Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Jak to jest z tymi wilko│akami
Autor WiadomoŠ
Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Do│▒czy│a: 19 Sty 2010
Sk▒d: z bajki
Wys│any: 2010-02-07, 20:22   Jak to jest z tymi wilko│akami

No c??┬? mamy ju┬? temat o wampirach to teraz chyba czas na nasze wilczki.
Podsumujmy co wiemy o wilko┬?akach:
1. Musz┬? si?? zmieni?? podczas pe┬?ni.
2. Mog┬? si?? zmieni?? kiedy tylko chc┬?, tyle, ┬?e jest to bardzo wyczerpuj┬?ce i bardziej bolesne.
3. Stadzie przewodzi Alfa, po nim jest Drugi - czyli zast??pca, a po nim Trzeci - czyli zast??pca zast??pcy.
4. Szefem wszystkich szef??w jest Marrok, czyli w chwili obecnej Bran.
5. Wilko┬?aczyce nie mog┬? mie?? dzieci, ale wilko┬?aki mog┬?, o ile sp┬?odz┬? je z lud┬?mi lub osobnikami, kt??re maj┬? wp┬?yw na przemian?? swojej postaci, s┬? nielud┬?mi itp. Wydaje mi si??, ┬?e musz┬? by?? r??wnie┬? ┬?ywe. Niestety istnieje du┬?e ryzyko poronie??. Je┬?li maj┬? dzieci z lud┬?mi, to takie dziecko te┬? jest cz┬?owiekiem.
6. Wilko┬?aki zostaj┬? stworzone, a nie zrodzone (z wyj┬?tkiem Charlesa).
7. Wilko┬?aczyce zajmuj┬? w stadzie tak┬? pozycj?? jak ich towarzysz.
8. Nie wolno patrze?? wilko┬?akowi prosto w oczy, gdy┬? jest to walka o dominacje.
9. Wilko┬?aki nie umiej┬? p┬?ywa??.
10. Przemiana w wilka najcz??┬?ciej nast??puje pod wp┬?ywem gwa┬?townych emocji (opr??cz pe┬?ni ksi??┬?yca).
11. Wilko┬?aki wyczuwaj┬? kiedy kto┬? k┬?amie. [ Dzi??ki Sasanka :-) ]
12. Ka┬?dy Alfa ma moc.

O niekt??rych mog┬?am nie napisa??, lub co┬? przekr??ci??. To tak na szybkiego z pami??ci ;) Wi??c je┬?li cos jeszcze trzeba dopisa??, to nie kr??pujcie si?? ;-)
Nie poda┬?am r??wnie┬? informacji z Iron Kissed, ┬?eby nie denerwowa?? tych forumowicz??w, kt??rzy nie maj┬? dost??pu.

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Do│▒czy│a: 14 Wrz 2009
Sk▒d: Festung Breslau
Wys│any: 2010-02-07, 20:31   

Cytat:
11. Wilko┬?aki nie k┬?ami┬?, ale s┬? doskona┬?e w m??wieniu takiej prawdy jaka by┬?aby najlepsza w ich interesie.

Nie do ko??ca. Ten opis pasuje raczej do Nieludzi.

Wilko┬?aki wyczuwaj┬? gdy kto┬? k┬?amie. Same mog┬? te┬? k┬?ama??, ale o ile nie zamaskuj┬? swojego zapachu inny wilko┬?ak to wyczuje.

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wys│any: 2010-02-07, 23:26   

Mam takie pytanie. W temacie o Leah dyskutowali┬?my z Goburem czy je┬?li wilko┬?aczyca si?? przemieni i w takiej postaci zajdzie w ci┬?┬?e z wilko┬?akiem, to musi si?? przemienia?? z powrotem w cz┬?owieka? Je┬?li nie, to kim by┬?o by dziecko? Wilkiem czy wilko┬?akiem?

Kometa 
Psychodeliczne Cia│o Niebieskie
Doppel X

Do│▒czy│a: 10 Wrz 2009
Sk▒d: z Kosmosu
Wys│any: 2010-02-07, 23:33   

W┬?a┬?nie - to mo┬?e by?? spos??b. Zapyli?? pod postaci┬? wilka i nie przemienia?? si??. wydaje mi si?? ┬?e wyszed┬?by z tego wilko┬?ak - odziedziczy┬?by mo┬?liwo┬?c przemiany tak jak Charles.

a i jeszcze to:

Loleczka napisa│/a:
5. Wilko┬?aczyce nie mog┬? mie?? dzieci, ale wilko┬?aki mog┬?, o ile sp┬?odz┬? je z lud┬?mi lub osobnikami, kt??re maj┬? wp┬?yw na przemian?? swojej postaci, s┬? nielud┬?mi itp. Wydaje mi si??, ┬?e musz┬? by?? r??wnie┬? ┬?ywe. Niestety istnieje du┬?e ryzyko poronie??.

Wilko┬?ak mo┬?e mie?? dziecko z ludzk┬? kobiet┬? tylko pod warunkiem ze dzieciak b??dzie w pe┬?ni cz┬?owiekiem. Czytaj przejmie od ojca tylko ludzkie geny. Wydaje mi si?? ┬?e je┬?li zwyczajnie przejmie i te wilcze, to po prostu przy okazji pe┬?ni p┬???d si?? zmienia i dochodzi do poronienia. Ot ca┬?a filozofia.

To s▒ w│aÂnie rzeczy
jakie przychodz▒ mi do g│owy
kiedy siedzŕ w domu podczas burzy,
czekaj▒c na telefon od kuratora s▒dowego

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wys│any: 2010-02-07, 23:39   

Gdybym mia┬?a talent lingwistyczny napisa┬?abym to na forum Pati. Niestety, nie jestem uzdolniona j??zykowo :-)
TO du┬?o by upro┬?ci┬?o. Tylko tak jako┬? czuj??, ┬?e Pani Briggs powiedzia┬?aby, ┬?e jest to niemo┬?liwe.
Dzi??ki Kometa :-)

WereWolf 
Moderator
...rodem z piek│a...

Do│▒czy│a: 25 Pa╝ 2009
Sk▒d: sprzed monitora
Wys│any: 2010-02-08, 00:00   

Kometa napisa│/a:
Wydaje mi si?? ┬?e je┬?li zwyczajnie przejmie i te wilcze, to po prostu przy okazji pe┬?ni p┬???d si?? zmienia i dochodzi do poronienia. Ot ca┬?a filozofia.

Teoretycznie je┬?eli by tak by┬?o to Charles te┬? by si?? nie urodzi┬?. Magia jego matki pozwala┬?a jej zahamowa?? w┬?asn┬? przemian??, no chyba, ┬?e dzia┬?a┬?o to t??┬? na p┬???d.
Ale ja zrozumia┬?am to tek, ┬?e wilko┬?aczyce nie mog┬? mie?? dzieci bo ich przemiana(znaczy si?? potencjalnej matki) prowadzi do poronienia.
Cytat:
W zwi┬?zkach mi??dzy wilko┬?akami a samicami cz┬?owieka dochodzi do poronienia w ponad po┬?owie przypadk??w ci┬?┬?. Donosz┬? tylko te kobiety, kt??rych dzieci s┬? w pe┬?ni lud┬?mi. U wilko┬?aczyc poronienie nast??puje podczas pierwszej pe┬?ni ksi??┬?yca. Kojoty i wilko┬?aki mog┬? si?? krzy┬?owa??, wydaj┬?c na ┬?wiat zdolne do ┬?ycia potomstwo - czemu wi??c nie spr??bowa??? Samuel zdawa┬? sobie spraw??, ┬?e niekt??re z naszych dzieci mog┬? by?? lud┬?mi, niekt??re zmien-nokszta┬?tnymi, a niekt??re wilko┬?akami- ale wszystkie b??d┬? ┬?y┬?y

Z tego by wynika┬?o, ┬?e zale┬?ne jest to od przemiany matki a nie p┬?odu. Ale te┬? nikt nie sprawdzi┬? tego w "praktyce" wi??c ta kwestia pozostawia wiele w┬?tpliwo┬?ci.
Nie ma te┬? wyja┬?nienia dlaczego tylko:
Cytat:
Co prawda ludzkie kobiety zachodz┬? w ci┬?┬??? z wilko┬?akami, ale donosz┬? tylko te, kt??rych dzieci s┬? pozbawione wilczego DNA

Co natomiast mog┬?oby potwierdza?? teori?? Komety i sprawia, ┬?e wracamy do punktu wyj┬?cia.

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wys│any: 2010-02-08, 14:49   

Wydaje mi si??, ┬?e tu raczej chodzi┬?o o to, ┬?e p┬???d jest silniejszy od ludzkiej matki. Albo o brak zgodno┬?ci serologicznej. Bo tak to wygl┬?da.
Raczej si?? tego nie dowiemy. Chyba, ┬?e kto┬? wpadnie na pomys┬? i zapyta o to Pani┬? Briggs. Umie kto┬? tak dobrze angielski? ;-)

natka8
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-08, 14:58   

Loleczka a my┬?lisz, ┬?e kto z tego forum umie dobrze angielski i pofatyguje Pani┬? Briggs, aby nam odpowiedzia┬?a :P ( O ie uzna to za dobry pomys┬?...) :p

Loleczka 
Weteran
dziecko losu

Wys│any: 2010-02-08, 16:00   

Gobur! Sasanka raczej te┬? ;-)
Mi┬?o by by┬?o, gdyby odpowiedzia┬?a, ale szczerze w to w┬?tpi?? ;-) Ale pr??bowa?? mo┬?na :-D

pyczunia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-08, 17:46   

a ja tak wyskocze troch?? nie na temat, bo o wilkach a nie wilko┬?akach; wczoraj i w sobote na TV4 lecia┬? dokument o cz┬?owieku kt??ry wraz z ┬?on┬? na 6 lat zamieszka┬? ze stadem wilk??w, kt??re tak naprawd?? sam stworzy┬? w Idaho. Bardzo wzruszaj┬?ca opowie┬??? (mo┬?e jestem ┬?wirni??ta ale albo p┬?aka┬?am albo si?? g┬?upio cieszy┬?am do TV na tym filmie). Pokazane jest tam jak wilk i cz┬?owiek ┬?yj┬? praktycznie razem w przyja┬?ni i zachowania wilk??w w stadzie (g┬???wnie je┬?li chodzi o hierarchi??).

Je┬?li kto┬? ma chomika i chcia┬?by obejrze?? to tu: http://chomikuj.pl/kleo_9...kach(Lektor+PL) jest ten film (trzeba skopiowa?? ca┬?y link bo nie wiem czemu nie podkre┬?la si?? ca┬?y adres) niestety je┬?li kto┬? nie ma mo┬?liwo┬?ci jego ┬?ci┬?gni??cia to obejrzy tylko jakie┬? 9 min

WereWolf 
Moderator
...rodem z piek│a...

Do│▒czy│a: 25 Pa╝ 2009
Sk▒d: sprzed monitora
Wys│any: 2010-02-08, 18:11   

Cytat:
W temacie o Leah dyskutowali┬?my z Goburem czy je┬?li wilko┬?aczyca si?? przemieni i w takiej postaci zajdzie w ci┬?┬?e z wilko┬?akiem, to musi si?? przemienia?? z powrotem w cz┬?owieka?

Na forum pani Briggs te┬? dyskutowano na ten temat. Co prawda sama autorka si?? nie wypowiedzia┬?a ale forumowicze wysun??li pomys┬?, ┬?e nie mog┬?aby zosta?? na 9 miesi??cy jako wilk poniewa┬? zaburzy┬?oby r??wnowage psychiczn┬? i wilk m??g┬?by przej┬??? kontrol?? na zawsze.

Cytat:
Je┬?li nie, to kim by┬?o by dziecko? Wilkiem czy wilko┬?akiem?

O to te┬? pytali ale Briggs nie mia┬?a jeszcze okre┬?lonej odpowiedzi a forumowicze doszli do wniosku, ┬?e m??g┬?by zaistnie?? ten sam problem jak w przypadku kobiet/ludzi b??d┬?cych w ci┬?┬?y z wilko┬?akiem: ale donosz┬? tylko te, kt??rych dzieci s┬? pozbawione wilczego DNA.
W tym przypadku gdyby ci┬?┬?a zaistnia┬?a pod wilcz┬? form┬? to wilk m??g┬?by odrzuci?? p┬???d z ludzkim DNA i te┬? dosz┬?oby do poronienia.

Tyle z forum pani Briggs co uda┬?o mi si?? znale┬??? i zrozumie?? ;-)

pyczunia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-08, 18:30   

WereWolf napisa│/a:
nie mog┬?aby zosta?? na 9 miesi??cy jako wilk poniewa┬? zaburzy┬?oby r??wnowage psychiczn┬? i wilk m??g┬?by przej┬??? kontrol?? na zawsze.

No tak, tylko je┬?li odby┬?oby si?? to w wilczej postaci to nie trwa┬?oby to a┬? 9 miesi??cy. Wtedy raczej by┬?oby na "wiczych warunkach", a ci┬?┬?a wilka trwa z 2 miesi┬?ce (mo┬?e tamci forumowicze tego nie wiedz┬?)

Eh, jakie to trudne zagadnienia, p. Briggs je┬?li czyta swoje forum mog┬?aby jednak rozwia?? te w┬?tpliwo┬?ci. A mo┬?e sama nie ma jeszcze ┬?adnej koncepcji, a je┬?li by si?? teraz okre┬?li┬?a to mog┬?oby to popsu?? jakie┬? w┬?tki w kolejnych ksi┬?┬?kach?

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa z│a :D

Do│▒czy│a: 30 Pa╝ 2009
Sk▒d: Raccoon City
Wys│any: 2010-02-08, 18:36   

Jak na razie to mo┬?emy tylko gdyba?? i snu?? domys┬?y. Moim zdaniem dop??ki sama Pati czego┬? nie napisze w swoich ksi┬?┬?kach to wszystko jest mo┬?liwe. Wiemy tylko jak to jest kiedy kobieta zachodzi w ci┬?┬?e z wilko┬?akiem a reszta niewyja┬?niona jest sprawa otwart┬?.

Anthien
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-08, 23:50   

pyczunia napisa│/a:
No tak, tylko je┬?li odby┬?oby si?? to w wilczej postaci to nie trwa┬?oby to a┬? 9 miesi??cy. Wtedy raczej by┬?oby na "wiczych warunkach", a ci┬?┬?a wilka trwa z 2 miesi┬?ce (mo┬?e tamci forumowicze tego nie wiedz┬?)

Ci┬?┬?a wilk??w trwa 2 miesi┬?ce i w tak kr??tkim czasie rozwinie si?? wilk, ale nie rozwinie si?? p┬???d cz┬?owieczy. Wi??c nawet jakby dosz┬?o do zap┬?odnienia to dziecko, kt??re przyjmijmy ┬?e si?? narodzi, nie mog┬?oby by?? wilkiem i mia┬?oby niewiele wsp??lnego z cz┬?owiecze??stwem.
No chyba, ┬?e magia wilko┬?ak??w w jaki┬? spos??b b??dzie oddzia┬?ywa┬?a na dziecko i rozwin??┬?oby si?? ono "normalnie", lecz w szybszym tempie. Chocia┬? zbytnio mnie to nie przekonuje :-)

pyczunia
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-02-09, 00:35   

O┬? o tym nie pomy┬?la┬?am. No i si?? poddaje, nie mam ┬?adnych pomys┬???w, albo rzeczywi┬?cie to jest nie mo┬?liwe, albo magia, moce wy┬?sze i inaczej nie da rady. Z reszt┬? kto tam wie co jeszcze siedzi w g┬?owie pisarki.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: