Gavran Forum
Forum wielbicieli fantastyki.

Diabelski M造n - Diabelski M造n

Sophie - 2018-08-10, 12:26
Temat postu: Diabelski M造n

Diabelski M造n

Wszystkie 軼ie磬i prowadz do Archiwum. Czy kt鏎a wiedzie z powrotem do domu?
Robin nie pami皻a swojej przesz這軼i, ale Nikita znalaz豉 spos鏏, by to zmieni. Nie b璠zie to proste, ale czy co w ich 篡ciu takie jest?
Nikita i Robin ruszaj w niebezpieczn podr騜 przez Bezdro瘸, by dotrze do 廝鏚e tajemnicy – miejsca, kt鏎e skrywa wszystkie sekrety Zakonu Cieni.
By si tam znale潭, potrzebuj pomocy Cyga雟kiego Ksi璚ia i jego taboru, bo tylko magia Niespokojnych pozwoli im prze篡 zetkni璚ie z mroczn magi Bezdro篡 i Rubie篡. W zamian musz pom鏂 taborowi uruchomi Lunapark i o篡wi niesamowity Diabelski M造n.
A gdy we wszystko postanawiaj si wmiesza nordyccy bogowie, berserk oraz m這dociany smok, wiadomo ju, 瞠 Robina i Nikit czeka szalona i zaskakuj帷a przygoda.

W豉郾ie sko鎍zy豉m. I moim zdaniem "Diabelskim M造n" jest najlepsz ksi捫k Anety, a seria o Nikicie zdecydowanie bije na g這w Dor jako ca這kszta速. 安ietnie si bawi豉m przy tym tomie, przede wszystkim za spraw tylu nowo軼i, tylu rewelacyjnych pomys堯w. Pocz患szy od niebezpiecznych, burzliwych Bezdro篡, niespokojnych Rubie篡, a po tajemniczy Lunapark. Wars i Sawa by造 鈍ietne, ale gdy do陰czy si do wizerunku tego 鈍iata r闚nie tereny, kt鏎e zaprezentowano w "Diabeskim M造nie", okazuje si, 瞠 ten 鈍iat mo瞠 by jeszcze bardziej niewiarygodny i pe貫n niespodzianek (a tak瞠 w sumie zupe軟ie nie przypomina reali闚 Dory, chocia by ze wzgl璠u na klimat). W ostatnim tomie trylogii otrzymuje te ca陰 gam nowych bohater闚, a ka盥y z nich jest 鈍ietnie skrojony, obci捫ony w豉sn histori. Mam nadziej, 瞠 jeszcze kiedy do nas wr鏂. :-D

Majster - 2018-08-13, 11:49

Te moim zdaniem najlepsza obok cyklu szama雟kiego ksi捫ka Jadowskiej. Dlaczego? bo mniej "diab堯w z kapelusza" wyci庵ni皻ych do pchni璚ia fabu造 w po膨danym kierunku. Bo nieco oszcz璠niej z nowymi super-duper mocami ujawniaj帷ymi si akurat gdy intryga grz篥nie. Mniej kiczowatego romansu. Mniej super kolesi gotowych skoczy za tob do piek豉 (nie wiedzie czemu) na super motorach itp g闚na. Pojawia si nawet zwyk造 Citroen.
Generalnie, to mam tak prywatn opini o Jadowskiej, 瞠 jakby si postara豉, toby napisa豉 co na miar Grz璠owicza, czy Neila Gaimana, ale ulega presji rynku (wydawc闚, oczekiwa niewyrobionych czytelnik闚, 膨dzy szybkiej s豉wy - niepotrzebne wykre郵i) - i si rozdrabnia. No ale Cykl Szama雟ki czy Diabelski M造n to kroczek w dobr stron.

wied幟a z bagna - 2018-09-16, 20:05

A ja jestem na nie.
Kolesie byli faktycznie jak kr鏊iki z kapelusza, mocy od ciula, ale tu wcale ich nie mniej, a niezachwiana lojalno嗆 zawodowych morderc闚 (przy tak zr帳anej psychice u Nikity np.) to przegi璚ie. Tak samo jak w徠ek z oswajaniem berserka - trzy minuty i po sprawie - pop豉kalim, pokichalim i posmarkalim w r瘯aw i ju jest sielanka. Wszyscy si kochamy, dzia豉my w idealnej syntonii, a jednoro盧e zaraz pogalopuj przez 陰k, nios帷 pok鎩 wszystkim narodom. Lito軼i...
I jeszcze Robin - empata od zabijania, bia豉 lelija w鈔鏚 najemnik闚, cnotliwy morderca nios帷y pociech zranionym i przygarniaj帷y bezdomne smoki...
Oraz obowi您kowy happy end.
W poprzednich tomach przynajmniej ta Nikita okazywa豉 jak彗olwiek nieufno嗆 wobec Robina czy innych osobnik闚/sytuacji. A tu? Przypomn tylko, 瞠 m闚imy o osobie, kt鏎a 篡je tylko i wy陰cznie dzi瘯i temu, 瞠 nikomu nie ufa i 瞠 wyko鎍zy豉 wcze郾iej prawie wszystkich partner闚.

Majster - 2018-09-19, 09:35

No c騜, zgadzam si og鏊nie z twoimi zastrze瞠niami, bo sam mam takie same wra瞠nia. Mia貫m jednak subiektywne uczucie, 瞠 wodotrysk闚 jest troszeczk mniej, szczeg鏊nie w por闚naniu z seri o Dorze, kt鏎ej zaje...sta "dorowato嗆" stawa豉 si trudna do strawienia.
Niemniej podtrzymuj swoj opini o Jadowskiej - sta j na wi璚ej. Czyta貫m jej felietony w esencji czy gdzie, i mam do nich podobne zarzuty - s zbyt g豉dkie PR-wo - za ma這 w nich samej autorki, za du穎 koniunkturyzmu. My郵, 瞠 jak by napisa豉 co wbrew modzie i trendom, to mog這 by by ciekawiej. Tylko, czy by j wydali.

Wolf - 2018-10-04, 21:28

Wolf
Majster napisa/a:
. My郵, 瞠 jak by napisa豉 co wbrew modzie i trendom, to mog這 by by ciekawiej. Tylko, czy by j wydali.

Wiem, 瞠 to nieodpowiednie miejsce, ale je郵i chodzi o nie wydanie, to ostatnio wkurzy豉 mnie wiadomo嗆 nie b璠zie ostatniego tomu Kronik Rozdartego 安iata, ze wzgl璠u na s豉b sprzeda. Jestem w stanie zrozumie ten argument, ale z drugiej strony s wydawane takie cha造, a tu nie mog wyda ostatniego tomu. Tak swoj drog prywatnie uwazam, 瞠 Kroniki s lepszym czytad貫m ni np seria o Nikicie. Mam nadziej, 瞠 z czasem mo瞠 autorka napisze, a kto wyda ten ostatni tom, tym bardziej, 瞠 ostatnio widza貫m zapowied ostatniego tomu Kronik Drugiego Kr璕u, gdzie poprzedni tom by chyba wydany kilkana軼ie lat temu. Wychodzi na to 瞠 nadzieja jest zawsze :)

Majster - 2018-10-04, 21:32

Kroniki Rozdartego 安iata okre郵i豚ym jako POZYTYWNE WIBRACJE. Chocia nie u鈍iadczysz tam dewiacji, brutalnej przemocy czy innych zbocze to nie jest te naiwna. To bardzo porz康nie napisana historia, kt鏎 鄉ia這 podrzuci貫m ma這letniemu synowi do poczytania.
Tylko, niestety wydawcy i czytelnicy 膨daj krwi, seksu i finansowo-politycznych machlojek, a nie pozytywnych warto軼i. Wielka szkoda. Tym bardziej, 瞠 wcze郾iej Nasza Ksi璕arnia skr鏂i豉 seri o kolejny tom obejmuj帷y przygody na Terri (Terrze?) - 3 kawa趾u po A i Bretanii.

Anonymous - 2018-10-31, 08:52
Temat postu: Okej
Mnie akurat bardziej pasuje Dora.
Nie czytuj fantasy dla g喚bokich refleksji a dla rozrywki.

W Diabelskim M造nie w豉郾ie ucz這wieczenie pana B bardzo mi si podoba.

Tylko: To nie Wark przyni鏀 g鏎al w reklamie ale Tatry. - Wida r瘯 kobiety.