Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bajki Disneya
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Red Blooded Woman

Wysłany: 2010-01-17, 01:11   Bajki Disneya

A tak mnie jakoś naszło.

Lubicie bajki Disneya? Jakie są wasze ulubione i dlaczego? Do których lubicie wracać a których nie chcielibyście już nigdy więcej widzieć?

Ja mam swoich dwóch faworytów - Pocahontas i Król Lew. Ale tylko pierwsze części, w moim odczuciu kontynuacje już nie zasługują na uwagę. Pamiętam też, że kiedyś miałam fioła na punkcie Małej Syrenki. Podobała mi się także Mulan i Mustang z Dzikiej Doliny. Płakałam ze śmiechu na Nowych Szatach Króla, naprawdę mi się podobało.

Ogólnie bajki Disneya to bajki mojego dzieciństwa nie licząc tych, które leciały na Poloni 1 ;) Jedyną bajką która jest u mnie ponad Pocahontas i Królem Lwem, czyli pond wszystkim Disney'owymi to Wszystkie Psy Idą Do Nieba. Oglądałam ją ze sto razy i za każdym razem płakałam jak bóbr.

O dziwo jeśli chodzi o te bajki do których nie chce wracać to same klasyki: Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków, Kopciuszek, Śpiąca Królewna... Ale czuję, że to przez przesyt, całe moje dzieciństwo karmiono mnie tymi bajkami w najróżniejszej formie i adaptacji, myślę ze miałam prawo je znienawidzieć. Nie lubię też, i to BARDZO, Toy's Story. Tak mnie ta bajka drażni, że nie macie pojęcia. Sama w sumie nie wiem dlaczego. Chyba przez postacie. Wszystkie są tam tak przerażająco głupkowate. Stanowczo mówię nie tej produkcji.

“…and put a kitchen chair in the boot, which presumably he brought along to have a bit of a sit down because murder can actually be, you know, quite exhausting.”

I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Gołsia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 13:12   

R??wnieÂ? uwielbiam bajki Disneya chyba z resztÂ? jak wi??kszoÂ??? dzieci. Ci, kt??rzy tworzyli te postacie (chodzi mi w tym momencie o rysownik??w) sÂ? wprost obÂ???dni :-P JeÂ?eli chodzi o moje ulubione bajki to Pocahontas, MaÂ?a syrenka, Kr??l Lew, Kopciuszek. Jednak dla mnie wzorem do naÂ?ladowania w dzieci??stwie byÂ?a Mulan :mrgreen: No c??Â?, jak jej nie lubi??. Jej niezaleÂ?noÂ???, odwag??, siÂ??? a przy tym kobiecoÂ???. PoniewaÂ? w dzieci??stwie zawsze bawiÂ?am si?? z chÂ?opakami i wolaÂ?am Â?azi?? po drzewach niÂ? bawi?? si?? lalkami tak strasznie nie pociÂ?gaÂ?y mnie przesÂ?odzone kr??lewny :mrgreen: A Mulan stan??Â?a na r??wni z m??Â?czyznami i przy tym nie byÂ?a jakimÂ? 'babochÂ?opem' lecz zachowaÂ?a kobiecoÂ??? :mrgreen:
Bajki kt??rych nie lubiÂ?am (nie wiem dlaczego po prostu totalnie mnie nie interesowaÂ?y ) to byÂ?y te z kaczorem Donaldem, myszkÂ? Miki i znienawidzonym psem Pluto :lol:
a tak zawiasem m??wiÂ?c nigdy nie cierpiaÂ?am Teletubisi a wr??cz mnie przeraÂ?aÂ?y :lol:

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-01-17, 14:50   

Kocham bajki Disneya ,nie tylko za cudowne historie ,ale teÂ? za wspaniaÂ?Â? muzyk?? .
Do moich ulubionych naleÂ?y "Kr??l Lew ".PÂ?akaÂ?am bardzo na tym filmie i czasem jeszcze go oglÂ?dam.
"M??j brat niedÂ?wiedÂ? "- za pierwszym razem nie zwr??ciÂ?am na niÂ? szczeg??lnej uwagi ,ale za drugim po prostu spodobaÂ?a mi si?? .
" Mustang z Dzikiej Doliny" ,uwielbiam konie i a ta bajka jest niesamowita i muzyka z tego filmu jest Â?wietna.
"Dinozaur" ta bajk?? teÂ? jeszcze czasem oglÂ?dam.Jest nieco inna od pozostaÂ?ych Disneyowskich produkcji ,ale i tak ja lubi?? .

Nie za bardzo przepadam natomiast za takimi dzieÂ?ami Disneya jak to co pokazujÂ? na kanale Disney Chanel .CiÂ?gle puszczajÂ? to samo i Â?eby jeszcze bylo to coÂ? fajnego lub wartoÂ?ciowego ,ale nie.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-01-17, 15:03   

Mhm..Bajki Disneya!
Szczerze powiedziawszy to par?? dni temu zastanawiaÂ?am si?? czy nie zaÂ?oÂ?y?? takiego tematu ;-)
Do moich najulubie??szych naleÂ?Â? "Pi??kna i Bestia" oraz "MaÂ?a Syrenka". Pami??tam jak siostra poÂ?yczaÂ?a od koleÂ?anki kaset??, na kt??rej byÂ?y te dwie bajki a ja mogÂ?am oglÂ?da?? to w k??Â?ko :mrgreen:
Lubie teÂ? Alladyna.
Dawniej w soboty do poÂ?udnia na jedynce leciaÂ?o Walt Disney przedstawia i zawsze oglÂ?daÂ?am. Pami??tam Super Baloo albo Timona i Pumbe, Alladyna w wersji odcinkowej.

Midnight11
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 19:19   

ja zdecydowanie preferuj?? "Mustanga z dzikiej doliny". mogÂ?abym jÂ? oglÂ?da?? non stop. jestem zakochana w koniach od najmÂ?odszych lat, wi??c ta bajka chyba nigdy mi si?? nie znudzi... przepadam takÂ?e za "Kr??lem lwem" ;]

Gołsia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 20:59   

o wÂ?aÂ?nie zapomniaÂ?am wspomnie?? o bajce Timon i Pumba. Oni sÂ? niesamowici :mrgreen: a zwÂ?aszcza Pumba kt??ry zawsze mnie rozÂ?mieszaÂ? :-D gdzieÂ? z rok temu oglÂ?daÂ?am trzeciÂ? cz??Â??? i uÂ?miaÂ?am si?? do Â?ez jak Pumba z Timonem Â?piewali " ugryÂ? szynke" :lol:

oleczka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-18, 18:30   

Najbardziej lubi?? Mulan, Anastazj?? i Mustanga z dzikiej doliny
OczywiÂ?cie reszta teÂ? jest caÂ?kiem caÂ?kiem..... cho?? te niekt??re (najnowsze) sÂ? troch?? kiczowate :-/
te stare sÂ? zdecydowanie lepsze

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-18, 22:32   

Disney? Uwielbiam :)

Najbardziej chyba "Pi??knÂ? i Besti??" - normalnie kocham tÂ? bajk??. Pami??tam, Â?e jako dzieciak poszÂ?am z klasÂ? na to do kina. Do tej pory lubi?? do niej wraca??. OglÂ?daÂ?am caÂ?kiem niedawno i wraÂ?enia nadal te same.

Co jeszcze? No w sumie "MaÂ?Â? syrenk??" teÂ? lubi??, czuj?? do niej ogromny sentyment. Jednym sÂ?owem caÂ?kiem Â?adna bajka.

"Pocahonatas" - uwielbiam Â?cieÂ?k?? dÂ?wi??kowÂ?. CaÂ?kiem niedawno pr??bowaÂ?am obejrze?? drugÂ? cz??Â??? - efekt? WyÂ?Â?czyÂ?am po dwudziestu minutach. To juÂ? nie ta sama magia...

"Gumisie" - kocham te miÂ?ki :mrgreen: Pami??tam jak na pierwszym roku na studiach, mieszkaÂ?am z trzema kolegami (i jednÂ? koleÂ?ankÂ? - Â?eby nie byÂ?o!) przed wyjÂ?ciem na piwo oglÂ?daliÂ?my Gumisie. Dopiero po sko??czeniu tej bajki mogliÂ?my wyjÂ??? ;-)

Jak coÂ? sobie jeszcze przypomn?? to napisz?? :-)

P.S. OglÂ?daÂ? juÂ? ktoÂ? najnowszÂ? bajk?? wykonanÂ? w starym dobrym stylu - "Ksi??Â?niczka i Â?aba"???

Lily
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-19, 15:25   

oleczka napisał/a:
Najbardziej lubi?? Mulan, Anastazj?? i Mustanga z dzikiej doliny

Anastazja nie jest Disneya :-/

Uwielbiam Disneya :mrgreen: ale tego starego bo te nowsze bajki to juÂ? nie to samo np. kurczak maÂ?y albo rogate ranczo, brakuje im tej .....magi tego uroku wczeÂ?niejszych produkcji :-?

moja naj naj to oczywiÂ?cie KR??L LEW potrafiÂ?am jÂ? oglÂ?da?? bez przerwy i zawsze pÂ?akaÂ?am jak Mufasa umieraÂ? :-?

Og??lnie to nie lubi?? kontynuacji moÂ?na obejrze?? ale zawsze sÂ? gorsze od 1 i naciÂ?gane ;-)
Bajki Disney zawsze miaÂ?y pi??knÂ? muzyk??. Wszystkie piosenki do teraz znam na pami???? :mrgreen:

dozi
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-19, 23:52   

Och :mrgreen: moja najlepsza bajka to zdecydowanie Kr??l Lew, Tom & Jerry (ale te stare odcinki) . Timon i Pumba bijÂ? wszystkich na gÂ?owe. Szkoda Â?e juÂ? nie robiÂ? takich bajek jak kiedyÂ? te nowe bajki raczej mi nie podchodzÂ? sÂ? jakieÂ? takie dziwne albo ja juÂ? jestem poprostu stara :-(

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-23, 01:10   

Bajki Disney'a to klasyki. Są to obowiązkowe pozycje dla każdego, niezależnie od wieku :-)

Większość pozycji jest wspaniała i nie będę wymieniała wszystkich, które lubię.
Ale moje ulubione to Mulan - główna bohaterka to silna postać i da sobie "w kaszę dmuchać", Mustang z Dzikiej Doliny - Mustang jest niesamowity a historia ukazuje piękno koni i rozpaczliwą chęć bycia wolnym oraz Rogate Ranczo - zwierzęcy bohaterowie są genialni, zwłaszcza ich niektóre powiedzonka :mrgreen:

Natomiast nie lubię Toy Story i Kurczaka Małego trudno mi uzasadnić dlaczego... Po prostu obejrzałam raz i nie mam zamiaru do nich wracać.

Nika
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-23, 11:34   

Moja najukocha??sza produkcja Disneya to Kr??l Lew ale cz??Â??? 3 bo jestem fankÂ? Timona :D A piosenk?? "Kopcie tunel" znam na pami????! Og??lnie muzyka w bajkach Disneya jest bezbÂ???dna.
A drugÂ? mojÂ? ulubionÂ? bajkÂ? jest Anastazja! TeÂ? mogÂ?abym stwierdzi?? Â?e wszystkie piosenki z bajki znam na pami???? :D

Onyks 
Weteran

Wysłany: 2010-01-23, 14:27   

"Pi??kna i Bestia". Za pokazanie siÂ?y prawdziwej miÂ?oÂ?ci. FiliÂ?anka jest prze-sÂ?odka. Zegar, Â?wiecznik, czajniczek zabawni.

"Rogate ranczo". Â?wietni rogaci bohaterowie, wciÂ?gajÂ?ca historia, urzekajÂ?ca muzyka, lubi?? zwÂ?aszcza ogiera hyhy wariujÂ?cego przy krowach. Ciekawie poprowadzone charaktery zwierzÂ?t i wielka dawka Â?wietnych Â?art??w.

"Kr??l lew". Mog?? oglÂ?da?? w niesko??czonoÂ??? i zawsze pÂ?acz?? przy piosenkach. WzruszajÂ?ca aÂ? do b??lu.

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-05-12, 21:20   

JakiÂ? czas temu obejrzaÂ?am Cuzzko na pierwszy rzut oka nic specjalnego ,ale gdy jest si?? zmuszonym obejrze?? to kilka razy (tak jak ja ) to nawet wciÂ?gajÂ?ca jest ta bajka .
Moja bohaterkÂ? jest Izma (kr??lewski doradca) jest tak zabawna Â?e nie spos??b polubi?? jej postaci .Stara ,chuda ,pomarszczona a jej paznokcie i asystent p??Â?gÂ???wek powalajÂ?ce .
Tylko ten film trzeba obejrze?? wi??cej niÂ? jeden raz Â?eby si?? spodobaÂ? .

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-12, 21:47   

Tula napisał/a:
JakiÂ? czas temu obejrzaÂ?am Cuzzko na pierwszy rzut oka nic specjalnego ,ale gdy jest si?? zmuszonym obejrze?? to kilka razy (tak jak ja ) to nawet wciÂ?gajÂ?ca jest ta bajka .
Moja bohaterkÂ? jest Izma (kr??lewski doradca) jest tak zabawna Â?e nie spos??b polubi?? jej postaci .Stara ,chuda ,pomarszczona a jej paznokcie i asystent p??Â?gÂ???wek powalajÂ?ce .
Tylko ten film trzeba obejrze?? wi??cej niÂ? jeden raz Â?eby si?? spodobaÂ? .

Ojejku! Jak ja uwielbiam Nowe Szaty Kr??la. Ten humor, i humor... i humor! Poza tym nic godnego uwagi :) Poza filmem jest teÂ? serial - Nowa SzkoÂ?a Kr??la (lepszy). No i nie zgadzam si??, ze trzeba kilka razy oglÂ?da??. Mi tam wystarczyÂ? raz, Â?ebym si?? zaÂ?miewaÂ?a do Â?ez. ZresztÂ? Izma jest kiepska, najlepszy jest Kronk (ciÂ?g za wajch?? Kronk!), no i oczywiÂ?cie sam Kuzco.

Odpowiedz do tematu