si?? na gniew Pani Kronik.

NiechcÂ?cy sprowadza na Bractwo wielkie niebezpiecze??stwo: przeciwnicy planujÂ? Â?miertelny atak, a tymczasem Pani Kronik chce, by zÂ?amanie jej przykaza?? zostaÂ?o surowo ukarane. By uratowa?? siebie i swojÂ? ukochanÂ?, Rankohr musi przezwyci??Â?y?? strasznÂ? klÂ?tw??, kt??ra ciÂ?Â?y na nim od stu lat. Tylko w??wczas b??dzie miaÂ? szans?? uniknÂ??? Â?miertelnego zagroÂ?enia. TakÂ?e Mary musi podjÂ??? swojÂ? walk??...
Wieczna miÂ?oÂ???
Trzeci tom cyklu: walka z odwiecznymi przeciwnikami wampir??w toczy si?? dalej, ale oto na Bractwo spada kolejny cios. Bracia bliÂ?niacy, Furiath i Zbihr, zostajÂ? uwikÂ?ani przez los w dramatyczny splot wydarze??. Swego czasu Furiath uwolniÂ? swego brata z rÂ?k okrutnej Posiadaczki. Mimo Â?e od tego czasu min??Â?o ponad sto lat, Zbihr nie potrafi zapomnie?? cierpie??, kt??rych doÂ?wiadczyÂ?. Zraniony na ciele i duszy jest najbardziej ponurym, zamkni??tym w sobie i budzÂ?cym groz?? wojownikiem Bractwa. Dopiero gdy spotyka pi??knÂ? Bell??, kt??ra najwyraÂ?niej jest w nim zadurzona, nagle budzi si?? w nim dawno pogrzebane uczucie: nadzieja. Tymczasem jego brat, kt??ry od dawna Â?yje w narzuconym przez siebie celibacie, r??wnieÂ? zaczyna interesowa?? si?? BellÂ?. Gdy mÂ?oda wampirzyca zostaje uprowadzona przez jednego z reduktor??w, bracia muszÂ? przezwyci??Â?y?? wzajemne animozje i ruszy?? ukochanej kobiecie na ratunek.
tom IV - koniec paÂ?dziernika br.
tom. V - listopad br.
tom VI - wiosna 2011
tom VII - wiosna 2011

Moja opinia :Na poczÂ?tek napisz?? Â?e strasznie ale to strasznie nie podobajÂ? mi si?? tytuÂ?y ksiÂ?Â?ek .
Co do treÂ?ci :Jest to romansidÂ?o nie da si?? ukry?? ,ale jest tam teÂ? przedstawiony Â?wiat wampir??w inaczej (do pewnego stopnia )niÂ? w innych podobnych ksiÂ?Â?kach .Sam pomysÂ? bractwa walczÂ?cego z eliminatorami wampirzej rasy jest Â?wietny ,do tego sami reduktorzy sÂ? ciekawym pomysÂ?em na postaci ,cho?? maÂ?o rozwini??tym .
KaÂ?dy z braci nosi ze sobÂ? jakieÂ? osobiste przekle??stwo :Â?lepot?? ,besti?? we wÂ?asnym ciele ,dÂ?o?? kt??ra zabija ,wizie przyszÂ?oÂ?ci ,kalectwo ,ci??Â?ki uraz psychiczny spowodowany stuletniÂ? niewolÂ? .
Do tego autora tak przeprowadza akcj?? Â?e w kaÂ?dej z cz??Â?ci jest wplecione coÂ? z kolejnej w taki spos??b Â?e podsyca ciekawoÂ??? i absolutnie nie przeszkadza wÂ?aÂ?nie czytanej .W cz??Â?ciach nast??pujÂ?cych po sobie jest pÂ?ynnoÂ??? .
MaÂ?o tego sÂ? sytuacje kt??rych kompletnie nie spodziewaÂ?am si?? i przez kt??re (czytajÂ?c je) pÂ?akaÂ?am .Ci kt??rzy spodziewajÂ? si?? po tej serii samych szcz??Â?liwych zako??cze?? rozczarujÂ? si?? ,nie zawsze si?? zdarzajÂ? .
Mam wszystkie cz??Â?ci jaki ukazaÂ?y si?? u nas w kraju i na pewno kupie te kt??re wyjdÂ? bo Bractwo przypadÂ?o mi do gustu i koniecznie musz?? wiedzie?? co b??dzie dalej .
Daje ocen?? 7/10
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 15:13 przez Tula, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

PrzeczytaÂ?am wszystkie trzy, kt??re wyszÂ?y i sÂ? naprawd?? fajne. Bohaterowie sÂ? ciekawi, tak jak ich losy, wi??c z ch??ciÂ? si??gaÂ?am po nast??pnÂ? cz??Â???. Moim ulubie??cem jest Zsadist (czyli trzecia czeÂ??? Wieczna miÂ?oÂ???) :-)

Co do tytuÂ???w to w og??le coÂ? pokr??cili, bo trzecia cz??Â??? po angielsku to "Lover Awakened" i jaka tu niby wieczna miÂ?oÂ????! To druga cz??Â??? ma tytuÂ? "Love Eternal" :-?
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Ja przeczytaÂ?am jak na razie 1 cz??Â??? i podobnie jak Oksa, nie mog?? si?? doczeka?? 3 cz??Â?ci bo zafascynowaÂ? mnie Zbihr. Powiedzcie mi czy trzeba koniecznie przeczyta?? 2 cz??Â??? czy moÂ?na od razu przejÂ??? do trzeciej.
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Awatar użytkownika
Oksa

Troszk?? Â?le zrozumiaÂ?aÂ? - ja juÂ? jestem po trzeciej cz??Â?ci i mi??dzy innymi dlatego moim ulubie??cem jest Zsadist ;-)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Powiedzcie mi czy trzeba koniecznie przeczyta?? 2 cz??Â??? czy moÂ?na od razu przejÂ??? do trzeciej.
Raczej tak jak pisaÂ?am wczeÂ?niej w kaÂ?dej cz??Â?ci jest nawiÂ?zanie do kolejnej a wÂ?aÂ?ciwie jej poczÂ?tek .Wi??c wydaje mi si?? Â?e lepiej kupi?? wszystkie cz??Â?ci po kolei ,cho?? kaÂ?da z cz??Â?ci opowiada o innym z czÂ?onk??w Bractwa .
To co jeszcze mi si?? podoba to to Â?e tak szybko wydajÂ? ,jestem pod wraÂ?eniem .WyglÂ?da to tak jakby Videograf zakupiÂ? prawa do siedmiu cz??Â?ci od razu .

bizonicatoja

Post autor: bizonicatoja »

Mam mieszane uczucia, bo wÂ?aÂ?nie pochÂ?on??Â?am 3 cz??Â??? - mieszane, bo jak si?? nic nie odzywaÂ?am i czytaÂ?am po kolei te trzy tomy, to mÂ?Â? pytaÂ? mi si?? „Co tak tam czytasz?”, a ja nie bardzo umiaÂ?am mu odpowiedzie??, Â?eby si?? ze mnie nie Â?miaÂ?. No bo co? RomansidÂ?o o wampirach? Wydaje mi si??, Â?e powinnam czyta?? coÂ? wyÂ?szych lot??w, a tutaj mi si?? podobaÂ?o i nie mogÂ?am si?? oderwa??... Jest coÂ? w tej serii, co sprawia, Â?e mam tzw. guilty pleasure - czytam i wydaje mi si??, Â?e to typowe romansidÂ?o, tylko zamiast facet??w sÂ? wampirzy macho. Ale… No wÂ?aÂ?nie. To "ale" - jak si?? przyssaÂ?am w zeszÂ?ym tygodniu, to do wczoraj czytaÂ?am w kaÂ?dej wolnej chwili.
KsiÂ?Â?ki podobne do tych napisanych przez Lar?? czy Showalter – jeÂ?li ktoÂ? czytaÂ? i lubi coÂ? takiego, to polecam.
KsiÂ?Â?ki zdecydowanie dla dorosÂ?ych czytelnik??w, duÂ?o seksu, ale opisy nie raÂ?Â?. Nareszcie coÂ? dla antyfan??w cnotliwego Edwarda :mrgreen: Podoba mi si?? spos??b przedstawienia bohater??w, do gustu przypadÂ?o mi poczucie humoru, ksiÂ?Â?ki sÂ? peÂ?ne takich „smaczk??w” jak chociaÂ?by:
(...)Tak, Â?adne "Tom", "Rysiek" czy "Harry" nie nadawaÂ?o by si?? na imi?? dla wampira. Ale z drugiej strony, czy w og??le moÂ?na sobie wyobrazi?? Â?miertelnie groÂ?nego krwiopijc?? o imieniu Howard? Eugeniusz? Och, nie Krzysiu, prosz??, nie gryÂ? mnie.(...)
Najlepsza jak dotÂ?d wydaje mi si?? 3 cz??Â??? – historia Zsadist’a czyli Zbihra, ale ja czytaÂ?am tylko to co wyszÂ?o po polsku. W paÂ?dzierniku i listopadzie majÂ? wyjÂ??? kolejne tomy.

Awatar użytkownika
Oksa

Ja nie wiem kompletnie co takiego jest w nas kobietach, Â?e majÂ?c obok siebie niesamowitego przystojniaka, muskularnego kr??la i faceta okaleczonego na duszy i ciele (a na dodatek niezbyt hmm subtelnego) wybieramy tego ostatniego?

Taka juÂ? nasza chyba kobieca natura :lol:

Ale tak serio, to po prostu bardzo mnie wzruszyÂ?a jego historia i chyba jemu najbardziej dopingowaÂ?am w odnalezieniu szcz??Â?cia i zmiany swojego charakteru oraz nastawienia do Â?ycia (oraz do siebie).

Awatar użytkownika
Ronni

Oksa pisze:Ale tak serio, to po prostu bardzo mnie wzruszyÂ?a jego historia i chyba jemu najbardziej dopingowaÂ?am w odnalezieniu szcz??Â?cia i zmiany swojego charakteru oraz nastawienia do Â?ycia
Mnie on od poczÂ?tku fascynowaÂ?, poniewaÂ? lubi?? takich facet??w spod ciemniej gwiazdy:P

Awatar użytkownika
Onyks

Post autor: Onyks »

Przeczytane pierwsze 3 części. ;-)

Faktycznie fajne pomysły na postacie - Ghrom i Zbihr :mrgreen: moje ulubione - i sam pomysł na wampiry jako uciskana mniejszość. Ale... wolałabym więcej akcji, więcej wrogów i walk, więcej żartów, zabawnych sytuacji, niedomówień rozbudzających ciekawość, a mniej seksu. Wiem, że to romans, ale mam poczucie jakby ktoś miał fajny pomysł na książkę i zmarnował go na opisy fantazji seksualnych. :shock: Ciekawa jestem jak będzie pokazywana pani Kronik w dalszych częściach. I jak rozwinie się sytuacja Johna. W dwóch słowach: wciągnęło mnie.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 22:53 przez Onyks, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Dwa wąsy kota, tuzin pawich piórek, skrzydła motyla, myśl której nie było.[/center]

Awatar użytkownika
Ronni

Johna? Czy byÂ? on w pierwszej cz??Â?ci bo jakoÂ? go nie kojarz?? :-| . ChociaÂ? mogÂ?am go przeoczy?? :-)

Awatar użytkownika
Oksa

Nie on si?? dopiero pojawiÂ? w 2 cz??Â?ci, w historii Mary, chociaÂ? ja jestem pewna na 100%, Â?e on jest reinkarnacjÂ? ojca Beth.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Oksa pisze:Nie on si?? dopiero pojawiÂ? w 2 cz??Â?ci, w historii Mary, chociaÂ? ja jestem pewna na 100%, Â?e on jest reinkarnacjÂ? ojca Beth.
On jest reinkarnacjÂ? Hardhego .Kiedy zostaÂ? zabity Pani kronik powiedziaÂ?a Â?e wr??ci z powrotem ,ale nie b??dzie juÂ? pami??taÂ? swojego dawnego Â?ycia i swojej c??rki .

Awatar użytkownika
Ronni

Tula pisze:On jest reinkarnacjÂ? Hardhego
Szkoda mi tego Hardhego. Pani Kronik powinna mu pozwoli?? wr??ci?? na ziemi??, w tym samym wcieleniu co wczeÂ?niej.

Awatar użytkownika
Sagi

Post autor: Sagi »

PrzeczytaÂ?am 3 cz??Â?ci i faktycznie wciÂ?ga. Bardzo fajny pomysÂ? i dobrze zrealizowany. Banda napakowanych wampir??w kt??rzy potrafiÂ? by?? romantyczni, no i jak tu si?? nie rozpÂ?ynÂ??? :-D OczywiÂ?cie jak na razie najbardziej lubi?? Zsadist'a, no c??Â? jak to napisaÂ?a Oska: Taka juÂ? nasza chyba kobieca natura :-D Z rzeczy kt??re mi si?? nie spodobaÂ?y to tytuÂ?y i to Â?e czasami w jednym zdaniu byÂ?y z trzy kryptoreklamy. A i jeszcze zastanawia mnie okÂ?adka pierwszej cz??Â?ci, kt??ra byÂ?a o Wrath'u (Ghromie) a goÂ??? z okÂ?adki mi nijak nie pasuje do opisu.

Ale_sandra

J.R. Ward -Bractwo Czarnego Sztyletu

Post autor: Ale_sandra »

CZ??? PIERWSZA- MROCZNY KOCHANEK

to trzymaj?ca w napi?ciu powie?? grozy z fascynuj?cym w?tkiem mi?osnym w tle. To barwna opowie?? o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampirów z ich odwiecznymi prze?ladowcami, rozgrywaj?cej si? w realiach wspó?czesnej Ameryki. Cz?onkowie Bractwa Czarnego Sztyletu to m?odzi przystojni m??czy?ni, sympatyczni, dowcipni, pe?ni wdzi?ku. Uwielbiaj? rap, szybkie samochody i wieczory sp?dzane w klubach. Mieszkaj? w przebudowanej na twierdz? posiad?o?ci w Caldwell, w stanie Nowy Jork. Szefem bractwa jest Ghrom - nieustraszony wojownik i nami?tny kochanek. To w?a?nie historia mi?osna Ghroma – jedynego wampira czystej krwi na Ziemi - i m?odej dziennikarki Beth jest g?ównym w?tkiem fabu?y pierwszego tomu serii. Beth jest córk? jego starego druha, ale nic nie wie o swoim wampirzym pochodzeniu. Zostaje jednak wci?gni?ta w wir walki i Ghrom musi postawi? na szali wszystko, by ratowa? ukochan?...

http://ksiazki.polter.pl/szukaj,noty.ht ... o+Sztyletu

tutaj daje link, ?eby?cie mogli obejrze? sobie ok?adeczki

CZ??? DRUGA- OFIARA KRWI
Drugi tom kultowego cyklu o bractwie wampirów, którzy tocz? walk? z korporacj? Reduktorów. Najdzielniejszy z nich zakochuje si? w normalnej, ale ci??ko chorej kobiecie, i tym samym sprowadza na Bractwo wielkie niebezpiecze?stwo. By uratowa? ukochan?, musi uwolni? si? od strasznej kl?twy, która ci??y na nim od stu lat.

CZ??? TRZECIA- WIECZNA MI?O??
Walka z odwiecznymi przeciwnikami wampirów toczy si? dalej, ale oto na Bractwo spada kolejny cios. Bracia bli?niacy, Furiath i Zbihr, zakochuj? w tej samej wampirzycy i zostaj? uwik?ani przez los w dramatyczny splot wydarze?.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”