Rozważania o 4 części

Czwarta książka z cyklu o Kate Daniels. W Polsce ukazała się nakładem Fabryki Słów pod tytułem "Magia krwawi" w listopadzie 2011.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Viki

Post autor: Viki »

Kat70 pisze:Cho? musz? przyzna? i? rzadko zaczynam ksi??k?, której nie mam w ca?o?ci.
Mam identyczn? zasad? ale te? si? z?ama?am tyle ?e w moim przypadku po prostu reszt? przeczyta?am po angielsku. Troch? siedzia?am ze s?ownikiem ale warto by?o :-D . Na szcz??cie seria o Kate jest pisana prostym j?zykiem i wi?kszo?ci mo?na si? domy?li? z kontekstu.

Kat70

Post autor: Kat70 »

Masz wielkie szcz??cie ?e mo?esz czyta? po angielsku. Ja w podstawówce uczy?am si? rosyjskiego, a w liceum gdy wszyscy zakuwali angielski , ja akurat mia?am nog? w gipsie, wi?c sobie podstawy odpu?ci?am , a potem niestety ju? zawsze kula?am z tym j?zykiem.

Awatar użytkownika
Sophie
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Sophie »

W weekend napisa?am do wydawnictwa z pytaniem, kiedy wydadz? Magic Bleeds. Odpowied? dosta?am dzi?: "Wydawnictwo planuje wydanie kontynuacji serii o przygodach Kate Daniels w II po?owie 2011." Nie ma to jak zwi?z?o??. Troch? mnie martwi s?owo 'planuje' (czy?by s?owo klucz?). No i II po?owa tego roku to równie? grudzie?... No ale trzeba my?le? pozytywnie (taa, chcia?oby si?...)
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

Szkoda, ?e tak pó?no, fors? ju? przygotowa?am, a tak to si? rozejdzie i trzeba b?dzie na nowo zbiera? ;-).
Ale najwa?niejsze, ?e b?dzie. Ja my?l?, ?e wydadz? to na wakacje, albo zaraz po wakacjach - kupuje si? wtedy ksi??ki bo ma si? czas na czytanie.
A nie zdradzili mo?e pod jakim tytu?em ksi??k? wydadz??

[center]Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie![/center]

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Nie pyta?am o to xD Je?li chcesz to mo?esz do nich napisa? z tym, ale s?dz? ?e sami mog? nie mie? pewnych informacji :-P Ale my?l? ?e nie b?d? jako? specjalnie cudowali. Dotychczas t?umaczyli tytu?y dok?adnie, a tytu? 4 cz??ci jest wr?cz banalnie prosty do przet?umaczenia (chocia? ró?nie to bywa z Fabryk?). Zawsze mo?na ich zasypa? mailami :mrgreen:
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

Eee, jak ju? obiecali ?e wydadz?, to dam im spokój. Tytu? pewnie dobrze przet?umacz?, oby tylko nie by?o takich pomy?ek jak z mieczem i dziadkiem.To szykuj? miejsce na pó?ce i ju? zacieram r?ce - te par? miesi?cy szybko zleci.

[center]Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie![/center]

anita_cz

Post autor: anita_cz »

Jak ,,dosta?am'' si? na to forum obieca?am sobie, ze nie b?d? czyta? na wyrywki, tylko poczekam a? ksi??ka b?dzie przet?umaczona do ko?ca. Niestety nie wysz?o. Przyznam, ze tak mnie wci?gn??o pierwsze 18 rozdzia?ów, ze pó?niej musia?am czyta? nast?pne 3 po angielsku. Nie bardzo mi to szlo bo rozumia?am ok. 65 procent tego co czyta?am, a to jednak zbyt ma?o...Na szcz??cie w Niemczech czwarta cz??? wysz?a ju? w styczniu wiec kupi?am, przeczyta?am i jestem pod wra?eniem :mrgreen:

naina17

Post autor: naina17 »

A wracaj?c do Fabryki to ich planuje wyda? w drugiej po?owie roku zdarza si? przeci?ga? niestety o ca?e miesi?ce wi?c je?li nie zasypiemy ich emailami to ksi??k? zobaczymy zapewne w lutym 2012 roku. Ale ja to jestem z natury pesymistka wi?c lepiej nie zwraca? na mnie uwagi i mie? nadziej?. :-D

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

naina17 pisze:A wracaj?c do Fabryki to ich planuje wyda? w drugiej po?owie roku zdarza si? przeci?ga? niestety o ca?e miesi?ce wi?c je?li nie zasypiemy ich emailami to ksi??k? zobaczymy zapewne w lutym 2012 roku. Ale ja to jestem z natury pesymistka wi?c lepiej nie zwraca? na mnie uwagi i mie? nadziej?.
Fakt. Jednak czekanie sprawia mi ogromne trudno?ci :P
To jedyna cecha, której próbuj? si? pozby?, a ona ca?y czas wraca. Pewnie zaczn? po angielsku, bo jestem strasznie ciekawa, czy Kate wreszcie wyjawi swoj? tajemnic?. Pozostaje te? Hugh. Jakim b?dzie charakterem w najbli?szym czasie? Czy bohaterka b?dzie musia?a z nim walczy?? Tyle pyta?, a tak ma?o odpowiedzi . . .
Ostatnio zmieniony 29 mar 2011, 18:52 przez Blair, łącznie zmieniany 1 raz.
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Awatar użytkownika
variola

Post autor: variola »

Jest to moja ulubiona cz??? przygód Kate. Bardzo podoba mi si? ?e "wreszcie co? ruszy?o si?" w jej relacjach z C. Szkoda tylko ?e dopiero pod koniec ksi??ki, wola?abym aby autorzy po?wi?cili wi?cej uwagi i rozdzia?ów temu co dzieje si? w gromadzie po pojawieniu si? Kate, mo?e w nast?pnej cz??ci si? doczekam, cho? podejrzewam ?e b?dzie to ostatnia cz??? i w ca?o?ci po?wi?cona b?dzie finalnej rozgrywce z czarnym charakterem...
!!!UWAGA DYSLEKTYK!!! staram si__, ale prosz__ o wyrozumiaÂ_oÂ?_?

Awatar użytkownika
Blair

variola pisze:cho? podejrzewam ?e b?dzie to ostatnia cz??? i w ca?o?ci po?wi?cona b?dzie finalnej rozgrywce z czarnym charakterem...
Z tego co mi wiadomo ma by? ich, a? siedem. :P
variola pisze:Jest to moja ulubiona cz??? przygód Kate. Bardzo podoba mi si? ?e "wreszcie co? ruszy?o si?" w jej relacjach z C.
Nie przeczyta?am jeszcze czwórki do ko?ca, ale faktycznie zapowiada si? ciekawie. Fabu?a jest stale coraz bardziej rozwijana. W tej cz??ci m?czy mnie na przyk?ad Ted. Wydawa? mi si? ca?kiem niez?y, ale po kilku rozdzia?ach zmieni?am o nim zdanie. Ciekawa jestem czy Kate wreszcie opowie swój sekret Curranowi. To robi si? troch? m?cz?ce.
Po?yjemy zobaczymy . . .
- Tim Burton

Awatar użytkownika
variola

Z tego co mi wiadomo ma by? ich, a? siedem. :P
w sumie to nawet fanie ?e tak du?o. Mam nadziej? tylko, ?e w nast?pnej cz??ci nie znajdzie si? jaka? by?a ?ona czy narzeczona Currana bo cz?sto taki jest nast?pny ruch autorów. Dobrze ?e Pan?two Andrews raczej nie pisz? schematycznie. Dlatego mimo ?e podejrzewamy a wr?cz jeste?my pewnie czytaj?c pierwsze cz??ci ?e sko?czy si? to romansem i tak ta cz??? pozytywnie zaskakuje sw? nie pretensjonalno?ci? i brakiem wydumania wzajemnych relacji czego osobi?ci si? spodziewa?am. My?la?am ?e wszystko b?dzie bardziej rozdmuchane, nie jest i dobrze

Anthien

Post autor: Anthien »

variola pisze:Mam nadzieję tylko, że w następnej części nie znajdzie się jakaś była żona czy narzeczona Currana bo często taki jest następny ruch autorów.
Variola weź i wypluj te słowa! :mrgreen: Nie chcemy, żeby coś podobnego wyszło na jaw. Ale skoro ma być 7 części i jeszcze sporo może się wydarzyć, to fajnie by było, jakby ta para się nie rozstawała - mogą się kłócić, bić czy robić podobne rzeczy, ale powinni być razem i już...
Ostatnio zmieniony 27 sie 2011, 19:06 przez Anthien, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
variola

Skoro ma by? 7 cz??ci to podejrzewam ?e bez rozstania si? nie uda... oby tylko jedno by?o a nie kilka. Cho? nadzeja jeszcze jest bo autorzy nie maj? telenowelowatych zap?dów puki co. Ale moim zdanie jaka? powa?niejsza ex Currana b?dzie na pewno zawsze takie si? pojawiaj?, zawsze s? pi?kne, przebieg?e, z?e i lubi? namiesza?. Cho? nawet je?li w tej ksi??ce taki oklepany w?tek si? pojawi to my?l? ?e b?dzie on zabawny i na poziomie.

Awatar użytkownika
Blair

variola pisze:Skoro ma by? 7 cz??ci to podejrzewam ?e bez rozstania si? nie uda... oby tylko jedno by?o a nie kilka.
O... to ty te? ogl?dasz "Prosto w serce"? :P

Tak na powa?nie, to troch? odetchn??am, bo ubzdura?am sobie, ?e w?tek by?ej narzeczonej b?dzie ju? w czwórce, ale spokojnie, jeszcze si? na to nie zanosi :P
Wr?cz nienawidz? takich zagrywek, s? strasznie ?a?osne. Jednak znaj?c z?o?on? osobowo?? Kate I Currana jestem pewna, ?e wiele nas czeka w "Magia Krwawi" :)
- Tim Burton

ODPOWIEDZ

Wróć do „Magic Bleeds”