Pan Lodowego Ogrodu

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Cykl Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: WereWolf »

Pan Lodowego Ogrodu tom 1
Autor: JarosÂ?aw Grz??dowicz
Wydawnictwo: Fabryka SÂ???w
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 6/2005
Seria wydawnicza: Bestsellery polskiej fantastyki
Liczba stron: 560
Format: 125x195 mm
Oprawa: mi??kka
Cena z okÂ?adki: 29,99 zÂ?

Drakkainen lÂ?duje samotnie na odlegÂ?ej planecie, na kt??rej odkryto mÂ?odÂ? cywilizacj??. Ma sprowadzi?? zaginiony zesp??Â? swoich poprzednik??w, badaczy, i pod Â?adnym pozorem nie ingerowa?? w rozw??j nieznanej kultury. TrafiÂ? na zÂ?y czas – wojn?? bog??w, w kt??rej ginÂ? Â?miertelnicy. By?? moÂ?e, by odnaleÂ??? towarzyszy, Drakkainen b??dzie musiaÂ? zÂ?ama?? drugÂ? reguÂ??? swojej misji...
Planeta powitaÂ?a go mgÂ?Â? i Â?mierciÂ?.
Dalej jest tylko gorzej.

Pan Lodowego Ogrodu tom 2
Wydanie polskie: 11/2007
Liczba stron: 632
Cena z okÂ?adki: 33 zÂ?

Ten ogr??d - w najlepszym stylu Grz??dowiczowskim obr??sÂ? ciekawoÂ?ciÂ? dalszych dziej??w Vuko Drakkainena i nast??pcy Tygrysiego Tronu. TakÂ?e zaginionych Ziemian i mieszka??c??w planety Midgaard, gdzie to nas, ludzi, postrzega si?? jako istoty o rybich oczach. Gdzie trwa wojna bog??w, a samozwa??czy demiurgowie hodujÂ? okrucie??stwo kwitnÂ?ce w mroku zÂ?a. Gdzie wi??dnÂ? najnowsze ziemskie technologie, a czÂ?owiek stawi?? musi czoÂ?a... No wÂ?aÂ?nie... Bierzcie wolne. Kto czytaÂ? tom pierwszy wie, Â?e nie spocznie, nim nie sko??czy. Kto nie czytaÂ?, powi??kszy grono ogrodnik??w.
Aha, przypomnijmy jeszcze Vuko Drakkainena: (...) goÂ?cia, kt??ry jest miksem Polaka, Chorwata i Fina, kt??rego wysyÂ?ajÂ? w chrabÂ?szczopodobnej kapsule na planet?? zamieszkiwanÂ? przez cywilizacj?? czÂ?ekopodobnÂ?. Jego misja polega na odnalezieniu wystrzelonej tam wczeÂ?niej ekipy i dokonaniu jej sprawnej ewakuacji. I cho?? Vuko wsadzili w m??zg adrenalinowy dopalacz, emocjonalny stabilizator i noktowizor w jednym, to i tak trudno mu przetrwa?? w Â?wiecie peÂ?nym grzybkowych halun??w godnych wyobraÂ?ni Boscha

Pan Lodowego Ogrodu tom 3
Wydanie polskie: 11/2009
Liczba stron: 504
Cena z okÂ?adki: 33 zÂ?

PAN Z WAMI. Jako i ogr??d jego. WstÂ?piwszy, porzu??cie nadziej??. OÂ?lepnÂ? monitory, umilknÂ? telefony. Tu wÂ?ada magia.
WÂ?ADZA...WystarczyÂ?o zaledwie czworo obdarzonych jej peÂ?niÂ? Ziemian, by z planety Midgaard uczyni?? prawdziwe piekÂ?o.
VUKO DRAKKAINEN... PodÂ?Â?a Â?ladami ich przeraÂ?ajÂ?cego szale??stwa. Z misjÂ?: Zlikwidowa??! Wsadzi?? do promu i odesÂ?a?? na Ziemi??, albo zabi??. I pogrzeba?? na bagnach. Problem w tym, Â?e oni stali si??... Bogami.
FILAR, cesarski syn, w kr??tkim Â?yciu zaznaÂ? juÂ? losu wÂ?adcy i wygna??ca, wodza i niewolnika. PodÂ?Â?a ku przeznaczeniu, szukajÂ?c ratunku dla swego skazanego na zagÂ?ad?? Â?wiata. Podobnie jak Vuko, i jego pr??bowano juÂ? zabi?? na najprzer??Â?niejsze sposoby.
Wsiadasz? Lodowy drakkar topnieje...

Jak dla mnie byÂ?a to pewna nowoÂ??? gdyÂ? w wczeÂ?niej z fantastykÂ? raczej nie miaÂ?am do czynienia.
Ale przygody Vuko oraz Filara niezwykle wciÂ?gajÂ?. Czyta si?? szybko, przyjemnie. Â?wiat wykreowany przez autora jak dla mnie jest oryginalny. Opisy walk, krajobrazu,a nawet myÂ?li i uczu?? bohater??w sÂ? wyÂ?mienicie napisane jasnym, przejrzystym tekstem.
Tylko teraz pojawia si?? maÂ?y problem. Tom trzeci ukazaÂ? si?? pod koniec ubiegÂ?ego roku i ko??czy si?? tak, Â?e najlepiej byÂ?oby si??gnÂ??? od razu po czwarty. Ale niestety na ten trzeba b??dzie poczeka??.

A Wy czytaliÂ?cie? Jakie sÂ? Wasze opinie?
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 18:28 przez WereWolf, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

Post autor: Ilir »

Nawet kupiÂ?em! Jest to pierwsza seria fantastyki jakÂ? nabyÂ?em drogÂ? kupna.

Na poczÂ?tku trudno byÂ?o mi przyzwyczai?? si?? do stylu Grz??dowicza, te przeskoki z pierwszej na trzeciÂ? osob?? lub przeskok na narratora. Troch?? mnie to m??czyÂ?o, ale juÂ? po pierwszym rozdziale nie mogÂ?em oderwa?? si?? od ksiÂ?Â?ki. WciÂ?gn??Â?a mnie fabuÂ?a, niezÂ?a akcja a przede wszystkim Nitij'sefni (chyba tak si?? pisz??), bo tak na obcej planecie, wÂ?r??d wielu dziwnych zjawisk nazywaÂ? si?? Vuko.
Powiem szczerze, Â?e nie miaÂ?em tak iÂ? jakiÂ? tom byÂ? lepszy od drugiego. Nie, dla mnie kaÂ?dy tom zasÂ?uguje na peÂ?ne uznanie.
Z niecierpliwoÂ?ciÂ? oczekuje na czwarty tom, poniewaÂ? wiele w kolejnej cz??Â?ci moÂ?e si?? wydarzy??. MyÂ?l?? teÂ? iÂ? Jarek nie poprzestanie na czwartym tomie.
Jesteśmy tylko maleńkimi pyłkami, tańczącymi do rytmu natury...

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

Mnie pierwszy tom rzuciÂ? na kolana. Strasznie mi si?? spodobaÂ? i z miejsca zacz??Â?a wciska?? to MiÂ?kowi. Drugi byÂ? fajny, ale juÂ? mnie tak nie wciÂ?gnÂ?Â?, ale i tak dobrze si?? bawiÂ?am. Trzeci troszk?? mnie rozczarowaÂ?, ale ko??c??wka bardzo fajna. Tyle tylko Â?e urwane w najlepszym momencie.

Og??lnie lektura bardzo fajna, tyle tylko ze znowu trza b??dzie lata czekac na kolejny tom.

WereWolf, dzi??ki za ten temat, od p??Â? roku chyba si?? zabieraÂ?am Â?eby go zaÂ?oÂ?y?? i zebra?? si?? nie mogÂ?am :D
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
Majster
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Majster »

Jedna z najlepszych polskich serii fantastycznych ostatnich lat moim zdaniem. Opr??cz tego Â?e fabuÂ?Â? wciÂ?ga i nie moÂ?na si?? oderwa?? od ksiÂ?Â?ki, caÂ?y Â?wiat jest sp??jny i przemyÂ?lany. Jest bardzo zgrabnie poÂ?Â?czona magia i technologia, co od czas??w gwiezdnych wojen zawsze mnie pociÂ?gaÂ?o. Nie ma dÂ?uÂ?yzn, jak w seriach innych autor??w, kt??rzy pomysÂ? na jednÂ? ksiÂ?Â?k?? rozciÂ?gajÂ? na kilku-tomowÂ? seri??. Podoba mi si?? r??wnieÂ? ciekawa narracja, kt??ra dzi??ki dobremu warsztatowi pisarza wzbogaca i nie udziwnia ksiÂ?Â?ki.
WadÂ? serii sÂ? dÂ?ugie odst??py czasowe pomi??dzy wydaniem kolejnych tom??w. ChciaÂ?oby si?? przeczyta?? wszystko jednym ciÂ?giem.

Awatar użytkownika
WereWolf

Ilir pisze:Na poczÂ?tku trudno byÂ?o mi przyzwyczai?? si?? do stylu Grz??dowicza, te przeskoki z pierwszej na trzeciÂ? osob?? lub przeskok na narratora. Troch?? mnie to m??czyÂ?o, ale juÂ? po pierwszym rozdziale nie mogÂ?em oderwa?? si?? od ksiÂ?Â?ki.
Tak, do tego teÂ? si?? musiaÂ?am przyzwyczai??. Ale jak juÂ? raz przeczytaÂ?o wszystkie moÂ?liwe style narracji to p??Â?niej juÂ? szÂ?o gÂ?adko.
Kometa pisze:WereWolf, dzi??ki za ten temat, od p??Â? roku chyba si?? zabieraÂ?am Â?eby go zaÂ?oÂ?y?? i zebra?? si?? nie mogÂ?am :D
Prosz?? bardzo. ;-) TeÂ? juÂ? od jakiegoÂ? czasu zbieraÂ?am si?? Â?eby zaÂ?oÂ?y?? ten temat i w ko??cu mi si?? udaÂ?o. :mrgreen:
Obrazek

Wolf
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Wolf »

Dokladnie- byÂ?a za duÂ?a przerwa pomi??dzy 2 a 3 tomem. M??wiÂ?c uczciwie zapomniaÂ?em prawie wszystkiego co dziaÂ?o sie w poprzednich tomach (opr??cz przewodniego wÂ?tku). 3 tom kupilem sobie juÂ? z jakiÂ? czas temu, ale po przeczytaniu kilkunastu stron odÂ?oÂ?yÂ?em na bok, bo nie wiedziaÂ?em o co biega. WypadaÂ?oby by sobie odÂ?wieÂ?y?? pierwsze 2 tomy i dopiero zabra?? sie za trzeci. Z drugiej strony to jeszcze nie koniec i raczej chyba poczekam na doko??czenie serii i wtedy przeczytam ponownie wszystko za jednym zamachem

Awatar użytkownika
Panthera
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Panthera »

No ja miaÂ?am podobnie. przeczytaÂ?am tom pierwszy i tuÂ? przed moim wyjazdem kupiÂ?am drugi tom ale miaÂ?am juÂ? za maÂ?o czasu by obie rzeczy przeczyta??... a po kilku stronach z drugiej cz??Â?ci stwierdziÂ?am, Â?e prawie nic nie pami??tam z pierwszej wi??c teraz wszystkie 3 czekajÂ? aÂ? wr??c?? i dokupi?? sobie 4 i przeczytam, hehe :)

PodobaÂ?a mi si?? pierwsza cz??Â??? i mam nadzieje, Â?e ko??c??wka nie b??dzie rozczarowujÂ?ca.
“There is always some madness in love. But there is also always some reason in madness.”

Awatar użytkownika
WereWolf

Ja na szcz??Â?cie przeczytaÂ?am 3 tomy jeden po drugim. PatrzÂ?c na cz??stotliwoÂ??? pojawiania si?? kolejnych tom??w to jakieÂ? dwa lata przyjdzie poczeka??. :-/
Obrazek

Awatar użytkownika
skrzacik

Post autor: skrzacik »

PierwszÂ? cz??Â??? przeczytaÂ?am z przyjemnoÂ?ciÂ?, dÂ?ugo czekaÂ?am na drugÂ? cz??Â???.Po tym oczekiwaniu myÂ?laÂ?am Â?e b??dzie super.ZawiodÂ?am si?? ,wcale mi nie podpasowaÂ?a i doczytaÂ?am tylko do poÂ?owy.Trzeciego tomu nie kupiÂ?am. JeÂ?li przebrn?? przez 2 i 3 to dalsze teÂ? kupie.
"Znowu podszed? do tarcz.
- S? tylko trzy takie zespo?y jak wy - orzek? ze zgro
z?. - Mazowsze, Gaw?da... I zespó? Downa. Trudno po
wiedzie?, który lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Lamia

Post autor: Lamia »

Ja wÂ?aÂ?nie kilka dni temu przeczytaÂ?am 3 tom. Czy jestem rozczarowana? Nie, ale nie jestem teÂ? zachwycona.
Mam problem z Grz??dowiczem. CzytajÂ?c jego ksiÂ?Â?ki, wciÂ?gam si?? potwornie i nie mog?? ich odÂ?oÂ?y??, ale po przeczytaniu, gdy mog?? na spokojnie sobie wszystko przemyÂ?le??, to stwierdzam, Â?e wcale mi si?? tak bardzo ta caÂ?a historia nie podobaÂ?a i Â?rednio chce mi si?? si??ga?? po ciÂ?g dalszy.
IMHO za bardzo przekombinowaÂ?. CaÂ?a wizja Â?wiata i fabuÂ?a nie naleÂ?Â? do najprostszy, a jeszcze to przeplatanie si?? wÂ?tk??w. MiaÂ?am wraÂ?enie, Â?e z tego moÂ?na byÂ?o zrobi?? dwa zupeÂ?nie r??Â?ne cykle (no oczywiÂ?cie, do ko??ca trzeciego tomu, bo potem wÂ?tki si?? Â?Â?czÂ?). IrytowaÂ?o mnie to. ZresztÂ? te potwory, wyskakujÂ?c jak z r??kawa, przesada.
Mimo to, to kawaÂ? Â?wietnej fantastyki. GÂ???wnie dzi??ki temu, Â?e jest wspaniale napisane.
Co do samego trzeciego tomu, to uderzyÂ?o mnie to, jak beznadziejnie si?? sko??czyÂ?. Jakby autorowi ko??czyÂ? si?? czas, albo miaÂ? juÂ? doÂ??? pisania. Najpierw dokÂ?adnie wszystko opisywaÂ?, a potem ostatni rozdziaÂ? dzieje si?? w tempie ekspresowym. ^^'
PS. Wcale si?? nie dziwi??, Â?e robi takie przerwy mi??dzy tomami. ZaÂ?oÂ??? si??, Â?e musi sobie te wszystkie szczeg??Â?y i dziwnÂ?, pokr??conÂ? fabuÂ??? dokÂ?adnie przemyÂ?le??, zanim coÂ? napisze.

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna

Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: wiedźma z bagna »

Kto nie czytał - polecam.
Świetny kawałek prozy. To taka książka, którą czyta się z zapartym tchem i trudno ją odłożyć żeby choćby pójść do toalety :oops:. Grzędowicz tworzy atmosferę oczekiwania i niepokoju. Wielowymiarowo prowadzona akcja. Precyzyjnie wykreowane postacie. Bohaterowie nieidealni, borykający się z własnymi ograniczeniami. Świat w którym łatwo ulec pokusie "stwarzania" i postawienia się ponad prawami zarówno ludzkimi jak i boskimi. Wszechobecna, kusicielska magia... Wkurzające jest tylko to, że wciąż trzeba czekać na kolejne tomy :evil:.

"Pan z Wami!
Jako i gród jego. Wstąpiwszy, porzućcie nadzieję. Zgasną ekrany, oślepną monitory, zamilkną telefony. Tylko magia. i władza... Wystarczyło czworo obdarzonych jej pełnią Ziemian, by z planety Midgaard uczynić istne piekło. Vuko Drakkainen podąża śladami ich przerażającego szaleństwa. Z misją: zlikwidować?! Odesłać na Ziemię lub pogrzebać na bagnach. Problem w tym, że oni stali się... Bogami.
Filar, cesarski syn, mimo młodego wieku zaznał już losu władcy i wygnańca, wodza i niewolnika. Podąża ku przeznaczeniu, szukając ratunku dla swego skazanego na zagładą świata".
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 19:47 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 3 razy.
I cóż to zmieni, gdy z młodych gniewnych, wyrosną starzy wk..wieni ???

Awatar użytkownika
Kometa

Mnie pierwszy tom rzuci? na kolana. Strasznie mi si? spodoba? i z miejsca zacz??a si? u mnie mania i hy? na punkcie PLO. Drugi by? fajny, ale ju? mnie tak nie wci?gn??, ale i tak dobrze si? bawi?am. Trzeci troszk? mnie rozczarowa?, ale ko?cówka bardzo fajna. Tyle tylko ?e urwane w najlepszym momencie.

Bardzo podoba mi si? ?wiat przedstawiony, dobrze nakre?lone postaci g?ównych bohaterów (zarówno Filara jak i Vuko), ca?a opowie?? ma klimat i t? literack? magi?, masz uczucie ?e czytasz co? wyj?tkowego i ponadczasowego. A pami?tam, ?e by? okres ?e podobnie jak przed Wied?minem i przed tymi ksi??kami si? broni?am r?kami i nogami. Ale po wied?minie stwierdzi?am ?e nie taki diabe? straszny jak go maluj? i posz?am za ciosem, z?apa?am si? za Pana Lodowego Ogrodu. Strza? w dziesi?tk?, w moim odczuciu i te ksi??ki powinny wej?? do kanonu, do szeregu tych z których jako Polacy powinni?my by? dumni.

Ogólnie lektura bardzo fajna, polecam serdecznie, tyle tylko ?e znowu trza b?dzie lata czeka? na kolejny tom.

To są właśnie rzeczy

Awatar użytkownika
Sebriel

Post autor: Sebriel »

Po tom pierwszy si?gn??am za rad? kolegi- przyznam si? szczerze, ?e na pocz?tku strasznie mnie odrzuca?o, ani to ok?adka mi si? spodoba?a, ani to powalaj?cy opis, a jeszcze z relacji tych co czytali zapowiada?a si? jaka? nudna space-opera w stylu "Gwiezdnych Wojen", tylko bardziej swojska-polska.

A jednak z braku lektury przeczyta?am, i powiem szczerze- zakocha?am si? w pierwszym tomie. Ale nie w ca?ym, tylko w historii Vuko. Nie wiem dlaczego, ale ksi???, przez dwa pierwsze tomy irytuje mnie strasznie, dopiero w trzecim zaczynam z nim lekko sympatyzowa?.
Mi osobi?cie najbardziej podoba si? ten ko?- Jardir by?o mu chyba na imi?? :oops: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kometa

Sebriel pisze:Mi osobi?cie najbardziej podoba si? ten ko?- Jardir by?o mu chyba na imi??
Nevermore te? by? ?wietny ;D Ale fakt kruk z koniem byli ?wietni cho? to tylko zwierzaki. Ja za Filarem te? specjalnie nie przepadam, ale dziwnym trafem jego historia mnie bardzo zajmowa?a. Chyba dlatego ?e tr?ci wschodem, mieszanka azjatyckich kultur tu si? odbija co ja osobi?cie bardzo lubi? :>

To są właśnie rzeczy

Awatar użytkownika
WereWolf

Jak dla mnie by?a to pewna nowo?? gdy? w wcze?niej z fantastyk? raczej nie mia?am do czynienia.
Ale przygody Vuko oraz Filara niezwykle wci?gaj?. Czyta si? szybko, przyjemnie. ?wiat wykreowany przez autora jak dla mnie jest oryginalny. Opisy walk, krajobrazu,a nawet my?li i uczu? bohaterów s? wy?mienicie napisane jasnym, przejrzystym tekstem.
Tylko teraz pojawia si? ma?y problem. Tom trzeci ukaza? si? pod koniec ubieg?ego roku i ko?czy si? tak, ?e najlepiej by?oby si?gn?? od razu po czwarty. Ale niestety na ten trzeba b?dzie poczeka?.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”