Spoilery!

Czwarta książka z cyklu o Kate Daniels. W Polsce ukazała się nakładem Fabryki Słów pod tytułem "Magia krwawi" w listopadzie 2011.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

kici kici pisze:Wracając do tematu długości życia Kate, o ile wszystko zrozumiałam (a czytałam w oryginalnym języku, który niestety nie jest u mnie na wysokim poziomie) to ciotunia długowieczność Kate przyjęła za rzecz oczywistą,
Z tłumaczenia wiemy, że Erra powiedziała Kate, że żyłaby baaardzo długo, ale nie pożyje, bo ją zabije, to znaczy Erra zabije Kate (buahahaha! :-P My wiemy lepiej).
Zastanawia mnie, ile konkretnie. I czy to nie zależy od magii? Przeszło mi przez myśl, że aby stać się długowieczną, Kate musiałaby odprawić jakiś rytuał z użyciem swojej krwi. Albo robić sobie magiczny "lifting".
kici kici pisze:pozostaje pytanie co do długości życia Currana.
Myślę, że skoro jest jednym z Pierwszych, to ów fakt jakoś zadecyduje w tym względzie.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 22:11 przez destrakszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: wiedźma z bagna »

A czy gdzieś jest napisane, jak starzeją się zmiennokształtni? Tak jak zwykli ludzie? Bo na pewno nie jak ich zwierzęce odpowiedniki. A zatem może starzeją się wolniej i ogólnie żyją dłużej niż przeciętni homo sapiens?? Jakoś nie kojarzę, czy było coś na ten temat w cyklu -było?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 13:58 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.
I cóż to zmieni, gdy z młodych gniewnych, wyrosną starzy wk..wieni ???

dama12_94

Post autor: dama12_94 »

ja te? w?a?nie si? nad tym zastanawia?am. Niby nie ma nigdzie napisane jak si? starzej?, ale by?o co? wspomniane o tym ile ma (albo raczej na ile wygl?da) Curran. Wi?c z kontekstu mo?na si? domysli?, ?e albo starzej? si? jako? wolniej, albo jak "normalni" ludzie cho? szczerze w to watpie, ale ja mam swoja teori?. Wg mnie zmiennokszta?tni do pewnego wieku starzej? si? normalnie, a potem zatrzymuj? si? w rozwoju... To wydawa?oby mi si? najbardziej sensowne

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

dama12_94 pisze:Wg mnie zmiennokszta?tni do pewnego wieku starzej? si? normalnie, a potem zatrzymuj? si? w rozwoju...
Nieprawda. Zmiennokszta?tni starzej? si? normalnie. Przecie? Mahon i Ciocia B s? ju? troszeczk? po terminie. Tak samo Doktor Doolittle. Oni wszyscy maj? ju? oznaki starzenia, siwe w?osy, takie sprawy.
To z Pierwszymi jest problem. Starzej? si? czy nie? Pewnie dowiemy si? w nast?pnych tomach....
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
WereWolf

Post autor: WereWolf »

A Mahon czy Ciocia B? Według mnie w tej serii zmiennokształtni starzej? się normalnie. Bądź w ostateczności odrobin? wolniej.
Co niestety stworzy problem, jeśli Kate okaże się długowieczna a Curra nie.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 10:38 przez WereWolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

naina17

Post autor: naina17 »

Wed?ug mnie ona b?dzie d?ugowieczna.
► Pokaż Spoiler
A je?li Curran nie b?dzie to b?dzie bardzo nie mi?o. Je?li on umrze to Kate pr?dzej czy pó?niej sama znajdzie Rolanda bo nie b?dzie chcia?a ju? ?y?.

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

W?a?ciwie to nic nie wiemy ani o mo?liwo?ciach d?ugiego ?ycia, ani o specjalnych si?ach Currana
jako Pierwszego. Je?li jest d?ugowieczny - to dobrze dla niego i dla Kate. Gorzej w takim przypadku maj? Pierwsi, którzy zwi?zali si? ze zwyk?ymi zmiennokszta?tnymi, ?yj?cymi tyle samo co ludzie

[center]Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie![/center]

naina17

► Pokaż Spoiler
I to jest moje zdanie w tej sprawie.

kici kici

Post autor: kici kici »

Z moich wyliczeń wynika, że Curran ma tyle lat na ile wygląda (ok 30). Za to z opowiadania męża Ilony zrozumiałam, że dla niego Kate wygląda na młodszą. No może to tylko zasługa jędrnego ciała :-D
Ostatnio zmieniony 03 paź 2011, 10:55 przez kici kici, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

Mi si? wydaje, ?e obydwoje b?d? si? starzeli normalnie. Nigdzie nie by?o wspomniane,?e s? d?ugowieczni. Ka?dy zmiennokszta?tny starzeje si? jak cz?owiek - cho? nie jestem pewna. Co do Kate - d?ugim ?yciem zarz?dza w jej ?wiecie Roland,a mi si? nie wydaje, ?eby by?o mu ?pieszno robi? z córki nieumar??...
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Blair pisze:Mi się wydaje, że obydwoje będą się starzeli normalnie. Nigdzie nie było wspomniane,że są długowieczni. Każdy zmiennokształtny starzeje się jak człowiek - choć nie jestem pewna. Co do Kate - długim życiem zarządza w jej świecie Roland,a mi się nie wydaje, żeby było mu śpieszno robić z córki nieumarłą...
Po pierwsze Curan nie jest zwykłym zmiennokształtnym, tylko delikatnie mówiąc, dla tych którzy nie czytali oficjalnie wydanych książek, trochę podrasowany. Po drugie Kate sama zarządza swoim długowiecznym życiem. Roland nie ma nic do tego, bo Kate jest z jego krwi, co najwyżej może przyśpieszyć jej zgon jeżeli ją pokona.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 22:47 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

naina17

A ?eby j? pokona? musi najpierw j? znale?? co zapewne nie b?dzie wcale takie ?atwe. A co do d?ugowieczno?ci to nie Roland zarz?dza ni? tylko chodzi?o w ksi??ce o to ?e mo?e on ni? kogo? obdarzy? ale nie by?o ?e tylko on. To bardziej linia jego krwi jest d?ugowieczna i ewentualnie mo?e d?u?ej utrzymywa? kogo? przy ?yciu.

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

hlukaszuk pisze:
Po pierwsze Curan nie jest zwykłym zmiennokształtnym, tylko delikatnie mówiąc, dla tych którzy nie czytali oficjalnie wydanych książek, trochę podrasowany.
Ludzie, co jest z tymi książkami? Wychodzi na to, że jeśli chcę na prawdę wiedzieć o co chodzi muszę wszystko czytać po trzy razy, w trzech różnych językach ... :cry:

Wracając do tematu, jak to jest podrasowany? Wydaje mi się, że nie było nic napomknięte na temat korzyści wynikających z bycia Władcą Bestii :-/
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, 19:21 przez Blair, łącznie zmieniany 1 raz.
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

Blair pisze:Ludzie, co jest z tymi książkami? Wychodzi na to, że jeżeli chcę na prawdę wiedzieć o co chodzi muszę wszystko czytać po trzy razy, w trzech różnych językach ... :cry:
No przeca Erra powiedziała, że Curran jest jednym z Pierwszych zmiennokształtnych. A my na tej podstawie snujemy teorie o nadprzeciętnej zajebistości Currana (być może wykraczamy poza realne granice, ale pomarzyć zawsze można... w końcu ten szczególny Władca Bestii nie może być ZWYCZAJNY). O, a tu dowód, wzięty z naszego tłumaczenia, fragment rozmowy Kate z Errą, rozdział 21:
- Jakiego Pierwszego?
- Pierwszego z pierwszych. Są silniejsi, lepiej się kontrolują, a reszta mieszańców gromadzi się wokół nich.
Curran.
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

naina17

No i powiedz mi co ci się nie zgadza to może uda nam się ci to wytłumaczyć :idea:

WereWolf: Proszę o dłuższe wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 20:23 przez naina17, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Magic Bleeds”