Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sophie
2011-06-14, 20:02
Rozważania o Magic Slays

Jak my?lisz kto umrze w pi?tym tomie?
Andrea
11%
 11%  [ 7 ]
Ciocia B.
1%
 1%  [ 1 ]
Curran
1%
 1%  [ 1 ]
Dali
0%
 0%  [ 0 ]
Derek
8%
 8%  [ 5 ]
Doolittle
6%
 6%  [ 4 ]
Ghastek
10%
 10%  [ 6 ]
Jennifer
1%
 1%  [ 1 ]
Jim
6%
 6%  [ 4 ]
Julie
5%
 5%  [ 3 ]
Mahon
6%
 6%  [ 4 ]
Nataraja
1%
 1%  [ 1 ]
Nick
1%
 1%  [ 1 ]
Raphael
3%
 3%  [ 2 ]
Saiman
22%
 22%  [ 13 ]
Ted Moynohan
6%
 6%  [ 4 ]
Hugh
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 59
Wszystkich Głosów: 59

Autor Wiadomość
hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-05-11, 06:50   

Tula napisał/a:
To wyjątkowo kiepska wiadomość. Właściwie od czego zależy termin wydania takiej książki? Co im stoi na przeszkodzie?

Myślę, że to przez to iż fabryka w 2012r. wyda w całości kilka serii (co miesiąc po jednym tomie kilka serii naraz), do tego dochodzą nasi rodzimi pisarze(premiery) lub wznowienia, jakaś reszta i na Kate brak im totalnie miejsca.

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2012-05-15, 18:25   

Mam focha. Co mnie obchodzą inne serie, a przynajmniej część innych serii? Seria o magii powinna mieć pierwszeństwo, jako że wydawana jest od dawna i wstyd w jakich odstępach czasowych. Co prawda, póki co nie mam czasu na nic, o czytaniu nie wspominając, ale nie jest to stan wieczny i zamierzam mieć czas. I co? I nie będzie co czytać...

Ronni 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2012-05-15, 20:27   

Ja nie rozumiem dlaczego najlepsze serie w Polsce są tak powoli wydawane:( Seria o Kate należy do jednej z najlepszych i musimy czekać na dalsze części tak długo że większość czytelników zapomina o tej serii. Podobne odczucia mam do serii o Rachel, która także została zlana. Fabryka powinna do końca wydać jedną serię a dopiero potem brać się za następne bo w ten sposób nigdy nie doczekamy się kontynuacji naszych serii :-)

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2016-02-11, 20:48   

Mam za sobą lekturę "Magic Slays" po polsku.

Czytałam już tę książkę dawno temu, od razu po premierze, i mimo tak długiego czasu, który minął od lektury, w czasie zapoznawania się z polską wersją „Magia zabija” nadal miałam w pamięci wiele elementów fabuły. Przez to książka nie wciągnęła mnie tak jak za pierwszym razem oraz nie sprawiła, że nie mogłam się oderwać, bo po prostu wiedziałam, co się wydarzy i jak się to skończy (a także jak to się potoczy przez kolejne trzy tomy i kilka opowiadań xD). Nie znaczy to jednak, że podeszłam do tego bez emocji i bez ekscytacji. Mimo że znałam fabułę, i tak rewelacyjnie się bawiłam.

Jednym z powodów jest to, że mimo wszystko czytanie w języku polskim jest o wiele przyjemniejsze, o wiele więcej się widzi i łatwiej się zapamiętuje. Tak, że z tych obszerniejszych fragmentów, przede wszystkim obejmujących tłumaczenia i szczegóły pewnych historii czy rzeczy, po których ostatnio raczej się tylko prześlizgnęłam, gnając dalej razem z akcją, mogłam się dowiedzieć wielu faktów i uzupełnić swój obraz tego świata. Oczywiście bawiłam się dobrze jeszcze z dziesiątek powodów, których nie ma co wymieniać, bo i tak je wszystkie znamy. Autorzy to po prostu rewelacyjny team.

Od tego tomu zmienił się tłumacz. Zmiana ogólnie mi nie przeszkadzała (poza „Waszą Sierściowatością”, w którą zamieniła się „Wasza Futrzastość”), aczkolwiek widać chyba pewną różnicę w stylu. Chociażby tłumaczenie jest nieco luźniejsze, w dodatku zostało użytych bardzo wiele słów, które nic nie znaczą – naprawdę, niekiedy nie byłam pewna, co tłumacz miał na myśli. Zdarzały się tak potoczne słowa, czy nawet jakieś dziwne twory, których nie byłam w stanie do końca rozszyfrować. Jakby intuicyjnie mniej więcej wiedziałam, o co chodzi (zwłaszcza że już to czytałam), ale jakbym dostała takie zdanie bez kontekstu, to raczej nijak by mi nic z tego nie wyszło. No ale przynajmniej czytało się dobrze.

A jak tam Wasze wrażenia? :-D

Odpowiedz do tematu