Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W oczekiwaniu na tom drugi...
Autor Wiadomość
Oksa 
Gawron

Wysłany: 2012-04-26, 21:15   W oczekiwaniu na tom drugi...

Czyli nowinki, nowinki, nowinki ;-)

Osobiście liczę na okres wakacyjny, no idealna lektura na plażę 8-)

Na stronie Thornu autorka podaje, że coś jakby tknęło:
"Trzymajcie kciuki, coś się ruszyło i może niedługo będą wreszcie jakieś wieści w sprawie daty wydania 2 tomu. Czarować i uroki rzucać, by premiera była jeszcze w 2012, tak na wypadek, jakby 21 grudnia faktycznie miał się świat skończyć."

No to trzymamy kciuki :) a Kometa widły trzyma w pogotowiu :-P

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-04-26, 21:51   

A jak będzie data oficjalna i wszystko będzie można jakiś mały fragmencik do czytelni wrzucić, a co!

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-04-27, 05:56   

Jada napisał/a:
A jak będzie data oficjalna i wszystko będzie można jakiś mały fragmencik do czytelni wrzucić, a co!

Popieram, popieram. Szczególnie, że zagraniczni autorzy nas do tego przyzwyczaili, a my czekamy na takie cudy z wywieszonym ozorkiem, aż ślina cieknie. :-P

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-04-27, 06:09   

I takie fragmenciki pobudzają apetyt, na książkę czeka się z utęsknieniem, a jak tylko wyjdzie, to się pędzi do księgarni i czyta, czyta, czyta. A potem czeka na tom nastepny. I na nastepne fragmenciki. a dzieki fragmencikom dyskusja się rozwija i o książce się nie zapomina.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-04-27, 07:06   

Heh, będą fragmnciki, przekonałyście mnie, gdybym potrzebowała jeszcze przekonywania ;)

WereWolf: Nie lubimy postów jednozdaniowych. Zwłaszcza gdy się powtarzają. Byłoby miło gdyby Twe wypowiedzi były trochę dłuższe.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-04-29, 10:39   

Tytuł drugiej części brzmi "Bogowie muszą być szaleni". Popisując się swym sprytem i inteligencją stwierdziłam, że tym razem Dora będzie miała pod górę z kilkoma boskimi postaciami. Czy będą to konkretni bogowie? Greccy? Rzymscy? Nordyccy? 8-)

Może tacy, których już znamy?

Jestem też ciekawa oprawy graficznej, ponieważ "Złodziej dusz" wyszedł Fabryce całkiem nieźle :-P

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-04-29, 11:29   

Cóż, celtycka bogini i nordycki bóg maja jakiś dziwny układ, celtycko-nordycka bogini pojawiająca się na radarze też ma coś do powiedzenia... U mnie jak zawsze, bogowie są niepoprawni politycznie i mają w nosie segregację rasową czy narodowościową

Ciekawostka, ów nordycki bóg tylko z nazwy przypomina boga, którego świetnie znacie dzięki pewnej serii. Ale mój tamtego zjadłby na śniadanie ;)

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-04-30, 06:21   

Jada napisał/a:
Ciekawostka, ów nordycki bóg tylko z nazwy przypomina boga, którego świetnie znacie dzięki pewnej serii. Ale mój tamtego zjadłby na śniadanie ;)

Kto mógłby zjeść Kłamcę na śniadanie? Wielu by chciało, ale komu się udało? Okłamać Kłamcę, czy to możliwe, a jednak. Czytajcie Kłamca 4. Kill'em all.

Panteon nordyckich bogów nie jest taki mały, ale trudno wytypować kto by się nadał z Asów. Praktycznie wszyscy. :mrgreen: Wielu autorów ma swój pomysł na wplecenie jakiegoś boga do fabuły z własną wizją jego możliwości. Bardzo lubię takie motywy w ksiażkach.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-04-30, 06:34   

To jest zawsze mnóstwo zabawy. Kłamcę bardzo lubię, Ćwiek stworzył świetnego bohatera ;) Mitologie pełne są postaci, które nadawałyby się na bohaterów książkowych. Nawet o nudnych jak dla mnie Grekach powstała niejedna książka o całej serii Kenyon nie wspominając. MI bliżej do Skandynawskich bogów, celtyckich, słowiańskich.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2012-06-04, 08:39   

Wchodzę sobie na stronę fabrycznych, a tu taki news!

"Postanowione. Zachęceni popularnością toruńskich, niesamowitych klimatów "Złodzieja dusz" poszliśmy za ciosem i... przygotowujemy się do wydania dwóch kolejnych tomów cyklu "Heksalogia o Dorze Wilk" Anety Jadowskiej. Właśnie dopinamy ostatnie kwestie związane z umowami na ich wydanie. Jeżeli wszystko pójdzie nam tak sprawnie, jak dotąd - jesienią zaproponujemy Wam tomy: Bogowie muszą być szaleni i Zwycięzca bierze wszystko.

Czas na dobry paranormal w rodzimych klimatach!"

Ekhm. Przykro mi Aneto, ale wydawca przykleił Ci plakietkę paranormala :roll:

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-06-04, 08:46   

A jaki to paranormal. Ale dobrze, że wydają - i to nie najpóźniej, bo jesień to dość wcześnie. Tylko tę etykietkę mogliby zmienić.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-06-04, 08:48   

Co tam etykietki, 2 tomy jesienią... to po prostu niemożliwe. Wiele książek wyjdzie w czerwcu i na wakacjach, trzeba będzie przetrzymać i nazbierać na duże zamówienie na jesieni. :mrgreen:

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-06-04, 10:08   

Ha! Właśnie zobaczyłam, kroiło się kroiło, ale brakowało konkretów, a tu nie jeden a dwa tomy!
Łatkę paranormalna jakoś zniosę, gorzej z tymi, którzy napaleni na paranormal kupią książkę, a tam ani widu ani słychu ;) Nie wiem czemu Tomasz z uporem taką etykietką żongluje, ale jako to Tomasz, jak wbił sobie, przepadło.
No więc byle do jesieni moi mili!

destrakszyn 
Destrukcyjna Esencja Wszechświata
Ostra jak komar

Wysłany: 2012-06-04, 23:01   

Chyba ktoś osobę zamieszczającą newsy upomniał, bo "paranormal" zmieniono na "urban fantasy". Pewnie znalazł się w Fabryce kogoś dostatecznie przytomny i to skorygował. Jakoś do FS nie pasuje mi paranormal... i to raczej nikogo nie dziwi, może im też coś zgrzytnęło? :roll: Moim zdaniem obecna plakietka o wiele lepiej pasuje do Heksalogii. :-)

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-06-05, 04:30   

Nie zgrzytnęło, ja zgrzytnęłam ;) I odpowiednia osoba zmieniła na stronie. Myślę zresztą, że Tomasz nie czytał nawet jednego paranormala z krwi i kości, więc nie wiedział, że poniekąd taka etykietka jest krzywdząca. Przynajmniej mam nadzieję, że nie wiedział, inaczej winien uważać na nisko latające ostre przedmioty;)

Odpowiedz do tematu