Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co po Heksalogii?
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2012-09-01, 12:59   Co po Heksalogii?

Aneta na swoim blogu oświadczyła, ze właśnie kończy pisać piąty tom Heksalogii a 6 ma już zaplanowany. Nieśmiało też wspomniała, że i po serii o Dorze wcieli w życie nowy projekt. Z tego co mi wiadomo nowy cykl będzie krótszy, ale będzie dzielić to samo uniwersum co historia Dory, a główną bohaterką będzie tajemnicza Nikita.

W tym temacie nasze spekulacje i oczekiwania odnośnie książek jeszcze przez Anetę nie napisanych ;)

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-09-01, 17:24   

Nikita? Kojarzy mi się z jednym - babką z kultowego serialu i jego reaktywacji. Mam nadzieję, że bohaterka Anity nie będzie jej przypominać. Pierwowzór był fajny, ale jej naśladowczynie już nie.

AISA 
Moderator

Wysłany: 2012-09-01, 18:38   

Jak przeczytałam, że bohaterką ma być Nikita, to miałam dokładnie to samo co Hlu. Przed oczami ukazała mi się babka ze spluwami w dłoniach ... I mam nadzieję, że to nie będzie coś na kształt znanej nam już bohaterki. A jaka miałaby być - nie mam pojęcia. Zdaję się na wyobrażenia Anety, myślę że nas nie zawiedzie ;-)

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-09-01, 18:42   

Hmmm... Jado nie obrazisz się, że Cię zacytuję?

Kilka słów z anetowego bloga od samej anety:

Cytat:
Nikita jest kobietą, która ma bardzo nieprzyjemną tajemnicę. Tajemnicę, która kształtuje całe jej życie. I rodzinę, która nadaje zupełnie nowe znaczenie słowu PATOLOGIA :-) Nie powiem na razie więcej, bo trochę o Nikicie dowiecie się od Dory w 2 tomie, a w 3 ona sama pojawi się i pokaże. Nie zdradzę z dobrej, czy złej strony.
A gatunek – niezmiennie – urban fantasy, z którym nie dam sobie spokoju, póki nie powiem ostatniego słowa, a to raczej nieprędko. Na razie trylogia ma najwięcej sensu. Ale kto wie, jak będzie, historia jest na razie na tyle niedoprecyzowana, że jeszcze nie wiem, jak się rozwinie.

Tak więc do czego wracamy? Do czekania na tom drugi... :twisted: :twisted:

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-09-01, 20:17   

Blair, nie obrażam się ;)
Co do imienia, cóż, wymyśliłam Nikitę lata temu, jakoś w podobnym czasie jak Mirona i Joshuę. Czy ma coś wspólnego z Nikitą z serialu, który oczywiście pamiętam (o filmie nie wspominając)? Może popaprane życiorysy i niekonwencjonalny sposób zarabiana na życie. Ciężko byłoby mi teraz zmienić jej imię, choć nie jest jedynym, pod którym jest znana. Pasuje do niej i do jej dziwnej historii. Tak myślę. Zresztą, zobaczycie co myśli o niej Dora i jaka jest w 2 i 3 tomie heksalogii.

A i Blair, czekam jak i wy. Jak tylko dostanę zielone światło z wydawnictwa dodam fragment 2 tomu i mam nadzieję jakieś konkretne daty wydania, bo to czekanie mnie wykończy nerwowo.

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2012-09-02, 11:47   

Jestem zaintrygowana i będę czekać na kolejne nowości na ten temat.
Co do samego imienia bohaterki to mi się bardzo dobrze kojarzy ponieważ z moją kuzynką uwielbiałyśmy ten stary serial z tytułową Nikitą. :-) Mam nadzieję, że wydawnictwo zdecyduje się wydać tę serię ponieważ na naszym rynku jest mało książek pisanych przez polskie autorki.

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2012-09-02, 16:04   

Cholera jasna, 5 części napisanych, 6 w drodze, interesująca zapowiedź kolejnego cyklu, a my musimy czekać o suchym pysku. A na półkach pełno fabrycznych wznowień pozycji, które, bądźmy szczerzy, większość narodu skażonego literaturą już przeczytała. To tylko w Polsce... a może tylko w Fabryce?

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-09-11, 17:25   

Czy już wiadomo coś, kiedy drugi tom może być wydany? Bo ten "suchy pysk" coraz suchszy się robi. A jak jeszcze słyszę o nowym cyklu, to już całkiem usycham z pragnienia. I nawet opowiadania tego pragnienia nie gaszą. Choć trochę pomagają.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-09-11, 20:38   

Bardzo nieoficjalnie powiem, że liczę na luty 2013, oby to było prorocze przewidywanie ;) Jak będę znała szczegóły, napiszę :->

Kometa 
Doppel X

Wysłany: 2012-09-11, 22:18   

Luty-sruty, nie taka była umowa...

Aneta, tak sie zastanawiam. Skoro Nikita pojawiła się w cyklu Dory to czy Dora pojawi się w cyklu Nikity? Btw, zdradze wam źe choć jak narazie miałam z tą bohaterką ledwie do czynienia, to jest moc. Dziewucha jest ostra, ma szansę przebić Dorę.

destrakszyn: Ty lepiej nas nie nakręcaj, bo Jada nie będzie miała życia osobistego, ino do pracy, do pracy! :-P

To są właśnie rzeczy

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2012-09-12, 08:54   

Luty 2013... szmat, kurde, czasu. Wychodzi na to, że z Coperniconu naprawdę nici.

Nikita całkiem ciekawie brzmi, a Ty Kometa nie nakręcaj, bo na razie przy obecnych przewidywaniach Heksalogia wyjdzie za 3-4 lata.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-09-12, 10:33   

Kometo, cieszę się, że tak myślisz (a propos Nikity), mam nadzieję, że się nie mylisz ;) Oksa, z Coperniconu definitywnie nici, oby ten luty był wiarygodny i się nie przesunął na bóg wie kiedy, to choć na Pyrkonie byłby już wydany...
A Nikita mogłaby wyjść równolegle do heksalogii, byle po 3 tomie.
Des, ja już nie mam życia zawodowego a i z prywatnym krucho, więc nie bardzo jest z czego ciąć. Zresztą, uważam, że moje tempo jest w porządku, to tempo wydania się ślimaczy :evil:

A co do crossa Dory w Nikicie, potencjalnie jest to możliwe, czas pokaże ;)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2013-06-17, 21:36   

Wiedźma napisała:
Cytat:
Cholera jasna, 5 części napisanych, 6 w drodze, interesująca zapowiedź kolejnego cyklu, a my musimy czekać o suchym pysku. A na półkach pełno fabrycznych wznowień pozycji, które, bądźmy szczerzy, większość narodu skażonego literaturą już przeczytała. To tylko w Polsce... a może tylko w Fabryce?

A jak już znamy datę premiery tomu trzeciego, to może coś wiadomo o czwartym. A i o piątym (rozmarzam się). Jak szybko nie wyjdą, to chyba Jado zacznę Cię prześladować pytaniami - co dalej, co dalej, co dalej. I co z Nikitą?

Kometa 
Doppel X

Wysłany: 2013-06-17, 22:54   

Fabryka nieśmiało przebąkiwała że kolejne książki Anety mają wychodzić co pół roku. Przed Nikitą będzie Witkac z tego co pamiętam, a i tę książkę o Martynie gdzieś tam przewidywała wcisnąć chyba przed Nikitą.

To są właśnie rzeczy

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2013-06-18, 09:14   

Jakiej Martynie, jakiej? czy ja znowu coś przeoczyłam? Pilnie proszę o wyjaśnienie? Bo zacznę wyć. A Witkaca zdecydowałam się Wam zabrać i teraz będzie mój :-)

destrakszyn: Nie nie nie nie, Witkac jest mój i tylko mój! <3 :-)

Odpowiedz do tematu