Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
O Anecie Jadowskiej
Autor Wiadomość
Jada 
Autor
Wiedźma


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 124
Wysłany: 2012-10-04, 23:01   

I Sophie należy oddać sprawiedliwość, racja to. Może się rozbisurmaniły, ale to z ekscytacji i oczekiwania na wyprawę... Were, Ciebie chyba nie będzie, prawda? Może stąd zachowane chłodne oko...

WereWolf: Nie będzie. Nie piszemy postów własnych jeden za drugim! Ale moje oko ciepłe - 36.6 st.C na każde. Toż to nawet upał.
_________________
 
     
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X


Wiek: 32
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 2620
Skąd: z Kosmosu
Wysłany: 2013-03-10, 18:00   
Wielkimi krokami zbliża się Pyrkon! Oto program na konwent z Anetą Jadowską ;)


Piątek 22.03.2013


godz. 18:00 – Wiedźmy, gusła, czary (panel dyskusyjny)

prowadzi: Ewa „Serenity” Iwaniec
termin: pia 18:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Literacki
miejsce: Literacka 1 (budynek: 14, III p.)
opis:
Jak działa magia? Skąd wiedźmy czerpią swoją wiedzę i energię? Jak skutecznie rzucić urok?

O tym i o innych sztukach magicznych porozmawiamy ze specjalistkami: Elżbietą Cherezińską, Anetą Jadowską i Mają Lidią Kossakowską.godz. 19:00 – Niebo i piekło polskich fantastów, czyli o Jadowskiej i Kossakowskiej słów kilka… (prelekcja)

prowadzi: Magda „Cathia” Kozłowska
termin: pia 19:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Literacki
miejsce: Blok dziecięcy – prelekcje (budynek: 7a)
opis:
Czy Dżibril potajemnie umawia się z Lampką na kielicha? Co czeka anioła stróża, który nieopatrznie prześpi się ze swoją podopieczną? Odpowiedzi na te pytania nie znajdziecie w Biblii, jest jednak Cathia, która postara się Wam przybliżyć reguły rządzące (za)światami Anety Jadowskiej i Mai Lidii Kossakowskiej.


godz. 21:00 – Mroczni po mamie, cyniczni po tacie – o bohaterach i bohaterkach urban fantasy (prelekcja)

prowadzi: Aneta Jadowska
termin: pia 21:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Literacki
miejsce: Literacka 1 (budynek: 14, III p.)
opis:
George R.R. Martin pisze, że urban fantasy to bękart horroru i mystery novels. Co w takim wypadku odziedziczyli po przodkach (i kim owi przodkowie byli) bohaterowie tego gatunku? Ustalmy rysopis i profil psychologiczny postaci, zaludniający karty powieści urban fantasy.


godz. 22:00 – Kto jeszcze pisze opowiadania? (panel dyskusyjny)

prowadzi: Marcin Zwierzchowski
termin: pia 22:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Literacki
miejsce: Aula 2 (budynek: 14, II p.)
opis:
Od jakiegoś czasu słyszy się o zmierzchu krótkiej formy. Czy współczesne opowiadania nie dorównują klasykom? Dlaczego uznani pisarze coraz rzadziej je tworzą? Co początkującym twórcom może dać praca nad krótkim tekstem? Czy opowiadania przetrwają?
Na pytania Marcina Zwierzchowskiego odpowiedzą Agnieszka Hałas, Aneta Jadowska, Michał Cetnarowski, Łukasz Orbitowski i Maciej Parowski.


______________________________________________________________________Sobota 23.03.2013
godz. 12:00 – Jak zostać sławnym, choć niekoniecznie bogatym, czyli bądź seryjnym, zalicz groupies (prelekcja)

prowadzi: Aneta Jadowska
termin: sob 12:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Literacki
miejsce: Literacka 1 (budynek: 14, III p.)
opis:
Fenomen seryjnych zabójców, jako postaci kultowych. Co sprawia, że w Ameryce stają się celebrytami? Czy w Polsce łatwo zostać seryjnym zabójcą i czy można liczyć na groupies? Spróbujmy odpowiedzieć na te i inne pytania na przykładzie przypadków realnych i nierealnych.


______________________________________________________________________


Niedziela 24.03.201311:00 – Aneta Jadowska – autografy (11:30-11:50)

termin: nd 11:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Literacki
miejsce: Autografy (budynek: 14, III p.)
opis:
Aneta Jadowska będzie podpisywała książki oraz rozmawiała z czytelnikami.


godz. 12:00 – Archetyp bohatera, czyli czy wszystko już było? (panel dyskusyjny)

prowadzi: Jeremiasz „Jerry” Bremer
termin: nd 12:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Literacki
miejsce: Aula 2 (budynek: 14, II p.)
opis:
Według Georgesa Poltiego cała literatura świata, od początku swego istnienia przetwarza i rekombinuje zaledwie 36 podstawowych motywów. Wynikałoby z tego, ze także bohaterowie są od zawsze ci sami. Rozmawiając z naszymi gośćmi spróbujemy się dowiedzieć, czy tworząc swoich bohaterów świadomie odwołują się do postaci już w literaturze obecnych, czy też starają się stworzyć bohatera „realnego”, nie nawiązując bezpośrednio do gotowych wzorców. Spróbujemy rozłożyć książkowych bohaterów na czynniki pierwsze, aby zobaczyć z jakich archetypowych puzzli się składają. Zapytamy też, czy nasi pisarze próbują początkowo dopasować do siebie różne podstawowe elementy, poszukując właściwej kompozycji charakteru, historii, cech i wyglądu postaci – a jeśli tak, to czy opisani przez nich bohaterowie, których znamy, mieli początkowo być kimś zupełnie innym. Zapytamy o motywy przewodnie, wokół których osnuta jest historia postaci, albo cała fabuła książki – skąd czerpią je nasi goście, do czego odwołują się najchętniej, jakie archetypiczne historie i postaci najbardziej ich inspirują.

O swoich przemyśleniach opowiedzą Anna Kańtoch, Aneta Jadowska, Michał Protasiuk oraz Bogusław Polch.godz. 13:00 – Niezwykle miasteczko w Maine, czyli co można zrobić, bazując na twórczości Kinga (prelekcja)

prowadzi: Aneta Jadowska, Magda „Cathia” Kozłowska
termin: nd 13:00
czas trwania: 0:50 h
blok: Literacki
miejsce: Literacka 1 (budynek: 14, III p.)
opis:
Analiza serialu Haven, kingowskich wątków, typowych przypadków, z jakimi spotykają się bohaterowie, porównanie kto ma łatwiej: ekipa Haven czy ekipa SPN.
_________________
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego
 
 
     
Jenth 
Wielbiciel Ciemności

Dołączyła: 23 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-05-23, 14:00   

Coś nie widzę informacji o prelekcjach na Dniach Fantastyki we Wrocławiu

AISA: Drobne przeoczenie. :-P Po powrocie do domu brak uzupełnię. A na przyszłość proszę o pisanie dłuższych wypowiedzi, tego typu stwierdzenia bez problemu akceptujemy w sb.
 
     
AISA 
Moderator


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 761
Wysłany: 2013-05-23, 19:16   

W tym roku na Dniach Fantastyki we Wrocławiu w programie znajdziemy następujące elementy programu z Anetą Jadowską.

SOBOTA 25.05.2013


18:00 - Aula - Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem i Anetą Jadowską

Opis: Jakub Ćwiek: organizator i pomysłodawca Rock&Read Festival - imprezy popularyzującej czytelnictwo oraz muzykę rockową. Debiutował w 2005 roku zbiorem opowiadań Kłamca, od tego czasu ukazało się dziewięć kolejnych książek jego autorstwa: Kłamca 2. Bóg marnotrawny (2006), Liżąc ostrze (2007), Ciemność płonie (2008), Kłamca 3. Ochłap sztandaru (2008), Gotuj z papieżem (2009), Ofensywa szulerów (2009), Krzyż południa. Rozdroża (2010), Kłamca 4. Kill`em all (2012), Chłopcy (2012) oraz album komiksowy Kłamca. Viva l`arte (2012). Ponadto felietonista (m.in. "Nowej Fantastyki"), scenarzysta, reżyser, aktor, recenzent, animator kultury, miłośnik popkultury ? słowem, człowiek wielu talentów.
Aneta Jadowska: doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, polska pisarka, autorka fantastyki.
Choć urodziła się w Radomsku, wychowała się w Przedborzu. Obecnie związana jest z Toruniem, w którym mieszka od 2000 roku i który uczyniła głównym miejscem akcji heksalogii o Dorze Wilk, wpisując to miasto na literacką mapę Polski.
Autorka uważa, że debiutowała trzykrotnie: opowiadaniem Dziwny jest ten świat w "Gazecie Radomszczańskiej" (1999), opowiadaniem Kalejdoskop na łamach "Science Fiction" (2004) oraz powieścią Złodziej dusz (2012), będącą zarazem pierwszym tomem heksalogii o Dorze Wilk, toruńskiej wiedźmie-policjantce. W styczniu 2013 roku ukazała się kontynuacja Złodzieja... zatytułowana Bogowie muszą być szaleni, a w listopadzie 2012 łącznik pomiędzy tomami, Wilk w owczej skórze, wydany jako inicjatywa fanowska portalu Gavran, obecnie dostępny za darmo w sieci.

20:00 - Autografy - stoisko Fabryki Słów

21:00 - Aula - Promocja książki- "Wilczy Trop": premiera książki
Opis: a tegorocznych Dniach Fantastyki odbędzie się oficjalna premiera najnowszej książki Patricii Briggs pt. "Wilczy Trop", wydanej przez Fabrykę Słów.
Promocję poprowadzi Aneta Jadowska, autorka powieści o Dorze Wilk policjantce - wiedźmie. Aneta opowie o powieściowym świecie Briggs i wyjaśni panujące w nim relacje oraz dlaczego w ?Wilczym Tropie? nie pojawia się Mercy. Czytelnicy dowiedzą się także o opowiadaniu, które do tej pory nie ukazało się na polskim rynku wydawniczym, a jest początkiem całej serii i porządkuje wiele wątków.
To nie koniec niespodzianek, ponieważ na zakończenie odbędzie się konkurs wiedzy o świecie Briggs i o wilkołakach. Nagrodami będą oczywiście egzemplarze "Wilczego Tropu"


NIEDZIELA 26.05.2013


14:00 - "Jak zostać sławnym, choć niekoniecznie bogatym, czyli bądź seryjnym, zalicz groupies" - prowadzi Aneta Jadowska (prelekcyjna I)

15:00 - Prelekcyjna I - "Urban Fantasy - współczesne baśnie w miejskich aranżacjach"- prowadzi Aneta Jadowska
Opis: prelekcja na temat motywów miejskich legend, które nawiązują do znanych baśni (np. braci Grimm), oraz na temat bohaterów radzących sobie z potworami czającymi się w ciemnych zaułkach.
 
     
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X


Wiek: 32
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 2620
Skąd: z Kosmosu
Wysłany: 2013-06-12, 23:23   

Do 15 czerwca można zgłaszać swoje nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2012. W tym roku ukazała się jedna powieść Anety, "Złodziej dusz", oraz siedem opowiadań, m.in. "Wilk w owczej skórze", obecnie dostępny online: http://anetajadowska.fan-...a/wilk-w-owczej

Jeśli podobały się Wam te teksty, zapraszamy do nominowania. Jeśli nie znacie ich jeszcze, zapraszamy do lektury. Głosować możecie na stronie http://www.zajdel.art.pl/nominacje/ lub drogą mailową, instrukcja: http://www.zajdel.art.pl/o-nagrodzie.html

Pomocnicza lista utworów opublikowanych w zeszłym roku znajduje się tutaj: http://tinyurl.com/mrxacdc
_________________
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org