Spoilery!

Czwarta książka z cyklu o Kate Daniels. W Polsce ukazała się nakładem Fabryki Słów pod tytułem "Magia krwawi" w listopadzie 2011.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

Przeczyta?am ?? - znak zapytania bo zrozumia?am tylko troch?. I ju? mam pytanie. Ciotka stwierdzi?a,?e matka Kate mia?a wielk? moc - to kim ona by?a. Szczególnie, ?e uda?o jej si? zrani? Rolanda.
Nie zrozumia?am dobrze jednej wypowiedzi ciotuchny - czy rodzina Currana jest tak stara jak rodzina Kate - co? mi si? tak przywidzia?a ich obecno?? w staro?ytnym Babilonie.

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

Mm, nie doszłam do tego, Loleczka nich ci powie.
Albo zwyczajnie nie zwróciłam uwagi >_>
Ostatnio zmieniony 10 lis 2011, 16:20 przez destrakszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Szczerze mówi?c, jako? sobie nie przypominam, ?eby Erra mówi?a kim by?a matka Kate. Natomiast zupe?nie nie pami?tam, ?eby Curran wspomina?, ?eby jego rodzina by?a a? tak stara. Mo?e mi to umkn??o, ale w?tpi?.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Czarownica

Rozdzial 21
“You want to stay away from religion. Once you bring prayers and worship into it, your troops start thinking you‟re a god. Faith has power during magic. You begin getting urges that aren‟t your own. That‟s why I warned Babylon that if
they ever built a shrine to me, I‟d raze the city down to a nub and salt the ground it stood on. In any case, the half-breeds must be scattered. They‟re too organized and they have a First.”
I toyed with my cup. “What‟s a First?”
“The First were there first. They have more power, better control, and the rest of the half-breeds flock to them.”
Curran.
To jest chyba o przodkach Currana ale ja naprawd? nie jestem pewna czy to dobrze zrozumia?am.
A mo?e kto? te fragmenty przet?umaczy?
“Your mother was very powerful, from what I‟ve heard.” Erra added more honey to her cup. “But her spirit was weak. What sort of woman gets herself killed and leaves her child to fend for itself?”
- tu jest chyba o tym, ?e matka Kate by?a do?? pot??na.

Obie wypowiedzi padaj? z ust cioteczki, kiedy sk?ada wizyt? u Kate.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Nie wiem czy tu chodzi?o o Currana. Raczej chyba o zmiennokszta?tnych. I o W?adcy Bestii. Nie musia?o chodzi? o Currana.
Owszem, jest fragment, ?e jest pot??na, ale nie wiadomo KIM by?a.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Czarownica

No w?a?nie szkoda ?e nie wiadomo. Ale ja ju? wcze?niej my?la?am ?e nie by?a zwyklym cz?owiekiem.
Natomiast je?li chodzi o zmiennokszta?tnych, to odnios?am wra?enie , ?e pierwsi zmiennokszta?tni istnieli w tym staro?ytnym Babilonie i to byli przodkowie Currana. Ale mog? si? myli? w 100%, . To naprawd? tylko takie wra?enie.

kuszumai

Post autor: kuszumai »

Tak, tam by?o co? o tym, ?e matka Kate by?o pot??na. Nazywa?a si? chyba Larissa, albo przeczyta?am to w z?ym kontek?cie.

O co chodzi?o z Err?? Napisano co?, ?e rz?dzi?o zwierz?tami, mrokiem (?) i czym? jeszcze. Przewija?o si? to kilka razy.

Awatar użytkownika
Czarownica

Chyba o to ?e potrafi?a w ka?dym zwierz?ciu wywo?a? besti? - wpada?o w sza? i mordowa?o wszystko naoko?o. wywo?ywa?a te? plagi.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nergal_%28b%C3%B3stwo%29

kuszumai

Post autor: kuszumai »

A Erra to Doda? :)

Jakoby Erra wywo?ywa?a loupism?

Awatar użytkownika
Czarownica

Ja zrozumia?am , ?e mia?a siedmiu pomagierów którymi sterowa?a - takie wampiry, ale obdarzone ró?nymi mocami. Za po?rednictwem jednego z nich sia?a zam?t w?ród zmiennokszta?tnych.
Natomiast staro?ytni bali si? jej strasznie bo roznosi?a z pomocnikami plagi i mylnie nazywali Nergalem, nie zdaj?c sobie sprawy, ?e to kobieta.

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

Sko?czy?am wreszcie Magic bleeds i pomimo smutnych okoliczno?ci przy ko?cówce si? u?mia?am. To, jak Kate "obudzi?a" Currana ze zwierz?cego szale?stwa powali?o mnie na ?opatki i przygniot?o do pod?ogi.
Fragment:
- Kocham ci? – Powiedzia?am mu. - Powiedzia?e?, ?e zawsze dla mnie przyjdziesz. Teraz cie potrzebuj?. Wró? do mnie. Prosz?, wró? do mnie.
Przystawi?am twarz do grzywy Currana.
- Wró? do mnie. Wiem ?e tam jeste?. Przynios?e? mnie tutaj. Nie zabi?e? mnie. Musisz wiedzie?, kim jestem.
Futro wy?lizgn??o si? z moich palców. Sta? nieruchomo.
- Je?li do mnie wrócisz, nigdy ci? nie opuszcz?. - wyszepta?am do futrzanego ucha. - Zrobi? ci tyle ciast ile jeszcze nie zjad?e?*.
Ca?a magia, jak? mia?am, ca?a moc mojej krwi, wszystko to by?o bezu?yteczne. Oddala? si?, dalej i dalej, z ka?d? minion? sekund?.
- Wró? do mnie. Prosz?. Pami?tasz, chcia?e?, ?ebym powiedzia?a "prosz?". Mówi?. Prosz?, wró? do mnie.
Nic.
[...]
- Wró? do mnie. Nie zostawiaj mnie samej. Nie umieraj, ty g?upi sukinsynu. Ty cholerny, pieprzony idioto. Mówi?am ci, ?eby? trzyma? si? z dala od tej walki! Dlaczego do diab?a nigdy nie s?uchasz co mówi?? Kurwa, nienawidz? ci?! Nienawidz? ci?, s?yszysz?! Nie wa? si? umiera?, bo zabij? ci? go?ymi r?koma!
Futro zagotowa?o si? pod moimi r?kami i palce otar?y si? o ludzk? skór?. Szare oczy Currana spojrza?y na mnie z ludzkiej twarzy.
*Nie wiem, czy dobrze to przet?umaczy?am: „I’ll make you all the pies you could ever eat.”
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

DABNA

Post autor: DABNA »

destrakszyn pisze:Sko?czy?am wreszcie Magic bleeds i pomimo smutnych okoliczno?ci przy ko?cówce si? u?mia?am. To, jak Kate "obudzi?a" Currana ze zwierz?cego szale?stwa powali?o mnie na ?opatki i przygniot?o do pod?ogi.
Fragment:
- Kocham ci? – Powiedzia?am mu. - Powiedzia?e?, ?e zawsze dla mnie przyjdziesz. Teraz cie potrzebuj?. Wró? do mnie. Prosz?, wró? do mnie.
Przystawi?am twarz do grzywy Currana.
- Wró? do mnie. Wiem ?e tam jeste?. Przynios?e? mnie tutaj. Nie zabi?e? mnie. Musisz wiedzie?, kim jestem.
Futro wy?lizgn??o si? z moich palców. Sta? nieruchomo.
- Je?li do mnie wrócisz, nigdy ci? nie opuszcz?. - wyszepta?am do futrzanego ucha. - Zrobi? ci tyle ciast ile jeszcze nie zjad?e?*.
Ca?a magia, jak? mia?am, ca?a moc mojej krwi, wszystko to by?o bezu?yteczne. Oddala? si?, dalej i dalej, z ka?d? minion? sekund?.
- Wró? do mnie. Prosz?. Pami?tasz, chcia?e?, ?ebym powiedzia?a "prosz?". Mówi?. Prosz?, wró? do mnie.
Nic.
[...]
- Wró? do mnie. Nie zostawiaj mnie samej. Nie umieraj, ty g?upi sukinsynu. Ty cholerny, pieprzony idioto. Mówi?am ci, ?eby? trzyma? si? z dala od tej walki! Dlaczego do diab?a nigdy nie s?uchasz co mówi?? Kurwa, nienawidz? ci?! Nienawidz? ci?, s?yszysz?! Nie wa? si? umiera?, bo zabij? ci? go?ymi r?koma!
Futro zagotowa?o si? pod moimi r?kami i palce otar?y si? o ludzk? skór?. Szare oczy Currana spojrza?y na mnie z ludzkiej twarzy.
*Nie wiem, czy dobrze to przet?umaczy?am: „I’ll make you all the pies you could ever eat.”

hehehehe
pop?aka?am si? ze ?miechu:)
nie ma to jak mocne argumenty hehe

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

I to si? nazywa prawdziwa kobieca histeria ;-)

Zreszt? tyle Curranowi obieca?a, ?e ju? musia? wróci? dla niej
destrakszyn pisze:Je?li do mnie wrócisz, nigdy ci? nie opuszcz?. - wyszepta?am do futrzanego ucha. - Zrobi? ci tyle ciast ile jeszcze nie zjad?e?*.
DABNA pisze:Wró? do mnie. Prosz?. Pami?tasz, chcia?e?, ?ebym powiedzia?a "prosz?". Mówi?. Prosz?, wró? do mnie.
Chocia? jakby tak sobie na to z drugiej strony spojrze? to mo?e Curran "bra?" j? na przetrzymanie bo chcia? si? dowiedzie? co tak naprawd? Kate do niego czuje ;-)

Awatar użytkownika
Czarownica

Chyba jednak nie. Naprawd? go trafi?o. No ale odwzajemniona mi?o?? robi cuda - przynajmniej w ksi??kach. Poza tym pomaga te? mocny organizm i dr. Dollitle.

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

chyba t? cz??? w której autorzy pisz? o orga?mie przeoczy?am a gdzie to dok?adnie by?o napisane :-D
?artuje ;-)

a mo?e Curann to sobie wyobra?a? w?a?nie, kto wie??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Magic Bleeds”