Trylogia Dary Anioła

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Ale one już nie będą o Jacku i Clare. Akcja dzieje się w przeszłości i jest jakby o ich rodzicach. Tak, że nie ma powodu do HURA!
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 19:17 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Blair
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Blair »

hlukaszuk pisze:Ale one juÂ? nie b??dÂ? o Jacku i Clare. Akcja dzieje si?? w przeszÂ?oÂ?ci i jest jakby o ich rodzicach. Tak, Â?e nie ma powodu do HURA!
Tak masz racj?? ,ale to prequel . Seria "Diabelne maszyny " , kt??rÂ? zaczyna tom "Mechaniczny AnioÂ?". Z resztÂ? juÂ? przeczytaÂ?am i caÂ?kiem niezÂ?a ,chociaÂ? nie wystÂ?piÂ?o jeszcze Â?adne przypisanie bohater??w jako krewnych Clare lub Jaca.
W ko??cu "Dary AnioÂ?a" , miaÂ?y by?? trylogiÂ? ,ale jednak wyjdÂ? jeszcze trzy nast??pne cz??Â?ci ,z czego czwarta nazywa si?? "Miasto UpadÂ?ych AnioÂ???w " i tak samo jak dwie jej nast??pczynie b??dzie opowiadaÂ?a o przygodach Clare , Simona i Nocnych Â?owc??w .

:-P
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Awatar użytkownika
Sagi

Post autor: Sagi »

Jak to si?? m??wi nie zarzyna si?? kury znoszÂ?cej zÂ?ote jaja, jak to zwykle bywa w miar?? wzrostu popularnoÂ?ci serii pojawiÂ?y si?? kolejne planowane tomy. Ale skoro m??wisz Â?e Mechaniczny AnioÂ? jest caÂ?kiem niezÂ?y to chyba w ko??cu wezm?? si?? do lektury bo troch?? obawiaÂ?am si?? Â?e b??dzie sÂ?abszy.

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Sagi pisze:Jak to si?? m??wi nie zarzyna si?? kury znoszÂ?cej zÂ?ote jaja,
Oo tak i to jest najgorsze i coraz cz??stsze zjawisko. :-| Pierwsze cz??Â?ci si?? sprzedawaÂ?y, byÂ?y pieniÂ?dze, no to piszemy dalej, Â?eby byÂ?o jeszcze wi??cej pieni??dzy, nie waÂ?ne, Â?e 'na siÂ???', nie waÂ?ne, Â?e historia staje si?? nudna, ludzie to kupiÂ? w ciemno, bo poprzednie cz??Â?ci byÂ?y dobre.
Jestem ciekawa, jak to b??dzie z tÂ? trzytomowÂ? kontynuacjÂ?, skoro pierwsze tomy byÂ?y juÂ? Â?rednie... ChociaÂ? i tak pewnie nie przeczytam..
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
Blair

Sophie pisze:estem ciekawa, jak to b??dzie z tÂ? trzytomowÂ? kontynuacjÂ?, skoro pierwsze tomy byÂ?y juÂ? Â?rednie...
Kiedy przeczytaÂ?am do ko??ca Miasto SzkÂ?a byÂ?am pewna ,Â?e to juÂ? koniec, bo wydawaÂ?o mi si?? ,Â?e autorka wyczerpaÂ?a temat . Do czekania na spoilery teÂ? mi si?? nie spieszy . SÂ?yszaÂ?am ,Â?e ma by?? tr??jkÂ?t ale tym razem Maia - Simon -Izabella , opr??cz tego Clary b??dzie si?? szkoliÂ?a na Â?owc?? i to chyba wszystko :-/
- Tim Burton

Neria

Post autor: Neria »

Ja sÂ?yszaÂ?am gdzieÂ? kiedyÂ?, Â?e ma by?? o synu Clary i Jace'a. Tak czy inaczej, nie przeczytam i nie kupi??, chyba Â?e b??d?? zdesperowana.

Sagi, jeÂ?li masz ochot?? przeczyta?? Dary AnioÂ?a ze zmienionymi nieco detalami, czasami i imionami, to po to si??gaj. Ja si?? poddaÂ?am po ??smym rozdziale. Zbyt nudne, zbyt przewidywalne, zbyt beznadziejne. Nigdy wi??cej.

Awatar użytkownika
Blair

Mi osobi?cie podoba si? bardziej nowo rozpocz?ta seria "Diabelnych maszyn ". Ma co? czego nie potrafi? okre?li?, a darom tego brakuje. Wracaj?c do serii, nad któr? si? wypowiadamy to musz? z przykro?ci? stwierdzi?, ?e nie zapami?ta?am z niej zbyt wiele. To z?y znak, który mówi, ?e nie by?a zbyt ciekawa.
Pisanie kolejnych cz??ci jest dla mnie czyst? ch?ci? zysku. Nienawidz? takich zagrywek, wi?c nie wiem czy w jakiejkolwiek przysz?o?ci si?gn? po ksi??k?.:/

Sophie: Po raz drugi prosz? Ci?, ?eby? zwróci?a uwag? na to, jak piszesz znaki interpunkcyjne.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2011, 18:32 przez Blair, łącznie zmieniany 2 razy.
- Tim Burton

Awatar użytkownika
Blair

Neria pisze:Tak czy inaczej, nie przeczytam i nie kupi??, chyba Â?e b??d?? zdesperowana.
Ja kupuj?? ksiÂ?Â?ki,kiedy juÂ? je sprawdz??. Rzadko mi si?? zdarza, Â?eby p??Â?niej mi nie odpowiadaÂ?y. Wystarczy przeczyta?? streszczenie i fragment,kt??re zwykle sÂ? dost??pne w necie.
Dzi??ki temu nie dostaÂ?am jeszcze ani jednego daru od anioÂ?a w postaci ksiÂ?Â?ki pani C.C.
:P
- Tim Burton

pyczunia

Post autor: pyczunia »

Nie wiem jak Wy, ale ja dowiedziałam się o tym dzisiaj, stop... wczoraj :-P i szczerze powiedziawszy nie jestem jakoś bardzo na "nie". Z czystej ciekawości obejrzałabym sobie taki film, jeżeli będzie kiepski to trudno... wyłączę. Jednak nie boję się o to, że obraz postaci będę kojarzyła już tylko z filmem, bo nie zamierzam czytać jej jeszcze raz, a i na dalsze części w najbliższym czasie się nie szykuję.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2011, 18:36 przez pyczunia, łącznie zmieniany 1 raz.

Dia

Post autor: Dia »

Z pewnoÂ?ciÂ? obejrz?? film, cho?? nie wiem czy machn?? si?? na kino jeÂ?li b??dzie taka moÂ?liwoÂ???, ale zobaczy?? to chc??, bo ksiÂ?Â?ki mi si?? podobaÂ?y i ciekawi mnie co oni z tym zrobiÂ?. ;)

Ostatnio przeczytaÂ?am nawet kolejnÂ? cz??Â??? o dÂ?wi??cznej nazwie "Miasto upadÂ?ych anioÂ???w" Blee... przeczytaÂ?am i nast??pnÂ? teÂ? przeczytam, ale bardzo mi si?? to nie podobaÂ?o, w por??wnaniu do poprzednich to byÂ?a masakra! MoÂ?e m??j wstr??t do Simona przeszkodziÂ? mi we wÂ?aÂ?ciwym odebraniu tego "dzieÂ?a", bo praktycznie poÂ?owa ksiÂ?Â?ki to Simon, Simon, Simon... Ale teÂ? zwiÂ?zek Clary&Jace zostaÂ? tak spaprany, zmÂ?cony i pokr??cony, Â?e nie da si?? tego czyta??. Ko??c??wka mnie dobiÂ?a. Og??lnie czytaÂ?o si?? to lekko i szybko, ale nigdy do tego nie wr??c??.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Ja jestem dopiero po "Miasto kości", na samym początku męczyłam się tym czytaniem strasznie, absolutnie nie wciągające. Dopiero pod koniec zainteresowałam się na tyle, że nie przerwałam czytania. Książka kończy się jednak w taki sposób, że nie mam takiego zrywu na kolejną część. Nie czuję tego musu dowiedzenia się co jest dalej.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 20:47 przez Tula, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Ja nie doÂ???, Â?e nie czuj?? ciÂ?gu, Â?eby przeczyta?? co si?? b??dzie dziaÂ?o dalej, to jeszcze wspominajÂ?c w tym momencie t?? seri?? mam o niej raczej bardzo Â?rednie zdanie.
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Blair

KoleÂ?anka poÂ?yczyÂ?a mi "Miasto upadÂ?ych AnioÂ???w" i nie mam serca, Â?eby si?? za to zabra??. Zawsze jest coÂ? co skuteczniej przyciÂ?gnie mojÂ? uwag??. Tym bardzie, Â?e w czw??rce prawie caÂ?Â? narracj?? ma Saimon, a ja goÂ?cia tak nie lubi??.... :-?
- Tim Burton

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Przeczytałam Miasto upadłych aniołów. Maskara. Przeczytałam bo staram się czytać całe serie. Tylko dla mnie seria skończyła się po Mieście Szkła. Wszystko tam było ładnie i zgrabnie zakończone z wyjątkiem ciała Sebastiana. Czytelnik sam mógł sobie dopowiedzieć losy bohaterów. A tak autorka zrobiła z nich nie wiadomo co. Rodzina po śmierci Maxa zachowuje się jak gdyby nigdy nic. Wątek Clary i Jacka woła o pomstę. Na pierwszy plan wysuwa się wampir. A ta cała otoczka wamirów i demonów jest denna. Miasto upadłych Aniołów to przykład tego, że nie powinno się ciągnąć serii na siłę licząc, że skoro czytelnik kupił poprzednie trzy to i kupi następne.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Jak dla mnie jest to seria, która kojarzy się z telenowelą dla młodzieży, gdzie otoczkę stanowi wymyślony, fantastyczny świat, a bohaterzy prócz snucia i odkrywania intryg zajmują się jego ratowaniem. Powiedzmy.
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”