Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miłość za grobową deskę
Autor Wiadomość
Oksa 
Gawron

Wysłany: 2012-07-16, 10:14   Miłość za grobową deskę

Kolejne opowiadanie, w którym mamy możliwość dowiedzieć się nieco więcej o kochliwej przyjaciółce Dory ;-)
Całość utrzymana w lekkim i zabawnym stylu, pomimo dość eee nieprzyjemnych i poważnych konsekwencji wyboru nowego kochanka Katii :-)

Do przeczytania -> http://www.fahrenheit.net...a-grobowa-deske

Spoiler:

Ten cały Anubis taki trochę wymoczkowaty, może wpływ spadku popularności wśród wierzących w mitologię egipską :-P
Za to Hathor i jej krowa wymiatały XD

Mam pytanko, czy Katia byłaby w stanie zabić bóstwo, takiego właśnie Anubisa?

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-07-16, 16:31   

odpowiadając na pytanie w spoilerze Oksy - tak. Nie ma rzeczy, której odpowiednio zdeterminowana i wyposażona kobieta nie byłaby w stanie zrobić. A to, że noszą podobną magię tylko czyni rzecz bardziej prawdopodobną.

Oksa,
Spoiler:

Jeśli chodzi o wymoczkowatość Anubisa, cóż, Egipcjanie i Grecy (bogowie z tych panteonów) tak mi się kojarzą ;) Może to kwestia makijażu? Jedynym mężczyzną, któremu makijaż nie szkodzi był David Bowie jako Ziggy Stardust. Jeśli facet używa więcej eyelinera niż ja, wiem, że jest coś na rzeczy ;)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2012-07-16, 17:20   

Czyli coś ma wspólnego Katia z Dorą - obie , kiedy trzeba są zdeterminowane. Opowiadanie bardzo fajne. Oby takich więcej było, ja nie będę narzekać :-)
Jak rozumiem, teraz w Fahrenheicie będą się ukazywać?

Jada 
Autor
Wiedźma

Wysłany: 2012-07-16, 20:12   

Czarownico, nie wiem, czy będą w Fahrenheicie, jeśli będą mnie chcieli, z przyjemnością, bo mam wiele sympatii do redakcji ze względu na Dorotę Pacyńską, moją redaktorkę. Co do druku wielu możliwości nie ma. Poza Nową Fantastyką padły chyba wszystkie pisma z naszej branży, a w NF są maks. 2 opka w numerze. Trudno powiedzieć, by był "rynek", cóż, jeśli nie w F., nowe teksty po prostu będą się pojawiać w czytelni.
Bo przecież to nagroda dla wiernych fanów, a nie mój plan emerytalny ;)
Sierpniowe już wymyślone, ale nie napisane, zobaczymy jak to będzie, bo 5 tom blisko finiszu i redakcja 2 tomu w toku...

destrakszyn 
Destrukcyjna Esencja Wszechświata
Ostra jak komar

Wysłany: 2012-07-20, 01:30   

I znowu ta vantia powraca...

Jak dla mnie Dora i Katia stanowią razem fantastyczny, uroczy tandem. Są takie kontrastowe, jedna raczej chłop niż baba, druga - słodka kobietka rodem z średniowiecznych ballad. Ale do obu bez kija nie podchodź. Lubię takie babki. :mrgreen: I naprawdę żałuję, że nie pozwoliłaś Katii "zabawić się" z Anubisem, Jado. Nie lubię egipskich bogów (prawie tak bardzo jak greckich) i z chęcią poczytałabym, jak zwykła śmiertelniczka poniewiera jednego z tych zarozumialców. Długo i boleśnie. 8-)

Poza tym - bardzo fajne opowiadanie, przybliżyło mi postać Katii. Gdyby nie te opowiadania, do jej pojawienia się w następnych tomach uważałabym dziewczynę za taką "Dorowatą" osobę. Imaginowałam ją sobie bowiem jako wysoką, wredną sukę, a tu proszę. Taka miła panna. :roll:

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Odpowiedz do tematu