Reystone A.R. - Dziewiąty Mag

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

Szpera?am ostatnio po internecie, ?eby zdoby? jakie? informacje o drugim tomie. I nic cisza. Zdoby?am tylko notk? biograficzna autorki - oczywi?cie ukryt? pod pseudonimem. Podobno jest weterynarzem
A poniewa? nie ma w ksi??ce podanego t?umacza wynika z tego, ?e autorka pisze po polsku.
Niestety mam te? z?e wie?ci. Ksi??k? wyda?o "Red horse" a to wydawnictwo ju? nie istnieje. Natomiast na forum http://forum.polter.pl/Red-horse.html-vp1077214.html, kto? napisa?, ?e autorka szuka nowego wydawcy. Miejmy nadziej?, ?e go znajdzie.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Polka, która mieszka w Stanach? No ciekawie... Raczej w?tpi?, ?eby pisa?a po polsku.
Mam nadzieje, ?e znajdzie wydawce, bo podoba?a mi si? ta ksi??ka. Zw?aszcza ze wzgl?du na smoki. Cwane bestyje :-D
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Czarownica

Loleczka, a sk?d wiesz ?e mieszka w Stanach?. Ja tej informacji niestety nie znalaz?am. My?la?am, ?e skora szuka u nas wydawcy , a t?umacz nie jest podany,, to znaczy ?e mieszka w Polsce, a tylko pisze pod angielskim pseudonimem. Ale mog? si? tu ca?kowicie myli?.

Awatar użytkownika
Loleczka

Gdzie? to chyba wyczyta?am.
Ale mog?am si? myli?. Mo?e to chodzi?o o innego autora? <my?li>
Chyba jednak mi si? pomyli?o i to ty mia?a? racj?. Chodzi?o mi jednak o innego autora, bo w czasie kiedy czyta?am "Dziewi?tego Maga" czyta?am te? inn? ksi??k?.
Mea Culpa.

Awatar użytkownika
Czarownica

To w gruncie rzeczy niewa?ne. Najwa?niejsze, to ?eby uda?o jej si? znale?? wydawc?. Wtedy my b?dziemy mieli ksi??k?. A ta mi si? dosy? podoba?a.

Awatar użytkownika
Loleczka

Mo?na zawsze napisa? do Fabryki, ?eby zainteresowali si? t? ksi??k?. W ko?cu to fantastyka. I wtedy mieliby?my drug? cz??? :-D

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

A w jakim ciekawym momencie się skończyła. Sam środek kolejnej przygody. Szkoda, ze przyjdzie się czekać tak długu. Bo na pewno długo skoro nie ma jeszcze wydawcy.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 07:54 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Czarownica

Sasanka to Ciebie pewnie ucieszy, a innych czytelnik??w zmartwi wiadomoÂ???, Â?e wydawnictwo Red horse podobno juÂ? nie istnieje. A to ono byÂ?io wydawcÂ? tej ksiÂ?Â?ki. Natomiast autor/ka, z zawodu weterynarz szuka wydawcy dla drugiego tomu.
Ale od razu zastrzegam, Â?e to sÂ? tylko znalezione przez mnie w internecie wiadomoÂ?ci, nie potwierdzone namacalnymi dowodami. Natomiast strona wydawnictwa jest chyba na sprzedaÂ?.

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Nie, bynamniej :( ja z RH mam pare naprawde fajnych ksiÂ?Â?ek.
Ot po prostu z 9 Magiem wtopili.

Awatar użytkownika
Panthera
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Panthera »

ale RH to chyba przecieÂ? FS... generalnie byÂ?a, tylko inny rodzaj ksiÂ?Â?ek wydawali. Poza tym nigdy nie jest dobrze, jak wydawnictwo w Polsce upada, bo to tylko pokazuje, jak trudno u nas wydaje si?? ksiÂ?Â?ki.
&#8220;There is always some madness in love. But there is also always some reason in madness.&#8221;

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

KsiÂ?Â?ka fajna. Jest "lekka" i szybko si?? jÂ? czyta. Jest teÂ? zupeÂ?nie inna niÂ? czytane dotychczas przeze mnie ksiÂ?Â?ki. Ciekawa fabuÂ?a. Ariel nie tylko leczy chore smoki, ale takÂ?e zaprzyjaÂ?nia si?? z nimi. Cho?? na poczÂ?tku miaÂ?a pewne problemy, zmuszona byÂ?a ukrywa?? swojÂ? kobiecoÂ??? ... Co okazaÂ?o si?? zupeÂ?nie niepotrzebne... PotrafiÂ?a dostosowa?? si?? do Â?wiata, kt??ry nie byÂ? dla niej bynajmniej "rajem na ziemi" hmm... Ale nie b??d?? zdradzaÂ?a dziej??w dzielnej pani weterynarz ;-) . WedÂ?ug mnie ksiÂ?Â?ka warta przeczytania ;-). Nie kaÂ?da ksiÂ?Â?ka musi by?? ambitna do granic moÂ?liwoÂ?ci :mrgreen:
Sasanka pisze:Autor nie ma bladego poj??cia nawet o Â?wiecie, kt??ry sam sobie wymyÂ?liÂ? - Â?adnych zasad, prawideÂ? - raczej wyglÂ?da to tak jak by historia tworzona byÂ?a w oparciu o to jakie sÂ?owo spodobaÂ?o si?? tego dnia pisarzowi. Weterynarz, Oficer, Smok, Mag ...etc.
I pr??buje, bez wczeÂ?niejszego ustalenia o co chodzi w caÂ?ej powieÂ?ci - wymyÂ?li?? powiÂ?zania (powiÂ?zania jak wspomniaÂ?am niezbyt wysokich lot??w)

Moja opinia - 9 Mag jest chaÂ?Â? jakich maÂ?o poczÂ?wszy od warsztatu pisarskiego a sko??czywszy na opowiadanej historii.
Nie wiem chaÂ?Â? bym jej nie nazwaÂ?a... Nie jest moÂ?e powalajÂ?ca na kolana ale na pewno jest oryginalna, bo niby o smokach a nie doszukaÂ?am si?? tu podobie??stwa do Eragona czy Eona. Nie oceniam kunsztu pisarskiego autorki bo si?? na tym nie znam, ale jakoÂ? styl pisania nie przeszkadzaÂ? mi w odbiorze ksiÂ?Â?ki.

naina17

Post autor: naina17 »

Ksi??ka bardzo mi si? podoba?a. Ró?ni si? od innych ksi??ek fantasy w bardzo pozytywny sposób. Polecam. S?ysza? kto? mo?e gdzie mo?na znale?? ebooka skoro ?adne wydawnictwo nie jest zainteresowane ( swoj? droga nie mog? zrozumie? dlaczego)

Maddie

Post autor: Maddie »

Moim zdaniem książka jest niesamowicie interesująca. Pomysł na to aby ''normalną&#8221; kobietę przenieść do świata elfów, smoków i magii, a do tego dać jej zdolności tytułowego Dziewiątego Maga-jest naprawdę ciekawy. A jeszcze ukrywanie jej płci z powodu dziwnych przekonań na temat kobiet i smoków.
Zachwyciły mnie dialogi między główną bohaterką a smokami.
A mój ulubiony moment to &#8222;randka&#8221; dwóch smoków. :-)

A codo przerywania w takim momencie to podobno autorka przekazała wydawnictwu całość ale oni uznali że jest to zbyt obszerne i zamienili to na dwa tomy.
,,Dziewiąty Mag.&#8221;
,,Dziewiąty Mag. Zemsta&#8221;
Ostatnio zmieniony 25 sie 2011, 18:31 przez Maddie, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Czarownica

Tylko problem polega na tym, ?e wydawnictwo podobno "pad?o". I kto nam teraz to wyda? Mam nadziej?, ?e znajdzie si? nowy wydawca, bo mimo krytyk, które zbiera?a ta ksi??ka, ch?tnie j? przeczyta?am.

[center]Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie![/center]

Blair_Haywood

Post autor: Blair_Haywood »

Rzadko bywam a? tak stanowcza w opiniach, ale teraz nie mog? si? powstrzyma?.
Dawno my?la?am, czy by nie powiedzie? o tej ksi??ce... ale nie mog?am si? zebra?... poniewa? wed?ug mnie ta powie?? nie zas?uguje nawet na to by le?e? na pó?ce w kiblu.

Pora?aj?co bezmy?lne dno dna, nawet jako odmó?dzaj?ca rozrywka.
Historia tak niebywale banalna, przewidywalna i nic nie wnosz?c? ?e to az boli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”