Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2012-04-25, 00:31
Dyskusja ogólna o Złodzieju Dusz
Autor Wiadomość
keram
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-08, 15:29   

A kto powiedział, że polskiej fantastyki nie znam? :D
Czytam głównie polską fantastykę, uwielbiam Mortkę, Grzędowicza, Kossakowską, jednak to są filarowi autorzy, a Jadowska to wschodząca gwiazda :P

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2013-01-08, 17:37   

Marek, witam na forum :) Męski głos zawsze mile widziany. Całkiem nieśmiało, bo dziewczęta mogą się nie zgodzić, powiem, że jeśli zaczniesz od Bogów, nie powinieneś mieć wielkich kłopotów z ogarnięciem fabuły, specjalnie jako autor przemyślny, dałam w kilku miejscach przypomnienia/informacje, co się działo wcześniej, wiedząc, że minie co najmniej kilka miesięcy od wydania Złodzieja do wydania Bogów, a pamięć ludzka bywa zawodna. Jeśli możesz, czytaj od Złodzieja, jeśli nie możesz (wiem, że są już kłopoty z dostaniem Złodzieja) nic się nie stanie, jeśli zaczniesz od Bogów, a jeśli ci się spodoba, nadrobisz poprzednie :)

keram
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-08, 17:47   

Witam autorkę! Zaszczyt :)

Szczerze, to chętnie bym uzupełnił Złodzieja, jednak ta okładka, taka... ehhh :P
Kończy się? To może wydawnictwo skusi się wznowić z grafiką pasującą do drugiego tomu? ;>

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2013-01-08, 17:56   

keram napisał/a:
Kończy się? To może wydawnictwo skusi się wznowić z grafiką pasującą do drugiego tomu? ;>
Owszem, ma powstać wznowienie z okładką dopasowaną do tomu drugiego oraz przyszłych części, tych jeszcze nie wydanych. Z tym że wiadomo, że do tego, co pisze Fabryka lepiej podchodzić z pewną dozą nieufności i być przygotowanym na ewentualną klapę. Tak czy siak, Marku, ja bym Ci radziła zacząć od "Złodzieja dusz", a dopiero potem zabierać się za "Bogów...", ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2013-01-08, 18:22   

A w międzyczasie przeczytać jeszcze opowiadania, o Wilku w owczej skórze nie zapominając. Warto i już, więc czytaj, czytaj. I nie patrz na okładki.

WereWolf: Czarownico, ładnie proszę o dłuższe wypowiedzi.

AISA 
Moderator

Wysłany: 2013-01-08, 19:35   

Ale mnie teraz zdenerwowaliście. Jak ja nienawidzę czegoś takiego, jak zmiana okładek w danej serii. Ja sobie kupiłam "Złodziej..." z taką okładką jaka była, a że jestem dziewczyną to mi się podoba. I chciałabym żeby 2 tom był kompatybilny z 1,żeby ładnie wyglądało na półeczce. A tu co? A tu zmiana okładki i jeszcze dodruk 1 tomu z nową okładką ... Beznadzieja. Wiem, że okładka to nie wszystko, ale i tak mnie to drażni. Polityka Fabryki mnie dobija, serio.

A ja przeczytałam "Bogów.." i stwierdziłam, że sporo pamiętam z 1 tomu, ale nie wszystko i chyba muszę wrócić do treści "Złodzieja" żeby to zweryfikować.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2013-01-08, 23:00   

Dziewczyny i chłopcy, zamieszanie z okładką faktycznie krwi napsuło wielu osobom, ja już też chodziłam po ścianach, bo nie wiedziałam, czy przez ten zamęt nie odwołają nie przesuną premiery.
2 wydanie Złodzieja z nową okładką, pasującą do 2 tomu, jest podobno w przygotowaniu. Grafik dłubie w okładce, choć pomysłów jest nieco więcej. Czas pokaże, co z tego wyjdzie. Rok z FS nauczył mnie, by wszystko traktować z pewną dozą nieufności, bo tam się dość często plany zmieniają. Czasem na lepsze. Niektóre z okładek do Bogów były naprawdę duuuuuużo gorsze. Powiem wam, że dostałam Bogów i ta okładka na żywo wygląda nieźle, gdyby nie makijaż byłoby naprawdę dobrze. Okładka Złodzieja ma wreszcie mieć dobre oznaczenia (czyli nie Złodziej dusz I, a info o serii, że to 1 tom), ale nie widziałam jeszcze projektu, więc nie wiem nic więcej.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2013-01-08, 23:21   

To niech mi wymienią, cholera jasna! Możecie uznać, że przesadzam, że to tylko okładka i nie ma co rwać włosów z głowy, ale ja niestety już tak mam, że wszystko musi do siebie pasować. Takie natręctwo. I jak sobie pomyślę, że te okładki nie będą ze sobą współgrać to na przemian się wkur...zam i smutam. Bo jak tu na półkę z książkowymi nabytkami paczeć, gdy tak zgrzyta :cry: Mam tylko nadzieję, że co tom, to wersja okładki nie będzie inna.

A! I korzystając z mej moderatorskiej mocy, rozgrzeszam drobne odejście od tematu :mrgreen:

AISA: Zrobiłabym to już wcześniej, ale nie wypadało mi ganić samej siebie :-P

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2013-01-09, 01:35   

O dobra Were, o Were łaskawa, chylę czoła przed twą wspaniałomyślnością... Ciekawe, że jej przypływ nastąpił akurat kiedy sama dokonałaś przewinienia :D Ale to z pewnością przypadek, prawda?
A wracając do Złodzieja i nowej okładki jego. Zapewniono mnie, że nawet jeśli nie będzie to ta sama laska (co byłoby cudem, skoro to stock, ale jakoś nikt o takich rzeczach nie myśli), to styl i co nie mniej ważne, grzbieciki, obramowania etc czyli jakby projekt całości pozostanie konsekwentny. Czy tak będzie? Nie wiem. Nie mogę obiecać, bo to nie ja podejmuję decyzje.
Were, nakład Złodzieja jest albo już wyczerpany, albo za sekundę będzie. Nim się pojawi nowy, książka może być poszukiwana, więc może wrzuć ją na rynek wtórny? Jako autor powinnam to zapewne ganić, zwykle kiedy piszę co myślę, to przychodzi ktoś, kto zgani mnie za to na prva lub nie, ale jeśli aż tak mogłoby ci to przeszkadzać, zrób tak jak będzie dla ciebie dobrze. Gdybym miała nowe wydanie Złodzieja, wymieniłabym się z tobą, by uspokoić nieco twój perfekcjonizm. Dla mnie to naprawdę nie ma znaczenia, albo nie aż takie, ale bywa różnie - od Komety kupowałam 1 i 2 tom Mercy, bo chciała mieć już wszystkie w okładkach Santosa. Ja mam pół na pół i nie wadzi mi to. I błagam, nie mów, że złamałam regulamin teraz i że nie na temat, bo mam wrażenie, że bardzo na temat :)

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2013-01-09, 13:49   

A mi się wydaje, że w dyskusję ogólną o Złodzieju dusz wpisuje się jak najbardziej rozmowa na temat okładki do niego. Czy gdzieś w typologii tejże dyskusji "ogólnej" zostało odhaczone, że okładka do niego nie wchodzi, mimo że dotyczy tej książki, hę? 8-)

Osobiście Marku bardzo Cię zachęcam, żebyś jednak zapoznał się najpierw z pierwszym tomem. Ja wiem, że da radę bez tego, że można wrócić, ale to już naprawdę nie to samo.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2013-01-09, 17:21   

Jada napisał/a:
Nim się pojawi nowy, książka może być poszukiwana, więc może wrzuć ją na rynek wtórny? Jako autor powinnam to zapewne ganić, zwykle kiedy piszę co myślę, to przychodzi ktoś, kto zgani mnie za to na prva lub nie, ale jeśli aż tak mogłoby ci to przeszkadzać, zrób tak jak będzie dla ciebie dobrze.

Nie da rady, Zbyt się przywiązuję do swych książeczek. Już przesiąknęła mym pokojem. No jak tak wymienić by można było.
A któż to taki niedobry i gani? Toż mamy wolność słowa. Byleby tylko była zgodna z regulaminem :-P

Jada napisał/a:
Gdybym miała nowe wydanie Złodzieja, wymieniłabym się z tobą, by uspokoić nieco twój perfekcjonizm.

Nie, dziękuję. trzeba ćwiczyć charakter. Robią to już książki o Kate, Dora będzie wspierać ;-)

Oksa napisał/a:

A mi się wydaje, że w dyskusję ogólną o Złodzieju dusz wpisuje się jak najbardziej rozmowa na temat okładki do niego. Czy gdzieś w typologii tejże dyskusji "ogólnej" zostało odhaczone, że okładka do niego nie wchodzi, mimo że dotyczy tej książki, hę? 8-)

Ależ o okładce "Złodzieja" możemy tu dyskutować, nie widzę przeszkód. Ale coś zmierzamy o mocno w kierunku dyskusji o "Bogach", a oni chyba mają swój oddzielny temat?

Oksa napisał/a:
Osobiście Marku bardzo Cię zachęcam, żebyś jednak zapoznał się najpierw z pierwszym tomem. Ja wiem, że da radę bez tego, że można wrócić, ale to już naprawdę nie to samo.

Własnie, czytaj po kolei. I nie zapomnij o wilku co przyodział owczą skórę.

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2013-01-09, 23:42   

E tam. Można czytać od drugiego tomu. Co prawda Dorę dopadają konsekwencję pewnych zdarzeń z jedynki, ale, też jest to i owo przypomniane, więc bardzo się nie zagubisz, a dwie główne intrygi w "Bogach" są całkiem nową historią w życiu Dory. Czytaj.

Czarownica: Po prostu czytaj, co Ci w ręce wpadnie, bo wszystko warto, nieważne od którego miejsca

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

keram
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-16, 14:54   

No to pięknie! Zdania za bardzo są podzielone, zaczynam czuć się osaczony :D

Zdecydowałem, że poczekam jakiś czas, a nóż-widelec wydawnictwo zdecyduje się na dodruk z okładką pasującą do drugiego tomu. Wtedy zaopatrzę się w dwa tomy i zaczniemy od początku.
Na chwilę obecną i tak mam sporo do czytania, więc mogę poczekać.

Ilir 
Admin Techniczny
Niedźwiedź

Wysłany: 2013-01-16, 22:41   

keram, nie musisz czekać, i nie bój się zacząć od Bogów! Na prawdę, jakichś wielkich rzeczy nie opuścisz, a sama Aneta jak już wspominała- napisała 'przypominajki' w drugim tomie, tak więc będziesz w miarę na bierząco ;-)

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2013-05-14, 08:30   

Fabryka słów przygotowuje przed wydaniem 3 tomu heksalogi Zwycięzca bierze wszystko wznowienie Złodzieja dusz. Okładka już wkrótce.

http://fabrykaslow.com.pl...odziej-dusz-420

Odpowiedz do tematu