Cykl Sookie Stackhouse

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

Coś gdzieś o tym słyszałam, że ma nie być więcej książek o Sookie, ale tak naprawdę, to nic nie wiem na pewno. Lubię ten cykl, choć nie wszystkim do gustu przypadł - i masz rację, staje się coraz słabszy. Ale się jakoś do niego przywiązałam i będzie mi brakować naszej telepatki, kiedy jej przygody się zakończą.

mikjam

Post autor: mikjam »

No już się zakończyły - 13 część, która niedawno się pojawiła jest ostatnią z cyklu. Ma się jeszcze pojawić jedna książka, która nie będzie jakąś konkretną historią, a jedynie pokazaniem jak potoczyły się losy każdego z bohaterów.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Ja jeszcze nie przeczytałam 13 tomu. Tak się zbieram do niego, że chyba poczekam na polskie wydanie :-).
Czytałam gdzieś, że sporo zamieszania wśród fanów Sookie narobiła ta ostatnia część. Ciekawi mnie co też takiego zmajstrowała autorka, że aż tak są zdenerwowani. :-)
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

13 część w planie wydawniczym figuruje na listopad 2013, ale kto to wie. Mag może jeszcze wszystko zmienić. Przywiązałam się do Sookie i mimo, że jej przygody nie są już tak wciągające, a poziom książek spada z tomu na tom to i tak je czytam. Co do kontrowersji wokół 13 to nie mam pojęcia o co chodzi. Zaciekawiłyście mnie i musiałam poszperać.[spoiler]Diabeł. Coś nowego. I ojciec Amelii chce zniszczyć Sookie. A to ci dopiero.[/spoiler]
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Tiss

Post autor: Tiss »

Przeczytałam saą kocówkę 13 tomu i mi się niepodobała, dalej jestem na czwartym i teraz to juz kompletnie nie wiem kiedy wrócę do tej serii.
He lives. I breathe. I want Him. Always. Fire to my ice. Ice to my fever.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Anne pisze:Czytałam gdzieś, że sporo zamieszania wśród fanów Sookie narobiła ta ostatnia część. Ciekawi mnie co też takiego zmajstrowała autorka, że aż tak są zdenerwowani. :-)
Wiem już skąd to zamieszanie. Skończyłam czytać ostatnie 3 rozdziały. Na ostatnich 20 stronach pojawia się nie wiadomo skąd i dlaczego nowy wątek. Jak szybko się pojawia tak szybko się kończy. Nie wiem po co to autorka wyciągnęła, bo to co było motorem przewodnim całej 13 było w porządku. Miało sens, przyczynę i skutki. Czy zakończenie przygód Sookie w ten sposób, że wszystko wraca do normy jest właściwe. Nie wiem. Jakieś zbyt monotonne. Wszyscy wrogowie Sookie "odeszli" i to ma być koniec??!! Właściwie to trochę jestem rozczarowana. Czuję się tak jakby Sokkie się obudziła ze śpiączki i odkryła, że nie ma przy niej wampirów i innych dziwnych stworzeń. A to przecież nieprawda.

Mam kupione wszystkie części wydane po polsku i żadnej z nich nie przeczytałam. Pierwsza część wypożyczyłam w bibliotece, a resztę przeczytałam dzięki nieoficjalnym tłumaczeniom. :mrgreen:
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”