Rozważania o 4 części

Czwarta książka z cyklu o Kate Daniels. W Polsce ukazała się nakładem Fabryki Słów pod tytułem "Magia krwawi" w listopadzie 2011.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

naina17

Post autor: naina17 »

Oj tu musz? ci przyzna? racj?. W Magia krwawi mo?na si? po?mia? z rozmów Kate i Currana. A wracaj?c do narzeczonej to takowa mo?e i si? nie znajdzie ale za to ca?y harem Currana si? zbuntuje :mrgreen:

Kat70

Post autor: Kat70 »

Miejmy nadziej?, ?e z Cate i Curanem nie b?dzie tak, jak w wielotomowych seriach. najpierw si? w sobie zakochuj?, potem ona traci w jaki? sposób zainteresowanie nim, nast?pnie on zapomina o ich mi?o?ci , w ko?cu cz??? czwarta to rozstanie z rozs?dku, a pi?ta wielki powrót do siebie zakochanych. W mi?dzyczasie jeszcze jakie? porwanie i tak w kó?ko. ?eby tylko udr?czy? czytelnika.

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

Dziś na facebooku Fabryka zamieściła plan wydawniczy do czerwca. W związku z tym postanowiłam ich podręczyć zapytaniem o książki Ilony. I oto jaką odpowiedź uzyskałam:
No nie za bardzo, bo dalej jak do sierpnia z planami to okiem nie sięgam, a do sierpnia nic nie ma. W ciągu miesiąca powinniśmy otrzymać tłumaczenie Magic Bleeds, wtedy będę konkrety. Seria On the Edge pozyskana, ale jeszcze przed tłumaczeniem - pewnie jesienią z nią ruszymy.
Czyli wniosek jeden. Jak na moje oko to Magic Bleeds możemy spodziewać się późną jesienią. Zwłaszcza, iż jeszcze parę dni temu pisali, że 4 tom Mercedes Thompson ma się ukazać 3 czerwca. A teraz już, że planują na sierpień.
To i w Kate pewnie nastąpi obsuwa. Ostatnio więcej w Fabryce wznowień czy dodruków niż nowości.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, 19:46 przez WereWolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

WereWolf pisze:Ostatnio wi?cej w Fabryce wznowie? czy dodruków ni? nowo?ci.
Patrz? tak na t? list? i widz?, ?e z po?owa tego co wymienili to dodruki.
Co do Andrews i Briggs to facet, który zajmuje si? fabrycznym facebookiem unika jak mo?e tematu Kate i Mercy. A? si? dziwi?, ?e odpowiedzia? wreszcie (chocia? móg? to zrobi? by mie? spokój, bo pyta?o o MB z jakie? 5-6 osób).
WereWolf pisze:Magic Bleeds mo?emy spodziewa? si? pó?n? jesieni?.
-.-
Skoro MB b?dzie na jesie?, mo?emy si? spodziewa? MS jakie? pó?tora roku po wydaniu w Ameryce. :-x
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
WereWolf

Sophie pisze:Co do Andrews i Briggs to facet, który zajmuje się fabrycznym facebookiem unika jak może tematu Kate i Mercy.
Prawda. O ile jeszcze na pytania o Mercy odpowiedzi doczekać się można tak pytania o Kate pozostają niezauważone. Unikają ich jak diabeł święconej wody.
Ale to było moje trzecie zapytanie w ciągu ostatnich dwóch dni :-P I nie tylko moje.
Zaczynam się obawiać, iż unikają tematu nie bez przyczyny. Tylko dlatego, że coś nie halo z przyszłością Kate na polskim rynku. Ale może to obsesja i zaczynam szukać dziury w całym.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, 19:48 przez WereWolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Anthien

Post autor: Anthien »

Coś w tym jest, że FS nie odpowiada na zapytania o Kate czy o Mercy. Co jakiś czas wysyłam im maila z pytaniem o wydanie kolejnych części serii i nic. Pusto. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Olewają to jak mogą.
Ciekawe czy termin wydania MB nie przesunie się z późnej jesieni na zimę albo na wiosnę przyszłego roku...
Ostatnio zmieniony 27 sie 2011, 18:53 przez Anthien, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Tłumaczka zajmująca się Magic Bleeds miała problemy osobiste, a może chorowała? Nieważne. Ważne jest to, że wydanie się opóźni. Dziś na facebooku pojawiła się informacja, że Magic Bleeds możemy się spodziewać w listopadzie.... Oczywiście nie jest to pewny termin. Możemy mieć tylko nadzieję, że uda im się zdążyć przed Gwiazdką.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2011, 13:15 przez Sophie, łącznie zmieniany 1 raz.
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
WereWolf

Miejmy nadzieję, że jednak w tym roku się ukaże.
Ileż można czekać? W takim tempie to Magic Slays wydadzą (o ile) w 2013 roku?
Co ciekawe w listopadzie ma mieć też premierę kolejna część Wiedźmy, która to dopiero przed paroma dniami trafiła do tłumaczki.
Rozumiem, kłopoty zdrowotne, no ale bez przesady. Kiedy to już pisali, że tłumaczenie na ukończeniu... :roll:
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, 19:51 przez WereWolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

Sophie pisze: Magic Bleeds mo?emy si? spodziewa? w listopadzie.... Oczywi?cie nie jest to pewny termin. Mo?emy mie? tylko nadziej?, ?e uda im si? zd??y? przed Gwiazdk?.
He he mówi?am,?e na ?wi?ta b?dzie :-P
Ile? mo?na czeka?? W takim tempie to Magic Slays wydadz? (o ile) w 2013 roku?
Ja bym poprosi?a najpó?niej do 20.12.2012 :-D co bym jeszcze zd??y?a przeczyta? ;-)

Awatar użytkownika
WereWolf

Panie, panowie i inne istoty. Dziś Fabryka podała datę premiery 4 tomu przygód Kate i Currana. To wiekopomne wydarzenie ma nastąpić 5 listopada 2011 roku. A więc radujmy się!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

Dooooobra wiadomość. Oby tylko ta data się nie zmieniła. Ciekawe tylko ile będzie kosztować? Bo ceny książek to się ostatnio chyba z sufitu biorą.

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

No w końcu konkretna data! Dobrze jest, nawet ta sama tłumaczka co 3... Choć nieco kontrowersyjna, tzn. nie każdemu się zmiana podobała. Mi odpowiadała, ale może to przez to, że trzeci tom jest moim najukochańszym. Mam nadzieję tylko, że zrezygnuje z niepotrzebnych wyrażeń typu in spe... o dziwo najbardziej mnie ono irytowało. No i bez wygładzania mięsiwa słownego :roll: Zobaczymy, zobaczymy, ale ja jestem pełna nadziei XD

A w ogóle to jaki walnęli motyw przewodni z okazji ustanowienia daty premiery XD
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

naina17

Post autor: naina17 »

Wreszcie, wreszcie, wreszcie. Niby się to czytało po angielsku, ale niestety u mnie z tym językiem to jest krucho. Ale znając nasza Fabrykę ja osobiście sądzę że jednak nie wyrobią się z tą premierą i ją przesuną. Chociaż na życie trzeba patrzeć optymistycznie także miejmy nadzieję :-P :-P

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Zapraszam na naszą stronę http://fan-dom.pl/ gdzie można podziwiać już polską okładkę do czwartego tomu.
Jak wam się podoba?
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Anne pisze:Zapraszam na naszą stronę http://fan-dom.pl/ gdzie można podziwiać już polską okładkę do czwartego tomu.
Jak wam się podoba?
Czyli wszystko w normie. Podobna do poprzednich jak dwie krople wody. Nie ma w niej nic, jak i w poprzednich, co mogło by się podobać. Trzcionka dwóch pierwszych inna od trzeciego i czwartego tomu. Znów lew, który nie powinien być lwem i miecz, który nie powinien być mieczem, i oczywiście Kate taka jak zwykle.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Magic Bleeds”