Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wilk w owczej skórze
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2012-11-23, 03:15   Wilk w owczej skórze

No i jest! To pokaźne opowiadanie Anety wreszcie ujrzało światło dzienne. Możemy teraz sobie podyskutować o "Wilku", podzielić się wrażeniami i przemyśleniami. Zwłaszcza, że to twór w dużej mierze Gavranowy :)

Okładka by Anne & mła:

Opis by destrakszyn:

Najlepsza knajpa w mieście – obu miastach – to idealne miejsce do obgadania z klientem zlecenia: wiadomo, że pod okiem czorta zaprzyjaźnionego z pewną pyskatą wiedźmą nikt nie waży się wykręcać numerów. Czasem jednak dla dobra portfela zmiana środowiska jest konieczna – pewnej kobiecinie bardzo zależy na informacjach o jej zaginionym dziecku.

Córeczka to dziewczę już z dowodem w kieszeni, zatem znalezienie jej nie wydaje się Dorze specjalnie trudne – ot, panna chce się wyszaleć, wyrwać spod opiekuńczych skrzydeł rodziny. Wystarczy zajrzeć do paru klubów i w mig się znajdzie.

Nic dziwnego zatem, że poszukiwania schodzą na dalszy plan, kiedy w ręce Dory wpada trup. Trup suchszy niż imprezowicz w sobotni ranek, co niewątpliwie wskazuje na wampira. Zaś żeby bez rozlewu krwi złapać podobne indywiduum, nawet zdolna i samodzielna wiedźma potrzebuje pomocy – a któż do złapania wampira nadaje się lepiej niż wampir?

Pan wampirów. Niepokojący, wyniosły i wcale nieświecący.

Niespodziewanie jednak pojawia się konieczność zadania pytania: co łączy uciekinierkę ze wspomnianym sztywniakiem? I dlaczego tak trudno ją znaleźć?

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2012-11-24, 21:48   

Po pierwsze primo: To długie opowiadanie, ale i tak za krótkie.
Po drugie primo: Nie uświadczysz tu ani Tego Anioła, ani Tego Diaboła.
Po trzecie primo: Ważna informacja - kontakt z wampirami (przynajmniej niektórymi) może wywoływać objawy podobne do wścieklizny. Dora Wilk zaczyna na przykład intensywnie warczeć :-P
Mogłabym tych primów wymienić całkiem sporo, ale leniwa jestem i nie chce mi się tyle liczyć.
Jak dla mnie to bardzo ciekawa inicjatywa. Autorka, wzorem zagranicznych pisarzy, zarzuca niezłą przynętę na swoich fanów, co jest świetnym zagraniem w obliczu terminowych komplikacji wydawniczych. Jednocześnie pobudza ciekawość, podtrzymuje zainteresowanie tematem i osładza oczekiwanie.
Możemy delikatnie podejrzeć, jak Dora radzi sobie w nowej rzeczywistości, z czym musi się borykać i jaki wpływ mają na jej życie wcześniejsze wydarzenia.
Jednocześnie Jada przybliża nam inną postać, która pojawiła się w pierwszej części jej heksalogii. Nie zawsze jest tak, że jaki wampir jest, każdy widzi. No właśnie nie widzi. A jak już widzieć zaczyna, to czasem lepiej byłoby zamknąć oczy i nie dlatego, coby nie oślepnąć od blasku rozsiewanego przez rozświetloną promieniami słonecznymi skórę owego.
Tematem przewodnim jest oczywiście zbrodnia. Intryga poprowadzona jest zręcznie, czyta się lekko, szybko i, co najważniejsze, z zainteresowaniem. Zakończenie pojawia się zdecydowanie za szybko. Osobiście - jeszcze bym sobie poczytała.
O! Tyle napisałam i nie naspoilerowałam :-P

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-12-20, 09:11   

Lubię taki zarzucanie sieci.
Kiedy człowiek zwiąże się z jakąś książką, czeka na jej kontynuacja i doczekać się nie może, to każdy rzucony mu okruszek się liczy. A jak taki okruszek wcale nie jest mały, to tym lepiej.
Muszę przyznać, że takie opowiadania związane ze światem książki w moim przypadku działają bezbłędnie i dokładnie tak jak napisała wiedźma.
Ja w każdym razie bardzo dziękuję Autorce.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2013-01-01, 12:46   

Przeczytałam. Świetnie opowiadanie. Takie powinny być książki o Dorze. Fabuła przeplata się pomiędzy światami, magicznym i rzeczywistym. Wszystkie opowiadania o Dorze bardzo mi się podobały bo nie było w nich ani słodkiego diabła ani aniołka. Dlatego opowiadania cenię wyżej niż książkę. Mam nadzieję, że Dora niedługo wyrzuci ich z mieszkania, bo w życiu mogą się pętać, byle nie pod nogami.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2013-01-14, 20:12   

A mi brakowało i diabełka i aniołka, bo też ich polubiłam, ale nie na tyle brakowało, żeby nie docenić duetu śledczego Dora-Roman. Ich potyczki słowne - love it! :-) Opowiadanie bardzo mi się podobało, pomimo tego - co głoszę wszem i wobec - że nie przepadam za opowiadaniami. Te jednak, których wydarzenia toczą się w już mi znanym uniwersum, to trochę inna para kaloszy, które pasują mi idealnie :-)

Świetnie było znowu zagłębić się w świat Dory, tym bardziej w ramach małego przypomnienia przed Bogami. I tak się głowię, i zastanawiam. Poza gatunkiem literackim, gdzie tu ta Briggs, gdzie ten Ćwiek w spódnicy? Naprawdę tego nie rozumiem. Toć w tych książkach i opowiadaniach czuć Jadowską na kilometr :-)

Może za szybko się skończyło, ale kolejny tom już mam pod ręką, więc nie ma żalu. A! Muszę pochwalić za gust muzyczny klienteli czy też właściciela Szatańskiego pierwiosnka - "Carry on my wayward son" Kansas to wyczesany kawałek :-D

Odpowiedz do tematu