Reystone A.R. - Dziewiąty Mag

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Luna

Dziewiąty Mag

Post autor: Luna »

1 tom dylogii

DiewiÂ?ty Mag
Autor:A.R. Reystone
Wydawnictwo:Red Horse, PaÂ?dziernik 2009
Liczba stron:464
Wymiary:140 x 205 mm

Notka wydawcy
Ariel jest weterynarzem Â?yjÂ?cym w realnym Â?wiecie. Zostaje zwabiona do Â?wiata r??wnolegÂ?ego, by leczy?? ginÂ?ce smoki. Okazuje si?? jednak, Â?e to "zaproszenie" to sprawna intryga, bo jest ona potomkiem pot??Â?nego Maga. W Â?wiecie r??wnolegÂ?ym odkrywa w sobie pot??Â?ne moce i umiej??tnoÂ?ci. Tam spotyka swojÂ? miÂ?oÂ???, ale niemal wszystko sprzysi??ga si?? przeciw temu uczuciu.

To historia niesamowitej miÂ?oÂ?ci, balansujÂ?cej na granicy dw??ch Â?wiat??w: rzeczywistego i r??wnolegÂ?ego - peÂ?nego magii, nadludzkich i nieludzkich stwor??w oraz dostojnych, szlachetnych smok??w. Zwroty akcji, askakujÂ?ce niczym kr??ta i neibezpieczna droga wikÂ?ajÂ? losy bohater??w.

Ode mnie…
Romans w peÂ?nym smok??w i magii Â?wiecie. MoÂ?e nie jest to jakieÂ? podniosÂ?e dzieÂ?o, ale szybko i przyjemnie sie czyta. DuÂ?a dawka humoru. Intrygi, czarne charaktery. Przesympatyczne podejÂ?cie do zwierzÂ?t (i zwierzÂ?t do gÂ???wnej bohaterki). Akcja wartka, tyle Â?e urywa si?? jak ciachni??ta noÂ?em, a na drugi tom ("DziewiÂ?ty mag. Zemsta") trzeba jeszcze poczeka??. Red Horse zapowiada go na 1 kwartaÂ?l 2010 roku.

Ps. A.R. Reystone jest kobietÂ?, weterynarzem, w dodatku PolkÂ? (ale se dzieczyna pseudonim trzasn??Â?a;).
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 16:12 przez Luna, łącznie zmieniany 2 razy.

@lma

Post autor: @lma »

SÂ?yszaÂ?am i czytaÂ?am o niej (w sensie o ksiÂ?Â?ce xD) dobre opinie. Swojego czasu chciaÂ?am zakupi?? sw??j wÂ?asny egzemplarz, ale jednak si?? powstrzymaÂ?am. A wszystko przez to gÂ?upie por??wnanie do Eragona (tak Red Horse sobie wymyÂ?liÂ?), kt??rego nie lubi??.

Ale jak tak zach??casz to przeczytam :-)

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

R??wnieÂ? si?? czaiÂ?am jakiÂ? czas do tego tytuÂ?u ale ostatecznie wybraÂ?am coÂ? innego. To por??wnanie do Eragorna wiele razy przewijaÂ?o si?? kiedy czytaÂ?am r??Â?ne opinie. Niestety ja nie przepadam z tÂ? ksiÂ?Â?ka wi??c tak jak w przypadku @lmy, zniech??ciÂ?o mnie do kupienia.
Nothing is true. Everything is permitted.

Luna

@lma, Anne - czytaÂ?am Eragona. jeszcze przez 2 pierwsze tomy jakoÂ? przebrn??Â?am, ale przy 3 wymi??kÂ?am. DziewiÂ?tego maga z Eragonem Â?Â?czÂ? tylko smoki:)) To typowo babaska (tak mi si?? wydaje) ksiÂ?Â?ka. Nie jest to arcydzieÂ?o literatury, ale pozycja przyjemniutka, z kilkoma fajnymi pomysÂ?ami.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2009, 17:22 przez Luna, łącznie zmieniany 1 raz.

@lma

Post autor: @lma »

Jest romans? Jest. SÂ? smoki? SÂ?. Nie ma Eragona? Nie ma. Kamie?? z serca :-)
Uff, dobra. Przeczytam na pewno, moÂ?e kupi?? na allegro uÂ?ywany egzemplarz

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Zastanowi?? si?? jeszcze nad tÂ? ksiÂ?Â?kÂ?. Skoro Luna, twierdzi, Â?e nie zalatuje Eragornem to chyba moÂ?na zaryzykowa?? :mrgreen:
Nothing is true. Everything is permitted.

Luna

A moÂ?e zanim wydacie na to kask??, to weÂ?cie sobie kilka rozdziaÂ???w z chomika? Bo jak Wam nie podejdzie, to chyba Â?yÂ?kÂ? sepuku popeÂ?ni??:)

Rubi
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Rubi »

Nic tak drastycznego nie r??b.CzytaÂ?am smoki sÂ? romans jest i zbyt szybko si?? czyta ale to jest plus. Ale czasem nie patrzcie na recenzje i por??wnania przeczytajcie 3 pierwsze strony jak przyklei si?? o r??ki znaczy si?? jest dobra :-D .

Awatar użytkownika
Selene07

Post autor: Selene07 »

KsiÂ?Â?ka niezÂ?a, niekt??re opisy troch?? przydÂ?ugie ale warte przeczytania. Losy gÂ???wnych bohater??w troch?? zaplÂ?tane ale mam nadzieje Â??? w ko??cu wszystko sko??czy si?? dobrze :->

Awatar użytkownika
Loleczka
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Loleczka »

Powiem szczerze, Â?e ksiÂ?Â?ka fajna, ale raczej nic specjalnego. PodobaÂ?o mi si?? przedstawienie smok??w, bardzo ciekawe. Na szcz??Â?cie r??Â?ni si?? od Eragona, bo chyba inaczej bym padÂ?a.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Rzadko bywam aż? tak stanowcza w opiniach, ale teraz nie mogłam się powstrzymać.
Dawno myślałam, czy by nie napisać o tej książce... ale nie mogłam się zebrać... dlaczego? Ano dlatego, że według mnie ta powieść nie zasługuje nawet na to by leżeć na półce w kiblu.

Porażająco bezmyślne dno dna, nawet jako odmóżdżająca rozrywka.
Historia tak niebywale banalna, przewidywalna i nic nie wnosząca, że to aż boli.

Z prawdziwym przerażeniem zagłębiałam się w to dzieło … (dziwie się że krwotoku jakiegoś nie dostałam)

Z każdego zdania przebija bezmyślność fabuły, żarty są na poziomie wytnij/wklej z rozmów internetowych 12 latków z niedorozwojem lub polegają na używaniu wciąż jednego słowa np. "zeżre".

Autorka nie ma bladego pojęcia nawet o świecie, który sam sobie wymyśliła - żadnych zasad, prawideł - raczej wygląda to tak jak by historia tworzona była w oparciu o to jakie sowo spodobało się tego dnia pisarce. Weterynarz, Oficer, Smok, Mag ...etc.
I próbuje, bez wcześniejszego ustalenia o co chodzi w całej powieści posklejać to razem (powiązania wychodzą niestety jak wspomniałam niezbyt wysokich lotów)

Moja opinia - 9 Mag jest chała jakich mało począwszy od warsztatu pisarskiego a skończywszy na opowiedzianej historii.
Nie kipiałabym tej książki nawet gdyby mnie przypalali żywym ogniem.

Słowa nasuwające się po przeczytaniu miałkość, nijakość, jak psu z gardła, kretynizm, wymioty.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2012, 18:34 przez Sasanka, łącznie zmieniany 1 raz.

Qarola

Reystone A.R. - Dziewiąty Mag

Post autor: Qarola »

Dziewi?ty Mag, Tom 1
To fascynuj?ca historia, która dzieje si? w dwóch ró?nych ?wiatach, tym realnym (tylko ludzkim), oraz ?wiecie równoleg?ym (fantastycznym) - w krainie ludzi, smoków, elfów, trolli i innych postaci fantastyczno-mitologiczno-bajkowych.
Obrazek

Ariel jest weterynarzem ?yj?cym w realnym ?wiecie. Zostaje zwabiona do ?wiata równoleg?ego, by leczy? gin?ce smoki.

Okazuje si? jednak, ?e to "zaproszenie" to sprawna intryga, bo jest ona potomkiem pot??nego Maga. W ?wiecie równoleg?ym odkrywa w sobie pot??ne moce i umiej?tno?ci. Tam spotyka swoj? mi?o??, ale niemal wszystko sprzysi?ga si? przeciw temu uczuciu.
Zako?czenie jest absolutnie zaskakuj?ce. Prowadzenie akcji w fantastycznym ?wiecie jest wr?cz mistrzowskie. Powie?? czyta si? jednym tchem i ch?tnie do niej wraca. Naprawd? dobra ksi??ka, napisana sprawnym j?zykiem, bez zb?dnych s?ów.

-Je?eli ma kto? jakie? informacje na temat drugiego tomu niech da zna? :-)
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 16:29 przez Qarola, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

-Je?eli ma kto? jakie? informacje na temat drugiego tomu niech da zna? :-)
To ja te? poprosz?! ;-)

Ksi??ka rewelacyjna. Zupe?nie inna ni? czytane dotychczas przeze mnie ksi??ki. Ciekawa fabu?a. Ariel nie tylko leczy chore smoki, ale tak?e zaprzyja?nia si? z nimi. Cho? na pocz?tku mia?a pewne problemy, zmuszona by?a ukrywa? swoj? kobieco?? ... Co okaza?o si? zupe?nie niepotrzebne... Potrafi?a dostosowa? si? do ?wiata, który nie by? dla niej bynajmniej "rajem na ziemi" hmm... Ale nie b?d? zdradza?a dziejów dzielnej pani weterynarz ;-). Ksi??ka warta przeczytania ;-)

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

AISA pisze:Cytat:

-Jeżeli ma ktoś jakieś informacje na temat drugiego tomu niech da znać :-)

To ja też poproszę! ;-)
Również, nie słyszałam, żeby ktoś miał już drugą część. Książka bardzo mi się podobała. Nawet namówiłam bibliotekę z miasta, w którym pracuję (bo gdzie indziej mieszkam), żeby ją kupili. Książka jest świetna i ma zupełnie nietypową fabułę. Gorąco polecam wszystkim fanom fantasy.

PS. Poproszę o namiar.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 07:53 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Noir

Post autor: Noir »

Po ksi??k? si?gn??am przypadkiem w ksi?garni bo zauroczy?y mnie nie ok?adka czy tre?? cho? mia?y troch? do powiedzenia w sprawie zakupu ;-) , a strony w ksi??ce które s? przyozdobione.
Ksi??ka jak dla mnie ?wietna inny ?wiat, elfy,smoki i bohaterka wykonuj?ca jaki? ciekawy zawód - weterynarz i to taki co leczy smoki czego jeszcze mo?na chcie?.

Kiedy? czyta?am,?e mia?a by? w listopadzie (ale ju? wida?, ?e nie b?dzie) lub w 2011 ale to tylko plotka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”