Trylogia Dary Anioła

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Selene07

Seria Dary Anioła

Post autor: Selene07 »

PomyÂ?laÂ?am sobie ze ta seria jest warta uwagi i naprawd?? wciÂ?gajÂ?ca

autor: Cassandra Clare
tytuÂ?: Dary AnioÂ?a 1. Miasto koÂ?ci

tytuÂ? oryginaÂ?u: City of Bones
j??zyk oryginaÂ?u: angielski
liczba stron: 512
miejsce wydania: Warszawa
rok wydania: 2009
oprawa: mi??kka
wymiary: 135 x 200 mm
wydawca: Mag, Wydawnictwo

MiÂ?oÂ??? i wampiry. TysiÂ?ce lat temu, AnioÂ? Razjel zmieszaÂ? swojÂ? krew z krwiÂ? ludzi i stworzyÂ? ras?? Nefilim, p??Â? ludzi, p??Â? anioÂ???w. Miesza??cy czÂ?owieka i anioÂ?a przebywajÂ? wÂ?r??d nas, ukryci, ale wciÂ?Â? obecni, sÂ? naszÂ? niewidzialnÂ? ochronÂ?. NazywajÂ? ich Nocnymi Â?owcami. Nocni Â?owcy przestrzegajÂ? praw ustanowionych w Szarej Ksi??dze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chroni?? nasz Â?wiat przed pasoÂ?ytami, zwanymi demonami, kt??re podr??Â?ujÂ? mi??dzy Â?wiatami, niszczÂ?c wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest r??wnieÂ? utrzymanie pokoju mi??dzy walczÂ?cymi mieszka??cami podziemnego Â?wiata, krzyÂ???wkami czÂ?owieka i demona, znanymi jako wilkoÂ?aki, wampiry, czarodzieje i wr??Â?ki. W swoich obowiÂ?zkach sÂ? wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia rzÂ?dzÂ? Miastem KoÂ?ci, nekropoliÂ? znajdujÂ?cÂ? si?? pod ulicami Manhattanu, w kt??rej leÂ?Â? zmarli Â?owcy i strzegÂ? trzech boskich przedmiot??w, kt??re anioÂ? Razjel powierzyÂ? swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysi??cy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiot??w. I byÂ?o tak aÂ? do Powstania, wojny domowej, pod przyw??dztwem zbuntowanego Â?owcy, Valentine’a, kt??ry niemal na zawsze zniszczyÂ? tajemny Â?wiat Â?owc??w. I mimo Â?e od Â?mierci Valentine’a min??Â?o wiele lat, rany, jakie zostawiÂ?, nigdy si?? nie zabliÂ?niÂ?y. Od Powstania min??Â?o pi??tnaÂ?cie lat. Jest upalny sierpie?? w t??tniÂ?cym Â?yciem Nowym Jorku. W podziemnym Â?wiecie szerzy si?? wieÂ???, Â?e Valentine powr??ciÂ? na czele armii wykl??tych. A Kielich zaginÂ?Â?...

Pi??tnastoletnia Clary Fray jest w klubie Pandemonium Â?wiadkiem morderstwa popeÂ?nionego przez trzech nastolatk??w pokrytych tatuaÂ?ami i walczÂ?cych dziwnÂ? broniÂ?. Clary czuje, Â?e powinna zawiadomi?? policj??, ale wie, Â?e nikt jej nie uwierzy, gdyÂ? ciaÂ?o zamordowanego rozpÂ?yn??Â?o si?? w powietrzu, a napastnik??w nikt opr??cz niej nie widzi. W ciÂ?gu nast??pnych 24 godzin znika matka Clary, a ona sama o maÂ?o nie ginie z r??ki demona. Pojawia si?? pytanie, czemu demony interesujÂ? si?? zwykÂ?Â? dziewczynÂ? i jej matkÂ?? I skÂ?d u Clary dar widzenia?... Tajemnice si?? mnoÂ?Â? a czas nieubÂ?aganie ucieka...

Clary Fray, poszukujÂ?c swojej zaginionej matki, trafia do tajemnego Â?wiata, poÂ?oÂ?onego gÂ???boko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Â?wiatem, peÂ?nego tajemniczych wr??Â?ek, wampir??w, hybryd czÂ?owieka i wampira, i demon??w. Clary jest rozdarta pomi??dzy uczuciami, kt??re Â?ywi do dw??ch chÂ?opc??w – jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego Â?owcy wampir??w, p??Â?czÂ?owieka, p??Â?anioÂ?a Jace’a. Wkr??tce sama staje si?? cz??Â?ciÂ? ukrytego Â?wiata Â?owc??w demon??w i odkrywa strasznÂ? tajemnic??...

tytuÂ?: Dary AnioÂ?a 2. Miasto popioÂ???w

tytuÂ? oryginaÂ?u: City of Ashes
liczba stron: 528
rok wydania: 2009
wymiary: 135 x 205 mm

Pi??tnastoletnia Clary Fray poszukujÂ?c swojej zaginionej matki, trafia do tajemnego Â?wiata, poÂ?oÂ?onego gÂ???boko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Â?wiatem, peÂ?nego tajemniczych wr??Â?ek, wampir??w, hybryd czÂ?owieka i wampira, i demon??w. Clary jest rozdarta pomi??dzy uczuciami, kt??re Â?ywi do dw??ch chÂ?opc??w – jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego Â?owcy wampir??w, p??Â?czÂ?owieka, p??Â?anioÂ?a Jace’a. Okazuje si??, Â?e jej ojcem jest zbuntowany Nocny Â?owca,Valentine, kt??ry jest winien morderstw i zdrady.Teraz powraca na czele wiernych mu zwolennik??w aby doko??czy?? przewrotu i dokona?? eksterminacji wszystkich demon??w i wampir??w. Valentine odkrywa przed Clary strasznÂ? tajemnic??: ma ona brata i jest nim Jace. Valentine dokonuje napadu na siedzib?? Nocnych Â?owc??w i ucieka wraz z Jacem. Clary pozostaje sama.

tytuÂ?: Dary AnioÂ?a 3. Miasto szkÂ?a

tytuÂ? oryginaÂ?u: City of Glass
liczba stron: 560
rok wydania: 2010
wymiary: 135 x 200 mm

W dw??ch poprzednich tomach poznaliÂ?my gÂ???wnÂ? bohaterk?? bestsellerowej serii Dary AnioÂ?a, Clary Fray - nastoletniÂ? rudowÂ?osÂ? dziewczyn?? o skÂ?onnoÂ?ciach do wpadania w tarapaty. Jej najlepszym i jedynym przyjacielem jest chÂ?opak, matka jest roztrzepanÂ? artystkÂ?, a miejscem rozrywki sÂ? ulice Manhattanu i nocne kluby. Tutaj teÂ? Clary przezywa szereg mroÂ?Â?cych krew w Â?yÂ?ach przyg??d, zyskuje nowych przyjaci??Â? i nie tylko...

W kolejnym tomie, poÂ?r??d chaosu wojny Nocni Â?owcy b??dÂ? musieli si?? zdecydowa??, czy podejmÂ? walk?? u boku wampir??w, wilkoÂ?ak??w i innych Podziemnych... czy przeciwko nim. R??wnieÂ? Jace i Clary muszÂ? podjÂ??? waÂ?nÂ? decyzj??: czy pozwoli?? sobie na zakazanÂ? miÂ?oÂ????

MoÂ?e jeszcze ja coÂ? dodam, ksiÂ?Â?ki sÂ? naprawd?? zaskakujÂ?ce i peÂ?ne akcji. kaÂ?dy tom jest lepszy pd poprzedniego. Najbardziej podobaÂ?a mi si?? 3 cz??Â???, pochÂ?on??Â?am t?? ksiÂ?Â?k?? w 2 dni :mrgreen: .
MojÂ? ulubionÂ? postaciÂ? jest Clary, odwaÂ?na i nieust??pliwa nastolatka kt??ra potrafi zaskoczy?? czytelnika. Moja ulubiona scena to gdy w 1 tomie Clary ma urodziny i jak je Â?wi??tuje :-P
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 16:22 przez Selene07, łącznie zmieniany 3 razy.

pyczunia

Post autor: pyczunia »

PrzeczytaÂ?am 2 pierwszÂ? cz??Â?ci jestem w trakcie 3- znaczy si?? zacz??Â?am mam nadzieje Â?e niedÂ?ugo uda mi si?? sko??czy?? (od razu napisze Â?e to tylko i wyÂ?Â?cznie przez natÂ?ok innych zaj????). Seria jest warta uwagi i polecenia- czyta si?? doÂ??? szybko, jest sporo akcji a maÂ?o przeciÂ?gajÂ?cych si?? nudnych opis??w, kt??re pozbawiajÂ? ksiÂ?Â?k?? polotu. JeÂ?li chodzi o bohater??w to lubi?? Magnusa- odebraÂ?am go jako posta?? nie cieszÂ?cÂ? si?? dobrÂ? sÂ?awÂ? a jednak w opisanych z nim sytuacjach jest miÂ?y, pomocny z poczuciem humoru. CzytajÂ?c ksiÂ?Â?k??, w moim umyÂ?le przybraÂ? podobnÂ? posta?? do Warrena, w sumie dziwnie mi si?? skojarzyÂ?o ale jednak, moÂ?e to ten szczeg??Â? w jego "zalotach" do Aleca- z resztÂ? on teÂ? m??gÂ?by si?? w ko??cu nim bardziej zainteresowa??.

OczywiÂ?cie r??wnieÂ? bardzo przyjemnie czyta si?? sceny z Clary i Jacem. Od samego poczÂ?tku moÂ?na wyczu?? Â?e pomi??dzy nimi b??dzie naprawd?? iskrzyÂ?o. Nie doszÂ?am jeszcze do momentu SPOILER: wyjaÂ?nienia Â?e nie sÂ? rodze??stwem, jednak wiem Â?e na pewno to si?? pojawi ;-) .

Z takich fajniejszych postaci jest jeszcze Luk (?)- dobry wujek, kt??ry zawsze pomoÂ?e (nawet jeÂ?li upewnia ci??, Â?e ma ci?? w nosie i zajmuje si?? swoimi sprawami), i opiekuje si?? tobÂ? jak wÂ?asnÂ? c??rkÂ?.

W pierwszej cz??Â?ci i z poczÂ?tku drugiej denerwowaÂ? mnie Simon, ale SPOILER: odkÂ?d staÂ? si?? wampirem staÂ? teÂ? si?? barwniejszÂ? postaciÂ? i zniwelowaÂ?o to troch?? mojÂ? niech????.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 19:33 przez pyczunia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

PoÂ?yczyÂ?am od kuzynki kt??ra bardzo lubi tÂ? serie i bardzo szybko ja przeczytaÂ?am. KsiÂ?Â?ki sÂ? napisane Â?atwym nie skomplikowanym j??zykiem gdzie nie trzeba zatrzymywa?? si?? co chwil?? aby zastanowi?? si?? o co chodzi.
Ludzie si?? zachwycajÂ? tÂ? seria i musz?? powiedzie??, Â?e da si?? ja lubi??. W moim przypadku jednak nie jest to rewelacja a lekki odm??Â?dÂ?acz kt??ry warto przeczyta?? poniewaÂ? czytelnik si?? nie nudzi przy tym.
Bohaterowie sÂ? dosy?? standardowi. JakaÂ? laska kt??ra nie wiedziaÂ?a kim jest i nagle zostaÂ?a wrzucona w nowy nieznany jej Â?wiat, super przystojny facet w typie zÂ?ego chÂ?opca oraz kochajÂ?cy si?? w niej przyjaciel.
Nie czytaÂ?am jeszcze 3 cz??Â?ci wi??c nie wiem jak to si?? ko??czy. Na pewno si??gn?? po "Miasto szkÂ?a" ale musz?? poczeka?? aÂ? moja kuzynka jÂ? sko??czy :mrgreen:
Nothing is true. Everything is permitted.

Lily

Post autor: Lily »

A mi ta ksiÂ?Â?ka si?? nie podobaÂ?a :-? przeczytaÂ?am wprawdzie wszystkie 3 tomy ale raczej z powodu tego, Â?e moja siostra to przeczytaÂ?a i chciaÂ?am zobaczy?? jakie ksiÂ?Â?ki czyta no i baaardzo mi si?? nudziÂ?o wi??c wzi??Â?am i przeczytaÂ?am. ;-) Nawet szybko mi poszÂ?o ale ksiÂ?Â?ka mnie nie zachwyciÂ?a i raczej jej nie przeczytam kolejny raz :-?

W tych ksiÂ?Â?kach za duÂ?o byÂ?o kr??cenia typu: ona go kocha a on jÂ? ale ona o tym nie wie albo na odwr??t, albo znowu ona mu chce powiedzie??, Â?e chce by?? z nim razem bez wzgl??du SPOILER: czy sÂ? rodze??stwem czy nie ale to on nie chce potem oczywiÂ?cie na odwr??t itd. itp. aha i jeszcze: SPOILER: raz sÂ? rodze??stwem potem nie sÂ? potem znowu sÂ? i tak w k??Â?ko. MoÂ?e troch?? przesadzam ale takie odniosÂ?am wraÂ?enie czytajÂ?c ksiÂ?Â?k?? ;-)
Aaa prawie bym zapomniaÂ?a o Simonie kt??ry bardzo mi Jacoba (zmierzch) przypominaÂ? i ta jego miÂ?oÂ??? (albo jej brak, jak kto woli) do Clary/Beli :roll:
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 19:31 przez Lily, łącznie zmieniany 1 raz.

pyczunia

Lily pisze: W tych ksiÂ?Â?kach za duÂ?o byÂ?o kr??cenia typu: ona go kocha a on jÂ? ale ona o tym nie wie albo na odwr??t, albo znowu ona mu chce powiedzie??, Â?e chce by?? z nim razem bez wzgl??du cz sÂ? rodze??stwem czy nie ale to on nie chce potem oczywiÂ?cie na odwr??t itd. itp. aha i jeszcze: raz sÂ? rodze??stwem potem nie sÂ? potem znowu sÂ? i tak w k??Â?ko. MoÂ?e troch?? przesadzam ale takie odniosÂ?am wraÂ?enie czytajÂ?c ksiÂ?Â?k?? ;-)
heh tak, jak dla mnie troche przesadziÂ?aÂ?. Jak dotÂ?d (w sumie poczÂ?tkek, tak okolo 20% z 3 cz??Â?ci) jak dowiedzieli si?? Â?e sÂ? rodze??stwem tak sÂ? dalej. JakoÂ? tw??j opis skojarzyÂ? mi si?? z perypetiami rodem z "Mody na sukces", albo w innego tasiemca, a ksiÂ?Â?ka nie. MoÂ?e ich miÂ?oÂ??? jest troch?? za bardzo melodramatyczna, ale taka byÂ?a wizja autorki.

KsiÂ?Â?ka moÂ?e i nie jest rewelacyjna i nie wiadomo jak zachwycajÂ?ca, ale lekka, miÂ?a i przyjemna. Na pewno nie b??d?? jej czyta?? 2 raz ale nie uwaÂ?am tego czasu, kt??ry jej poÂ?wi??ciÂ?am za stracony.

Lamia

Post autor: Lamia »

Si??gn??Â?am po pierwszy tom, bo miaÂ? Â?adnÂ? okÂ?adk??, na kt??rej byÂ?y rekomendacje od Meyer. StwierdziÂ?am: "o kurde, a co to ona moÂ?e poleci??". PrzeczytaÂ?am i byÂ?am... hmmm... zaÂ?enowana. Absolutnie rozumiem czemu Meyer to poleciÂ?a. Gdyby nie inne nazwisko na okÂ?adce pomyÂ?laÂ?abym, Â?e to ona to napisaÂ?a. Ten sam prosty j??zyk, ta sama naiwnoÂ???, tak samo absurdalne pomysÂ?y (w Zmierzchu wampiry gliterowaÂ?y, tu latajÂ? na motorach - LOL), no i ta nieszcz??Â?liwa miÂ?oÂ??? spÂ?ycona do granic moÂ?liwoÂ?ci (gosh...). Po prostu ksiÂ?Â?ka dla nastolatek lub dla ludzi z mentalnoÂ?ciÂ? nastolatek. Po nast??pne tomy nie si??gn?? na pewno.
Taka jeszcze jedna uwaga: Zmierzch jest jednak duÂ?o lepszy. Czytanie Zmierzchu to takie "gilty pleasure", jeÂ?li wiecie co mam na myÂ?li. Czytanie Miasta KoÂ?ci to "guilty displeasure".

pyczunia

o kurde, ale poczuÂ?am si?? malutka i gÂ?upiutka :lol:

Nie no moÂ?e i tak, ale pomysÂ? na latajÂ?ce motory akurat mi si?? podobaÂ?. Jak to upraszcza poruszanie sie z miejsca A do B, omijamy korki, nie stajemy na Â?wiatÂ?ach, jesteÂ?my bliÂ?ej nieba (hehe a tu moÂ?e teÂ? by?? nawiÂ?zanie do nietoperzy :-P )

JeÂ?li chodzi o podobie??stwo do p Meyer to nie b??d?? si?? sprzecza?? prawie identyczne, jednak piszcie sobie co chcecie, ale "Miasto..." podobaÂ?o mi si?? bardziej. Trudno z godnoÂ?ciÂ?, kt??ra mi jeszcze zostaÂ?a przyjmuj?? fakt Â?e jestem jakaÂ? ograniczona ;-)

Awatar użytkownika
Selene

Post autor: Selene »

Ja jestem po lekturze pierwszej i drugiej cz??Â?ci. Miasto SzkÂ?a czeka na mnie wÂ?r??d innych pozycji, za kt??re ciÂ?gle nie mam czasu si?? zabra??. Mi si?? ta seria jak najbardziej podoba. Od samego poczÂ?tku bardzo wciÂ?ga. KsiÂ?Â?ka jest napisana przyjemnym j??zykiem, pojawia si?? duÂ?o ciekawych bohater??w. CiÂ?gle coÂ? si?? dzieje, dlatego bardzo trudno byÂ?o mi si?? od niej oderwa??. Musz?? si?? z wami zgodzi??, Â?e trylogia jest podobna do Zmierzchu, co troch?? przeszkadzaÂ?o mi na poczÂ?tku, jednak potem przestaÂ?am zwraca?? na to uwag??, bo tak mnie historia zauroczyÂ?a. Dary AnioÂ?a bardziej przypadÂ?y mi do gustu, ze wzgl??du na tÂ? niesamowitÂ? akcj?? i duÂ?Â? dawk?? humoru (szczeg??lnie Miasto PopioÂ???w). JeÂ?li chodzi o motyw latejÂ?cego motoru to spodobaÂ? mi si?? :-P MoÂ?e dlatego, Â?e wczeÂ?niej nie spotkaÂ?am si?? z takim pomysÂ?em. WÂ?tek romantyczny faktycznie przypomina Mod?? na sukcec, ale nie jest aÂ? tak Â?le, w ko??cu si?? wszystko wyjaÂ?nia :mrgreen:
Na jakimÂ? forum poÂ?wieconym tej seri znalazÂ?am informacje, Â?e podobno ma wyjÂ??? czwarta cz??Â???: Miasto UpadÂ?ych AnioÂ???w, kt??ra b??dzie napisana z perspektywy Simona.

@lma

Post autor: @lma »

CzytaÂ?am. MoÂ?e nie oszalaÂ?am na punkcie tej trylogii, ale czytaÂ?o si?? przyjemnie.
Na plus i chyba dla mnie najwaÂ?niejszy to to, Â?e narracja jest trzecioosobowa.

Przyznam, Â?e Miasto KoÂ?ci m??czyÂ?am. GdzieÂ? tak do 70 strony nudziÂ?am si?? straszliwie. Potem byÂ?o coraz lepiej.
Ciekawie przedstawiony Â?wiat, bohaterowie r??wnieÂ? interesujÂ?cy. Dialogi wr??cz genialne!!! Te potyczki sÂ?owne mi??dzy Jace'm a Clary boskie. CzytajÂ?c musiaÂ?am uwaÂ?a??, Â?eby nie spaÂ??? z Â???Â?ka.
Jace... Ciekawa posta??, troch?? metroseksualna, ale miÂ?a odskocznia od "wyidealizowanych" nadmiernie bohater??w-amant??w.
Ko??c??wka bardzo mnie zaskoczyÂ?a. Nie spodziewaÂ?am si?? takiego zako??czenia. MoÂ?e autorka zaciÂ?gn??Â?a pomysÂ? z latynoskich seriali ;-)

Co do Miasta PopioÂ???w.
Tak, ta cz??Â??? jest zdecydowanie lepsza od pierwszej cz??Â?ci. Akcja nabiera tempa, co chwile coÂ? si?? dzieje, nieprzewidywalne (czasem) i nawet zaskakujÂ?ce momenty.
Pami??tam gdy czytaÂ?am pierwszÂ? cz??Â??? nie mogÂ?am przywyknÂ??? do Â?wiata wyczarowanego przez Cassie. W tej cz??Â??? jest sto razy lepiej. Ten Â?wiat staje si?? klarowny, bardziej magiczny, bardziej barwny.

Scena finaÂ?owa bardzo fajnie opisana, wida?? Â?e autorka z tomu na tom coraz bardziej si?? rozkr??ca. ChociaÂ?, momentami jakby przesadzaÂ?a z wyobraÂ?niÂ?...

Najwi??kszym plusem dla mnie jest dowcip, Â?wietne dialogi, takie z sarkazmem i ironiÂ?. ChociaÂ? co niekt??re dialogi dla mnie brzmiaÂ?y jak rozmowy dzieci a nie nastolatk??w, mimo wszystko dowcip si?? broni.

Hmm, bawiÂ?am si?? caÂ?kiem nieÂ?le czytajÂ?c tÂ? ksiÂ?Â?k?? mimo, iÂ? nastolatkÂ? juÂ? jakiÂ? czas nie jestem. ZresztÂ?, nie obchodzi mnie to.
Jak dla mnie to ta seria jest lepsza od Zmierzchu. Tutaj ze wzgl??du na narracj?? trzecioosobowÂ? nie musiaÂ?am czyta?? jaki to wspaniaÂ?y ukÂ?ad twarzy ma Jace - czy inne tego typu bzdety jak w Zmierzchu.

Niemniej jednak, jakoÂ? nie ciÂ?gnie mnie do przeczytania MS. Mam aktualnie inne ksiÂ?Â?ki do czytania, ale kiedyÂ? przeczytam.

No tak. B??dzie film na podstawie tej serii. I kurde, juÂ? si?? boj?? kolejnego szaÂ?u. Co jak co, ja nawet nie widz?? tego filmu, i coÂ? czuj??, Â?e wyjdzie z tego komedia (w negatywnym sensie).

natka8

Post autor: natka8 »

PrzeczytaÂ?am wszystkie trzy cz??Â?ci i bardzo mi si?? podobaÂ?y :-D
SÂ?yszaÂ?am teÂ?, Â?e b??dzie cz??Â??? czwarta i tak jak w poprzednich cz??Â?ciach cho?? troch?? wiedziaÂ?am jaka b??dzie fabuÂ?a, tak teraz nie mog?? sobie wyobrazi?? co b??dzie dalej...
Czwarta cz??Â??? ma tytuÂ? : Miasto upadÂ?ych AnioÂ???w... I dla tych co pierwszy raz o tym sÂ?yszÂ? wklejam zapowiedÂ? ( na biaÂ?o, Â?eby nie popsu?? czytania tym co nie doko??czyli czyta?? poprzednich cz??Â?ci :) ) MiÂ?oÂ???, krew, zdrada i zemsta - w MieÂ?cie UpadÂ?ych AnioÂ???w stawki sÂ? co raz wyÂ?sze. Simon Lewis ma pewne problemy z przystosowaniem si?? do swojego nowego Â?ycia jako wampir, szczeg??lnie teraz gdy prawie nie widuje swojej najlepszej przyjaci??Â?ki Clary, przyÂ?apuje jÂ? na treningu Nocnych Â?owc??w i sp??dzaniu czasu z jej nowym chÂ?opakiem Jace'm. Nie wspominajÂ?c, Â?e Simon nie za bardzo wie jak poradzi?? sobie z presjÂ? zwiÂ?zanÂ?, z nie-randkÂ?, z dwoma dziewczynami na raz. Co zobi wampir kochajÂ?cy Â?wiatÂ?o dzienne ? Simon decyduje, Â?e potrzebuje przerwy i opuszcza miasto - tylko po to, by odkry??, Â?e zÂ?owrogie wydarzenia podÂ?Â?ajÂ? za nim. UÂ?wiadamia sobie, Â?e wojna o kt??rej myÂ?leli, Â?e zostaÂ?a wygrana, mogÂ?a si?? jeszcze nie zako??czy??, Simon musi wezwa?? swoich przyjaci??Â? Nocnych Â?owc??w, aby broni?? nadchodzÂ?ce dni - o ile potrafi zapomnie?? o swoich rozpadajÂ?cych si?? wzajemnie relacjach, tak dÂ?ugo jak trzeba stawia?? czoÂ?o wyzwaniu.

Kat70

Post autor: Kat70 »

Dary anioÂ?a - bardzo fajna trylogia dla maÂ?olat??w. Czyta si?? szybko i przyjemnie o wzlotach i upadkach 15 -to letniej bohaterki. Wyst??puje tu problem nieodwzajemnionej pierwszej miÂ?oÂ?ci oraz ukrytej przed rodzinÂ? innej orientacji seksualnej, a takÂ?e na szcz??Â?cie szcz??Â?liwie wyjaÂ?nionej miÂ?oÂ?ci do niby brata. CaÂ?oÂ??? ma szybkÂ?, zwartÂ? akcj??. KsiÂ?Â?ka godna polecenia.

Awatar użytkownika
Selene07

Post autor: Selene07 »

:-D widz?? Â?e temat si?? podoba, bardzo mnie to cieszy, :-D

Musz?? si?? do czegoÂ? przyzna??. Prawd?? m??wiÂ?c to na samym poczÂ?tku, po przeczytaniu 1 tomu nie miaÂ?am ochoty czyta?? dalej. Ale potem poÂ?yczyÂ?am te ksiÂ?Â?k?? koleÂ?ance, a ona przeczytaÂ?a jÂ? i kupiÂ?a 2 cz??Â???, kt??rÂ? p??Â?niej podsun??Â?a mi. Zacz??Â?am czyta?? troch?? z nud??w troch?? za namowÂ? przyjaci??Â?ki, i dopiero ta cz??Â??? mnie tak naprawd?? wciÂ?gn??Â?a. A nast??pna to juÂ? przeszÂ?a jak burza porywajÂ?c mnie w najdalsze zakÂ?tki Idrisu.

Polecam przede wszystkim przeczytanie caÂ?ej serii do ko??ca, poniewaÂ? 3 jest naprawd?? zaskakujÂ?ca. juÂ? nie mog?? doczeka?? si?? 4 tomu "Miasto UpadÂ?ych AnioÂ???w".

Gołsia

Post autor: Gołsia »

JeÂ?eli chodzi o mnie przeczytaÂ?am 3 cz??Â?ci i mi si?? podobaÂ?o :-P Fajnie wykreowany Â?wiat. Og??lnie podoba mi si?? stworzenie "Nocnych Â?owc??w". Tworzenie run, treningi, caÂ?y Â?wiat Nocnych Â?owc??w jest doÂ??? fascynujÂ?ce, Dla mnie Dary AnioÂ?a sÂ? lepsze od caÂ?ej trylogii Zmierzchu. MoÂ?e i sÂ? troch?? podobne to jednak w Clary nie zachwyca si?? na pi??ciu stronach jaki to Jace jest cudowny. PodobajÂ? mi si?? r??wnieÂ? zabawne dialogi i og??lnie bohaterzy. Ko??c??wka moim zdaniem byÂ?a zbyt przewidywalna ale przynajmniej jak si?? dobrze sko??czyÂ?o to przez caÂ?y dzie?? miaÂ?am dobry humor :mrgreen: I szczerze m??wiÂ?c te opisy demon??w bardziej mnie Â?mieszyÂ?y niÂ? przeraÂ?aÂ?y :lol: Miejscami Â?miaÂ?am jak nie wiem xD

ann_07

Post autor: ann_07 »

Selene07 pisze:Musz?? si?? do czegoÂ? przyzna??. Prawd?? m??wiÂ?c to na samym poczÂ?tku, po przeczytaniu 1 tomu nie miaÂ?am ochoty czyta?? dalej. Ale potem poÂ?yczyÂ?am te ksiÂ?Â?k?? koleÂ?ance, a ona przeczytaÂ?a jÂ? i kupiÂ?a 2 cz??Â???, kt??rÂ? p??Â?niej podsun??Â?a mi.
:-D ciekawe co to za koleÂ?anka :-P

Mnie dary AnioÂ?a si?? podobaÂ?y, nawet bardzo. Przyznam, Â?e pierwszÂ? cz??Â??? zacz??Â?am czyta?? z nud??w, ale od razu mi si?? spodobaÂ?a. Najciekawsze w tych 3 ksiÂ?Â?kach sÂ? jak dla mnie relacje Clary z Jacem. PomijajÂ?c fakt ich niby pokrewie??stwa obydwoje potrafiÂ? sobie nieÂ?le gra?? na nerwach (scena jak Clarie uderza Jaca w policzek w I cz??Â?ci czy teÂ? rzuca w niego talerzami w III) jak r??wnieÂ? wspiera?? si?? i troszczy?? o siebie nawzajem.

Najmniej ze wszyskich cz??Â?ci podobaÂ?o mi si?? Miasto PopioÂ???w. Mimo ciekawych zwrot??w akcji ksiÂ?Â?ka ta jest nazbyt przesadzona jak dla mnie. Inkwizytorka, kt??ra nikogo nie sÂ?ucha i jest zaÂ?lepiona nienawiÂ?ciÂ? troch?? kojarzy mi si?? z tymczasowÂ? dyrektorkÂ? Hogwardu w V cz??Â?ci Harrego Pottera. Natomiast Simon po prostu mi w tej ksiÂ?Â?ce przeszkadza w niekt??rych momentach (np. scena w pokoju Clary w domu Lucka kiedy dziewczyna rozmawia z Jacem, a Simon wchodzi i robi scen??).
PozostaÂ?e dwie ksiÂ?Â?ki sÂ? fajne chociaÂ? zako??czenie jest przewidywalne.
Jednak bardziej podobaÂ?a mi si?? saga Zmierzchu, mimo dostrzegalnych podobie??stw mi??dzy bohaterami.

C??Â? czekam ze zniecierpliwieniem na Miasto UpadÂ?ych AnioÂ???w. Ciekawe co jeszcze wymyÂ?li autorka.

Dia

Post autor: Dia »

Moim zdaniem seria jest zdecydowanie lepsza niÂ? Zmierzch, ale dla mnie wi??kszoÂ??? ksiÂ?Â?ek zasÂ?uguje na ten status, jako Â?e jedynÂ? interesujÂ?cÂ? postaciÂ? wykreowana przez Mayer wydaje mi si?? Alice. WracajÂ?c do Dar??w to wszystkie trzy tomy czytaÂ?o mi si?? Â?atwo i przyjemnie, moÂ?e i fabuÂ?a maÂ?o ambitna ale za to jak ja si?? przy tym uÂ?miaÂ?am. :-D Ci??ty j??zyk Jace'a trzymaÂ? mnie przy ksiÂ?Â?ce, a nieudolnoÂ??? Simona odpychaÂ?a. Niekt??re cytaty zwalaÂ?y mnie z Â???Â?ka, krzesÂ?a i z n??g. Humor jest tym czego nie moÂ?na tej serii odm??wi??. Najmniej podobaÂ?o mi si?? Miasto SzkÂ?a, moÂ?e przez tÂ? swojÂ? przewidywalnoÂ??? i miejsce akcji, kt??re nie przypadÂ?o mi do gustu. Co do MK i MP traktuje je na r??wni. PodobaÂ? mi si?? pomysÂ? z runami na ciele Nocnych Â?owc??w, ale te opisy demon??w... no nie litoÂ?ci... :-D

,,Z okna wypÂ?ywaÂ?o coÂ? bezksztaÂ?tnego, wielkiego i Â?liskiego. WyposaÂ?onego w podw??jny rzÂ?d z??b??w biegnÂ?cych wzdÂ?uÂ? caÂ?ego cielska oblepionego polewÂ? i pokrytego tÂ?uczonym szkÂ?em niczym warstwÂ? lÂ?niÂ?cego cukru." :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”