Trylogia Achaja

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Szept

Post autor: Szept »

MoÂ?liwe, Â?e widocznie si?? nie znam - nigdy nie twierdziÂ?am, Â?e akurat na taktyce czy samej walce si?? znam :-> Po prostu tutaj ten spos??b doÂ??? mi si?? podobaÂ?.
SwojÂ? drogÂ? myÂ?laÂ?am, Â?e b??dzie i cz??Â??? 4 - a chodzi o te wizje pt. "Achaja za 1000 lat p??Â?niej"
I chociaÂ? moÂ?na to tÂ?umaczy?? jako zapami??tanie przez nast??pne pokolenia, wiele czytelnik??w miaÂ?o nadziej??, na kolejny tom... Za to chyba Meredith byÂ?by postaciÂ?, kt??rÂ? moÂ?na by jeszcze wykorzysta??.

Wolf
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Wolf »

Gobur pisze:Ech, opisy walk to chyba sÂ? wÂ?aÂ?nie najsÂ?absze, ale moÂ?e si?? za bardzo przyzwyczaiÂ?em do tutejszych pisarzy SF, co drugi byÂ? w wojsku i przez to przynajmniej wiedzÂ? o czym piszÂ?.
Gobur weÂ? pod uwag??, Â?e polscy autorzy wojsko znajÂ? raczej gÂ???wnie z przymusowej sÂ?uÂ?by - dopiero chyba od 2 czy 3 lat Wojsko Polske jest w peÂ?ni zawodowe, wczeÂ?niej to byli gÂ?ownie ludzie z pobor??w. Dodatkowo cz??sto byÂ?a spotykana "fala" i waÂ?nie to wida?? z serii o Achai czy z film??w np. "Kroll"

natka8

Post autor: natka8 »

Ja wÂ?aÂ?nie sko??czyÂ?am czyta?? drugi tom, bo na fizyce mi si?? nudziÂ?o. KoleÂ?anka daÂ?a mi przeczyta?? ze swojej mp4 i.... wsiÂ?kn??Â?am.... KsiÂ?Â?ka moÂ?e nie byÂ?a Â?wietna, ale jest nawet dobra... ChociaÂ? wkurzaÂ?o mnie troch?? to przeskakiwanie wÂ?tk??w, Â?e co rozdziaÂ? kto inny m??wiÂ?. Wiem, ok. wiadome jest przynajmniej co si?? wsz??dzie dzieje, ale mimo wszystko najbardziej interesowaÂ? mnie wÂ?tek Achaji. Reszta byÂ?a dla mnie po prostu uzupeÂ?nieniem, kt??ry byÂ?, ale jakby go nie byÂ?o to teÂ? bym nie pÂ?akaÂ?a....
Obecnie planuj?? przeczyta?? trzeci tom, bo nie lubi?? przerywa?? w Â?rodku, zwÂ?aszcza jeÂ?li cho?? troch?? mnie zainteresuj?? seria :-D

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

Natka8 pisze:Obecnie planuję przeczytać trzeci tom,
Trzeci najlepszy, bo jest tam Biafra xD Ubóstwiam sukinsyna, kocham go po prostu xD Czytaj, bo może nie jest to książka wysokich lotów, ale dostarcza niezłej rozrywki. Choć trzeci tom wydaje mi się nieco przekombinowany i w ogóle, to jednak dobrze się bawiłam.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, 14:25 przez Kometa, łącznie zmieniany 1 raz.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

Post autor: Ilir »

Kometa pisze:
Trzeci najlepszy bo jest tam Biafra xD Ub??stwiam sukinsyna, kocham go po prostu xD TaÂ?e czytaj, bo moÂ?e nie jest to ksiÂ?Â?ka wysokich lot??w, ale dostarcza niezÂ?ej rozrywki. Cho?? trzeci tom wydaÂ? mi si?? nieco przekombinowany i w og??le to jednak dobrze si?? bawiÂ?am.
Taaaa..... bo czasem sama jest jak on, i dlatego go kocha :-P
Jesteśmy tylko maleńkimi pyłkami, tańczącymi do rytmu natury...

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

Mi si? Achaja podoba?a. Rozczarowa?o mnie tylko zako?czenie. Jako? liczy?am na co? wi?cej. A Biafra - ?wietny.

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

Pierwsze ksi??ki A. Ziemia?skiego, jakie przeczyta?am.
Cho? pocz?tkowo bardzo si? zrazi?am, w?a?nie przez t? prymitywno??, to stara?am si? omin?? uwag? dra?ni?ce mnie fragmenty i skupi? si? na tekstach bohaterów. O tak, pan Andrzej czytelnika potrafi rozbawi? - ja nie rycza?am, tylko wy?am jak op?tana do sufitu. Odzywki Syriusa, jego k?ótnie z Zaanem, to jest to.
Polecam wszystkim! :)
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

natka8

Post autor: natka8 »

Przeczyta?am pierwsze dwie cz??ci i bardzo mi si? podoba?y, a trzeci? dopiero czytam...
Niektóre momenty delikatnie mówi?c by?y bardzo zabawne.
Momentami mia?am te? wra?enie, ?e Achaja by?a ka?dym kim mog?a by?, zaczynaj?c od ksi??niczki, przez ku*w?, do dowódcy i ksi??niczki...

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Szkoda mi Ciebie natka. Zakończenie rozczarowuje, pozostawia niedosyt a Wirus sprawia, że ma się nadzieję na inne życie Achai w bardzo odległej przyszłości w innym wcieleniu. Ale to może tylko moje odczucie. Mam wrażenie, że wątek Wirusa właśnie po to został wpleciony, żeby autor mógł kiedyś z tego jeszcze skorzystać.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 07:36 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
destrakszyn

Mo?e pan Ziemia?ski napisze kolejn? trylogi? - Achaja II? :P - w klimacie sci-fi chocia?by. Swoj? drog? to by?oby interesuj?ce. W?a?nie te kolejne "wcielenia" Achai mnie zaintrygowa?y i pozostawi?y niedosyt (jak zapewne w przypadku innych osób).
By?abym przyjemnie zaskoczona, gdyby autor zdecydowa? si? na kontynuacj?.
Obrazek

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Kocham tą książkę. Chociaż czytałam ją jakieś 6 lat temu, ale chyba z "milion razy". Jeszcze wtedy miałam półki na książki. Osobiście podobał mi się watek Achai i Syrusza z Zanem. Ich intryga była grubymi nic szyta. A książka to się dopiero naprawdę zaczyna jak Achaja trafia do obozu niewolników. Ponadto zgadzam się z opinią, że niektóre wątki nie zostały pociągnięte. Przez jakiś czas myślałam, że autor jeszcze coś dopisze o tym co pokazywał wirus magowi.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 07:38 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kara663
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: kara663 »

Będąc szczerą nie przeczytałam tej książki do końca. Losy Achaji bardzo mnie wciągnęły jednak historia Zaana, Syriusa i tego czarodzieja (zapomniałam imienia) popsuły mi wszystko. Irytowały mnie te przeskoki historii z jednego bohatera na innego. Przestałam w połowie z szarganymi nerwami :-?
Ostatnio zmieniony 22 sie 2011, 18:21 przez kara663, łącznie zmieniany 1 raz.
- Wyglądasz, jakby palił ci się dom – zaobserwowała Rene.
- Po prostu myślę o tym, że kiedy Wszechświat decyduje dać ci w zęby, to nigdy nie
poprzestaje na tym – kopie cię jeszcze kilka razy w żebra i zrzuca ci błoto na głowę.
- Jeżeli masz szczęście to jest to błoto.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

kara663 pisze:Będąc szczerą nie przeczytałam tej książki do końca. Losy Achaji bardzo mnie wciągnęły jednak historia Zaana, Syriusa i tego czarodzieja (zapomniałam imienia) popsuły mi wszystko. Irytowały mnie te przeskoki historii z jednego bohatera na innego. Przestałam w połowie z szarganymi nerwami :-?
Irytowały, bo chciałaś czytać tylko o Achai. Ale jak czytasz tą serię drugi i kolejny zaczynasz wątek Zaana i Syrisza widzieć w innym świetle. Dla mnie to byli dwaj geniusze każdy w swoim rodzaju. Byli po prostu świetni.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 07:45 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Gobur

Post autor: Gobur »

wiecie, troch? mnie dziwi ?e tak si? zachwycacie. Mnie si? podoba?a pomimo ró?nych bagów, szczególnie z zakresu wojskowo?ci, ale jestem facetem. A przedstawienie wi?kszo?ci kobiet jest tam takie ?e zawsze wydawa? mi si? i? wi?kszo?? pa? b?dzie zgrzyta?o z?bami i toczy?o pian? z ust. :-P

Awatar użytkownika
destrakszyn

Wida? Ziemia?ski ma talent ogromny, tote? potrafi u?agodzi? nawet najbardziej za?art? kobiet?. xD
Jego ksi??ki to taka... powiedzmy, dziwna (ale dziwna dziwna, nie dziwna z?a i nie dziwna dobra) odmiana. Bo teraz wszyscy (no, prawie) pisarze bacz?, ?eby nie wspomnie? nic na ten temat, bo zaraz zjawiaj? si? feministki czy inne czorty. A pan Andrzej potraktowa? to tak bezpo?rednio i otwarcie, jakby chcia? rozpocz?? wojn?.
Zamiast tego rozbroi? przeciwników. Przeciwniczki.
Poza tym sam klimat ?wiata przedstawionego sprawia, ?e rzeczy "z?e i nieprawe" uchodz?. Przecie? tego si? oczekuje po, ?e tak to nazw?, "mrokach ?redniowiecza" - ?up zgarniano, kobiety gwa?cono, wracano do ojczyzny w zwyci?skiej chwale, przechwalaj?c si?, ile kto ut?uk? mieczykiem, a który d?u?szy i bardziej sprawny.
Miecz oczywi?cie.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”