Spoilery!

Czwarta książka z cyklu o Kate Daniels. W Polsce ukazała się nakładem Fabryki Słów pod tytułem "Magia krwawi" w listopadzie 2011.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: wiedźma z bagna »

Sophie pisze:Są lepsze, dużo lepsze, dużo, dużo lepsze. I wiecie o jakie chodzi
Absolutnie się zgadzam *idzie w krzaczory, tym razem się rozmarzyć*
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2011, 21:26 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.
I cóż to zmieni, gdy z młodych gniewnych, wyrosną starzy wk..wieni ???

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

dorota7677 pisze:Ale gdyby została w Zakonie i spróbowała go zreformować - to już by była inna rozmowa. I myślę, że kierowała się właśnie chęcią zreformowania Zakonu, tak, by Zmiennokształtni nie byli postrzegani jako wróg. A gdyby odeszła z Zakonu i udzieliła poparcia Gromadzie, to z takich reform nic by nie wyszło.
A ona na pewno ma szansę na wprowadzenie zmian. I myślę że dobrze zdaje sobie z tego sprawę.
Zakon jest postrzegany na zewnątrz, w ten sposób, że pomocy udzieli Ci zawsze człowiek a nie jakiś popaprane "coś" jak myślą "zwykli" ludzie. Taka jest dewiza Zakonu "żadnych potworów" w ich szeregach. Tak to sobie wyobrażam. Zwykły członek Zakonu nie może nawet się wychylić w tej sprawie. Myślę, że dopiero Mistrz (w jakiejś dziedzinie, a Andrea miała szansę takim zostać, zanim nie doszło do wydarzeń z jej partnerką) mógłby małymi kroczkami zacząć wprowadzać podwaliny pod TAKĄ reformę. A taka reforma raczej nie miała by miejsca szybo. Ludzie musieli by nabrać przekonania, że nad wirusem L-cv można zapanować. Myślę, że to stąd się bierze ten cały strach. Ludzie myślą, że to nie możliwe.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 22:45 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

aneta91

Post autor: aneta91 »

Jeszcze nigdy nie mia?am kontaktu z tak? seri?, w?a?nie zako?czy?am czytanie 4 cz??ci, d?ugo czeka?am na polskie t?umaczenie a ?e jestem z tych nie cierpliwych to przeczyta?am j? w orginalnym j?zyku, i kurcze jak Ilona pisze te ksi??ki ?e nie mo?na si? od nich oderwa?, a gdy to zrobisz to my?lisz co zrobi? ?eby móc wróci? do czytania. Czwarta cz??? to definitywny koniec moich ulubionych zaczepek Kate i Currana, do jakiego? czasu pojawia?y si? tak owe, druga po?owa ksi??ki, by?a inna ni? dotychczas pozna?am Kate troche z innej strony, nareszcie pokaza?a ca?? prawde o swoich uczuciach, zazwyczaj je t?umi?a przy Curranie ca?kowicie si? otworzy?a, i szczerze mówi?c nie moge si? doczeka? 5 cz??ci :)

Beta

Post autor: Beta »

Te? przeczyta?am 4 cz??? i nie zawiod?am si?, bardzo mi si? podoba?a z wiadomych powodów, K&C nareszcie razem. Oczywi?cie nie by?o, to ?atwe, a Kate opiekujaca sie Curranem- bezcenne! Jako? nie obawiam sie, ?e powieje nud?. Oboje maj? charakter dominuj?cy, wi?c zapowiada si? raczej wartka i burzliwa akcja i oczywi?cie w przysz?o?ci Kate czeka konfrontacja z Rolandem. Czekam na 5 cz??? i kolejne, bo ma by? chyba 7 cz??ci.

ada_1100

Post autor: ada_1100 »

ma moze ktos nieoficjalne tlumaczenie 4 czesci bo przeczytalam po angielsku i nie do konca wszystko zrozumialam a z oficjalnym tlumaczeniem to Fabryka Slow nie spieszy sie za bardzo

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

ma moze ktos nieoficjalne tlumaczenie 4 czesci bo przeczytalam po angielsku i nie do konca wszystko zrozumialam a z oficjalnym tlumaczeniem to Fabryka Slow nie spieszy sie za bardzo
Tak, mamy. http://www.katedaniels.fan-dom.pl/viewt ... =2864#2864

Uprasza si? nowych u?ytkowników o CZYTANIE REGULAMINÓW. (Tam jest wszystko napisane.)
Beta pisze:Czekam na 5 cz??? i kolejne, bo ma by? chyba 7 cz??ci.
To prawda, ?e cykl ma mie? 7 cz??ci. Ale dochodz? do tego jeszcze opowiadania uzupe?niaj?ce (Magic Mourns, Magic Dreams). Czeli tak jeszcze par? lat b?dziemy czeka? na ostatni? cz???.
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Sophie pisze:To prawda, ?e cykl ma mie? 7 cz??ci. Ale dochodz? do tego jeszcze opowiadania uzupe?niaj?ce (Magic Mourns, Magic Dreams). Czeli tak jeszcze par? lat b?dziemy czeka? na ostatni? cz???.
Dodatkowo mo?liwe jest, ?e b?dzie o jedn? ksi??k? wi?cej. Wszystko, na dobr? spraw?, zale?y od Ilony i Gordona.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

arissa

Post autor: arissa »

a tak a propos czwartej cz??ci. O co chodzi?o z t? kocimi?tk? w ?ó?ku Currana?

Poruszyli?cie temat samic alfa ale przecie? oprócz cioci b. jest jeszcze wilczyca alfa. Rafael w 3 cz??ci rozmawia? a Kate o "godach" zmiennokszta?tnych, i uwzgl?dni? wilko?aki. Nie pami?tam fragmentu ale cos takiego by?o na pewno. :->

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

arissa pisze:O co chodzi?o z t? kocimi?tk? w ?ó?ku Currana?
To tajemnica znana tylko osobom z dost?pem do t?umacze? oraz osobom, które przeczyta?y ksi??k? w oryginale. Nie b?d? psu? wra?e? spojlerem ;-) . Ale powiem jedno: akcja z kocimi?tk? by?a ?wietna xD
arissa pisze:Poruszyli?cie temat samic alfa ale przecie? oprócz cioci b. jest jeszcze wilczyca alfa.
Nie tylko one. Prawie ka?dy Alfa ma partnerk? - czyli te? Alf?. (Alfa szczurów jest gejem wi?c ma partnera) ;-)
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

arissa

Post autor: arissa »

dr?czysz m? dusz?.
Sophie pisze:Alfa szczurów jest gejem wi?c ma partnera
Hah. Zdobyty dzi?ki czekoladowym M&M's :-D

Ewa

Post autor: Ewa »

Nie wiem dlaczego uwazacie,ze gdy Kate z Curranem w ko?cu stworzyli zwi?zek to powieje nud?. B??dne przekonanie. Dopiero gdy para zamieszka razem to zaczynaja sie schody! :-D . Kiedys przeczyta?am komentarz dot. romanside? - opisuj? zaloty w ró?nych formach a? do ?lubu, to tak jakby opisywa? podró? i przerwa? gdy bohaterowie wpadaj? w r?ce zbójów.

Awatar użytkownika
Viki

Post autor: Viki »

W ko?cu ostatnio si? zebra?am i przeczyta?am ca?? ksi??k?. Chocia? czasami zdarzaj? si? sceny gdzie wieje nud? to sceny z Curanem i Kate wszystko rekompensuj?. Najbardziej rozczuli?a mnie scena w której Curran opowiada o swojej rodzinie a potem Kate mówi mu o swojej ciotce. ?wietne s? te? historie Gordona pisane z punktu widzenia Currana. Jak czyta?am opis spotkania rady to my?la?am ?e padn?. :mrgreen:

Iblis

Post autor: Iblis »

:mrgreen: Mnie rozbawi?a najbardziej zemsta Currana na Kate, swoj? drog? ja na jej miejscu od razu podejrzewa?abym, ?e pu?apk? b?dzie krzes?o :roll:

catnip

Post autor: catnip »

Hej, czy Ilona przypadkiem, oficjalnie nie podpisa?a kontraktu na 5 cz??ci? Wydawa?o mi si?, ze tyle ich b?dzie + opowiadania uzupe?niaj?ce, ale je?li nie to ja si? ciesz? :D

Co do krzes?a - my?la?am, ?e padn? jak Curran jej dok?adnie opisywa? jak i co zrobi?, uwzgl?dniaj?c dzia?anie kleju modelarskiego ;D

kici kici

Post autor: kici kici »

Ilona na swojej stronie pisze o 7 częściach i 2 nowelach (no i jest jeszcze ta z punktu widzenia Currana, napisana przez jej męża)

Co do zabawnych fragmentów to oprócz tych opisanych wyżej to wyobrażacie sobie Kate na obcasach, w sukience, z makijażem i butelką w ręce, idącą do ataku na Currana? To była ta scena z Saimanem w restauracji :-)
Przychylam się do opinii, że scena z krzesłem jest nie do przebicia

Wracając do tematu długości zycia Kate, o ile wszystko zrozumiałam (a
czytałamw oryginalnym języku, który niestety nie jest u mnie na wysokim
poziomie) to ciotunia długowiecznośź Kate przyjęła za rzecz oczywistą,
więc pozostaje pytanie co do długości życia Currana. No przecież po tych
wszystkich perturbacjach w drodze do wspólnego życia nie może się
okazać, że on pożyje jeszcze tylko parę lat... Nie i ju?. :-> Tak...
to racjonalny argument...
Co do Andrei to trzymam kciuki, żeby udało jej się zdyskredytować Teda w
jakiś sposób. Im bardziej spektakularny tym lepiej.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2011, 11:17 przez kici kici, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Magic Bleeds”