Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kłopoty z wydaniem
Autor Wiadomość
Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2012-08-26, 13:59   Kłopoty z wydaniem

Jak już wspominałam fabryka nam naobiecywała, ale okazuje się że z powodu zamieszania w wydawnictwie wiele pozycji ustawianych na jesień w ogóle wypadło z planu wydawniczego na ten rok. Ta czystka dotknęła także książki Anety, zatem są bardzo, bardzo małe szanse na to ze przeczytamy w tym roku "Bogowie Muszą Być Szaleni" i "Zwycięzca Bierze Wszystko". Proponuje zacząć działać i wskrzesić Grupę Nacisku. Naprawdę mam po kokardę ich obietnic i ciągłych przenosin tego co nas najbardziej interesuje (o Cry Wolf nie wspomnę bo zapewne także 'wypadło'). Czuje się jak czytelnik drugiej kategorii - najpierw karmią męską populację czytaczy, a o bardziej kobiecej literaturze myślą w ostatniej kolejności. Wydają zagraniczne mega serie (patrz warhammer) a polskich autorów i debiutantów spycha się na dalszy plan. Jak ma się rozwijać polska fantastyka kiedy właściwie wydaje się z niej tylko weteranów, a nowych traktuje się w ten sposób? Jestem wściekła, że nie wspomnę o tym że od ponad miesiąca nie można było od nich wydusić żadnych konkretów.

Apeluję o kategoryczne działania. Tu już nawet nie chodzi o Anetę, ale o nas jako odbiorców. Wyraźnie jako czytelnicy prosimy o konkretne tytuły i konkretne gatunki, a wydawca ma to gdzieś.

Zachęcam do przyłączenia się do dyskusji na facebooku.

https://www.facebook.com/...151122249078774

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2012-08-26, 15:47   

Zwykle staram się nie dopatrywać tego, że litera kobieca która o dziwo nie jest romansem jest spychana na dalszy plan. Jednak patrząc na to co robi Fabryka i jak olewa sobie fanów takiej literatury to chyba zacznę. W ich zapowiedziach aż roi się od "męskich" tytułów i na dodatek przybywa nowych. Nie uważam, że to źle ponieważ zwykle czytuje takie książki ale pomijanie tej drugiej strony nie podoba mi się.
Czy czuję się jak czytelnik drugiej kategorii? W pewnym sensie tak gdyż tytuły które najbardziej lubię czyli Briggs oraz Andrews są gdzieś tam w długoterminowych planach w niekreślonej dacie. Co więcej niby Fabryka miała promować polskich autorów a tutaj robi coś takiego Anecie i drug tom jej serii ciągle nie pojawia się w zapowiedziach.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-08-26, 16:26   

A mnie bardziej denerwuje to, że jako czytelnik jestem po prostu okłamywana. I to nie pierwszy raz. Poważni ludzie tak nie robią - a dla nich to co napisali wcale się nie liczy. I to jest traktowanie mnie jako głupka, jako kogoś, komu można podetknąć pod nos słodkie słówka, a potem ze wszystkiego się wycofać - czy to jest uczciwe. I na dodatek znika to z zapowiedzi - ale wyjaśnień "dlaczego" - nie widać. Pewnie za głupie jesteśmy na to, żeby takowe zrozumieć.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-08-26, 16:32   

Czarownico, te braki komunikacji są chyba najbardziej irytujące. Zapewniam was, ja również nie zostałam poinformowana że plany się zmieniły, dopiero gdy zaczęłam dopytywać, po tym, jak któraś z was zwróciła uwagę na to, że Bogowie i Zwycięzcy spadli z zapowiedzi, dostałam sygnał, że chyba nici z 2012 roku. I jestem zła, bo kiedy pytano mnie podczas wywiadów czy spotkań o daty wydania kolejnych tomów, w dobrej wierze podawałam te zasugerowane przez wydawcę i wyszło na to, że kłamię, czego nie robię z zasady. Może nasz protest coś zmieni, jeśli nawet nie wyjdą Bogowie czy A&O w 2012 może przynajmniej komunikacja będzie lepsza i nie będziemy jak dzieci we mgle.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-08-26, 16:46   

Tak szczerze, to ja w protest nie wierzę,choć oczywiście się przyłączę. Według mnie za bardzo krwiożerczy, nieliczący się z niczym kapitalizm mamy i dlatego każdy ma nas ...... Jedyną szansa byłby chyba bojkot, ale on na pewno nie wyjdzie.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2012-08-26, 16:47   

Naprawdę opóźnienia byłoby łatwiej znieść gdyby szanowne wydawnictwo potrafiło wprost powiedzieć, iż wydanie książki z przyczyn takich a takich przesunięte zostanie na dalszy termin. I wtedy spoko, wiadomo przecież, iż różnie może być. A tak, człowiek albo dowiaduje się przez przypadek, że książki, na którą czeka w najbliższym czasie nie będzie, albo po wysłaniu iluś tam maili wreszcie uzyskuje łaskawą odpowiedź, iż tak, tak, książka będzie, kiedyś tam.
Zastanawia mnie, z całym szacunkiem do autora, po co robić pierdyliard wznowień takiego, np. Pilipiuka, kiedy w to miejsce można by dać szansę debiutantowi czy też jak to jest z Tanyą Huff wydawać wznowienie serii, której nawet nie ma się w planach dokończyć.
Źle się dzieje w Fabrycznej polityce, oj źle.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-08-26, 17:32   

Were - właśnie o to mi chodzi. O lekceważenie czytelnika, czyli nas. Parę słów wyjaśnienia przecież nikomu by nie zaszkodziło. Ja jestem rozsądna i rozumiem, że czasami czegoś nie można. Choć mi wtedy ciężko na duszy i sercu. Ale jak się najpierw zapowiadało, że można, to należy się chociaż wytłumaczyć. Choćby przez grzeczność.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2012-08-26, 18:23   

Zgadzam się Were - gdyby wyjaśnili, podali zwyczajnie powody opóźnień to w porządku, kryzysy niekryzysy, różnie bywa. I jeszcze żeby podali spodziewane terminy. Męczy też fakt odkładania premier od razu, nie z powodu problemów czy opóźnień - tak jak jest to z Kate czy Mercy - jedna książka na rok. Zamiast tego powznawiają Pilipuka - dodruki to taka zła sprawa, rączki świerzbią? Zamiast wznowień postawiliby na kontynuacje już zaczętych serii oraz nowe nabytki. Skończyć, mieć z głowy - wszyscy zadowoleni.
A i też powznawiają Pilipiuka, a dodruków z Kate to już nie łaska.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2012-08-26, 18:54   

Jestem zbulwersowana podwójnie. Kiedy się dowiadywałam o jakiejś obsuwie tylko zgrzytałam zębami, bo co mogłam na to poradzić. Tym razem jest inaczej. Z wydaniem był połączony Copernicom, na który się wybieram. To boli podwójnie. A najbardziej boli chyba autora. Przecież nie jedna osoba czytała o premierze książki na stronie. Pewnie niejedna dowie się dopiero na conwencie, że z premiery nici. I to dopiero będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-08-26, 19:40   

Smoku, masz rację. To boli. Martwi mnie, że jeśli nic z premiery na Coperniconie nie będzie, to niestety, jak mówi moja babcia, to ja będę miała z gęby cholewę. Jestem debiutantem, nie wyrobiłam sobie jeszcze jakiejś renomy i ostatnie czego potrzebuję, to żeby przykleiła się do mnie łatka niesłownej, nie godnej zaufania. Zwłaszcza, że to nie był mój pomysł ani moje obietnice. Copernicon puścił w dobrej wierze informację o premierze w świat i nie wiem, jak to się wszystko skończy. Wciąż mam nadzieję, że Fabryka znajdzie jakieś rozwiązanie, które zapobiegnie katastrofie.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-08-26, 19:48   

Nie martw się Jado, Copernicon będzie w Gavranki obstawiony (chociaż mnie nie będzie :cry: ), więc na pewno więcej niż jedna osoba gotowa poświadczyć, że ani z Ciebie oszust, ani kłamczucha. Swoją drogą - możesz nawet zacząć ćwiczyć, najpierw przed lustrem, a potem na Coperniconie. Później będziesz miała wprawę jak Grzędowicz przy PLO 4 XD 8-)

Kometa: Jak to ciebie nie będzie?! :O
Blair: Tak właśnie, wszystko zmierzało w dobrym kierunku, a z powodów rodzinnych się nie uda :-?

WereWolf napisał/a:
Zastanawia mnie, z całym szacunkiem do autora, po co robić pierdyliard wznowień takiego, np. Pilipiuka, kiedy w to miejsce można by dać szansę debiutantowi czy też jak to jest z Tanyą Huff wydawać wznowienie serii, której nawet nie ma się w planach dokończyć.
Źle się dzieje w Fabrycznej polityce, oj źle.

To jest właśnie najlepsze - wydają to samo, ale z inną okładką i myślą, że co? Czytelnik kupi książkę, chociaż już ma, bo okładka ładniejsza? Z całym szacunkiem dla grafików, bo chociaż lubię gdy książka ładnie mi na półce wygląda, to raczej chciałabym, żeby interesowało mnie to, co jest w środku.

Odpowiedz do tematu