Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
O Anecie Jadowskiej
Autor Wiadomość
Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2012-04-25, 17:26   O Anecie Jadowskiej

Aneta Jadowska to urodzona 14 sierpnia 1981 filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii.
Od 2000 r. mieszka w Toruniu i chyba już jest torunianką, bo jak rodowici mieszkańcy miasta jednocześnie kocha je i nie znosi. Wiedzie nocny tryb życia, bo w nocy najlepiej jej się pisze i czyta. Śpi, gdy przyzwoici ludzie pracują, co chyba czyni ją człowiekiem nieprzyzwoitym.
Na studiach polonistycznych wciąż wysłuchiwała, że fantastyka nie jest poważną literaturą i że nie powinna marnować na nią talentu. Na kilka lat nawet uwierzyła. Do czasu gdy nie uznała, że uwielbia pisać powieści niekoniecznie poważne i skoro sama woli spędzić wieczór z kryminałem czy urban fantasy niż z Konwickim, dlaczego nie miałaby pisać książek, jakie sama lubi czytać?
Debiutowała kilka razy, bo raz jej nie satysfakcjonował: w 1999 opowiadaniem „Dziwny jest ten świat” (Gazeta Radomszczańska), w 2004 opowiadaniem „Kalejdoskop” (na łamach Science Fiction), a teraz „Złodziejem dusz” w Fabryce Słów, który znów jest debiutem, pierwszym tomem serii o Dorze Wilk zaplanowanej jako sześcioksiąg, choć czas pokaże czy to wystarczy na opisanie przygód tej awanturniczej wiedźmy.

Oficjalna strona: http://anetajadowska.fan-dom.pl

Heksalogia o Wiedźmie:
• Złodziej Dusz (2012)
• Bogowie Muszą Być Szaleni
• Zwycięzca Bierze Wszystko
• Wszystko Zostaje w Rodzinie
• Egzorcyzmy Teodory Wilk
• Na Wojnie Nie Ma Niewinnych

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2012-09-26, 23:55   

Drodzy! Jest już pełen program na Copernicon 2012! W imieniu Anety i swoim pragnę Was gorąco zaprosić na serię spotkań z naszą ulubioną autorką, które odbędą się przy okazji bloku literackiego na Toruńskim Festiwalu Gier i Fantastyki. Aneta będzie brylować na salonach Dworu Artusa w sobotę (06.10.12) od godziny 10:00.

Już teraz mogę Wam obiecać, że każde ze spotkań będzie obfitować w atrakcje. Aneta obiecała bowiem udzielić wyczerpującego wywiadu, odpowiadać na pytania czytelników, rozdać autografy, a także odczytać fragmenty drugiego tomu Haeksalogii – Bogowie muszą być szaleni! To nie wszystko – będzie również specjalnie napisane na okazję konwentu opowiadanie, oraz prelekcja na temat urban fantasy. Aneta dostała także zaproszenie do panelu dyskusyjnego o końcu świata. A do zdobycia będą przypinki i zakładki do książek związane z Heksalogią oraz z Gavranem!

Program Copernionu z Anetą Jadowską:

Jadowska vs. Gavran
termin: Sb 06.10.12, godz.: 10:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Blok Literacki
miejsce: Literacka 2 (budynek: Dwór Artusa)
opis: Redakcja portalu Gavran przeprowadzi przesłuchanie Anety Jadowskiej, a pomiędzy niewygodnymi pytaniami odczyta wraz z nią przedpremierowe fragmenty powieści „Bogowie muszą być szaleni”, czyli drugiego tomy „Złodzieja dusz”.

50% magii i 50% rzeczywistości, czyli jak przyrządzić urban fantasy i dlaczego smakuje tak wybornie - Aneta Jadowska – prelekcja

termin: Sb 06.10.12, godz.: 13:00 czas trwania: 0:50 h
opis: Fenomen urban fantasy rozebrany na czynniki pierwsze, od konstrukcji świata, przez heroinę, po seksualne rozpasanie i bezbożne teorie. Na podstawie przykładów obcych i własnej „Heksalogii o wiedźmie” autorka zamierza gatunek niefrasobliwie rozebrać i nieprzystojnie obmacać, aż jasnym stanie się, co czyni go tak wyjątkowo wdzięcznym.

Panel: Koniec świata i co potem? – prowadzi Ewa „Serenity” Iwaniec
termin: Sb 06.10.12, godz. 16:00
czas trwania: 1:50 h
miejsce: Aula (budynek: Dwór Artusa)
opis: Rok 2012 zapowiada się wyjątkowo – to może być rok końca świata. Wraz z końcem świata z nieba spadną gwiazdy, po ziemi przejadą Jeźdźcy Apokalipsy, zbierając krwawe żniwo. A co potem? Co stanie się, kiedy świat się skończy? Swoje wizje na temat czasów po Apokalipsie przedstawią: Jarosław Błotny, Aneta Jadowska, Krzysztof Piskorski, Dominik Sokołowski i Artur Szrejter.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-09-28, 22:42   

Ja mam pytanie - Jada pisałaś na fejsie coś o opowiadaniu, łączącym pierwszy i drugi tom o Dorze? A kiedy i gdzie będzie można to opowiadanie znaleźć? nie ukrywam, że jestem BARDZO ZAINTERESOWANA

Blair: Aaaa... to ponoć niespodzianka ma być. :-D

Niespodzianka, że będzie (przecież już o tym wiadomo), czy niespodzianka gdzie i kiedy :-)

Kometa 
Doppel X

Wysłany: 2012-09-28, 23:05   

trzeba będzie na nie jeszcze troszkę poczekać. Nie chcemy póki co niczego zapowiadać - najpierw Aneta musi się dowiedzieć co może a czego nie może i jakie ma zobowiązania względem Fabryki. Jak się dowie to... coś wam powiem :D

To są właśnie rzeczy

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-09-28, 23:17   

To oby jak najszybciej. niepewność jest ekscytująca, ale i zabójcza, a ciekawość zżera,zżera, zżera.....
ja chce ksiązki i opowiadania Jady jak najszybciej !!!!!

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-09-29, 01:02   

Czarownica, pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, jak mówiła moja babcia, a serio planujemy coś naprawdę fajowego i warto chwilę poczekać, jeśli Fabryka mi nie da czerwonego światła, będzie wspaniale

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2012-09-29, 08:53   

Wy tak specjalnie, żeby mnie coś tąpnęło??? Ja tylko chciałam przypomnieć, że na tym portalu od bycia wrednym jestem ja. A tu proszę, się, widzę, społeczeństwo biesi. Nie dość, że mnie na zlocie nie będzie, to jeszcze nerwy szarpią na forum człowiekowi. Mam Was ładnie, równiutko uklepać na rodzimym bagienku, za podsycanie wiedźmiej ciekawości?

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-09-29, 15:15   

Wiedźmo, ciekawość jest siłą napędową cywilizacji, więc pięknie się ona dzięki tobie rozwinie ;) Będziesz wiedziała na przyszłość, że jak Gavrani Zlot się szykuje, to pakujesz torbę i ruszasz, choćbyś musiała kilka trupów za sobą zostawić ;)
A po 15.10 powinnam już wiedzieć konkretnie co mi wolno, a co nie (w teorii mogę wszystko, ale nie chcemy, by ktoś w ramach kary np odkładał premierę na przyszłą gwiazdkę, prawda?)i wtedy ogłosimy z Kometą mam nadzieję dobrą nowinę.

PS. Wredota zdecydowanie nie jest tu towarem deficytowym, smells like home ;)

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2012-10-01, 20:15   

Błehehe... Niestety zlot się ogłosił długo po tym, jak moje plany się mocno skrystalizowały, uniemożliwiając na czas dłuższy jakiekolwiek samodzielne podróże :-P
Hmmmmm... ale to nasuwa myśl o umyślnym i perfidnym działaniu gavranów, w tym szefowej :twisted: Chyba muszę obmyślić zemstę, zarówno straszną jak i dotkliwą.

Kometa 
Doppel X

Wysłany: 2012-10-04, 17:36   

Szefowa nie wie jak się nazywa, naprawdę sądzisz że miałaby dość czasu, siły i zasobów żeby jeszcze knuć przeciw tobie? xD Bierz małego wiedźmina pod pachę i przyjeżdżaj. Przejdzie chrzest bojowy xD

EDIT:

Nowy Program Coperniconu z Anetą:

Jadowska vs. Gavran cz. 1
termin: Sb 06.10.12, godz.: 10:00
opis:
Redakcja portalu Gavran przeprowadzi przesłuchanie Anety Jadowskiej, a pomiędzy niewygodnymi pytaniami odczyta wraz z nią przedpremierowe fragmenty powieści „Bogowie muszą być szaleni”, czyli drugiego tomy „Złodzieja dusz”.

Jadowska vs. Gavran cz. 2
termin: Sb 06.10.12, godz.: 11:00
opis:
Będzie to uzupełnienie punktu „Jadowska vs. Gavran”, w czasie którego autorka i redaktorzy przepytają się wzajemnie, a więc opowiedzą zarówno o powstawaniu urban fantasy w Toruniu, jak i o tym, jak wygląda prowadzenie portalu od kuchni.

50% magii i 50% rzeczywistości, czyli jak przyrządzić urban fantasy i dlaczego smakuje tak wybornie - Aneta Jadowska – prelekcja

termin: Sb 06.10.12, godz.: 13:00 czas trwania: 0:50 h
opis:
Fenomen urban fantasy rozebrany na czynniki pierwsze, od konstrukcji świata, przez heroinę, po seksualne rozpasanie i bezbożne teorie. Na podstawie przykładów obcych i własnej „Heksalogii o wiedźmie” autorka zamierza gatunek niefrasobliwie rozebrać i nieprzystojnie obmacać, aż jasnym stanie się, co czyni go tak wyjątkowo wdzięcznym.

Panel: Koniec świata i co potem? – prowadzi Ewa „Serenity” Iwaniec
termin: Sb 06.10.12, godz. 16:00
czas trwania: 1:50 h
opis:
Rok 2012 zapowiada się wyjątkowo – to może być rok końca świata. Wraz z końcem świata z nieba spadną gwiazdy, po ziemi przejadą Jeźdźcy Apokalipsy, zbierając krwawe żniwo. A co potem? Co stanie się, kiedy świat się skończy? Swoje wizje na temat czasów po Apokalipsie przedstawią: Jarosław Błotny, Aneta Jadowska, Krzysztof Piskorski, Dominik Sokołowski i Artur Szrejter.

O Czarnych Charakterach - Aneta Jadowska – prelekcja

termin: Sb 06.10.12, godz.: 19:00 czas trwania: 0:50 h
opis:
Prelekcja Anety o tym, jakie problemy ma autor ze stworzeniem naprawdę dobrego czarnego charakteru, co sprawia, że Loki ma więcej dziewczyn niż Thor, czym byłby Scherlock Holmes bez Miriartiego, a Batman bez Jokera…

To są właśnie rzeczy

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-10-04, 18:14   

Tylko proszę wszystko notować i potem na forum albo portalu umieścić. Na pewno będę to czytać. A jakby filmik był - to szczyt szczęścia.

WereWolf: Właśnie. Nakręćcie video. W HD i 3D :mrgreen:

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-10-04, 20:41   

Jeśli łaska, ja poproszę o 2D :) Łudzę się, że jak płasko to mniej krągle :)Notować spróbujemy na gorąco, w razie czego po wszystkim, jak opadną emocje, będziemy z Kometą robić wizję lokalną i rekonstrukcję zdarzeń :)

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-10-04, 20:45   

Jada napisał/a:
będziemy z Kometą robić wizję lokalną i rekonstrukcję zdarzeń :)

BA... tylko do tego zgoda świadków potrzebna. A co jeśli odmówią ponownego przybycia na miejsce?

2D popieram, płaskie jest OK.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-10-04, 20:57   

Czy macie dyktafony - w razie czego chociaż na komórki nagrywajcie. I niech każdy nagrywa - wtedy łatwiej treść odtworzyć.

WereWolf: Wszystko pięknie, ale koniec z tymi króciutkimi postami. Inaczej zdenerwujecie wilka i będzie źleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-10-04, 22:35   

Were, jedno pytanie do Gavrana, to o osobę, która najczęściej upomina pozostałych forumowiczów, mamy odhaczone :) I mój post ma więcej niż linijkę, z całą pewnością :)

WereWolf: A to raczej Sophie niż ją :-P Ale ja nie pisałam nic o jednej linijce tylko o długości ;-) A reszta prócz Cię się rozbisurmania.

Odpowiedz do tematu