Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akuszer Bogów
Autor Wiadomość
Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2017-02-27, 20:43   Akuszer Bogów

Tytuł: Akuszer Bogów
Autor: Aneta Jadowska

Data wydania: 15 lutego 2017
Cena okładkowa: 36,90 zł
Format: 135 x 210 mm
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-7924-754-7

Opis:
Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno, jak na poznaniu tej prawdziwej.
Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości, rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii, gdzie wszystko się zaczęło.
Tam czekać będą na Nikitę ludożercze trolle, boskie pszczoły, niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów. Odpowiedzi oczywiście też – ale czy takie, jakich oczekuje?
Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł.
Tajemnice przeszłości, polowanie na berserka i surowe skandynawskie klimaty – Jadowska po raz kolejny kreuje drapieżny świat pełen mrocznych zaułków, w którym każda odpowiedź ma swoją krwawą cenę. Gwałtowniejsza, bardziej niebezpieczna i tajemnicza niż Dora – z Nikitą nie ma żartów!
– Gavran

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2017-02-28, 07:12   

Przeczytane. Sprawnie napisana książka, ciekawa fabuła, do tego skończona kiedy trzeba. Z końcówki 2 tomu, wynika, że osią następnego tomu będzie Robin, dotychczasowy współpracownik Nikity. To bardzo dobrze, bo seria z Dorą Wilk była w moim odczuciu ciągnięta zbyt długo i czasami mi się nużyła.
Poza tym, mam 2 uwagi - pani Jadowska ma lekkie pióro, niezły warsztat - mam wrażenie, że stać ją na więcej. Nie chcę powiedzieć, że książka jest złą - jest niezła, taka szkolna solidna 4 w skali 1-6. No ale dla mnie to ciągle jeszcze nie ekstraklasa. I w zasadzie nie wiem dlaczego. No może po prostu robię się marudny na stare lata.
2 uwaga dotyczy wydania elektronicznego, bo takie nabyłem. Typowy rozmiar ebóka tej wielkości to 0,5MB. Przyzwyczaiłem się, że z powodu zabezpieczeń przed kopiowaniem polskie ebóki są zazwyczaj trochę większe i mają po 2-3MB. No ale 15,8MB to dla mnie przerost formy nad treścią. To przeszkadzało mi przy automatycznym przesyłaniu książki z księgarni przez kindle.com, a przypuszczam, że to żadna przeszkoda dla hakerów.

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2017-03-03, 11:35   

Majster po twoim wpisie sprawdziłem mojego ebooka i chyba mam wybrakowanego bo ma 13,2MB :). Faktycznie troche przesada, dla porównania "Ewakuacja" Marco Kloosa 1,7MB a "Konan Destylator" Pilipuka 5,5MB ale ebooki ogólnie nie przekraczają 2MB. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że ilustracje w książce zajmują trochę miejsca. Co do obrazków to moim zdaniem są niepotrzebne i tylko służą do nabijanie objętości - zawsze to te kilka czy kilkanaście stron więcej.
Co do samej książki to jak dla mnie taki średniak. Chyba po trzecim tomie Dory stwierdziłem że kolejnych książe autorki już nie kupię, jak dla mnie za dużo wątków romansowych a za mało akcji, potem jedna mnie korciło dokończyć serie, a jak na okazało się ze ebooki są wyraźniej tańsze to stwierdziłem że dam jeszcze jedną szansą. I tak dzięki ebookom daję na razie autorce na mnie dorobić :)

Ostatnio kupiłem też ebooka z nową częścią cyklu anielskiego M. L. Kossakowskej i sie srodze zawiodłem. nie do końca wiem czy to wina książki czy to zmienił sie mój gust przez te prawie 15 lat jakie minęły od wydanie pierwszych tomów, ale "Bramy światłości" kompletnie mi nie podeszły i kolejnego tomu nie planuje kupić.

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2017-03-08, 10:46   

Wolf napisał/a:
Ostatnio kupiłem też ebooka z nową częścią cyklu anielskiego M. L. Kossakowskej i sie srodze zawiodłem. nie do końca wiem czy to wina książki czy to zmienił sie mój gust przez te prawie 15 lat jakie minęły od wydanie pierwszych tomów, ale "Bramy światłości" kompletnie mi nie podeszły i kolejnego tomu nie planuje kupić.

Doszedłem do tego samego wniosku po przeczytaniu fragmentu ebóka dostępnego przed zakupem. Te próbki to chyba największa zaleta ebóków. Z definicji nie kupuje ebóka który nie oferuje fragmentu lub z jakiś innych powodów nie można pobrać próbki. Przepraszam za oftop.

Odpowiedz do tematu