Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Muse
Autor Wiadomość
Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2012-06-08, 10:10   Muse

Muse – zespół rockowy pochodzący z Anglii, utworzony w Teignmouth (hrabstwo Devon) w 1994 roku przez Matthew Bellamy'ego (śpiew, gitara, keyboard), Chrisa Wolstenholme'a (gitara basowa, keyboard, śpiew towarzyszący), oraz Dominica Howarda (perkusja). Zespół łączy rock alternatywny, rock progresywny, muzykę klasyczną, funk i elektronikę, określając nowy podgatunek new prog. Grupa jest znana ze swych energetycznych występów koncertowych.

Wydali 5 albumów studyjnych. Album Black Holes and Revelations przyniósł zespołowi nominację do Mercury Prize oraz dostał tytuł trzeciego albumu roku NME w liście rocznej dla 2006 roku[2]. Ich ostatni album - The Resistance - wydany w 2009 roku otrzymał nagrodę Grammy za najlepszy album roku 2009.

Dyskografia zespołu jest dosyć obszerna, więc znajdziecie ją tutaj
----->klik!

Nie mogę napisać, że jestem największą fanką tego zespołu i przez cały boży dzień przekopuję internet, poszukując na jego temat newsów i informacji, czy też nowych singli. "Odkryłam" go za pomocą jednej z piosenek, które zostały użyte w ścieżce dźwiękowej "Zmierzchu". (Taaa... słuch mają przynajmniej :-P ). Było to Supermassive Black Hole . Wpadło w ucho. Szczególnie brzmienie. Wokal nie zawsze do mnie przemawia, ale te dźwięki...

Mocne, wyraziste, pobudzające umysł. Jestem bardzo wszechstronna jeśli chodzi o muzykę. To nie jest tak jak w literaturze, że fantastyka to mój ulubiony gatunek. W muzyce potrafię podać zespół, który być może raz na rok się zmieni, ale kierunku brzmienia już nie. W "Muse" najbardziej podoba mi się wykorzystanie gitary w połączeniu z keybordem.

Utwory, które mogę polecić to :

Supermassive Black Hole
Hysteria
Map of the Probletique
Uprising

Odpowiedz do tematu